Chci další dítě a manžel ne. Beru to moc osobně?

macessska
25. lis 2011

Ahoj, dneska jsem našla tyto diskuze a jsem ráda🙂 Napíšu to krátce. S manželem máme 2 děti. Ráda bych ještě jedno, ale manžel ne. Bohužel na můj názor se neptal a já se musím podřídit. Od té doby to ve mně vře, změnilo mě to. I vůči němu. Může se to stát nebo to beru nějak až moc osobně?🙂 Má právo rozhodnout sám? Nechci řešit finance apod. Díky.

jasekd
25. lis 2011

@llluckaaa Nevim, jinou variantu jsem nezkousela. Dvojcata bych "nechtela", ze si to tim jednim tehotenstvim odbyde clovek najednou, kazdej rika, aspon to budes mit za sebou atd, ale proc mit za sebou neco, co je sice narocne, ale hezke? Navic dvojky jsou vetsi riziko,takze dobrovolne bych je nechtela. Jinak mazec musi byt ten zacatek, s prvnim byly sileny problemy, reflux, nepribejvani, kojeni jen castecne, byl hodnej, ale tohle me nicilo. Vendy je v pohode, ale i sni trvalo kojeni i hodinu, prsa rozkousany, proste normalni veci, ale mit je dvojmo, nevim. Pak ve veku jako je ted V. uz bych rekla pohoda, no a pak musi byt hrozne, kdyz se oba nejak uci chodit, padaji, vsude lezou... Ale ja mela taky doma miminko, kdyz se holka narodila, kluk je mensi, motoricky pozadu (na 20ti mesicich nechodi...), latkuju oba dva, varim neco malinko jineho jemu, ji i nam a to je vopruz. Uz si spolu hraji. Takze nevim, co je narocnejsi,ale jsem radeji za nasi variantu. Nejvetsi pohoda mi prijde rozdil treba 6 let, jenze zas jedno dite velke, leccos se da podnikat, a miminko brzdi. S uplne malym, treba 2mesicni, jsme jezdili po vyletech atd,ale pak uz potrebuji rezim, spat v postylce, tim, ze mam tandem kocar, malej spat v kocare nemuze (nejde sklopit do lehu), ted je to narocnejsi, ale budou partaci a tohel obdobi, kdy nikam moc nemuzem, si odbydou najednou, budpu podobne fyzicky zdatny atd. Taky si myslim, ze vyrazit s malymi detmi je vzdy narocne, at jsu dvojky, o rok nebo o dva... My jezdime na vylety, dovolenou jsme vypustili kvuli zdr. stavu mladyho, ale pristi rok chci k mori 😵 A ty organizacni veci, ze treba jeden musi na operaci, kdo tam pujde, co s tim druhym atd, to bych resila s dvojcaty, s nasima i s vetsima, akorat to vetsi spis nekdo pohlida.
@misi.21 My jsme 4 v 1+1, dokud jsou mali, jde to, a pak snad pujdem do nejakyho baraku.

jasekd
25. lis 2011

@misi.21 ten vek 24 je na tohle lepsi, ja mela deti ve 29 a 30 a kdyz ted musim mit pred pripadnym tretim vetsi pauzu, tak uz je to na hrane, ale do 39, pokud budu zdrava, se to myslim da. Hranice 40 uz je pro me tabu, mam dve deti, ani jedno neni uplne zdravotne OK, a nebudu riskovat, ze se narodi nejake vic nemocne (i kdyz to muze vzdycky), jen proto, ze maminka byla hormonalne rozbourena a musela mit treti. Tim se nechci dotknout starsich rodicek, kdybych nemela ty dva, tak to dite taky chci i v pozdejsim veku, clovek muze planovat, ale osud a priroda si to udelaji po svym 😝

