Chaos vo vzťahu. Prosím, poraďte!

surino
15. únor 2010

zdarvim vas, mal by som otazocku aj ked si ce sa jedna o partnerske poradenstvo.
Mam 31, priatelka 26, zoznamili sme sa cez net, chodiem spolu cca 2roky, pracuje v zahranici ako zdr. sestricka, takze sa stretavame cez vikendy a podla toho ako ma sluzby..co mne v podstate vyhovuje, moj vztah k priatelke je skorej priatelsky teda nieje to ziadna velka romanticka laska, velka vasen a podstate ak niesme dlho spolu cez tyzdne, co mne osobne to neako vazne nevadi, sme skorej rozdielne povahy ja som kozorozec ona lev, mam skupinu A + ona A-, ona chce mat vztah plny romantiky a velkej lasky...ja som sa uz par krat sklamal a skorej som chladnejsi ak b ysa ma opytala "MILUJES ma" urcite by som nepovedal MILLUJEM TA...mam ju rad a to je vsetko, ale na druhej strane sa jej nechem vzdat, pretoze ma skorej pritahuje po duchovnej stranke teda ma viac pozitivnych vlastnosti ako ja, co sa tyka sexu je to fakt kocka po ktorej sa otacaju chalani, u mna to je vsak take neutralne...( pritom nemam zatial ziadne problemy. Nechcem jej ublizit, a zase na druhej strane asi viem , ze nic lepsie urcite nestretnem, pretoze ma balit zenske uz akosi prestalo bavit..
Existuju vztahy ktore niesu zalozene len na MILUJEM Ta ,ale skorej na priatelstve su taketo vztahy stabilnejsie.? ..neviem ci je to podane zrozumitelne...,ale mam v tom chaos.
Dakujem
Peter

surino
autor
15. únor 2010

ja si nemyslim ze zivote je len ejden pravy je podla mna viac...len zivot je kratky..ak clovek cestuje vie viac cudziych jazykov otravaju sa mu ine moznosti..
Su vztahy ktore funguju na hociakych principoch...a neikedy su to len spriaznene duse..., kde milujemta sa hovori len tak a funguju...
J a mam v tom samotny chaos...nikoho nehccem podvadzat, ale ak by to doslo k tomu ze chce deti...95percent by som povedal ano ...

rimmel
15. únor 2010

chudera zena...

katica06
15. únor 2010

existovala som v takomto vzťahu 2,5 roka, dnes tvrdím hvalabohu je tomu už koniec...

Bola som mladá, hneď ako som sa po škole zamestnala a on mal 30. Aj keď mi nepovedal, že ma miluje, ja som to často vyslovovala"myslela som si, že to hovorím za nás oboch!Že moja láska je obrovská, za nás oboch!"

No pred očami som mala ružovú clonu, cez ktorú som nič nevidela, nič nevnýmala. Slepo som ho milovala, a nepoičúvala som rady mojich priateľov. Aj keď ma nelúbil tak ako by som si priala, ja som ho nadovšetko ľúbila a myslela som si že to stačí. Dúfala som že sa to časom zmení, čakala som a čakala, ale nechcela som to skončiť, nechcela som ho stratiť!

Bol to tiež vzťah na diaľku, lebo pracoval v Bratislave na týždňovky,delilo nás 300km, a ja som sa nikdy nevedela dočkať výkednu keď príde ON...takto sa to ťahalo a ťahalo...

... no po čase vyplávali na povrch jeho príležitostné sexuálne úlety, kým ja som ho poctivo čakala doma ani s kamoškami som už nechodila von...a potom prišla depka ☹

ani nevie ako veľmi mi tým ublížil (a ubližoval po celú tú dobu), som rada že som v sebe našla toľko sili aby som ten nezmyselný vzťah ukončila, aj keď on sa ma ani vtedy nechcel vzdať

surino, keď si sa za 2 roky nenaučil ju ľubiť ako ženu partnerku, tak sa o nikdy nenaučíš ani za 20 rokov
najlepšie by bolo to skončíť, skončiť kým nie je neskoro

mircalla
15. únor 2010

rimmel - chudera zena...no podla mna vie, na com je, je to na nej, ked sa nevie od neho odputat a zotrvava v tom...ja by som ju skor nazvala, ze chce byt zaslepena. on to tak skoro neukonci, ani sa nechysta, jemu to vyhovuje, ukoncit by to mala ona, ak ma na dost sil....pokial sa vie realne pozriet na situaciu a prestat dufat v zazrak, ze sa nieco zmeni

