Manžel o mě ztrácí zájem

kellynka321
19. říj 2017

Prosím o radu, zda jsem pitomá já a jen si něco namlouvam.
S manželem jsme spolu 3 roky, z toho 1 rok papirově. Dva roky z našeho vztahu jsem chodila do školy, pak šla na chvíli pracovat než jsem otěhotněla. (Nemám mateřskou)
Teď už manžel se k tomu postavil suprove, dokud jsem nepřestala chodit do práce. Podotýkám když jsem chodila do prace(pracovala jsem v herně) doma nebylo uvareno, někdy jsem nestihala uklidit, proste na houby, samej chaos. Přestala jsem chodit do práce, od té doby mě živí manžel, ale doma je uklizeno, uvareno, vyprano, vyvencenej pes atd..vím ze když nepracuju(teda teď už bych nepracovala, jsem v 36.tt) a živí mě manžel ze to musím dělat.. ale proč o mě ztrácí zájem? Vím ze je unavenej z práce, to pochopim, ale štve mě ze musím po něm furt sbírat špinavý fusekle, skleničky z ložnice taky sám neodnese, on se doma jen valí. Nechci po něm aby mi vytiral podlahu, ale alespoň po sobě by si mohl uklidit. Další věc je ta, ze mě mrzí ze mluví jen o tom jak je unavenej, a když řeknu já ze jsem unavená, otekla a bolí mě kyčle tak řekne ze já na to nemám nárok.. skoro spolu nespime, když už tak jen taková rychlovka. Taky mě mrzí ze jde do hospody sám a tam sedí večer ale mě nikam nevezme. Bydlíme na vesnici a já všechny kamarádky ztratila když jsem otěhotněla.. tak mi přijde ze spolu jenom bydlíme a dělám mu služku.. on se chová jak kdyby jsme žili vedle sebe... tak co dělám špatně? Omlouvám se za sloh, potřebovala jsem se vypsat.

fallingstars
19. říj 2017

@kellynka321 A proč za něj tyhle věci děláš? Já chlapovo prádlo nikde nesbírám, ani teď na rodičáku, nevidím důvod, dvě ruce také má a kde je koš na prádlo taky ví. Skleničky taky neuklízím, to je to samý...když si ji do ložnice uměl donést, tak ji dokáže i uklidit...
Myslím, že chyba je v tom, že ses sama do té služky stylizovala. Ano, jsi doma, ale to ještě neznamená, že Ty se strháš a on nehne brvou. Budeš muset nastolit nové pořádky, protože po porodu tu pomoc uvítáš o to víc. Přestala bych mu posluhovat, řekla bych mu, že Ti to takhle nevyhovuje a v čem by mohl pomoci (třeba luxování, apod.) a proč. A uvidíš. Hlavně sama nepodlehni pocitu, že jeho fusekle povalující se na podlaze jsou Tvojí vizitkou...nejsou. (Měla bys vidět, jak rychle si u nás najdou cestu do koše na prádlo, když má někdo přijít 😉😄)

morningstar
19. říj 2017

Myslím si, ze se do podradne role a role sluzky stavis sama - vím ze když nepracuju a živí mě manžel ze to musím dělat. Nejsi americká zenuska z 50. let.

mourovatakocka
19. říj 2017

Samozřejmě, že máš právo být taky unavená. To, že nechodíš do práce, ještě neznamená, že "domácí směna" není stejně náročná, zvlášť když máš v bříšku spolubydlící. Být tebou si s ním zkusím o tom promluvit, vysvětlit mu, že to, co děláš doma, je tady důležité a že musí pochopit, že i když nechodíš do práce, býváš taky unavená. Za chvíli budete doma tři a jestli se bude nadále chovat, jakože tvoje domácí zaměstnání není důležité, tak ti nepomůže ani s prckem a bude to jen horší... Osobně si myslím, že je to hlavně o nastavení mantinelů na začátku a pokud si s ním nevyjasníš problémy teď, tak s miminem už to bude jenom horší...

