Chci rozvod, ale mam strach o dceru.

pepes
12. srp 2019

Ahoj, rada bych vas pozadala o vas nazor, uz nevim ci jsem z toho zvazivani a premysleni...;(
Manzelstvi trva 7 let, pred tim 2 roky spolu. Zacatek ideal a krasa, vasen a radost z toho ze konecne zazivam vztah o jakem jsem vzdy snila. Citili jsme to zrejme oba a tak jsem se k manzelovi nastehovala uz asi po mesicnim chozeni. Ja z toho nadseni mela chvili krizicku ze to zaclo nejak rychle a asi tyden jsem si nebyla jista jestli jsme to neposunulo rychle manzel tehdy netlacil odjel na prodlouzeny vikend pryc a nechal me byt- hned jsem vedela ze bez nej byt nechci a uzivala si dal stesti. Po asi 3mesicih manzel zacal denne smskovat - cele dny a i vecer co jsme byli spolu-ja uz vytusila ze se neco deje a vlezla mu do tlf- nasla jsem konverzaci s nejakou pani- mela takovy “eroticky nadech”- nasledovala scena a chtela jsem odejit- on prosil a sliboval a ja tak chtela byt s nim ze jsem se rozhodla ze to prekonam- ale pro me to vyla hrozna rana a zrada byt se nic nestalo- ja ale prestala verit jako doposud. No nejak sem to prekonala byli jsme spolu dal. Vzali se a jak kratce po svatbe zjistila ze me podvedl- nasla hsem to nahodou kdyz jsem prohlizela fotky ze spolecne dovolene- jeste si to natocil takze jsem mela moznost to i videt- docela husty - byla jsem na zhrouceni- strasne jsem se trapila a i kdyz jsem vnitrne vedela ze to je moc spatny tak jsem s nim zustala- zili jsme v zahranici a odchid pro me nebyl tak jednoduchy jako sbalit veci a jet odjet 10km k rodicum. Chyba pry byla v tom ze jsem byla malo “po ruce v sexu” a ze to nejak neni ono ze jsem chladna.. tak jsem se zacla snazit, sex denne - nechapu jak jsem to mohla delat po ty nevere a to v podstate hned..asi za pul roku jsme se vratili do CR a jeli na romaticky vikend na wellness- otravivala nsem se sexem hned jak jsme se ubytovali... deuhy den po navratu me podvedl znova... poznala jsem z chovani a on priznal. Holky ja uz nemohla fakt - nechapu ze jsem byla takova trubka a zustala s nim a snazila se abych mu byla dost dobra-jenze uz to bylo vse hrany- me se to protivilo a sex kdyz ho zenska nechce tak ani chlapa nemuze bavit- to je mi jasne. Ale ja tak chtela aby to bylo zase hezky ze jsem presla i tohle- jenze na oko- uvnitr uz casti trapeni, paranoia kde asi je co tam dela- z toho strasne hadky.. on porad rikal ze me miluje a jsem jeho zivotni laska atd- no meli jsme dceru- kdyz ji bylo asi rok, ten “blb” mi pujcil scuj tablet do skooly, nezavrel si konverzace a ja zas se docetla veci- psalte co me s ni podvedl he na to porad mysli a chce znova, jinou zval na vyket autem atd..soda pro me silena. .. odchod jasne.. jenze meli jsme holcicku a pro me predstava ze nebude mit celou rodinu byla tabu. Ziju takhle asi 3 roky, dveri jsou ted 4. Nastal zlom- je mi jedno ze ma manzel jine zeny- je mi to uplne jedno a radsi bych at je ma ale aby byl doma klid- to je totiz druha vec kvuli ktery jsem ted uz opravdu zlomena a temer odhodlana odejit a kdyby nebyla dcera uz davno s nim nejsem. Ta druha vec je manzellva rekneme cholericka povaha- neco ho rozcili je nervizni a schytam to ja- krik, ted uz i nadavky, jedna se mnou casti jako s ditetem nebo spis podrizenou... a ja zjistila ze ho nemiluju ze nechci s nim byt, nechci se vratit do doby kdy to bylo jako driv- protoze me jented lip- kdyz se netrapim kvuli neveram a ze je nekdy zlej. Ja mam spoustu chyb a taky sw s nim hadam ale mam urcity limity pres ktery nejdu- treba mu nadavat a byt na nej jakkoliv hruba- to on nema- nejhorsi je ze to nekolikrat videla dcera- z toho ja mam uplne strasne spatnej pocit, ptze vim ze ji to musi trapit. Chci se rozvest- on v soku- ze jsem cely roky nedala na jevo ze mi neco vadi- chtel do poradny- sli jsme- za me fraska a nechci tam znova. Chce se zmenit- rika ze nemuzeme nasi holcicce rozbit rodinu ze je nam prece hezky. Posldni tyden se chova jak “pan dokonaly”.... zmenil se zcela. Hodne jsme mluvili a ted myslim zna vsechny moje pocity- lituje cim jsem prosla pry to nevedel a chxe se zmenit. A ja? Nechci aby se menil, nechci s nim byt uz- a mam vycitky- ja jsem ta co bori rodinu, ja nedala dostatecne na jevo he mi neni ve vztahu dobre, ja to nechala zajit az sem, hledam porad chyby v sobe- co jsem mela udelat a neudelala a jak jsem zapricinila jeho nevery a chovani kvuli kterym se ted chci rouvest.;( pro me to ze jsem to po letech rekla kamardce a rodicum a taky manzelovi je hrozna “vyhra” nedokazala jsem to driv- nechtela jsem nasim kazit pocit ze se mame bajecne a jsme stastny. Zajimave je ze i kamaradky i nasi z toho co jsem jim rekla az tak prekvapeni nebyli... vsimli si ze manzel se mnou nekdy jedna ne uplne hezky ale nechteli zasahovat..:/ holky ja uz nevim ci sem... poradite neco? Ze jsem trubka mi klidne reknete- ja vim;( diky

