Chlap, co chodí na noční směnu

michaelahorakova
18. dub 2018

Dobry den maminky jen me zajima jak to mate s chlapem co chodi na nocni. Ten muj chodi od 9 do 5 do rana chodi spat tak v 6 a spi tak do pul 12 pak neco podela naji se a v 6 vecir si jde lehnou znova pry jinak ze nevydrzi. Prosim jak to maj vasi chlapi je opravdu nutne aby s nami byl jenpar hodin jinak porad spi

kepu
18. dub 2018

@michaelahorakova podle toho co dela za praci ja osobne delala 6 let na 3 smeny a o nocni 22-6 jsem chodila 7-7:30 spat ve 12-12:30 jsem vstavala a normalne jsem fungovala ... Kdyz jsem delala nocni 19:30-6 tak jsem spala taky cca 5 hodin a to mam fyzicky celkem dost narocnou praci .... a pred tim kdyz jsem delala nocni 12h smeny tak jsem spala treba dyl protoze jsem mela vic volnych dnu v tydnu .... A

newwi
18. dub 2018

Tak ten muj chodi od 10-ti vecir,do 6-ti rano... cca v 7 si jde lehnout,spi tak do jedne... pak si jde lehnout jeste tak v 7 vecir na dve hodky a vyrazi do prace...

michaelahorakova
autor
18. dub 2018

Jen aby nedoslo k nejakymu nedorozumeni na nic si nestezuji hen mw zajima jak to mate s muzema doma😉😉

lenickakl
18. dub 2018

Když jsem chodila noční, taky jsem si lehla vždycky ještě večer.

kepu
18. dub 2018

@newwi na druhou stranu jeden cas ...kdyz muj chlap delal odpoledni tak mi vyhovovalo vic.... chodit si lehnout az kdyz on odchazel do prace a spat do vecera ..... Mozna by byl vic odpocaty kdyby spat o hodku dyl v kuse a ne na dvakrat ....

katerina20
18. dub 2018

Ahoj můj přítel si jde lehnout cca v 7 a spí tak do 12-12:30 a pak spí ještě od 18-20 ale je to jak kdy...Občas si ,,ranní" spánek protáhne třeba až do 4 a večer už spát nechodí...Záleží jak náročnou měl směnu a jak je utahaný 🙂

pavca1982
18. dub 2018

Můj manžel dělá 12tky. Od 18h.-6h. ráno.Přijede v 7h. jde spát a spí cca do 14h.pak vstane a v 16:30 mu jede autobus na další noční. Obvykle má tři po sobě.Toho času moc není, ale pak má zase i několik dní volna, takže si to vynahradíme.

newwi
18. dub 2018

@kepu ja ti nevim... nam to takhle vyhovuje-myslim casove... ten muj to ma kazdy tyden jinak-ranni,odpol.,nocni... ale vzdy,kdyz prijde z prace (nebo se probudi po nocni),tak se male plne venuje... takze i ja jsem s jeho "rezimem" v pohode... a vyspat se taky musi-ono to i casove sedi-kdyz si to prepocitam...akorat nespi v noci,ale ve dne.. a na dvakrat je to,podle me,lepsi-mala chodi spat kolem seste-sedme,tak se alespon uzijou 🙂

kepu
18. dub 2018

@newwi ja se premackla odpovidala jsem zakladalce 😊 te pripada ze je s nimi partner malo .... Ale ja to vsechno beru podle sebe ... Ja bych nemohla chodit na hodinu dve spat vecer protoze bych byla priblbla v praci a bolela by me hlava 😊 jinak dost kolegu to tak delalo ale vetsinou nezadani ....

evee24
18. dub 2018

Tak ono kazdej má jinou potřebu spánku. Já po noční nemohla spat. Dělala sem od 10-6. Usla sem v 7 a v 11 vzhůru 😕 pak sem usinala v sede přes den a na noční sem usla i ve stoje. Zato kámošky spaly od 8 do 5 do večera a byly vysmaty. Takže kazdej zvládáme noční jinak. Za me nikdy víc 😡

newwi
18. dub 2018

@kepu :D tak to jo... ono se mi to prave zda akorat... 🙂

ronja55
18. dub 2018

Můj manžel dělá 3 směny provoz a má vždy týden noční od 22:00-6:00. Spát chodí po půl sedmé a vstává většinou kolem 14:00 někdy spí i do 15:30, tak ze to máte ještě dobré. Já to tolerují, holt se ten týden vydime minimálně. Vyspat se musí...

