Čo ak partner už nie je pozorný?

gabikka34
24. únor 2012

A čo keď máme pocit, že mu na nás už nezáleží? Mate taky isty pocit, skusenost, nasli ste nejaky dokaz o jeho zmene v spravani, viazne komunikacia, nemate spolocne konicky atd?

knuffel
29. únor 2012

Možná by bylo dobré, aby člověk vždy začínal u sebe....
Jinak taky dobrá rada, je potřeba se věnovat manželovi, ne sedět u netu 😀 .
Za chvíli snad někdo otevře téma ve stylu: Mám se utřít žlutým, nebo bílým toaleťákem?
Sorry, nic osobního, jen to tak na mě působí.

filipal
29. únor 2012

@gabikka34
spravanie partnerov k sebe sa po case meni. asi to suvisi s tym, ze uz nie sme si taki vzacni...alebo ze sme si sebou isti.
ale na kvalite vztahu treba pracovat stale.
Gabika, zacala si tuto temu, lebo tvoj partner k tebe nie je taky pozorny, ako by si si predstavovala?
teraz sa podla mna ukaze, na akom zaklade vas vztah stoji. lebo ak na dobrych, pevnych zakladoch, mal by pomoct aj uprimny rozhovor. jednoducho skus pokojne porozpravat partnerovi, ze ta jeho spravanie zranuje.
ak mu na tebe zalezi, bude sa snazit byt pozornejsi.
na pestovani spolocnych konickov mozes zapracovat aj ty. skus najst nieco spolocne a zorganizuj to. (spolocna tura, bezky...a pod.)

pepibubu
29. únor 2012

Každý si "pozorného partnera" představuje jinak. Pro někoho je to věčné držení za ruku, pro dalšího pugéty a dárečky, jiný vyžaduje otázky jak ti je, na co myslíš atd. Ať tak či tak, po nějaké době vztahu už to není co bývalo, partneři se přestanou takzvaně "dobývat" a usadí se v pohodlí dlouhodobého vztahu. I tehdy je ale fajn udělat si občas radost nějakou mailičkostí.

Nikdy nezapomenu na rozhovor se školní sekretářkou na vošce, byla to taková správná mamina nás všech studentů.Říkala jsem jí, jak je Honza úžasnej, že mi udělal kafe a už si pamatuje jak ho mám nejradši (tehdy jsem ještě sladila, takže to bylo hodně mlíka a lžička cukru,) a ta dobrá duše paní Petrusová mi na to řekla "tak toho se držte, můj manžel mi po 40 letech zavile kupuje hořkou čokoládu, přestože jsem mu už kolikrát říkala, že hořkou nemám ráda. A že by si pamatoval jak si dělám kafe? Nehrozí."

Neboli - pro mě je lepší pozorností, že mi řekne "seď, já to udělám," pamatuje si jak si dělám kafe. Kytky mi nenosí (tak si je kupuju sama, aby to tu bylo hezký, no bože,) dárečkama neplýtvá, ale je schopen se stoprocentně postarat o děti, uvaří, uklidí. Stačí takhle?

filipal
29. únor 2012

@pepibubu takze si posluchla pani Petrusovu, ze? to je pekne! 🙂
keby takych dobrych dusi, ktore vedia poradit bolo viac!

kamilka007
29. únor 2012

Taky jsem měla iluze, že náš vztah bude pořád stejně romantický a "žhavý", ale není. Je lepší. V takových těch drobnostech, které mi kolikrát ani nepřijdou vzácné, ale pokaždé, když třeba vidím jiný pár mi to dojde. Můj muž se perfektně postará o dcerku, dělá se mnou pravidelný velký úklid a na Valentýna dokonce přišel s kytkou. Že se nepusinkujeme kudy chodíme a nevoláme si 2x denně je pravda, ale stačí, když jsme odloučený na víkend a oběma se strašně stýská. Občas se můžu vzteknout, když se z ryb vrátí o hodinu pozděj ke studenému obědu, ale pak mi to zase dojde a zklidním se. A musela jsem taky zapátrat sama u sebe, jestli mu dost pozornosti projevuju a zjistila jsem, že z mojí strany je to ještě daleko větší bída. Tak jsem se posnažila a chlap se hned chytil. 🙂

knuffel - Já myslím, že když se tady může smrtelně vážně probírat pupínek na potomkově zadku, tak tohle téma taky. A kdo nechce, nemusí.