nesticka
12. srp 2019

@pepes mamka byla ta co s nama byla že.. Takže odměny, tresty apod byly na ni.. Pak přišel domů táta a když jsme něco s bráchou provedli, opět to byla mamka co nám na dala a táta se nás zastával... Takže jsme to úplně dobře nenesli s bráchou. Na druhou stranu, zůstali jsme po rozvodu bydlet ve stejném vchodě, takže jsme se s tátou vidlai neustále.. Byl ale problém v alimentech a pak v jeho aferkach... "Tenhle víkend si vás nemůžu vzít musím tohle tamto" a přitom coural s ženskýma apod.. Máma na to přišla a vzhledem k tomu že ani neplatil řekla, že už si nás Teda nemusí brát vůbec. Souhlasil, Nebral. Dodnes mě i bratrovi dluží nemálo peněz na výživném. Stejně tak i nevlastní sestře, kterou mimochodem počal ještě za doby trvání manželství.... Pak když se jednou přijel se svojí přítelkyni, která byla asi o 4 roky starší než já - bylo jí 17 a jemu přes 30, s mamkou pohadat kvůli výživnému, prohlásil, že se nás chce zrict. Od té doby se s ním nevidam. A ano, jsem ráda, že to tak dopadlo. Budit se ráno a zjistit že v sekretář není sklo a mamka má od něj ruce porezane, jak ho uklizela, zatímco táta to rozbil a šel ven se uklidnit... Podotýkám, nikdy neměl v puse cigáro a nikdy nepil ani kávu a alkohol. A několikrát nás v noci svými hadkami i vzbudili a to jsem jim chodila i rikat ať se nehadaji... A víš co? Pamatuju si to všechno a jsem ráda, že jsem v tom dal nevyrustala a nepamatuju si toho mnohem víc. I to málo mi stačí k tomu, abych se snažila že všechny sil, aby tohle jednou nezazily taky moje deti

pepes
autor
12. srp 2019

@katkati napsala jsi to prsesne- to mu rikam- ty nevis jak me to trapilo a jak jsem byla zoufala? Ty nevis jak se spravne a slusne chovat?- bez ohledu na duvod tvyho “rozcileni”...
Strasne bych se chtela rozvest, ale jak nsem psala- bojim se o malou- jak to zvladne a co ji tim zpusobime/ nezpusobime.🤷🏻‍♀️ No a taky jak pises- znam ho, umi byt zly a zakerny a ja se bojim co mi po rozvodu nachysta- ale rikam si- nemuzu se porad bat..;(