misi.21
25. lis 2011

@jasekd jojo,je to tak. Můžu si přát a plánovat a pak to může být úplně jinak. Jinak nám první taky nešlo hned,ale po 2 letech a manžel by chtěl začít se snažením o druhé v roku malé. To jsem ale zamítla. Nechci mít děti tak brzo po sobě. Aspoň ty 3 roky. Chtěla bych mateřskou napojit,ale když to nepůjde,tak půjdu do práce a uvidí se. Ale jelikož beru prášky a sem tam jeden zapomenu,tak bych se ani nemohla divit,kdyby se nějaká nehoda stala 🙂

llluckaaa
25. lis 2011

@jasekd Asi nikdo nezkoušel víc variant, takže to nějak objektivně rozsoudit asi nejde 🙂 Já si právě myslela, že je náročné první rok náročné tím, že kojíš miminko když do toho druhé začíná chodit, musíš za ním častěji běhat, mají rozdílný režim - každý jinak spí, jinak jí, není žádný výběr v tandemových kočárech.
Ono to bude spíš o tom, jaké konkrétně jsou ty děti a jejich rodiče. Asi jako ve všem. Mně to vyhovuje, jak to mám já, jen by nemuseli být tak nemocní.
Jinak mi přijde, že se 4 sotva vejdeme do 3+1 🙂

misi.21
25. lis 2011

@jasekd no mě se v bytě líbí,nechci se stěhovat. Ale já myslím,že 3 děti v jednom pokoji taky jde. Já jsem ochotná uvolnit ložnici a spát v obýváku 🙂 My jsme taky 3 a asi od mých 10 et jsme měly každá svůj pokoj a máme k sobě docela daleko. Myslím,že když jsou sourozenci spolu,tak mají hezčí vztah...můj názor 😉

llluckaaa
25. lis 2011

@misi.21 Já měla pokoj s bráchou a hezký vztah to nezajistilo, spíš naopak, přinášelo to pořád problémy.

misi.21
25. lis 2011

@llluckaaa tak abychom se pak taky nemuseli stěhovat,aby měl každý svůj pokoj,až se budou rvát a hádat. 🙂 No jo,to se musí vyzkoušet. Myslet si to můžu hezky ale realita je jiná věc...Taky není nikde psáno,že třeba nebude jedináček. Byla jsem na umělém ,které se nepovedlo,nakonec je malá přirozeně a do druhého umělého nejdu,bylo to pro mě hrozný na nervy. Já budu vděčná za jedno sluníčko,dvě i tři. Čtyři už asi néé 😀 😀 😀

jasekd
25. lis 2011

@llluckaaa Mne Martin nezacina chodit ani ted, a to je sakra narocne, treba u doktoru, nosim dve deti 😔 Rezim, malinke mimi spi stale a vsude, aspon nektery, nam obe deti spaly v kocarku hezky, tak nas neomezovala, a ted jsem to krasne sladila, takze to problem nedela, mam to vychytany. nejhorsi je to zarleni a vztekani se. Ale tim, ze jsou o rok, tak po porodu nebylo tak zle, kamosky maji deti o dva a vic a tam to zarleni bylo horsi. I kdyz asi 2 mesice po pordu se to mladymu rozlezelo v hlave a asi 1,5 mesice me slusne nesnasel kvuli miminku 😔 To bylo strasny obdobi.
@misi.21 My byly dve a jeden pokoj a vztah mame pekny, ale byl by podle me i v rozdlenych pokojich, a to jsme o 4 roky a presto jsme si vyhraly az neobvykle, takze nasi meli stesti, snad to u nas bude stejne, manzelje ze 3 a tam to takova idylka neni...

