Chci další dítě a manžel ne. Beru to moc osobně?

macessska
25. lis 2011

Ahoj, dneska jsem našla tyto diskuze a jsem ráda🙂 Napíšu to krátce. S manželem máme 2 děti. Ráda bych ještě jedno, ale manžel ne. Bohužel na můj názor se neptal a já se musím podřídit. Od té doby to ve mně vře, změnilo mě to. I vůči němu. Může se to stát nebo to beru nějak až moc osobně?🙂 Má právo rozhodnout sám? Nechci řešit finance apod. Díky.

rari
25. únor 2014

@marcinek právě,také chtěli jen třetí,měli vymyšlené co a kak udělají a pak přišel na UTZpořádný šok😉,musí koupit úplně jiné auto,udělat jinak pokojíčky,najednou potřebují vše dvakrát,takže hodně dokupují,jiný kočár atd.atd.atd.;-)

rari
25. únor 2014

Tak my jak jsme se přestěhovali z bytu na sídlišti do domku,tak některé holky už moc nevídám,ale zase jsem se seznámila tady díky kroužkům atd. No a ta s těmi dvojčaty bydlí kousek od nás,také koupili barák,před tím jsme si koukali z paneláku do paneláku. Ale pak bude mít tolik práce,že nebude stíhat. Nicnéně brzo si mimi pochovám,a to 2 naráz😀. Tak snad to rozněžní i mého muže-nebo odradí tuplem😀😀

marcinek
25. únor 2014

@rari no to verim, ze to musi byt cara pres rozpocet. Takhle se 5 lidi do auta vejde a ted 6 a jeste ke vsemu dvakrat, protoze to po sobe nezdedi. A kdy se muzete zacit snazit? mela jsi normalni tehu nebo jak jsi to poznala, ze to neni ok?

marcinek
25. únor 2014

@rari pust mu v nedeli "4 v tom" . my jsme nedavno na neco koukali jak tam nekdo rodil a ja jsem z toho teda vzdycky na mekko, ale manzel jsem si vsimla, ze mel taky slzu na krajicku 🙂 tak jsme vzpominali jak to bylo..

rari
25. únor 2014

@marcinek Mohli bychom už teď,po operaci mi řekli,že je vše ok a že mám třikrát odmenstruovat,což už se stalo😉. Obě těhu byly ok.dělala jsem vše až do konce,cvičila,plavala atd. Potřetí mi MS úplně nevynechala,no bylo to divné,bolesti na pravé straně,na Utz v 5. tt nic,pak krvácení,šli jsme na pohotovost a už jeli kluci domů beze mě ☹

marcinek
25. únor 2014

@rari no tak kdyby my jsme zacli ted, tak by to bylo znovu dejavu- mela jsem obe tehu jak pres kopirak- 4. brezna moje narozeniny a menstruace, v polovine brezna hasicsky ples, kdy jsme zadelali a TP 9. prosince u obou. Zacinala jsem i na stejne vaze a kontroly byly vicemene stejne datum, takze i prukazky mi sedi 😀

rari
25. únor 2014

@marcinek Jé tak do třetice všeho dobrého😉. Starší měl v únoru teď 5, mladší v listopadu 2,já jsem lednová,tak jen tatínek je v létě😉.No,tento týden jsem v půlce cyklu,ale víkendovou debatou jsem ho nepřesvědčila. Nechce hlavně kvůli mně na zákl.poslední zkušenosti,jak jsem trpěla ☹. Jenže,ženské to bereme jinak,na to špatné jsem zapomněla,jen asi v červnu budu smutná,kdy se to mohlo narodit,ale to nezměním. Naštěstí se mi nic takového nestalo s prvním,to pak holky rozhodí víc jak jsem to tady pročítala.

marcinek
25. únor 2014

@rari to urcite rozhodi, ale zas si vem kolik dalsich zenskych timhle projde. Ja mela taky jedno zamlkle tehu mezi detma. Bylo to ze stresu, ze nam fenku tehdy obskocil podvratak a ja to musela resit. kdyby to vyslo, tak bych ted neresila skolku, protoze by mimco bylo na konci srpna. Otazka je jestli by bylo zdravy. Ale pak se nam hned po prvni menstr. zadaril Tobik 🙂 tak mu to zkus nejak diplomaticky navrhnout...

