Citlivé téma na OPD. Kdy se jedná o znásilnění?

veronikanel
5. únor 2013

Ahoj maminky,nevím ani jak začít.
Koncem února mě čeká návštěva OPD kvůli soc.dávkám,musím uvést důvody,proč jsem nenechala otce malé zapsat do RL,zbavila se tím alimentů a požaduji víc peněz než pouze 3800kč měsíčně na mě a mou dcerku.
Už vím,že jim povím o tom,jak s "námi"zacházel,rána v 8.měsíci do bříška je podle mě pádný důvod.Další věc,že od doby co jsem otěhotněla,jsem VŠE platila já!On měl údajně práci,ale domů nenosil ani korunu(později se ukázalo,že tu dobu nechodil do práce,ale za jinou) a nedal nic ani na výbavu!
A teď k věci...Chci jim,i když se to neříká snadno(poprvé jsem se rozbrečela a paní ze sociálky mi chápavě podávala kapesníčky s otázkou,proč jsem nebyla na policii),povědět o jedné noci...Jenže nechci přehánět a tak se chci zeptat vás,žen...
Napíšu to,jak to bylo,snad nikoho neurazí moje upřímnost,ale když už něco takového vyřknu,chci si být jistá,že na to mám právo!
Jednou večer se nabídl,že mi udělá masáž,věděl moc dobře,že jsem šíleně unavená a tudíž nic jiného nebude,i tak souhlasil...Byl zvyklý masírovat mi i stehna a zadek,prostě celé tělo...Masíroval a během vteřiny se "vecpal"...víte kam!!!V tu chvíli jsem se začala klepat,vyhrnuly se mi slzy z očí,ale nebyla jsem schopná říct ani slovo,natož se hnout... ☹ Trvalo to asi dvě minuty,když skončil,měla jsem "výsledek" na zádech a on spokojeně odfukoval...Pak viděl,že brečím,že se klepu,ale neřekl nic...Utekla jsem do koupelny!!!
Taková věc se mi stala později ještě jednou a chtěla bych vás tímto poprosit-jedná se o znásilnění???
(Na otázky,proč jsem nereagovala-nešlo to!Navíc,pokud je to přítel,jste dost v šoku)
Předem děkuji a omlouvám se,za tak nehezké téma na večer ☹

kaculka46
5. únor 2013

Ahoj,pokud jednou řekneš jednoznačné NE sexu pak je to znásilnění.Chybou bylo že jsi nic nehlásila na policii měla bys zánam a pádný důvod proč nechceš někoho takového uvést jako otce.I tak si myslím,že nikomu nic není do toho proč neuvádíš otce.Přeju hodně štestí a lepšího chlapa.

veronikanel
autor
5. únor 2013

Ano,nic jim do toho není,ale pokud žádám o příspěvky a sama jsem se vzdala alimentů,neměla bych na ně nárok.Proto mi právě paní ze soc. poradila jít na OPD,vysvětlit situaci ( i třeba kvůli případnému bezpečí mě a malé) a pak by se situace řešit dala 😕

lenicka07
6. únor 2013

Podle mého názoru (ale nemám s tím žádnou zkušenost) bych to vysvětlení proč otec nebyl zapsán do rodného listu, omezila na to jeho zacházení s tebou v těhotenství a nepřispívání do rozpočtu. S tím, co se stalo oné noci bych neargumentovala, jednak jim do toho nic není a jednak pro to nemáš ani žádný důkaz. Chápu že to pro tebe muselo být hrozné, ale těžko říct, jestli by to vůbec bylo kvalifikované policií (kdyby jsi to oznámila) jako znásilnění (buď musí být použití násilí, nebo pohrůžka násilí nebo využití něčí bezbrannosti- např. že je někdo hodně opilý apod.). Pokud jsi mu nedala najevo nějakým způsobem že "ne" a nijak jsi se nebránila, tak myslím že to tak nebude.

skotskaa
6. únor 2013

Znásilnění to v podstatě je, jenže jsi se nebránila, neřekla jsi ne. To NE padlo jen v Tobě, nevyšlo z Tebe. A on může být (zřejmě je) natolik neempatickej, že jednoduše nepochopil, že udělal cokoliv špatně, tím méně, že konal proti Tvý vůli. Takže použít to kdekoliv vlastně nemáš právo...
A všeobecně - máš stejný právo projevit svůj názor/touhu/nesouhlas jako kdokoliv jinej. Nezapomínej na to 😉

laserjet05
6. únor 2013

nic mi do toho není, ale nejedná se tu doufám o stejného muže, s jakým souvisí tvůj status o plánování druhého sourozence?

samik2008
6. únor 2013

@laserjet05 to mě taky napadlo 😔

gepe
6. únor 2013

Co je OPD?

zirafka82
6. únor 2013

@gepe tuším že odbor péče o dítě 🙂

zirafka82
6. únor 2013

@veronikanel jinak já bych toto s OPD neřešila, mělo by jim stačit vše ostatní...právě proto, jak tu holky psaly, že nemáš důkazy :-/...

gepe
6. únor 2013

@zirafka82 achaaaa ze socialky, diky 🙂

Jinak me tady u slecny nejde dohromady jeji stezovani a jeji profil.. hm, nebo ji jen necim nazlobil apod.? To ted chce dite se sousedem? 🙂
Ale ne, klidne me sudte, ale tohle mi prijde jako hodne vyhrocene chovani at se delo cokoliv. A to jsem si uz taky prisla peknyma srajdama v zivote kdysi.

