Chápe návštěva, že nemůže přijít, když je vám špatně?

jarunkaxyz1
9. črc 2012

Ahoj holky,

potřebovala bych poradit , názor....netýká se tedy moc tématu miminek, ale přesto. Pokud chce někdo přijet / přijít k vám na návštěvu z rodiny a není vám dobře, pochopí to a návštěva se prostě odloží?Občas se mi totiž stane, že nemůžu, že jedu s dítětem k dr nebo sama k dr..nebo mi prostě není nejlíp a rodina mě psychicky vydírá (respektive jeden člen, že je prostě nechci vidět)). Samozřejmě, že si to pak vyčítám, ale nechápu, že nedokážou pochopit, že je mi třeba špatně a nemám na návštěvu ani pomyšlení. Díky moc

elvira
9. črc 2012

No - pokud je Ti špatně pokaždé, když dotyčná má přijet, tak chápu, že si myslí, že ji nechceš vidět. 😀
To píšu jen v legraci...
Já mám štěstí, že většina lidí toto pochopí - nejsou magoři a vědí, že když mám např. migrénu, tak moc nepokecám, že...
A na podobné vydírání bych řekla:" ano, nechci Tě teď vidět, jelikož je mi skutečně špatně a jediné, nač mám pomyšlení je lehnout a spát... V případě, kdy bych potřebovala nutně udržet co nejlepší vztah, bych to podala v tom smyslu, že mě to velmi mrzí, ale dotyčná nemůže přijet,protože mi není dobře, nemohla bych se jí tudíž dostatečně věnovat a mě by to mohlo srdce urvat...
Sice to píšu více méně v legraci, ale není co radit.
Buď ji přetrpíš, i když je ti blbě, ona nejspíš bude spokojená a ty budeš mít klid, nebo ji slušně odmítneš a budeš poslouchat výčitky a nakonec nejspíš dojde k tomu, že ji jednoho dne i s výčitkami pošleš do pr.... až ti jednou rupnou nervy. 😀

helcenka
9. črc 2012

@jarunkaxyz1 - nezlob se na mě ale to je praštěná otázka. Mně když není dobře, mám něco domluvené, tak to prostě odvolám. S kamarádkou jsme se takhle např. scházeli asi 2 měsíce a nakonec se teda sešly...
Dotyčné osobě bych teda řekla, že mi prostě není dobře a potřebuju si odpočinout. A pokud nechce přijít a pohlídat děti a já zatím budu ležet, tak ať nechodí. A prostě hotovo a jestli to nepochopí, tak má smůlu ona a ty si rozhodně nemáš co vyčítat. 😉

timbouctou
10. črc 2012

@jarunkaxyz1 je to nesmysl, nenech se vydírat, je to sprosté od toho člena rodiny. Prostě udělej co potřebuješ nebo se vylež a tak a když to on nechce pochopit tak ať se tím sám užírá. Vím o čem mluvím, mě léta takhle vydírala vlastní matka. Sice ne s návštěvama, ale zas s různýma domácíma pracema a podobně. Když jsem v 35.tt měla dělat vánoční pečivo a udělalo se mi u toho zle, tak vykřikovala, že ji umučím, že musí všechno dělat i na ty vánoce sama a podobně. Ale nechala jsem ji a nakonec to opravdu dodělala, akorát to musíš překonat 😉