marcinek
25. únor 2014

@rari a uz se ti starsi sam oblikne a svlikne? me to Domca pekne flaka, takze treba do pyzama jo, ale na ven boty, bundu atd musim vse ja. Pri predstave, ze bych pristi zimu oblikala 3 a jeste sebe, kdyz pujdem rano do skolky nebo pak kdykoliv ven, tak me hrabne 😀

rari
25. únor 2014

@marcinek jo,to on je šikula,od té doby,co nastoupil ve 3,5 letech,vše uměl,tu první zimu mu občas učitelky pomohli s punčochama,jinak nic😉. Ale i tak zimní hadry nesnáším jak je toho moooc😉. Dnes mám oba doma,dopo jsme byli pro ortop.vložky do bot,malej už tady svačí a velkej brácha spí-on je totiž medvěd😀,už ho půjdem probudit. Když spí ve školce,stěžuje si,že je to málo,no v 5 letech je rarita😀

marcinek
25. únor 2014

@rari no me Domca od 2 let po O nespi, takze ve skolce aspon odpociva kdyz uz nespi. Tak ja si ten klid vylozene uzivam, kdyz malej spi. Upekla jsem buchtu, udelala pradlo a brouzdam na netu jak je tu klid. Za chvili ale pro ni pujdem...

marcinek
25. únor 2014

@rari tak treba se jeste potkame v nejake diskuzi s podobnym TP. Nez ty presvedcis muze a ja se rozhodnu kdy to uskutecnime, tak to treba vyjde. Kazdopadne se mi s tebou hezky povidalo 😉

rari
25. únor 2014

@marcinek taky tak,informovat se budeme,jak to dopadlo😉. Měj se krásně.

svija
15. dub 2014

@rari, @marcinek - koukám holky, že jste si naposledy psaly v únoru. Já bych taky moc chtěla třetí, ale můj muž tomu není vůbec nakloněn. Bavil jsme se na toto téma tak 3krát a naposled už to skončilo hádkou, že na něj tlačím a to se mu vůbec nelíbí. Tak o tom teď radši pár měsíců nemluvím vůbec, ale pořád na to myslím. A co vy, nějaká změna u vás?

marcinek
15. dub 2014

@svija ahoj, u nas to ted zalezi uplne na vedlejsich faktorech jestli bude nebo ne. Za prve potrebujeme navysit hypo na dostavbu domecku, abysme to nejak dodelali, protoze chci pro deti zahradu dokud jsou jeste male. V prosinci mam nastoupit do prace na smeny na HPP a malyho nam nevzali do skolky. Platit 10 tis. mesicne+ k tomu se jeste nervovat kdo bude vyzvedavat, kdyz budu mit dvanactku se mi nechce. Zitra se tady u nas bude jednat o rozsireni MS, takze pokud by byla aspon nejaka sance, ze toho naseho kloucka vezmou aspon od prosince, tak mimi odsunem a nastoupim do prace a pokud ne, tak se pustime do toho tretiho. Protoze ja se nebudu za kazdou cenu honit, nervovat jestli stiham nestiham, platit drahou skolku a pres zimu je mit porad doma nemocny zrovna kdyz nastoupim zpet do prace. Jen aby dopadla ta hypo tak jak potrebujem 😝 Ted jsem dobrala posledni prasky, tak se uvidi....

rari
15. dub 2014

@svija Ahojky, tak u nás nového nic, několikrát jsem diskuzi nadhodila, ale asi už je to uzavřené a třetí dítko nebude. Důvody jsem popisovala v diskuzi někde výš, když nad tím tak přemýšlím, asi je to pravda, no já mám stejně stále pocit, že poslední zkušenost na těhotenství bych neměla mít tu špatnou,ale ještě jedno dítko si pořídit......ach jo.

rari
15. dub 2014

@marcinek Ahoj, no na tebe jsem myslela několikrát, zda to tedy v tom březnu opět jako vždy vyšlo a budete mít i do třetice stejný termín 😉 . Tak čtu, že jste se do toho zatím nepouštěli a ještě je to otevřená záležitost....

svija
15. dub 2014

@marcinek - my taky akorád teď dokončujeme stavbu domečku, naštěstí jsme s hypotékou vyšli. Se školkou je to blbý, odkud z Prahy jste, jestli to není tajné. My měli kliku, syna mi vzali 3 dny před začátkem školního roku, volali mi, že se uvolnilo místo.