zelnahlava
12. srp 2019

@pepes tak ses aspoň trošku pobavila 🙂 Nemysli tak negativně. Na každého někde čeká ten pravý. Musíš jít ale štěstí naproti, s manželem na něj asi nenarazíš. Prostě si věř, běž a dokážeš. Třeba by ti pomohlo dojít si s kamarádkama na kafe a kosmetiku, nebo něco podobného.. Ale ono se to snadno píše a hůř dělá. Určitě máš ale právo na šťastný život.

pepes
autor
12. srp 2019

@nesticka jezis to je teda pribeh- to me mrzi. Kdyz ti ale takhke ctu vidim to jako spravnou vec he se vasi rozvedli to je fakt: u nas to tak divime neni... nebo teda ta manzelova agrese nej az tak ze by meco rozbila ja nemam modriny. V noci se hadame ale mala se jeste nikdy nevzbudila- myslim- vzdycky hned jak se vzbudi tak vola... ale pred den uz neco videla no...hadky, krik, hazeni veci a takovy to hnusny jednani smerem ke me... vstupuje do toog ze odvadi pozornost, nebo jen kouka a ani nepipne a nebo prave rika at na sebe nejsme zly...😣

katkati
12. srp 2019

@pepes Úplne ta chápem, ale on presne to zneužíva, tvoj strach. Keby ťa ľúbil a hlavne bol dobry človek a chlap ako ma byť, tak sa rozvedie a dopraje ti, aby si bola konečne šťastná alebo aspoň spokojná. Ale on to neurobí, lebo je zakerak a ty preto, lebo sa bojíš byť sama. Veľmi smutné a dcérka, čím bude staršia, tým viac to bude vnímať. stále i

pepes
autor
12. srp 2019

@zelnahlava ja hloupa si myslela ze muj muz je ten pravy a to peeekne dlouho😀🙏🏻 A to ja chodim- mala uz ve skolce- chodim dokonce i do baru sem tam, na nehty a dokonce s kamaradkou jednou za rok na wellnes..a tak- ale vse vYkouopeno manzelovym nesouhlasnym minimalne komentarem nebo pohledem no- a ja bych mohla rict, zenna to prdim at si trhne nohou- ale nejdem takova- mrzi me to a oak si ty veci neuziju a stejne mam vycitky ze delam neco spatne...🤦🏻‍♀️🤷🏻‍♀️ Treba do obchodaku chodim tajne..😂 ptze pokazdy poslouchat “proc bys jako mela jit nakupovat” uz nemuzu😤

zelnahlava
12. srp 2019

@pepes podle sebe soudí ostatní a pěkně si tě hlídá.. To je fakt blbec. Máš můj obdiv, žes to vydržela tak dlouho. Já už bych jedno z nás asi zabila🤯

pepes
autor
12. srp 2019

@zelnahlava no ja uz tak dva roky ziju s tim ze vim he to skoncim a vyviji se to no.. az uz jsem az tady q i z toho duvodunjak dlouhi mi to trva se mi nechce vracet... btw Psycholozka mi rekla taky ze me obdivuje😂 ja teda nevim no- spis si muzete tukat na celo ze jsem takovej blbec🤦🏻‍♀️

zelnahlava
12. srp 2019

@pepes Ale to snad zase ne. Prostě si věřila a doufala. Důležité je, že s tím chceš něco dělat a taky něco děláš.

dominikaromanova
12. srp 2019

@pepes, najdi si dobrého právníka, zajdi zítra na OSPOD a co nejdříve podej navrh na rozvod a navrh na úpravu práv k nezletilemu dítěti. A hlavně, najdi v sobě nějakou hrdost.
To, cos zde napsala, k tomu se vyjadřovat raději nebudu, protože by se Ti to nelíbilo a Tvůj chlap by měl viset za koule v pruvanu.

pepes
autor
12. srp 2019

@dominikaromanova jen se vyjadri- rada si to prectu- opravdu. Nejsem tu proto abyste mi vsechny rekli ze delam vse dobre a politovaly me! Diky za rady!