mozno k tomu pride casom, momentalne asi na toto rozhodnutie nie je zrela ani jedna strana

ani3012
15. únor 2010

ona síce vraví,že toto jej stačí,ale nie je to tak a v hĺbke duše dúfa,že raz aj ty ju budeš ľúbiť tak ako ona teba

a myslím si,že aj ty ju máš rád,len si to neuvedomuješ.Každá láska je iná a ty na to prídeš,už keď bude neskoro.
Chlapi sú ako deti: túžia po hračke, ktorú vlastní niekto iný aj keď ju pred chvíľkou mal v rukách.Až vtedy vidí,čo stratil.....

Kto sa veľmi upne k minulosti, prehrá budúcnosť!

som múdra,že? 😀 sa ľahko cudzím radí....

lauri
15. únor 2010

surino, nemyslim ze je na mieste aby ta baby odsudzovali, su aj horsie zlociny 😎

ja si viem presne predstavit situaciu, ktoru popisujes, zila som v nej rok s byv. priatelom... Presne ako pises, bolo nam spolu fajn, on bol nadseny, ze som sebavedoma, vzdelana, ze mame spolocne zaujmy a vieme super travit volny cas... proste on si ma priam "vybral", na zaklade racionalnych argumentov... no ale ja som bola zamilovana a citila som z neho, ze to nie je ono ☹ Nebola to jeho vina, ze ma (malo) lubil, toto si clovek nevybera... Som predvecena, ze ak by existoval nejaky gombik na zamilovanie, tak ho urcite stlaci...
boli rozne fazy, nejaku dobu som sa to snazila ukoncit ja, ale nedokazala som to (predsa len, bola som zamilovana a bolo mi s nim krasne, aj ked sa romantika odohravala iba v mojej hlave)
nakoniec to skoncil on... dovod?? zamiloval sa.. a do dievcata, ktore so mnou a racionalnostou nemalo nic spolocne, vobec k sebe nepasovali, ale on zahorel laskou a nedokazal mysliet na nic ine 😅

takze surino, vztahy na takejto bazi existuju, je to urcity druh manzelstva z rozumu 😝 ale nemoze to fungovat ak to nie je obojstranne rovnake...
a slub mi prosim, ze jej neurobis dieta, len kvoli tomu ze ona ta o to poprosi..... 🤐

vefi89
15. únor 2010

ja by som povedala, že pokial ONA vie, čo k nej cítiš a neprekáža jej to......
ale zasa na druhej strane nebolo by ti lepšie vo vzťahu plnom vášne, romantiky a pochopenia?? 😅

twinflame
15. únor 2010

surino, myslim, ze tym ze si sem napisal si dal najavo, ze ta vas vztah trapi. Znamena to aj to, ze ti na priatelke zalezi. Mas dostatocny vek na to aby si vedel kolko je 2 a 2. Urcite uz dokazes vztah vidiet triezvo a oprostit svoj pohlad nan od iluzii. Musis sa rozhodnut, to je to klucove. Byt k sebe uprimny a odpovedat si uprimne na klucove otazky. Chces vedla seba spolahlivu partnerku, ktora je laskava, ako pises pritazliva a ludska? Alebo chces byt radsej bezhlavo zamilovany mozno len par mesiacov ale tak ze udrie blesk? City vedia byt velmi nestale. Hodnoty na cloveku ale zvacsa ostavaju.
Na druhej strane byt vo vztahu bez lasky bude trapenie tak pre teba ako aj pre priatelku.

mywiel
16. únor 2010

Radsej byt s niekym len aby som nebol sam aj ked ju nemilujem ako byt sam a pripadne pockat ci naozaj nestretnem niekoho kto mi rozbusi ♥? Je to strach zo samoty ale toto urcite nema vyznam. 😔

mywiel
16. únor 2010

Nato aby sa vztah vyvijal a mal buducnost v prvom rade treba LASKU nie iba priatelstvo alebo ze si toho cloveka vazim to nestaci. A taktiez treba mat rovnaké ciele a tuzby, ona skor ci neskor pochopi a pride jej do cesty niekto kto jej da tu romantiku a lasku po ktorej tuzi a ty ostanes sam a nebude to jej chyba, ma pravo byt milovana tak ako si to zasluzi nie len byt vazena ako si vazis séfa. Nechapem ako moze 31 rocny chlap takto uvazovat sorry. 😔

