Chaos vo vzťahu. Prosím, poraďte!

surino
15. únor 2010

zdarvim vas, mal by som otazocku aj ked si ce sa jedna o partnerske poradenstvo.
Mam 31, priatelka 26, zoznamili sme sa cez net, chodiem spolu cca 2roky, pracuje v zahranici ako zdr. sestricka, takze sa stretavame cez vikendy a podla toho ako ma sluzby..co mne v podstate vyhovuje, moj vztah k priatelke je skorej priatelsky teda nieje to ziadna velka romanticka laska, velka vasen a podstate ak niesme dlho spolu cez tyzdne, co mne osobne to neako vazne nevadi, sme skorej rozdielne povahy ja som kozorozec ona lev, mam skupinu A + ona A-, ona chce mat vztah plny romantiky a velkej lasky...ja som sa uz par krat sklamal a skorej som chladnejsi ak b ysa ma opytala "MILUJES ma" urcite by som nepovedal MILLUJEM TA...mam ju rad a to je vsetko, ale na druhej strane sa jej nechem vzdat, pretoze ma skorej pritahuje po duchovnej stranke teda ma viac pozitivnych vlastnosti ako ja, co sa tyka sexu je to fakt kocka po ktorej sa otacaju chalani, u mna to je vsak take neutralne...( pritom nemam zatial ziadne problemy. Nechcem jej ublizit, a zase na druhej strane asi viem , ze nic lepsie urcite nestretnem, pretoze ma balit zenske uz akosi prestalo bavit..
Existuju vztahy ktore niesu zalozene len na MILUJEM Ta ,ale skorej na priatelstve su taketo vztahy stabilnejsie.? ..neviem ci je to podane zrozumitelne...,ale mam v tom chaos.
Dakujem
Peter

ani3012
20. únor 2010

digysa
krásne a zrozumiteľne si to napísala... 🙂

bubba
20. únor 2010

zazila som vztah - velke priatelstvo,uznanie,mali sme kopu spolocneho,...nebavilo ma to,hladala som to o com pisu knihy,o ocm ludia hovoria....vasen...nasla som ju,vasen ma dobre vy......,po par rokoch ma zacala bit a po 3 rokoch urputneho trapenia som v duchu plakala paneboze naco mi toto bolo treba....? pan boh ma vyslysal a moj priatel,najlepsi zo vsetkych,clovek,ktoreho si vazim a mam s nim kopec spolocneho ma poziadal o ruku....vo vztahu netreba baznit po vasnivej laske,ale po kvalitnom priatelstve...keby kazdy nehladal len tu lasku a vasen,nebolo by tolko rozvodov na svete 😉

digysa
21. únor 2010

ani3012: dakujem....
Ale este by som chcela upresnit.....priatelstvo je podla mna velmi dolezite pri zotrvani vo vztahu. Nemyslite si, ze ho davam na poslednu kolaj....myslim, ze laska a vasen nedominuju vo vztahu viac ako priatelstvo. Ak si s clovekom nerozumem, tak moze byt "gigolo a milenec" aky len chce, aj tak ten vztah nevydrzi....

A mozno Surini ju zo zaciatku aj miloval....ale teraz to uz tak neciti....treba len, aby to obaja dobre prebrali...a popremyslali.

bubba: tiez s tebou suhlasim....sice ta vasen je celkom dobry zaciatok, ale podla mna vztahy sa vyvijaju kazdy inak.

Treba myslie na to, ze ked budeme mat 70 rokov, tak vasen a laska su naozaj bezpredmetne vo vztahu. To, co nas bude spajat bude priatelstvo- dovera- pomoc jeden druhemu

filipal
21. únor 2010

ja si myslim, ze vasen vo vztahu nie je nevyhnutna. dokonca moze neskor sposobovat problemy.
vasen vyprcha a zostane niekedy skareda realita.
ano, kazdy vztah je iny. nejaka fyzicka pritazlivost tam musi byt. my sa vzdy so sestrou smejeme, ze hlavne, ked sa nam chlap nehnusi.... 😝 😅
podla mna su dolezite veci ako porozumenie, chapavost, spolocne zakladne hodnoty, schopnost riesit spolocne problemy a pod. to je najlepsi zaklad pre dlhodoby vztah.

