Chci štědrovečerní večeři jen s manželem a dcerkou

havanana
22. pro 2014

Nevím, kde začít, bylo by to na román, a tak se zeptám jednoduše. S manželem a 5 měsíční dcerou bydlíme v horním patře RD, dole bydlí tchyně a někdy dojíždí také švagrová. Mám se cítit být špatná, když bych chtěla štědrovečerní večeři mít nahoře, jen já, manžel a dcerka? Pak bysme se šli podívat dolů, rozdat dárečky, popovídat... je špatně, když chci strávit večeři takto?

cvebi
2. led 2015

@ladenka
A manželovi to nevadí, že trávíte vánoce u tvých rodičů? nehájí třeba svoji matku?

ladenka
2. led 2015

@cvebi Víš, je těžké to vše popsat ... musela bys moji tchýni znát a pochopila bys. Manžel má moje rodiče opravdu moc rád, s oběma si tyká už hodně dlouho, oni ho mají jako syna, manžel když se doma nudíme, sám navrhne, že pojedeme k našim a dokonce do budoucna nám chtějí přenechat dům, za to, že jim v domku přes dvorek uděláme "vejminek", ale abychom se nemuseli zadlužovat.
Svou matku UŽ nehájí. Jsme spolu téměř 15 let, mé první setkání s tchýní bylo, že si na mě "počkala" a vyhrožovala mi, že pokud se s tehdy přítelem nerozejdu, najde na mě něco, co se mu nebude líbit. Že jí je (tehdy) 57 let, je vdova, že přítel je jediné co jí zůstalo a že se nepotřebuje někým jako jsem já zabývat. Následovaly roky pomluv o mě po celé vesnici a blízkém okolí, a nebyla žádná troškařka, přestala jsem i chodit na brigády do potravin, protože její zásluhou se ode mě nikdo nechtěl nechat obsloužit. Byly to kruté roky, protože v tu dobu manžel nevěřil, že by jeho matka mohla taková být a myslel, že na ni nasazuju, když mi to nějaká duše donesla. Až když mu to začali říkat sami od sebe jeho kamarádi, prozřel a otočil. Hodně prozřel také v době, kdy si zlomila nohu, on okolo ní půl roku skákal a ona mu vyčetla, že i tak chodí za mnou a doma okolo baráku nic nedělá a také kdy jsme jí oznámili, že spolu chceme bydlet, tudíž, že on od ní odejde a ona mu udělala plačtivou scénu, že jí tvrdil, že se nikdy neožení (prohlásil to asi ve dvaceti), co že si ona sama stará a nemocná počne, že to to by jí nenapadlo, že se na ni vykašle kvůli někomu jako jsem já, potom co ona pro něj udělala atp. Mohla bych napsat román za těch 15 let, bylo toho už hrozně moc. ☹
Je to pořád jeho máma, a vidím jak ho mrzí, že taková je, ale jezdíme za ní jen z povinnosti, protože každá návštěva je pro nás utrpení a probíhá stále stejnými výčitkami a naříkáním. A stejně tak manželova sestra a všichni z rodiny. Svou povahou si znepřátelila téměř celou vesnici, nikoho už nebaví ji poslouchat, je bohužel zlá a sobecká a je to jen a jen horší tím jak stárne.
Omlouvám se za román, ale naše vztahy s tchýní nejde bohužel vysvětlit jednou větou. 😉

cvebi
3. led 2015

@ladenka No tak to je síla, to už chápu, ale některý chlap by i přesto třeba měl klapky na očích a matku stále omlouval. Štěstí, že tvůj chlap to má stejně jako ty, to je dobře.
Děkuju moc za odpověď 🙂

ladenka
5. led 2015

@cvebi nemáš za co 😉 já si s ním taky užila, než prozřel, dnes si říkám, jestli mi to všechno za to stálo, sama jsem mu říkala, že kdybych věděla, co mě bude za těch 15 let od ní všechno čekat a co se kvůli ní natrápím, nabrečím a narozčiluju, že bych to s ním vzdala už na tom začátku, když vyhrožovala 😔
on ji neomlouvá, už o ní nemá iluze a stojí na mé straně, samotného ho její chování hrozně rozčiluje, ale přesto je to jeho máma a nerad cokoli o ní řeší, protože ví, že to nemá řešení, nerad to poslouchá (a že to poslouchá i u piva v hospodě od chlapů ze vsi), je to těžký, snažím se to kvůli němu přecházet, ale narovinu, moc mi to nejde, takže než abychom něco kvůli ní zase řešili a třeba se i chytli, tak to dusím v sobě a pak i nespím, protože mi to pořád jezdí hlavou, ... jsem zvyklá, všechny problémy si řešit, ať jde o cokoliv nebo o kohokoliv, ale s ní to nejde a manžel už od ní všechno přechází, protože tvrdí, že to stejně nemá cenu a nejspíš má i pravdu
ale to jsme odbočily, omlouvám se za příspěvek mimo téma, ale fakt závidím vám všem, které mají tchýni normální ženskou, se kterou si můžete dát třeba kafe a pokecat 😵