petpokr
18. dub 2018

Tak u nas je to tak, ze manzel dela na 3 smeny, pokud ma nocni, jde si lehnout tak 6:45 a spi do 14:00, nekdy i do 15:00 a kolikrat si jde jeste vecer pred praci na hodku ci dve lehnout... Zenska dle meho nazoru snese vic nez chlap ;)

andelka
18. dub 2018

Noční je poměrně zahul. Já ji chytnu párkrát za rok,a vzpamatovávam se z toho několik dní. Brácha dělal kolotoč,a vím že z noční přišel v 7 h, a spal minimálně do 13h. My s mužem máme jeden týden taky těžký,on ranní já odpolední. Stává v 5, já v 22.15 chodím domů,vidíme se jen v posteli. Já vstávám ráno s dětmi v 6h.

kamino
18. dub 2018

Já dělala cca 5 let převážně noční 22-6 ( vlastní výběr ) . jednou týdně i 16h směny a spala jsem cca od 8 ( venčení psů ) pak budíček ve 14 a kolem 19 jsem si šla zas na chvilku lehnout..

calvac
18. dub 2018

@michaelahorakova Tak na nas nikdo nema,manzel dela na 4 ruzne smeny. Ranni - v pohode, na 12. hodinu - je pryc od dopo do vecera, na 18. hodinu - odjizdi odpo v pul pate,vraci se rano a spi do 12 hodin, na nocni - spi od rana skoro do vecera. ☹ maras

tercasv
19. dub 2018

Manžel při noční chodí spát mezi 7 a půl 8. Vstává jak kdy, většinou mezi 1 a 3, večer si už lehnout nejde. Já když mám noční, tak si ráno nakoupím, vyperu prádlo, zajdu na nehty, spát jdu okolo půl 9 a vstávám okolo 7. Ano, spím tak dlouho a jde mi to spát, max. se přetočím na druhej bok :D Nemáme děti, ani psa, tak vstávat "nemusím" 🙂

medakote
19. dub 2018

Chlap má posunutou noční 1:30-10:00. Spi vetsinou nadvakrát,kvuli detem, jelikoz kdxz jsou obe doma, nejde to moc. Takze jde spat po obědě, pak je vzhuru v podvecer na koupani a uspavani a pak si jde jeste na tri hodinky lehnout. Obcas kvuli programu, kdyz musim nekam jen s jednim ditetem hlida druhe a spi méně, jinak se snažím brat deti ven a nebo je doma udrzet potichu, aby ho nebudili, ale je to těžké. Mnohdy neusne, jen je zalezly v ložnici a odpociva.

pavlakafka
19. dub 2018

Můj muž, dělá dva týdny noční a týden ranní. Chodí spát v 7-8h vstává ve 12-13h a večer si jde taky ještě na dvě hodiny lehnout.

ammmi
19. dub 2018

Můj odjíždí do práce v 16.30. Přijde ráno a jde spát, budím ho cca 13-14hod, pokud není nějaké vyřizování jako doktor apod. Hodinu se probírá a zbytek času stejně věčně proleží na gauči. Volno má obvykle 1 den v týdnu.
Když je doma, tak ho vzbudím už kolem 11-12hod a pak chodí ještě odpoledne cca na 3 hodiny spát, jinak by usnul po večerníčku a v noci zase čuměl do stropu. Holt úplně převrácený režim.

marii90
19. dub 2018

Ahoj.
Muj tatka chodil na nocni (stridal ranni x nocni) leta a spal pred nocni cca od 14 h do 17 h, od 18 h pracoval do rana do 6 h a pak spal vetsinou treba do 9 - 10 h, pamauju si snad 2x, ze vstaval az pred 12 h.. Takze nejakych 7 hodin. Jsme z vesnice, takze k tomu samozrejme pak patrila zahrada, pece o dobytek a dalsi prace.
Jak dlouho dela tvuj partner tuhle praci? Treba potrebuje cas, nez si zvykne na ten rezim nocnich. Hrozne to nabourava zivotni rytmus, takze prvnich par tydnu/mesicu bych to pochopila. Ono kdyby ho tlacilo trosku i to, ze ma krome chozeni do prace jeste dalsi povinnosti, tak by si ten spanek casem trosku zkratil urcite sam ☺

makynaeliska
22. dub 2018

Manzel dela denni nebo nocni,nocni ma od 20-8:00,spat jde tak v 9,a vsta tak ve 3,kdyz ma nocni kde ridi,vstava treba ve 4,je vic unaveny 😊

verunka045
22. dub 2018

Přítel dela nocni od 18-6hod. K tomu hodinová cesta a přiznávám, že mě někdy štve, kolik toho naspi 😀 Je schopný jit spát po noční a vstat druhy den ráno.