kellynka321
autor
19. říj 2017

No už teď je to šílený, to nemluvím o každodenním vyvarovanim. Každý den něco jiného uvařit.. když mě to tak štve ze po sobě neuklidi a ne tanku je ho to a já jsem proste rychlejší.. no a když si vezmu ze za celou dobu těhotenství nevzal do ruky ani jednou vysavač... teď ještě máme problém s postylkou, měl pro ni dojet do ikey, ale tam ji vyprodali, vybodl se na to no a už ji nemají 😢 Miluju ho ale je to někdy těžký 😢

horsiee
20. říj 2017

Sama ze sebe služku děláš a po porodu se zbláznis. To je strašněj test vztahu i pro normálně fungující rodiny. Vyraž za kamarádkama. Na výstavu, výlet. Nebuď pořad doma k dispozici. Co nebude v koši na prádlo neper, co nebude v kuchyní nemyj. Klidně až půjdeš od doktorky tak mu řekni že se nesmíš namáhat. 😉

horsiee
20. říj 2017

Jo a že nemáte postýlku nevadí, miminko může spát s tebou v posteli.🙂

gorda
20. říj 2017

Po porodu mozna projevi zajem o dite, ale o tebe uz ne a casem si nekoho mozna najde... mozna ne, ale pro tebe bude situace stejna. Jak pisou holky, delas ze sebe sluzku. Nedelej. Ano, uklid a uvar, ale vylozene jeho veci prece uklizet nemusis. Mluvis o postylce a jiste po nem chces i jine veci a on se citi potrebny. Nemas penize, nemas moznosti a on je ten, kdo se stara. Zarizuj si veci sama. Ukaz mu, ze ses schopna veci udelat a zaridit a ze on je tady jenom kvuli penezum - ovsem dite je i jeho, tohle vedel uz na zacatku. V tomhle casto pomaha, kdyz se zenska zacne starat hodne o sebe, o svuj vzhled, zacne mit aspon jednou tydne cas jenom pro sebe a kdyz po chlapovi nic nechce. A v tomhle muzes do urcite miry pokracovat i po porodu. Hlavne nevycitej, nevyhrozuj, nepros, tohle na chlapy nazbira. Vetsinou je zo utvrdi v tom, Nejak nechapu, ze nemas materskou, nejake penize mit prece musis, to neni nejaka socialni podpora, pridavky a podobne?

fallingstars
20. říj 2017

@kellynka321 Tak rychlejší nebuď 😉 Dokud to budeš dělat za něj, tak se to dělat nenaučí. Jiná cesta není...
Ale upřímně si myslím, že jestli to máte takhle nastavené od začátku a on je takovej “poklad”, že ho ani nenapadne pomoct v těhotenství s luxováním (nebo s čímkoliv), tak to bude asi docela boj...a po narození prcka se z toho zblázníš...

gorda
20. říj 2017

Nejak mi to tam skocilo, chybi tam dokoncena veta "vetsinou je to utvrdi v tom, ze maji doma prisernou zenskou, ktera po nich porad neco chce a bez nej je ztracena" 🙂

shine2015
20. říj 2017

Podle mě toto si musíte v klidu vyřešit spolu.... jaký nemáš nárok? To ti i řekne?? Co se týká sexu - v 36tt se moc nedivim ze se mu do žádných extra akci nechce....hlavně si to nevynucuj touha buď je nebo ne....ta se nevynuti ani nevyprosi .... a skleničku bych po něm uklidila já třeba po manželovi uklidim ale on to nebere jako samozřejmost... toto di musíte vyrikat spolu a doporučuji bez hádek ale v klidu....a hlavně se neupinat jen na nej - za kamoskou se dá přeci v pohodě zajet autem autobusem a i ona za tebou muže dojet....