tutifruti
16. únor 2010

Myslím si, že v manželstve prídu okamihy, ked úcta a priatelstvo na prekonanie problémov nestačia.... Z vlastnej skúsenosti môžem povedať, že sú chvíle kedy mi moj manžel ide tak strašne na nervy, že by som ho najradšej uškrtila... /sme spolu 10 rokov/... Doslova ho neznášam, ide mi na nervy to ako niečo povie, alebo nepovie, to že robí nejaký sterotypný pohyb, ktorý som predtým na ňom napr. nevidela... No proste otras... Ale napriek všetkému ho stále milujem, inak ako na začiatku, nie tak vášnivo a bezhlavo ale milujem... Takéto obdobia sa v našom živote striedajú, ale stále je to tu, že lepšieho chlapa si k sebe neviem predstaviť....
Čo ked na teba niekde čaká niekto taký...

surino
autor
16. únor 2010

ved aj priatelstva vydrzia dlhe roky....,

surino
autor
16. únor 2010

Inak s tou hrackou "Chlapi sú ako deti: túžia po hračke, ktorú vlastní niekto iný aj keď ju pred chvíľkou mal v rukách.Až vtedy vidí,čo stratil..... " tak to si trafila klinec po hlave... 😨

rimmel
16. únor 2010

jezis surino co chces vlastne? rovnica je jednoducha priatelstvo z tvojej strany + laska z jej = pohroma.

surino
autor
16. únor 2010

no nehccel som sa jej vzdat...ja sam neviem.

rimmel
16. únor 2010

nechcel si sa jej vzdat pretoze si myslis ze lepsiu uz k sebe nenajdes...a to ze ju nemilujes ti je uplne jedno...dokonca aj to ako ona bude neskor trpiet prave koli tomuto ti je ocividne jedno, hovorim to uz od zaciatku ze si vypocitavy a sebecky.

surino
autor
16. únor 2010

ako kazdy iny...kdo nieje sebec, polovica slovenska..Alebo som mozno maximalny realista a ziaden snilek..

rimmel
16. únor 2010

alebo negativista...

rubinka
16. únor 2010

Surino akože nehnevaj sa ale kde ty používaš logiku ked si už realista ako vravíš? Ty nie si realista lebo keby si ním bol tak ti zapne že ked si s dievčaťom, ktoré túži po láske a ty jej ju nedáš tak ťa opustí pre iného čo jej dá toľko lásky koľko bude chcieť. Ty predsa nenaplnaš jej potreby, ty si na nej zavisly a nevieš sa odputať ale ona ti môže kedykoľvek odísť s iným pre nedostatok citu z tvojej strany. Ja som tiež bola predtým s chalanom ktorý ma síce ľúbil ale nevedel to dávať najavo. Najskôr som to ako tak znášala ale postupne som začala strašne trpieť ked som videla iné páry ako sa majú k sebe a hovoria si všetky tie krásne veci. Teraz mám pri sebe chvalabohu muža ktorý nemá problém mi povedať krásne zamilované veci hocikedy. Až teraz som šťastná. Ver mi tvoja priateľka raz urobí to čo ja a nebudem sa jej diviť, žena potrebuje lásku a city, nielen priateľstvo.

rimmel
16. únor 2010

poviem ti takto, rob tak, aby sa ti v noci dobre spalo..........

casy30
16. únor 2010

Surino, nie je ťa za čo odsudzovať...Ja Ti napíšem, čo si o tom myslím...Veľa ľudí v dnešnej dobe žije tak ako ty-vy. U teba je super, že si si vedomý toho ako žijete a,že tam niečo nie je v poriadku.Ale pokiaľ je to už teraz po 2 rokoch takto, na čom chcete stavať o 20 rokov? Veď už teraz tak žijete....Ja si myslím, že tento vzťah bude mať výdrž len dovtedy, kým sa ty alebo ona slepo nezamilujete do niekoho iného....A na toto ozaj nemusíte čakať spolu...roky utekajú tebe aj jej...a jej obzvlášť 😔 Je to iba moj názor...určite si nanapísal všetko, ani sa to nedá...Preto sa ťažko k tejto téme vyjadruje.

surino
autor
16. únor 2010

tak sa snazim rimmel...
Inak mozno z eje pravda ze som na nej ako tak zavysli....s tym mozem suhlasit..