llluckaaa
25. lis 2011

@misi.21 Manžel spal ve stejném pokoji jako ségra a rodiče a taky si nijak zvlášť nerozumí. Prý ségra klidně o půlnoci rozsvítila a začala vysávat pokoj. My se zase doma hádali, kdy bude rozsvíceno, jestli může hrát hudba, čí nepořádat kde je...
@jasekd Já je mám právě 2 roky a 5 měsíců a starší žárlí hodně a někdy má i tendence mladší ubližovat. Ale už si spolu zkouší i hrát (na honěnou po 4, na schovávání za plínu, na rozesmívání), tak jsem ráda.
To jo, musí být náročné, nosit obě dvě. Právě jsem si říkala, že pak už se to začíná zlepšovat. U někoho to období začíná bohužel trochu později. A zmiňovaná dvojčata (vlastně jen jedno z nich, to druhé stále leze) s chozením začínají taky trochu později - v 16ti měsících.

rari
24. únor 2014

Tato diskuze je už dva roky bez reakce, ale zkouším znova navázat...Máme dvě děti-chlapečky, o třetí miminko jsme přišli a já mám pořád pocit, že to prostě musím nějak nahradit a tudíž to třetí ještě mít. Vůbec neřeším pohlaví a jiné věci, to je téma jinam,ale manžel stále tvrdí, že je spokojený s tím, že máme dvě zdravé děti a že už nic nechce pokoušet...těžko se to popisuje, ale mám stále vnitřní pocit, že to třetí miminko ještě chci, ikdyž také se bojím, aby to dobře dopadlo, bylo zdravé atd.,ale to vám nikdo nezaručí nikdy, takže zase moc na vážno takto uvažovat nechci. Potýkáte se také některá s tím, že vás to láká mít ještě třetí dítko a manžel tomu není moc nakloněn? Samozřejmě to nechci žádným nátlakem-budˇse domluvíme nebo ne.....

tsterinka
24. únor 2014

@rari ahoj přidávám se k tobě,jen s tím rozdílem že my spolu nemáme žádné dítko,v lednu jsem v 7 tt o mimi přišla,a on řekl že se pokusíme o další a teď už ho nechce,jsem v koncích,dnes jsem ukončila náš vztah a s ním to ani nehlo 😢

rari
24. únor 2014

@tsterinka Ahoj, díky za reakci a obnovení diskuze. Co se stalo? Jakto že už mimčo nechce? Nestalo se k tomu ještě něco jiného? Přece jen potrat s chlapem nikdy nezamává tolik jako se ženskou,takže tomu nerozumím 😒

marcinek
24. únor 2014

@rari meli byste si o tom promluvit nebo tomu dat cas.Ja vzdycky chtela 2 deticky a ty ted mam, ale mam takovy pocit, ze bych jeste jedno chtela. Manzel prvne, ze i tak toho mam dost s 2, kdyz se vztekaji nebo neco, ale zas si rikam, ze kdyz mam ten pocit, ze bych chtela byt jeste tehotna a mit to miminko, tak bysme do toho meli jit. Uz i on presel do faze, ze teda jo. Jen nas trochu brzdi ted rozestaveny stavba, takze pujdu na nejaky cas do prace. Ale spis se obavam reakce okoli a rodiny, pac v dnesni dobe se povazuje za "normal" mit 2 deti a konec. Nikdo ze znamych neuvazuje nad tretim.Ale zas je to nase rozhodnuti, tak jim to muze byt sumak...

tsterinka
24. únor 2014

@rari ani já tomu nerozumím,je to složité zkopíruji ti sem příspěvek z jiné diskuze a možná pochopíš