martavy
20. říj 2017

Bohuzel manzel ma zazity takovy vzorec chovani nejspis z domu od rodicu (mam neco podobne doma).Zasadne po sobe nechava pohozene hadry (tchyne si toho,ale proste nevsimala a nechala to byt)..Varim kazdy den,nadobi umyvam jen ja..on ho teda obcas utre.Delat neco dela jako venku,alee silene pomalu.Maly bude mit 4.mesice a ja mam od rana do vecera kolotoc.Malemu teda vecer pripravi mleko nez jde spat a obcas ho prebali,preslece..V sestinedeli to bylo narocnne..jsem jeste puntickarka a pedant na poradek,takze,kdyz ditko spaalo ja delala...A porad me tam chodila jeste tchyna.Kdyz mu reknu,ze me nic nepomuze tak se divi..Uz se s nim moc neparu a uvazuju,ze odejdu,protoze se staram ne o 1 ale 2 deti...

shine2015
20. říj 2017

Ale jakmile se pořizují deti tak si dávej pozor jak si co nastavite..... ty se nemusíš strhat. Nedělej doma hysterku ale chtěj po něm základní věci - říct mu Heled taky by sis mohl po sobě uklidit ponožky atd a vyžaduj i pomoc ze už nemůžeš ....a začni s tím už teď - ty nejsi unavená hotova???

shine2015
20. říj 2017

@martavy a jak to bylo před dítětem?

martavy
20. říj 2017

@shine2015 stejne...Rekonstrujem dum,tak jsem ho omlouvala,ze toho ma moc..Problem alespon u nas vidim v tom,ze manzel do 37 let bydlel u rodicu..Ta pupecni snura se nikdy neprerusila..zivot nam teda zacala nenapadne ridit tchynka,ale ja se nedala(nabytek mame drahy,pracku takovou,z parapetu me lidi shodi kvitka,co mame na zahrade se starala..malo zeleniny)..V tehotenstvi me od 21.tydne nechala doktorka na rizikovem (zkratilo se me hrdlo a mela jsem vcestnou placentu)..manzel sice rekl vzdy jak umyje podlahy nebo podobne,ale vetsinou jsem to radeji udelala sama.Na druhou stranu maleho ma rad,venuje se mu,ale tady na tu domacnost je to konec a prikladam velkou vahu tomu jak to bylo u nich doma..

vanea
Autor odpověď smazal
Zobraz
janulkakraniska
20. říj 2017

Při prvním těhu jsem taky zůstala bez prostředků,manželovi na krku. Takže nejsi sama a bývá to tak.
Ale z tvého příspěvku cítím,nejistotu,strach cokoliv říct,ozvat se.
Podle mě:
Ukliď doma jen tak,na co ve svém stavu stačíš.Ozvi se,že máš naklizeno,ať si to po sobě uklidí.Stůj si za svým.
Můj chlap je od rána do večera v práci,takže unavený bývá notně.Vážím si jeho vydelanych peněz a jeho,ale sakra jídlo si aspoň nabere,navařím na 2 dny-nelíbí?Nežer!...
Budete mít prcka,dokud jsi nenastavila pravidla doteď,tak to rychle udělej,protože pak se z toho teprve po***.
My máme děti 2 (2 a 6 let).Do večera jsem na vše sama.Jsme také na vesnici v baráku.Je tu spousta práce.Udělám co stacim,co se mi chce,co stihnu-hodim i nohy na stůl,kafe.Nelíbí,tak zůstaň doma ty a já jdu makat!
Jdu na něj zostra,když se mi něco nelíbí. Na druhou stranu také něco,za něco,já mu kafe uvarim ráda,ale nebude se rýpat v tom,co a jak já dělám nebo nedělám.Fusekle po něm uklidim taky,ale za to pro mě on udělá jiný věci. My se klidně pohadame,ja mu řeknu,co se mi nelíbí,on mě.
Nejste žádnej extra případ,takhle to bývá u většiny párů,ale jsou k tomu potřeba 2 rozumní lidé. Pokud to tak u vás nejde asi jeden z vás rozumný není.Dělat zkrátka něco pro druhého.
Taky je k tomu dle mého názoru notná dávka optimismu.Trochu nadhled.Nepripadam si hned utlacovana,že svýmu muži udělám kafe,jídlo,...On taky vaří,uklízí,dělá kafe,když je zrovna doma.
Kamarádky nemám.Jen jednu.Úplně stačí.Nejsem žádná panička,co potřebujete sedět v kavárnách.
Nepomáhá on?Nebude nic...
Nebud smutna.Nejsem světačka,ale myslím,že je lepší přímá,v kramflecích pevná,zaroven starostliva žena.Najdi si kamosku.Zavrena doma ji nenajdes.Bez ven sama.Nebud furt doma.Dělej si podle sebe.😘