@rari - u nás je manžel skálopevně přesvědčen, že třetí už ne. Jde mu o to, abychom měli na kluky dost času, finančně na tom byli dobře, abychom si mohli dovolit i cestovat a koníčky. No a prý si už na to připadá starý a bojí se únavy spojené kolem s péčí o miminko. A taky čím starší rodiče, tím větší riziko nějakých genetických vad a tak. A tím argumentuje především. Do toho ještě u mě nějaké zdravotní problémy, aby toho nebylo málo. Prostě má pevný názor a sám mi řekl, že ať nepočítám s tím, že ho změní, že to tak prostě má nastavené a hotovo. Sice chápu, ale na druhou stranu mě to moc mrzí, touha po třetím miminku je veliká. A taky mi přijde nespravdelivé, že v téhle debatě není možné najít kompromis, vždycky bude muset někdo ustoupit. A bohužel to asi budu já, kdo ostrouhá.

rari
15. dub 2014

@svija Tak u nás jsou ty argumenty asi podobné, hlavně tedy strach o to, aby vše dopadlo po mé listopadové zkušenosti s mimoděložním těhu. No a věk teda už taky mám, takže u mě v hlavě je to momentálně nastavené tak, že buď se dohodneme do konce léta, že do toho půjdeme-na druhou stranu není nikde psáno, že se to povede, kdybychom se dohodli-to by byla další shoda okolností-jinak se vrátím do práce a prostě už pak přerušovat nebudu a zůstaneme taky se dvěma syny tak jak to je. Mladší tím, že je listopadový, do školky se nedostal, takže další věc, co nás čeká vyřešit, zda nějaké hlídání nebo zůstat ještě chvíli doma s tím, že si pak hledat něco úplně jiného a nového. no, není to jednoduché, co.....Kamarádka min. týden porodila dvojčata a k tomu má dvě malé děti, možná že až to u ní doma pak uvidím, chuť přejde i mě 😀

marcinek
15. dub 2014

@rari my jeste v breznu nechteli, pokud na to dojde, tak v lete nebo na podzim kdyz se zadari. Protoze nechci za 3 roky resit uplne stejnou stiuaci, ze mam prosincatko a zas se do skolky nedostane, ze nebude mit do 1.zari 3 roky. Me jde spis o to, ze u nas statni skolka plna (letos poprve se nedostaly ani deti narozene kveten-srpen pokud tam nemely sourozence) a soukroma ma kapacitu 5 mist, takze i kdyz bych zaplatila, tak ma plno. A jezdit s jednim ditetem do jednoho mesta, druhy tady a do toho smeny, manzel taky nepravidelna doba, tak se toho bojim. Zrovna minuly tyden jsem musela odrict nabizenou praci kvuli tomu, ze malyho nemam ve skolce. Jen tak jsem poslala zivotopis a oni si me vybrali, ze mam od 1.5. nastoupit. Jsem si rikala zlati komunisti- to byly driv jeste, tak bych nemusela nic resit. I kdyz to tehdy stalo za prd, tak tohle byla vyhoda.

marcinek
15. dub 2014

@svija jsme praha-zapad, takze tady ty ceny pozemku priserne ceny. A stavbu jsme zatim placali sami. Kolem me maji vsechny kamaradky ted miminka, tak me to taky bere, ale stojim nohama na zemi, ze pokud k tomu nebudou vhodne podminky, tak to nebude. Zrovna v patek jsme byli zapijet miminko, tak zatim vyuzivam toho, ze se muzu opit 😀

anetka1701
15. dub 2014

Ahoj holky. Koukám že v tom nejsem sama :oD Taky toužím ještě po jednom prtěti - a manžel je víceméně spíš proti...