pepes
autor
12. srp 2019

@dominikaromanova jinak hrdost no... hledam a hledam- proc on me vzdycky ukeca??!!!😤 ptze jsem posera a bojim se vseho..🤷🏻‍♀️

pepes
autor
12. srp 2019

@zelnahlava jj presne doufala a verila a sama nejak bojovala, ale asi malo a nebyla jsem vyslysena...

sudylichozrout
12. srp 2019

@pepes to, ze jsi dle svych slov posera a bojis se vseho, ma nekde svuj puvod. Musis nahlednout hodne hluboko do sveho detstvi a dospivani. Tam nekde najdes odpoved. A s tim zjistenim pak muzes pracovat sama i pod vedenim psychologa.
Myslim, ze nejlepsim resenim pto tebe ted bude opravdu rozvod. Nesmis se nechat ukecat a uspat okazalymi gesty. Jsou to jen gesta a jak bude vedet, ze jsi zase podlehla, bude se chovat zase jako blbecek. Rozved se, odstehuj se, vyreste peci o dite a ty pracuj na tom, aby se tohle uz neopakovalo s nikym dalsim.

pepes
autor
12. srp 2019

@sudylichozrout ano mam to tak v planu, myslim ze mam nejake svoje osobni potize a kvuli sobe je hodlam prave resit... ale v tomhle vztahu jiz ne.. snad si to jednou nevyctu..😒 jezis ja furt s tema vycitkama..🤦🏻‍♀️ Ja jednou na ty vycitky umru fakt! 😀

dominikaromanova
12. srp 2019

@pepes, prave proto, ze se sebou necháš zacházet jako s kusem hadru a matraci v jednom.
Čeho přesně se tak moc bojis? Ze budeš s dcerkou sama, ze se budete mít lépe, protože budete žít v klidu a pohodě bez hádek? Nebo, ze na Tebe teprve ten báječný chlap, který si Te bude vážit čeká?Ano, netvrdím, ze to bude snadné, nebude, to zle teprve přijde, na to se musíš připravit, ale na všem špatnem je něco dobrého co Te posune v životě dal.
Pokud s nim zustanes, bude se chovat stále stejně i možná hůř a nejhorší na tom je, ze až dcera bude dospěla, necha se sebou zametat úplně stejně jako Ty, protože v tom vyroste a bude to pro ni normální a přirozené, to snad nechceš nebo ano?

Jinak, já narozdíl od jiných Te nelituji, myslím si, ze si za to můžeš sama, melas ho kopnout do prdele již dávno, ještě před svatbou a nebo alespoň před tím než jste si pořídili dite, ale stalo se, vrátit se to neda, ale zase mas úžasnou holčičku, která Te moc potřebuje. Za hloupost se platí a Ty za ni platis hodně, nemusíš, ale platit cely život. Vše je jen a jen na Tobě, nikom jiném. Ani zde to nikdo nerozhodne za Tebe, musíš sama. A hlavně, základem je začít se mít rada a budovat si sebevědomí.

pepes
autor
12. srp 2019

@dominikaromanova ja ti ani nevim ceho se vseho bojim- ze budu sama ani ne- na to se spis tesim, bojim se ze mala bude z rozvodu smutna a bude to mit tezke- (tada bych stridavou peci nebo nejakou rozsirenou- nechci aby tatku videla jednou za dva tydny), ze ji zkomplikujeme zivit vecnym stehovanim a ze nebude mit rodinu ze nas nebude mit oba dva dohromady- to ona moc chce vidim to nani.;(
To zle prijde- ja vim- bude to boj, ale za moji “svobodu” a posun vpred to myslim stoji.
A mas pravdu ze si za to muzu sama ale presne jak oises kdybych ho kopla do zadku uz davno nemela bych svoji malou lasku- takze nikdy nelituju ze jsem davala sance! No ze pak taky- to uz trosku jo!😉
A to ze za blbist se plati to si taky furt rikam ale ty mas pravdu- nemusim platit do smrti!👍🏾

dominikaromanova
12. srp 2019

@pepes, tak vidíš, jsi rozumná ženská a nemusíš se ničeho bát. Malá to zvládne a možná vás to oba posune tak daleko, ze spolu budete po rozvodu vycházet úplně bez problému a na všem se dohodnete lépe a budete spolu i více komunikovat. Na stridavou peci je mnoho nazoru, ale vždy se vše dá změnit, když to malé nebude vyhovovat, můžete ji zrušit. To zvládneš, neboj. Už jen to, ze jsi to vydržela tak dlouho znamená, ze jsi silná, po odchodu budeš ještě silnější a hlavně, začneš na sobě i pracovat a už si nenechas jen tak něco líbit.