musko
21. únor 2010

súhlas s digy ale aj filipal
Ja si myslím, že sa ľudia musia ľúbiť, aby spolu dokázali roky žiť a vychovávať deti.....
A myslím si, že by mali byť aj najlepší priatelia, aby vedeli riešiť problémy, ktoré ich stretnú....
Moj osobný pocit z Teba je taký, že ju máš rád, ale nevieš o tom..... Lebo keby si ju rád nemal, asi by si to tu s nami neriešil a vycúval z toho. Mám z Teba pocit, že si zmatený a trochu tušíš, ale aj sa bojíš - možno koli tým sklamaniam, ktoré ťa už stretli..... A asi prídeš na to, že ju máš naozaj rád, až keď ona stretne niekoho iného a odíde - presne to bolo vystihnuté s tou hračkou.... Ale ak sa mýlim, a naozaj ju neľúbiš, tak jej daj voľnosť - je to hlavne ona, ktorej uteká čas - na lásku a deti..... Len aby si to neľutoval.....
VCieš, ona Ťa asi pozná lepšie, ako si Ty myslíš, asi tuší, že si možno nechceš priznať, čo k nej cítiš - inak neviem, prečo by s Tebou bola 2 roky - ja na jej mieste by som nevydžala tak dlho ( keby som vedela ako to Ty cítiš).
Skús si predstaviť situáciu, že Ti povie, že končí, že stretla niekoho iného - čo by si cítil? ( Keď na ňu myslíš každé ráno, tak to nebude len o vážení si niekoho, nie?)
A o tých deťoch - tie musia vidieť, že sa rodičia ľúbia a vážia si jeden druhého - tak dúfam, že si dávate pozor :o)

karotky
21. únor 2010

Tak náš vztah(můj a manžela)je od začátku postavený na přátelství.Nikdy se v něm nevyskytovala vášeň a nemyslím si,že by to bylo na závadu.Od první chvíle,co jsme se viděli,jsme si padli do oka,chodili jsme spolu necelý rok(navštěvovali jsme se o víkendech,protože jsme od sebe bydleli 120km daleko)a pak už se nám po sobě začalo stýskat.Vzali jsme se z čistého přátelství a lásky,ikdyž si každý myslel,že se brát musíme. 😀
První 4 roky byly moc fajn,jezdili jsme po výletech,chodili za zábavou,budovali si bydlení,ale pak nás najednou začal ubíjet stereotyp(už jsme si pomalu neměli co říct).Naštěstí jsem pak otěhotněla a náš společný život dostal hned jiný směr a jsem ráda,že jsme spolu zůstali. 🙂
Každý vztah je opravdu jiný a pokud je opravdu založený jen na fyzické přitažlivosti a vášni,nemá moc budoucnost.Za chvíli se Ti dva sami sobě omrzí a pokud nemají nic jiného společného,většinou se rozejdou. 😔

mata25
21. únor 2010

my sme na tom podobne, tiez som bola sklamana a zranena ked som stretla mojho manzela, zo zaciatku to bol vztah zalozeny viac na rozume ako na cite, potom prisli aj city, ale ziadna vasen a sialena chemia sa nikdy nekonala. myslim, ze sme si proste vyhovovali a bolo nam spolu dobre. teraz ked mame aj deti je to uz zasa trocha ine. myslim si ze taky vztah ako popisuje autor moze fungovat, len neviem co bude ked ten rozumovo zalozeny stretne nejaku inu do ktorej sa zalubi ako somar do kopy sena. viete ako sa hovori - clovek mieni, zivot meni. alebo ked zafunguje nejaka sialena chemia s niekym tretim.

ivasiska
22. únor 2010

Ahojte,

citam citam a tak sa mi zda, ako by dotycny pan nebol este stale vysporiadany s predchadzajucim vztahom... tie reci o tom, ako sa sklamal a teraz sa mu uz neda zamilovat... to su take recicky... ano, tu babu mozes mat rad aj si ju vazit... ale... je tam stale to ALE...

Takze si dajte pauzu, nevolajte si, nestretavajte sa a potom sa uvidi...
Mozno sa nakoniec stane to, ze TY zistis, ze ju milujes a ONA, ze takeho nerozhodneho chlapa nepotrebuje...