zirafka82
6. únor 2013

@gepe Třeba teď žije s někým jiným 🙂

veronikanel
autor
6. únor 2013

@skotskaa Ne jsem řekla už před masáží a to velmi nahlas,ale to už jsem psala v úvodu 😕
A během toho nebyl čas,bylo to tak rychlé a já byla tak v šoku,že už to nešlo... 🤐

veronikanel
autor
6. únor 2013

@gepe Ano,opravdu s otcem malé nejsem.Kdybych s ním byla,nešla bych přece na OPD ohledně alimentů 😉
Ale jinak děkuji za vaše názory 🙂 Já doufám,že mi tam pomohou i bez téhle informace,ale kdyby přeci jen,budu se muset kousnout a popsat to stejně jako vám...

anushka111
6. únor 2013

Řekla bych že o znásilnění šlo. Ale pokud by jste tam nechtěla zabíhat do detailů možná by stačilo říct, že jste dvakrát zažila nedobrovolný sexuální akt. Přeju vám hodně štěstí a a´t už toho zmetka nikdy nevidíte!! a především spokojenost celé vaší rodině 😉

pincola
6. únor 2013

@veronikanel Mě přijde dobré to co radí@anushka111. Vyloženě dodetailu bych jim to nepopisovala. Nic jim do toho není a hodně záleží, kdo tam bude sedět a jak to kdo bude chápat. nebo bych jen řekla, že se otec dítěte k mé osobě choval násilně.
Jinak můj názor je, že znásilnění to v pravém slova smyslu nebylo. Přijde mi to tak na hraně. Jim to ale nepopisuj, nejsi povina popisovat jim to detailu. Byli jste tam jen vy dva a tu atmosféru a okolnosti nikdo z nás nezná. Aby nějaká baba neřekla, že sis nechala masírovat zadek tak se nemáš divit že to chlap pochopil jako hrátky. Já ti věřím, žes to nechtěla a udělalas dobře, žes ho za to opustila. Ale ať se do toho nezaplateš. když řekneš, že tě znásilnil, představí si každý, že se na tebe vrhnul serval ti šaty, tys plakala, bránile se, křičela že ne a on nepřestal. Já bych pojmenovala jak říká @anushka111 a kdyby se ptali, tak bych řekla, že to nebudu víc rozebírat. U lékaře jsi pak nebyla, žádný důkaz, že se to stalo stejně nemáš a tím, že jim to do detailu popíšeš si podle mne stejně nijak nepomůžeš. Ale cítím z tebe ten odpor a věřím ti, že ti bylo strašně. Nicméně na soiálce ti to bude k ničemu, když jim to budeš popisovat. Spíš mám pocit, že ti to uškodí.

veronikanel
autor
6. únor 2013

@pincola Asi máš pravdu...Až mě mrzí,že jsem ho tenkrát nenahlásila...Ale víte jak to je ☹ Každopádně u Dr. jsem byla,poznal to,ale vzhledem k tomu,že je to (podle mého) hodný pán a viděl mě,neptal se...Moje blbost 😒
Násilně se choval,o tom i ta rána v 8.měsíci...Jednou se semnou dokonce na schodech tahal o malou,málem spadla z náruče.Pak také vyhrožoval,že jí odveze domů (je cizinec) a už jí nikdy neuvidím...Z toho důvodu nám právě paní na soc. řekla,že OPD dokáže pomoci i v tomhle směru...Budu jim věřit a doufat,ve šťastný konec 🙂
Děkuji Vám 🙂

pepibubu
7. únor 2013

mrzí mě že existují i takoví chlapi.... Určitě to nebylo láskyplné milování, a cokoliv se stane bez oboustranného souhlasu, je násilí - v tomto případě znásilnění. Ale pro sociálku bych to pojmenovala tak, jak říká Anushka111..

laserjet05
7. únor 2013

tak držím palce, ono důležité je narazit na úřednici, která bude mít zájem ti poradit a pomoct.

Kéž by jsme tak my ženský dokázaly vždycky hned na začátku poznat, že jsme se zamilovaly do blbce.

veruska007
7. únor 2013

@veronikanel Ahoj, tak já bych uvedla, že jsi se s ním rozhodla navždy přerušit veškeré kontakty a nechceš, aby Tě mohl kdykoli v budoucnu kontaktovat - a to proto, že tě znásilnil.

Oni to víc vyšetřovat nebudou; že jsi nechtěla udat na policii blízkého člověka, na to máš právo. Zda se právně jedná o znásilnění či ne, to si myslím, že řešit nebudou. A pokud to tak cítíš Ty, tak bych to jako argument s klidným srdcem uvedla.

Ty další důvody, že nepřispíval, byl nevěrný apod. jsou v otázce otcovství nevýznamné. Nezmiňovala bych je vůbec.

pincola
7. únor 2013

@veronikanel Možná bych řekla, že se choval násilně jak k tobě tak i k dítěti, že tě těhotnou uhodil do břicha, to je totiž tak hnusný, že z toho se každý ženský zvedne kufr a bude ho chtít zabít. A že ohrožoval malou. nemusíš specifikovat a kdyby se ptali, tak řekni, že ti jí na schodech chtěl vyrvat z náruče, že si jí odnese abys jí už nenašla a že malá málem spadla. Ale sama od sebe bych to nerozebírala. Asi bych řekla, že se choval násilnici jak v těhotenství tak po narození maléa že ohrožoval tebe i ji. kdyby se ptali, tak bych to rozvedla trochu víc.