mluvím o tom každý den,že ho moc miluju to říkám skoro za každým slovem,a když se o tom bavíme tak jsem mu několikrát řekla,že to mimi prostě potřebuju.Moje dětství nebylo zrovna ok co se týče rozvodů a stěhování protože mamka,ne a ne najít toho pravého a tak jsem si řekla,že tohle já svýmu děcku nikdy neudělám.No jo,jenže to jsem tenkrát nevěděla že to děcko budu mít s agresivním alkoholikem a vydržím to jen 2 roky.V zoufalé fázi mého rozpadajícího se manželství jsem potkala chlapa kterej na pohled byl uplně obyčejnej,ale mě se od něj nemohly utrhnout oči ani mysl,tenkrát jsem šla ke kartářce a ta mi řekla že moje manželství je u konce a já potkala svojí doživotní lásku,věděla jsem že je to on.Začla jsem se s ním scházet,po první schůzce jsem teď už bývalému manželovi řekla že někoho mám a odejdu,bylo mu to fuk a jak jsem řekla,tak jsem udělala.Nejdřív jsem bydlela u svojí sestry která se v den mého nastěhování pohádala s manželem a on od ní odešel.Já měla tehdy 1,5 roku starou Elišku a moje sestra 6 tiletého klučinu.Já dělala v rodině mamku a ona taťku emoticon docela jsme to tenkrát perfektně zvládly a moc jsme se u toho i nasmály.Ani jeden z manželů neprojevil zájem o to aby se vše dalo do pořádku tak jsme společně se sestrou podnikly o Valentýna výlet do Prahy a cestou jsme se stavily u soudu a podaly žádost o rozvod.Po čase jsem se přestěhovala ke svojí mamce,s přítelem jsem byla od odchodu v neustálém kontaktu,vlastně jsme spolu chodily ale nebylo možné aby jsme bydlely pohromadě.Po půli roce našeho chození se můj přítel oženil s ženou,se kterou společně vychovávaly dnes již 14tiletou dceru.S tou ženou se chtěl rozejít,ale když zjistil že je těhotná,tak to neudělal,protože neměla kam jít,dítko si samozřejmě nechala,ale vztah jim doma jako muž a žena od té doby nefungoval.A nezměnilo se to ani po narození jejich dcery,noo ale i tak ji nikam nevyhodil.jak jim dcera rostla začla se ptát proč se maminka jmenuje,jinak než tatínek a proč nenosí prstýnek a tak....,díky dceři se nakonec vzaly,což nechápu a nikdy nepochopím mě to podal tak že to je jen papír kůli majetku a holce,no dobrý.....to říkám dnes ale tenkrát když jsme spolu byly půl roku a on se ženil tak jsem noo dobrý neřikala,to si asi dokážete představit emoticon Všechno mi vysvětlil,proč to udělal a že to pro něj nic neznamená,že miluje mě,,nepochopitelné,ale i tak jsem s ním zůstala.Vlastní více domů a jeden zrekonstruoval aby jsme spolu mohly bydlet,já toužila po rodině a po svatbě,rodina a svatba v nedohlednu trpěla jsem jak pes,jednoho dne už jsem to nevydržela a opustila ho,pronásledoval mě chodil za mnou do práce. Jednou přišel s kytkou ke mně do práce(tenkrát jsem pracovala ve velkém hypermarketu) klekl si tam na zem a prosil mě ať se vrátím,že mě moc miluje a že se rozvede a že bude i rodina a blablabla.Poslala jsem ho pryč!!!Hrozně to bolelo,tři měsíce jsem jen pila,pila a pila.Nedokázala jsem to bez něj vydržet.Jednou večer totálně na maděru,jako každý den emoticon ,jsem mu zavolala,jak se má a že je mi smutno,asi tak za dvacet minut byl u mě a od té doby už v tom zase lítám.Rekonstrukci domu dokončil a já se k němu nastěhovala,začli jsme s, moc je slabé slovo,snažit o mimi nedařilo se.Tak jsme to vypustily a teď po 3 letech v prosinci se to povedlo,ale bylo to mimo,,,,noo nějak jsem se rozepsala,,ani nevim co jsem Vám vlastně chtěla sdělit,,,,,,,,,,,,asi jsem chtěla otevřít okno do našeho vztahu,,,,,

rari
24. únor 2014

@marcinek Je to přesně jak píšeš,je to jen vaše věc,kolik chcete dětí,na okolí bych se vybodla😉. Já taky chtěla 2 děti,ale co jsem v listopadu měla mimoděložní-to otěhotnění nebylo přímo plánované-tak na to stále myslím a moc bych třetí mimčo brala. A to nemáme babičky,střídáme se ve 2,i přes to všechno bych do toho ráda šla😉
@tsterinka Tak docela mazec,tvůj příběh...