....Tak, ako? Pacila by sa Ti tato verzia?

mywiel
22. únor 2010

Ja si teda vztah bez vasne neviem predstavit, aspon na zaciatku nevravim po 10 a viac rokoch ale nezazit to ze sa mi podlamuju kolena ked ho vidim a rozbusi srdce si myslim, ze vztah ktory zacal len priatelstvom kde nebola fyzicka pritazlivost je skoda, clovek nevie o aku krasu prisiel. 🙂

filipal
22. únor 2010

jaaj, Mywiel, ale ked prezijes par vztahov s podlamovanim kolien a potom sa skoncia uplnym fiaskom, tak vytriezvies
a hladas ine hodnoty..... 😉 no, hnusit sa ti tvoj partner nemoze.... 😅

mywiel
23. únor 2010

Pre mna logicky sa vztah casom vyvinie samozrejme ze podlamovanie kolien tu po 15 rokoch nebude, ale laska tu musi byt a aj fyzicka pritazlivost bez toho je to len kamaradstvo. Ja potrebujem sa s clovekom aj milovat a s radostou nie si ho len vazit, to pre mna nestaci aby bol vztah plnohodnotny, pokial nie som dochodkyna nevidim zmysel v tom zit ako mniska len pretoze moj muz ma iné kvality a vazim si ho aj ked ma nepritahuje. To je pre mna neprijatelné. 😅

diddi
23. únor 2010

mywiel to vystihla presne....aj ja potrebujem mat vo vztahu vasen...aj to podlamovanie kolien a rozbuchanie srdiecka je tam...aj po 7 rokoch...manzel bol 3 dni prec a ked sa vratil zvitaniu nebolo koniec...takze len kamaratstvo a vazenie si druheho na vztah nestaci...musi tam byt aj fyzicka pritazlivost,vasen...proste ta chemia,musi vam partner "chutit"

consti
23. únor 2010

Ahoj, nečetla jsem vše, ale názory některých holek mi přijdou dost naivní 😎 .
surino, ano takový vztah existuje a může existovat a věřím, že může dosáhnout i zlaté svatby 😀 😎 . Je jen na tobě a tvé přítelkyni, jestli se s tím spokojíte a budete takto šťastní, nebo jestli půjdete každý hledat někde jinde. Je sice hezké, že tu některé píší, že i po x letech je u nich ve vztahu vášeň, ale myslím, že to je jeden vztah z deseti 😒 . Hodnoty, na kterých jde postavit fungující vztah totiž podle mě není vášeň nebo sex (i když ve vztahu taky hrají svou důležitou roli), ale spíš přátelství, tolerance, porozumění, vzájemná komunikace atd. Navíc nemá cenu tu paušalizovat. To, že některá z vás by takový vztah nechtěla, nebo si ho neumí představit, to je úplně jedno. Tady nejde o nás ostatní, ale o tebe a přítelkyni! 😉. Jediné nebezpečí, kterého bych se bála je to, že by ses třeba jednou bláznivě zamiloval do někoho jiného...Ale to už je na tobě.
Když ti dám příklad z mého vztahu, tak jsme s manželem spolu 9 let (z toho 4 rok manželé) a měli jsme taky vztah na dálku. Manželovi se vždy moc stýskalo, je to romantik, pořád mi vymýšlel nějaká překvapení...Ale já klidně přiznám, že ho velice miluji, ale pár dní bez něj mi srdce netrhá a vždy, když mi nějaká kamarádka řekne, že jí přítel odjel na dva dny a že se jí hrozně stýská, tak si ťukám na čelo 😅 😕 😎 . Vášeň v našem vztahu je pořád, ale rozhodně už ne v takové míře, jako na začátku. A nikdy mě nenapdlo, že proto, že se na sebe nevrháme, nestýská se nám po sobě a nespíme spolu 3x týdně, tak bychom měli jít od sebe 😎. Ale rozhodně toho nelituji, vždyť po těch letech je ten vztah mnohem důvěrnější, hezčí, založený na jiných věcech. Hodně štěstí, řiďte se tím, co chcete vy dva!

meandra
23. únor 2010

Nečetla jsem všechno, ale vztah založený jenom na vášni, přeci nemůže dlouho fungovat. Na začátku je to určitě fajn, ale podle mých zkušeností to trvá pár týdnů, možná měsíců, ale pak hraje hlavní roli ve vztahu přátelství, tolerance, spolehlivost a právě ten klid a pohoda (někdo říká nuda). V mém prvním manželství právě tahle "nuda" nebyla, a tak ji teprve teď dokážu ocenit a vážím si jí. To jiskření na začátku je krásné, ale já sama jsem byla radši, když vztah přešel do té klidnější fáze

mywiel
23. únor 2010

consti u nas vasen a sex nie je na prvom mieste mame samozrejme iné dolezitejsie hodnoty, ale mame aj ten sexualny plnohodnotny zivot to ku dobre fungujucemu vztahu jednoducho patri. Je naivné si mysliet, ze chlap co to doma nema nebude to hladat inde a ostane so zenuskou, lebo si ju len vazi. 😅 😕

mywiel
23. únor 2010

Takze aby som bola dobre pochopena nikdy som nepisala ze vztah ma byt zalozeny iba na vasni, ale ak tam vobec nie je fyzicka laska tak ten vztah nevydrzi lebo casom si kazdy bude hladat inde, jednoducho zit ako kamarati alebo len podnajomnici a fyzicky spolu nic nemat ked ste mladi ludia je neprirodzené.

