Čo má sestra robiť, aby vyzerala staršia?

cta
20. dub 2014

Ahojte dievčence. Potrebujem poradiť ohľadne mojej mladšej sestry. Má dosť taký zvláštny problém mnohé si poviete mať jej problém tak by som bola šťastná jak blcha. Ide o to, že sestra ma 27 rokov a vyzerá na 16. Možno by jej to každý závidel ale ona je s toho na nervy. Momentálne pracuje ako riaditeľka jednej agentury a má pod sebou 200 žien. Teda je tam čisto ženský kolektív. Ako vedúca je podľa môjho nazoru veľmi ustretová a vychádza ženám v ústrety. Lenže veľmi často naráža na to, že jej každý tyká. Ona sa síce pousmeje ale povedala mi, že jej to vadi pretože ma mať voči ním určitu autoritu a oni jej hned tykaju. Navyše keď príde do jej kancelárie nejaka podriadená ktorá má ma možnosť ísť k nej robiť okamžite situáciu komentuju....: čakala som, že sa tretnem s nejakou 40 ročnou ženou a vy ste taka mladučka.
Navyše keď nejaka podriadená niečo urobí a väčšinou su to ženy okolo 50 rokov, a urobia niečo zle a pokarha ich, väčšinou ju ohovaraju, že kde hentaka štanda sa dostala k takej robote. Moja sestra tu prácu miluje a určite sa nedostala k nej vďaka tomu, že by mala nejaku protekciu pôvodne tu prácu ani nemala mať ale mala všetky predpoklady a jej nadriadený teda generálny riaditeľ je s jej prácou veľmi spokojny.
Maluje sa aj sa pekne oblieka ale to ju ešte viac omladí, čo ma robiť aby vyzerala primerane k svojmu veku? ďakujem

toga25
20. dub 2014

Co zkusit třeba jiný střih vlasů nebo jinou barvu? Poradit se s kadeřníkem, on si určitě bude vědět rady, nějaký stylista třeba 🙂 já vypadám taky starší když mám třeba tmavší barvu než světlou. Asi by jí to mělo lichotit, že vypadá mladě, ale zase je fakt, že je rozdíl vypadat třeba na 25 a nebo na 16, ještě když má sestra takovou funkci.

Co se tykání týče, nevím no, ona je nadřízená, takže by asi ona měla stanovovat hranice a na rovinu říct, že je nadřízená a že požaduje vykání. Neříkat to nadřazeně, být přátelská, ale mít pořád ten profesionální odstup. Znám to z práce, že když si s nadřízeným člověk tyká, více si dovolí, protože si ho tím pustí blíž k tělu... To, že ji podřízené pomlouvají, je bohužel o lidech. Lidi jsou odjakživa závistiví a vždycky si na jiném nějakou chybu najdou. Protože je pro ně lehčí hledat chyby na jiných než pracovat na tom, aby se někam dostali oni sami. Věřím, že jim je nepříjemné, že jim ,,velí" mladší žena než ony, ale bohužel pro ně, je to jednou jejich nadřízená, tak její rady, poučení, pochvaly nebo pokárání musí respektovat. Ona tu funkci přece zastává z určitého důvodu. Je prostě dobrá v tom co dělá a ostatní se můžou stavět na hlavu. 🙂

Ať je hrdá na to, jak vypadá, jaká je a hlavně co dokázala. Je to její život a myslím, že na svůj věk toho dokázala moc. Závistivci a rýpalové budou existovat pořád. Hlavně jim neukázat, že jí to štve, zkusit být nad věcí.
Ať se jí pořád daří tak dobře 🙂

ivular
21. dub 2014

@cta Souhlasím s tou změnou barvy vlasů. Nedávno jsem chtěla v přední části hlavy melír v trochu jiném odstínu a kadeřník mi to rozmluvil, že dvoubarevnost vlasů vždy přidá pár let 😉

kattyd
21. dub 2014

Ahoj, ja jsem v podobne situaci jako tvoje sestra. Sefuji v kolektivu o dost starsich a navíc předtím jsem byla pracovne na stejne urovni s nima, tak je tezke si získat autoritu. Ale clovek musí byt dusledny-nenechat je skákat si po hlave a jde to. Urcite bych si tykat nenechala, to tvoje segra dela chybu ze je slusne neupozorni. Zmenila jsem také pracovni satnik. I kdyz u nas v praci všichni oblekaji spis sportovne, ja chodim formalne (saty, halenky, vse decentni bez vystrihu a mini delek...), dost se mi osvědčilo nosit vyrazne bryle-to pak vypadam hodne seriozne🙂 No a uces taky moc udela-zadne volne vlny, bud sepnout do drdolu, nebo vyžehlit uplne dohladka. To ze me podrizeni pomlouvaji, s tim nic nenadelam-kdyz mi sefova nabízela povyseni, tak mi hned rikala ze to mam cekat, tak je to všude🙂

marketa11112
21. dub 2014

ahoj, sestra by mohla navstvit vizazistu, urcite ji poradi.
také vypadam mlade --tedy je mi 30 a minuly tyden jsem kupovala manzelovi doutníčky a chteli po me obcanku ---to jsem ale uz malem omdlela. zase tak mlade dle mého nevypadam. 🙂). před vanocema jsme byli v obchode se sportovním zbožím a prodavac mysel, ze jsem manželova dcera. taky dobře. jsme stejne stari, manzel vypada s fousama trosku starsi nez je, ma 2 metry 130 kilo, ja jen 160 a necelých 60 kilo. nosim rifle a mikinu -- no sportovnejsi obleceni. změna obleceni i ucesu mi vždy par let prida. 🙂) ---tedy vycesany culik hodne vysoko, troska sminek na oci, podpatky, vymena obleceni za spise elegantnejsi. ale není to muj styl --takze to delam jen občas. 🙂) k praci to nepotrebuji, tak mi to prilis nevadi 🙂)ale vasi sestru chápu, lide pak byvaji drzejsi -- to tykani je typicke. nejjednodussi je jím to primo rict --tedy nepreji si tykani a je to. stejne uz si podrizeni mysli buh vi co, tak tohle tomu uz nijak neublizi.