marcinek
24. únor 2014

@rari no a zkusite to znovu? my budem delat letos doufam hrubou stavbu, tak chci manzelovi pomahat, takze zatim ne a v lete potrebuji nastoupit na cast. uvazek do prace, takze se budem taky stridat. Uz ted delam par hodin, tak se stridame. Mame zatim 1 babicku, ale ta se nam odstehuje a druhou daleko, tak tam jezdi deti na prazdniny. Takze uvidim jak pujde ten kazdodenni provoz bez babicek, prace a kdyz uz nebudu moct, tak snad se nam zadari a budem mit dalsi klidne ditko. Si to maluju, co 😀

rari
24. únor 2014

@marcinek já bych to zkusila,ale potřeba jsou k tomu dva😉. Navíc my se do domku přestěhovali před 2 lety,máme hypotéku,ale nic tak hrozného. Myslím ale taky na to,že už to nemusí vyjít,ikdyž se třeba dohodneme...My máme jedny rodiče a moc daleko,takže taky tak nějak😉

marcinek
25. únor 2014

@rari no ja to nechci moc oddalovat kvuli veku, preci jen pak to nemusi jit a ze zdrav. hlediska cim drive tim lepe. V momentalnim bydleni by se sem miminko jeste veslo, to jsme promysleli, ale chtela jsem doprat detem zahradu a to je tady problem. Tak nad tim premyslim jak to vyresit

rari
25. únor 2014

@marcinek Taky jsem začala s dětma až ve 30, takže to chci vyřešit během letošního roku,jak se pak vrátím naplno do práce a zaběhneme si ten kolotoč kolem,už do toho nepůjdeme. S tím bydlením to tak neřeš. Ono těhu je dlouhé😉,miminku pak bude ještě dlouho jedno,kde bydlí. Jen bude náročnější stěhování se 3 dětma,ale to se zvládne😀. Takže na tvém místě,pokud jste oba stejného názoru,šla bych do toho😉.A taky ať jsou děti věkově k sobě.

marcinek
25. únor 2014

@rari nejradsi bych resila kolem tretiho ditka jen jeho zdravi a o nic jinyho se nezajimala. Ale s tchanem vztahy na bodu mrazu, tchyne se zanedlouho odstehuje a zahrada plna holubu. Navic bohuzel musim planovat i to kdy se mimco narodi, protoze u nas v obci je jen jedna skolka, mist malo a pokud neni ditko do 1. zari trilety, tak mame smulu. Prave to ted resim se synem, ze ma 3 az v prosinci tudiz ho nevezmou. A pokud ted otehotnim, tak budu za 3 roky resit to same. Akorat to uz se tremi detma rok zustat doma zadarmo nez mi ho prijmou, nemuzu.Stat v tomhle rodinam nepomuze, proste jste si udelali deti, tak si zaplatte soukromou skolku Tak jak mi rekla pani reditelka, spatne jste si to naplanovali. Jak kdyby clovek mohl ovlivnit, kdy to vyjde.

rari
25. únor 2014

@marcinek tak náš mladší syn je v listopadu a letos ho také nevezmou,nejsou skoro žádní předškoláci a chci,aby chodil tam jak bráška. Takže úplně totéž řeším,kdo ho bude hlídat a za kolik. No,naplánovat se to opravdu nedá,o prvního syna jsme se snažili skoro 2 roky:-/,přitom oba vše v pořádku,druhý se poved rychle😉