brumdinka
23. únor 2010

teda nečetla jsem celou diskuzi, ale uplně souhlasim, s consti s mym mužem to mám stejně, když je pryč třeba tejden, tak se mi vážně nestejská 😀 někdy sem ráda, že mám naopak chvíli sama pro sebe, pro malýho atpod...... a naopak jsou pak chvíle kdy jsme spolu - ale to přece neznaměená, že to není ono - naopak nevyměnila bych ho za nic na světě a nejen proto, že vim že se máme rádi a je na něj ve všem spolehnutí (což se o některých chlapech mých kamarádek říct nedá 😅) i když mě občas točí, ale bejt tam jen fyzická přitažlivost a vášen, tak spolu dávno nejsme - to jsem měla s mym jednim bývalym vydrželo nám to půl roku 😀 - od té doby je jen kamarád.

celkově ono je třeba najít tu zlatopu střední cestu, ve vztahu má být odevšeho trochu, aby to fungovalo 😉

ani3012
23. únor 2010

mywiel - to že nieje do nej zamilovaný(alebo si to len myslí),tak neznamená že nemajú vášnivý sex 😅 😉

consti
23. únor 2010

mywiel, ale oni spolu spí 😉 . A mezi náma holkama, ona občas opravdu přijde situace, kdy spolu i mladí a zdraví lidé nějakou dobu nespí. Buď kvůli nějaké krizi a nebo kvůli psychickému či fyzickému vyčerpání. My taky máme občas tolik starostí, nervů atd., že spolu spíme třeba dvakrát do měsíce 😎 , ale to přece neznamená, že je to nezdravé, nepřirozené nebo podobně. Ale to už je na jinou debatu 😉 .

bubba
23. únor 2010

ahoj ivasiska ty si jeho priatelka?myslim surinova

mywiel
23. únor 2010

No ja zastavam nazor ze pokial nie je sex a komunikacia tak to nemoze vydrzat roky. 😉

ani3012
23. únor 2010

mywiel ale veď on písal,že si práve že rozumejú po všetkých stránkach,len necíti k nej to,čo v predošlých vzťahoch
teda aspoň ja som to tak pochopila 😅

diddi
23. únor 2010

ja by som sa nedokazala milovat s muzom,ku ktoremu necitim nic viac len kamaratstvo....ziadnu fyzicku pritazlivost,nic...len fakt to kamaratstvo...

mywiel
24. únor 2010

No chlapy to beru asi inac oni sa dokazu milovat aj bez lasky. 😕 Ja by som to tiez nedokazala. Skor ci neskor jej podla mna aj tak zapali a nieco jej zacne chybat, nemyslim, ze mladu zenu taky vztah moze naplnat a uspokojit sa s tym, ze priatel si ju vazi ale nemiluje. 😖

brumdinka
25. únor 2010

holky ale no tak, jak víte, že ji nemiluje, naopak kdyby mu na ní nezáleželo a byla by mu lhostejná, tak by to tady vážně neřešil - já si myslím, že jí má moc moc rád a váží si jí - to je někdy mnohem víc, zvlášt´ pro dlouhodobej vztah než vášnivě milovat 😉 vášen vám opravdu vyprchá za chvíli ale takový to "obyčejný" mít rád, vážit si druhého a respektovat se může vydržet celý život 🙂

mywiel
26. únor 2010

Vsak to sam pise 😀 😕 ze si ju vazi ako cloveka tak ako svojho sefa... 🙄 😀

9876543210
15. dub 2010

milujem jedneho cloveka a moc ale aj on mna ale nekdo mu to brani abi bol somnou jeho kamos chce abi bil s jeho segrou
ale on ne on miluje mna ale nemozeme bit spolu ja to mu nechapu a proc sa nam to stalo akurat nam proc
ale ja oto bojujem a moc a zase on bojuje moc se mam radi a budeme spolu

momin
15. dub 2010

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

diddi
15. dub 2010

najprv som si myslela,ze ide o cislo Beverlly Hills,lebo obsah,aj kultura pisma tomu nasvedcuje 😝