marcicek84
12. srp 2019

@pepes prosim te,uz se od toho ubozaka odpoutej,delas porad to same,trpis mu veci,ktery by zenska se sebevedomim netrpela...s hlavne tve dite vnima jak se k tobe on chova,bude mit v hlave spatne vzorce chovani a kdo vi jak pak skonci,uz kvuli ni odejdi a nemej vycitky,uz jsi obetovala dost...

pepes
autor
12. srp 2019

@dominikaromanova jo musim na sobe zapracovat. Ono taky jde o to ze treba na materske uz jsem vedela ze odejit bych asi chtela a nebylo kam, nebyly prostredky... ted uz mam praci a muzu se postavit ma vlastni nohy. No to vidim trochu jako svou vypocitavost a zntoho mamty vycitky, ze jsem to mela udelat driv a vlastne kvuli zazemi a financim jsem neudelala🤦🏻‍♀️

pepes
autor
12. srp 2019

@marcicek84 ja vim... sice to takhke samozrejme neni doma denne, ale casto ano a ona vidi obiji a to dobre co doma mame ji z hlavicky to spatne nevymaze..😟 ja vim to sebevedomi...kdyz o tom oremyslim mSlim ze jsem ho mela.. ale po manzelstvi uz nejak nemam, casti jsem se manzelovych reakci i bala takze asi proto jsem porad ustupovalama snazila se aby by doma spis klid..🤷🏻‍♀️

dominikaromanova
12. srp 2019

@pepes, to bych si nevycitala, to je pochopitelně a rozumné. 👍

pepes
autor
12. srp 2019

@dominikaromanova diky! Zkusim na to tak pohlizet.. teda na pohlizim... jen mamzel to vidi jinak😂😂😂😂

dominikaromanova
12. srp 2019

@pepes, manžel ať si políbí zadek a pověsi se za koule do pruvanu. To je ten poslední člověk na kterého bys měla brát nějaký ohled. Ať si mysli co chce, Tobě to muže být už jedno. Pamatuj si, ze Te čeká již jen to dobre, ale musíš vše dotáhnout do konce a už neustoupit, jinak se v tom budeš stále jen plácat.

luciina
12. srp 2019

@pepes rozveď se bez výčitek, protože Ty jsi se snažila a přešla to, když dělal excesy. Teď už nemáš sílu a stejně si myslím, že ten jeho obrat je přetvářka/hra.

pepes
autor
12. srp 2019

@luciina je to hodne no 🤷🏻‍♀️ Je uplne uzasnej 🙏🏻 Ale taky neverim ze se to zmeni na trvalo- a hlavne ja to menit k lepsimu nechci uz..🤦🏻‍♀️

pepes
autor
12. srp 2019

@dominikaromanova jo to he fakt- kdyz ne ted tak uz nikdy! Nebi jo ale buh vi za jak dlouho?!?

bledulka84
12. srp 2019

Až konečně prozřeš a odejdeš, tak si jen zpětně budeš říkat, jak bylas blbá, žes neodešla dřív. A věř mi, toho, že odejdeš (pokud odejdeš), nikdy litovat nebudeš. Jen si to srovnej v hlavě a uvědom si, že ty nejsi ta, kdo ničí vztah, ničí rodinu... to už dávno zničil on...

pepes
autor
12. srp 2019

@bledulka84 koukala jsem na tvun profil jen zbezne, ale vidim ze mas neco podobneho za sebou, vid? Co deti? Jak to zvladly? Diky

pepes
autor
12. srp 2019

@bledulka84 jinak ano vim to- vse si tisickrat opakuji ale nemuzu se zbavit pocitu viny a vycitek- jsem fakt zrala na doktora no🤷🏻‍♀️