punky
15. dub 2014

ahojky taky si moc preju druhe miminko ale pritel se zabejcil a proste ze nechce a me je to moc lito ale pevne verim ze nazor zmeni.problem je ten ze my budeme muset kvuli me nemoci podsoupit umelko s PGD takze trochu komplikace a nevzali nam stepku do skolky takze navrat do prace nejde tim padem v praci koncim a musim na pracak 😒 jediny co by pomohlo je aby mu to vysvetlil nekdo jiny nez ja pac ode me to vubec nebere mam pocit ze me neposloucha ted radsi o tom moc nemluvim a chvilku pockam a najedu zase na to tema.holky preju stesticko a at se ty nasi chlapy umoudri

svija
15. dub 2014

@rari, @marcinek - teda, to je hroazný s těma školkama. Já věřím, že příští rok to bude u nás v pohodě, že budeme mít bod za sourozence a Vítka nám vezmou, i když je červnový. Ale abych nebyla nepříjemně překvapená. Tak držím palce ať se to ze třetím děckem nakonec nějak vyvrbí a dopadne to 🙂 .

@anetka1701 - no u nás není manžel "spíš" proti, ale rozhodně a radikálně proti, tak o tom, že bych ho přemluvila dost pochybuju.

@punky - taky držím palečky, snad přítel změní názor, vzhledem k věku na to ještě trochu času máš, to mě to přijde, že já už moc ne 🙂 .

anetka1701
15. dub 2014

@svija u nás manžel je rozhodně a radikálně proti, ale já vím, že kdybych fakt chtěla, tak ho ukecám... Respektive on moc dobře ví že chci tři a ani mu nevadí mít tři z pozice "finance+je to moc", ale spíš že i s dvěma holkama je to strašně práce a starostí a prostě si neumí představit, jak zvládne dvě... Naše dcery miluje, vím že by stejně miloval i to třetí, podporoval by mně a byl by vzornej otec, ale nechci to přes jeho nesouhlas :o( Ráda bych, aby jsme se dohodli, aby aspoň trochu chtěl i on :o)

marcinek
15. dub 2014

@svija diky, to jsem si taky myslela, ze nas spasi bod za sourozence, ale ten se pocita pry az tehdy, kdyz je splnena zakladni podminka tj. 3 roky do zari, a to bohuzel nemame. Pry jsme si to meli lip naplanovat,rekla reditelka. Jak kdyby slo vsechno v zivote naplanovat, kdyz nekteri se pokousi o mimi roky. No nakonec je to jedno, i kdyby se narodil malej v lete, tak letos by ho asi stejne nevzali.

rari
16. dub 2014

@svija Přesně tak, také máme sourozence ve školce, bude předškolák od září,ale prostě do 1. září mladší nebude mít 3 roky a nemá šanci.
@anetka1701 U nás taky tak, asi bych manžela ukecala,ale bylo by to vyloženě kvůli mně,a to nechci-prostě za každou cenu neee, to by pak mohlo být na úkor vztahu a člověk neví, kdy by to mohl jeden druhéme říct. Takže jedině pokud uvidím aspoň trochu touhu mít to třetí, ano, jinak do toho prostě nepůjdeme.

lena2005
23. dub 2014

Manžel má dvě děti z prvního manželství, spolu máme jedno. Moc bych si přála druhé, ale nemůžeme si ho dovolit. Mám ještě tak rok max dva čas, ale pak budu stará. Moc špatně se s tím vyrovnávám. Navíc mě děti baví. Chjoo 😢

kru_pa
23. dub 2014

Tak u nás je to přesně naopak. Já už děti nechci, mě stačí ty dva raubíři co máme. Manžel by chtěl min. ještě jedno, ale kdyby byly dvě, vůbec by se nezlobil. Sice s tím neotravuje pořád, ale i tak mě štve.