garalela
22. dub 2018

Můj chodí na denní smenu na 6, ale chybí lidí tak rozhodně nekončí ve 14, ale kolem páté. Někdy jedou durch do rána dalšího dne když je problém vnae výrobě.k tomu 2* měsíčně i víkend.nejcasteji přichází kolem páté, miminko mi pomáhá hlídat po usnutí cca 20-24:00 (Konejseni,nošení), jde spát kolem pulnoci.mame velmi plactive miminko takže ty dlouhé hodiny jsou pro mne těžké, v neděli se snažím aby si pořádně odpočinul pokud zase nedělá kolem domu

dokument
22. dub 2018

@michaelahorakova tak ja ti reknu jak to ma muj manzel (odesla jsem od nej nedavno). smenu ma 22:15 - 6:15 , pak si treba v 8 rano lehne (do te doby sedel u pc a jedl - prej snida, taky my jsme se probouzeli v tu dobu , ale vetsinou nepomahal s ditetem, jen u pc byl). Pak spal treba do 18 hodin, nekdy i do 21 a jeste byl nastvanej, ze ho budime. Jednou dvakrat behem tohoto spanku se probudil na wc nebo sel hledat jidlo, pry aby se naobedval (ja teda kdyz spim , tak jim v dobu, kdy zase nespim, pokud to ma obracene). No, pokud vstaval v tech 21 tak byl spokojen. Poud musel v 17 - 18, protoze ho budil syn a nemohl se ho dockat, tak bylo zle. A kdyz dite zlobilo nebo jen jsme trochu hluceli, bezny provoz, bylo taky zle. Myslim, ze muzes byt rada, ze se ten tvuj budi v dobu, kdy ho potrebujete a pak to dospi, kdy uz ho zase tolik nepoterbujete. Muj pracuje u pocitace v telekomunikacni firme.

dokument
22. dub 2018

@michaelahorakova jeste teda ma ranni, ty ma 6:15 - 14 : 15, odpoledni ma 14:15 - 22:15. Po odpoledni nocuje do ma u pc, ale nekdy jde taky relativne brzy spat a spi do 14 hodin, pokud jede autem. Jindy do 13:30. Kdyz jsme ho vzbudili dopoledne, opet bylo zle (sobota nedele). Ranni - to pry pro nej bylo nejhorsi, to prisel mezi 14:30 - 15 a sel hned spat, protoze se citil nevyspane, kdyz mesel v 6 vstavat. Pak treba kolem 17 si hral se synem, nekdy az jsme prisli z venku kolem 19:30 v lete (jak byl trosku vetsi, az od 3 let). Mimino vozil, mozna kdyz mel po rannich, nebo mel volno nebo pred nocni navecer. Koupal, hral si s nim, ale jinak nedelal nic. jo v noci mi ho nosival, ale to jsem ho pak prestala volat, protoze tchyne krava mu rekla, ze ho musi nosit po nocnim kojeni, tak ho hodinu nosil, dite se akorat probudilo. Takze ja jsem ho nevolala radsi pak, nakojila jsem a hned jsme spali dal. Prebaloval ho zpocatku, nekdy. Doma nedela nic, sem tam vynese smeti.

zanetkamaresova
22. dub 2018

Sama jsem léta dělala noční a vydržet to je dost drsné. Také jsem spala co to šlo, dny pro mě byli noci a noci dny! To je normální! Zkuste ho chápat. Prace v noci je pro organismus mnohem větší zátěž než prace ve dne, nehledě na to že je to i psychická zátěž

rohatazizala
22. dub 2018

Manžel má třísměnný provoz a když má noční, tak ráno vyvenčí psa, kolem jedne, když usne mimčo tak ho dám k němu do ložnice a oba spí, ale pokud by malý křičel, manžel by se postaral, ale nebudím ho. Vstává v 5, zase vyvenčí psa a pak do té osmé s náma pobude. Pak jde zase se psem 😀 no a pak jde do práce. Jinak přes den nic neudělá. Ale taky jsem dělala 6 let noční a vím, jaké to je. A i když to je někdy záhul, tak ho nechávám spát. Noční je peklo.