marcinek
25. únor 2014

@rari my Domcu na treti pokus, Tobika na prvni, takze to bylo bez problemu. Akorat kdyz jsme tvorili prvni ditko, tak me vubec nenapadlo, ze mam resit kdy se narodi. Proste jsme to chteli a zadarilo se. A druhy bylo v zavislosti na konci rodicaku. Nejlepsi je moje kamoska, ta ma ted 4 mesicni mimco a kdyz byla tehotna, tak si porad stezovala jaka to je otrava s brichem, kdyz se narodil, tak uz aby jedl, ze kojeni ji obtezuje a ted mu uz dala prikrmy a pry uz aby mluvil a mohli jsme jezdit na vylety. Rikam ji at si to uziva a nikam nespecha, ze to strasne leti. Spis mi prijde, ze ma druhy z povinnosti, ze se to ocekava, protoze 2 jsou standard. Takze ji rict o tom, ze uvazujem o tretim ani rict nemuzu...

rari
25. únor 2014

@marcinek co se týče našich známých a rodiny,tak 95% mají standartně 2 děti,jedni jen jedno,druhé nikdy nechtěli. Ale jak chodíme do cvičení,tam má hodně mamin třetí,ve školce si také občas všimnu,že jsou 3 sourozenci a na protější ulici mají 2 rodiny po 3 dětech. Dřív mi to nepřišlo to nějak sledovat,posl.dobou si i po obchodech a ve městě všímám,že je to docela časté😉,určitě bychom nebyli rarita.

rari
25. únor 2014

@marcinek je fakt,že už se mě každý ptá,jak to uděláme s malým od listopadu atd.zatím ani my nevíme,jak to dopadne. Příští rok jak půjde do školy starší syn,vezmou hodně dětí,letos je snad jen 6 předškoláků:-/

marcinek
25. únor 2014

@rari no tak nasi kamaradi nikdo 3 nemaji ani neuvazuji, ale co jsem takhle videla po obci, tak celkem dost maji ted 3 deti. Zrovna v nedeli na karnevale jsem se bavila s jednou znamou, ma deti skoro stejne vekove (meli mit taky Tobiaska a narodila se Hanicka 🙂 a prave jsem si vsimla, ze ma obleceni co nosila jako tehu. Tak se ji ptam a ona ze jo, ze cekaji treti. No hlavne uz nemusim resit vsechny ty veci, mam po obou vsechno i kocar, jen max. pujcime si kosik, to je tak na pul roku a obleceni podedi jen neco malo bud dostanem nebo prikoupime...

marcinek
25. únor 2014

@rari no tak u tebe by to situaci vyresilo. ja mam rodicak jen do srpna, takze o te praci uvazuju i kdyz jen na pul uvazku. A stejne si myslim, ze v budoucnu se 3 detma bych delala jen na pulku, protoze ja navic delam na smeny, tak na plny uvazek bysme se asi uz nevystridali. Protoze to pak bude porad nekdo nemocny nebo tak neco a pokud nejsou ty babicky po ruce, tak je to problem. Pak si vezmes obcas paragraf a uz se na tebe koukaj skrz prsty...

rari
25. únor 2014

@marcinek mezi kamarády bychom také byli za exoty😉,většina kamošek je už zpět v práci,ale jedna kamarádka se dlouho rozhodovali,zda jít do třetího,až se dohodli a podařilo se,čekají v květnu jednovaj.dvojčata:-D,takže mazec,to už byla čára pres rozpočet,jak se říká-se vším😉

rari
25. únor 2014

@marcinek jj,pak to všechno kombinovat by bylo náročné...

marcinek
25. únor 2014

@rari jejda, tak to je pak nadeleni. Ja rozhodne ctvrte ne, ale kdyz se pak tahle zadari, tak co clovek nadela 😀

marcinek
25. únor 2014

@rari ja mam vsechny kamaradky ted na materske, akorat maji o rok mladsi prvni dite a ted mimca, tak to neresi co bude se skolkou a praci. Ale za dva roky budou resit ty same problemy, protoze druhatka maji taky vsechny na podzim.Takze ja na materske se tretim bych je jeste zastihla tak na rok