sabiatko
16. únor 2010

s tymto mam skusenost. moj byvaly je super clovek s dobrym srdcom, ale citovo chladny a ja som prave velmi citliva a potrebujem mat aj citliveho muza pri sebe. boli sme spolu 2.5 roka, ale po roku som zistila, ze sa ku mne sprava ako ku kamaratke... aj ostatni to videli, no ja som ho mala rada a dufala, ze sa to zmeni... nezmenilo... po roku a pol trapenia som sa s nim rozisla a fuuuuuu, aka ulava to bola, hoci to na zaciatku bolelo. teraz mam superneho manzela, citliveho, s ktorym sa velmi lubime a je to absolutne neporovnatelne s tym vztahom predtym. tymto chcem povedat, ze jej ta citova stranka po case moze chybat a nemusi to dopadnut dobre. cim dlhsie to trva, tym viac to na konci boli.

poznam tiez pripad dvoch, ktori sa zobrali, ale tu bolo to priatelstvo z oboch stran, proste nenatrafili na lasku, tak sa zobrali z rozumu, mali 3 deti, zivot ok. ale proste bez lasky, taky sedy. ale este raz hovorim, ze tam islo o priatelstvo z oboch stran.

surino
autor
16. únor 2010

No casy30 suhlasim s tebou, kedysi sa vztahy uzatvarali bez neakej lasky a vydrzalo to ....ludia su hociaky..zalezi to na nich niekdo zase caka caka princa na bielom koni a ten nepride, po case ostane tlsty chlap ktory pozera TV , prinajlepsom ktory ma konicky a obcas sa niekde vypari prec, proste nesedi stale doma. Dneska je doba, ze ked stretnes niekoho s kym ti je dobre tak si rad,. nevyvijas dalsiu energiu a si jednoducho spokojny.....

jaaty
16. únor 2010

Surino, ja sa skôr opýtam- bol si niekedy zamilovaný? Cítil si k inej žene niečo viac ako k terajšej priateľke?

mywiel
16. únor 2010

surino lenze v priatelstve su ludia otvoreni od zaciatku a neklamu a nic viac ten druhy neca ako priatelstvo, ty klames a to je rozdiel. Byt s clovekom ked vies ze ho nemilujes akoby si zasluzil je zbabelstvo nie realita, si zbabely ostat sam, lebo sa bojis ze uz inu nenajdes, toto je vyuzivanie nie vztah.

mywiel
16. únor 2010

Surino mozno vztahy vydrzali, lebo to od nich ziadala okolita rodina ale myslis si ze naozaj ti ludia boli aj stastni? O tom pochybujem, nezasluzis si ju.

diddi
16. únor 2010

ja som mu napisala na rovinu,co si o nom a jeho nevztahu myslim....tazkopadne zliepat nejake chlacholenia a buliky nie je na mieste

flamenga
16. únor 2010

ak ona o tom vie a takto jej to "vyhovuje", tak áno... môže takýto vzťah fungovať... do chvíle, kým sa v jej živote neobjaví niekto, kto je to "milujem" povie, lebo to bude cítiť, kým ona to "milujem" neopätuje.... 🙂 potom sa nečuduj, ak jedného dňa povie: maj sa, kamarát 🙂

digysa
20. únor 2010

hmmm...aj ja by som pridala nazor a pomohla surinovi....

vztah sa zacina vzdy na zaklade tychto zloziek: laska+vasen+fyzicka pritazlivost..... potom prechadza na to, ci mate spolocne zmyslanie+inteligencia+podobne ciele do buducnosti......a konci sa priatelstvom.

Za 20 rokov spoluzitia sa ludia uz "nemiluju" ako sa milovali prvy rok. Laska a vasen casom "ochladnu a ubudnu".

Ty zacinas vztah tym, cim sa ma koncit. "Priatelstvo" je posledna faza dvoch ludi, ktori sa rozhodnu zit spolu po cely zivot.

Presne ako tutifruti napisala: Tiez by som mojho muza niekedy "presla autom" ale ta prezita vasen a laska zostava stale v srdci....aj ked uz nie je taka intenzivna.
Surino, ak ste spolu neprezili lasku a predsa trvas na tom, ze je to pre teba najlepsia partnerka do buducna, tak by som sa s nou o vasom vztahu porozpravala. Myslim si, ze to bude ONA, kto ta opusti.... 😔