innocence
20. říj 2017

To je skoro jako u nás 😀 taky jsem doma, partner chodí do práce od rána do večera, a to i o víkendech, takže mu to teda nevyčítám. Ale klasika je nechané spodní prádlo a ponožky na umyvadle, když se večer sprchoval, rozbalí zubní pastu, ale krabička zůstane na umyvadle, uchošťoury na skříňce, třídím plasty od klasického odpadu, no vypotřebuje láhev mléka a tu láhev mi nechá postavenou na lince, protože koš je evidentně příliš daleko, když něco sní z lednice, talíř nebo sáček tam nechá, prázdné obaly od sprcháče, deodorantu také zůstávají nadále na svých místech, jen se k nim postaví nový. A mohla bych možná pokračovat. Jako ano, jsou chvíle, kdy bych ho třeba tou flaškou přetáhla, naštěstí je v práci, tak to uklidim a vychladnu. A ne, nedokázala bych to tam nechat a neuklidit. Vlastně jo, jednou jsem to zkusila, nechat láhev od mléka tam, kde ji položil, no za dva dny přibyla vedle ní další.
Když náhodou jednou za čas umyl nádobí, tvářil se, že vygruntoval celý byt 😅🙄
Taky mi teď stačí dojít přes silnici do krámu a zpět a mám pocit, že jsem uběhla maraton, a to jsem teprve 15tt. Nebo uvařit, vytřít. Ale jak říkám, on doma teď vážně není defakto vůbec, akorát se přijde vyspat a jde zas do práce, takže mu za nic nenadávám.

martavy
20. říj 2017

@janulkakraniska Zdravy rozumny pristup..Ja si ze zacatkuvse nechala libit,ale vzeprela jsem se..Jinak bych asi mela vse dle maticky.

martavy
20. říj 2017

@innocence Chce to pritele vic zaprahnout do povinnosti.Jinak budes na vse sama.Me dokaze u nas doma pobavit,kdyz si po sobe jde chlap umyt jednu lzici a talir a ja mezitim umyla uz kvanta nadobi.

janulkakraniska
20. říj 2017

Oni takoví jsou,nebudu tady rozebírat,jak můj chlap nechává po sobě bordel,který nevidí,protože ho uklidim.Ale má to u mě i s kafem.Protože když byla potřeba,všechno zvládl sám.Při obou tehu jsem byla ve špitále 14 dnů,zkusil si to sám i s 4-letým klukem na krku s prstem v nose a levou zadní.Já vím,co jsem si vzala.Křupana,co se nazere a ani zadek si sám nevytre jsem si zkusila před ním.
On zase ví,že se nepo*** z každé kraviny a za práci vzít umím od podlahy.Zkrátka rozumnej muzskej❤

janulkakraniska
20. říj 2017

@martavy jeho matka to na mě taky zkoušela,jenže těžce narazila a teď vcelku v pohodě...mantinely jsou potřeba nastavit všude,rodiče,chlap a děti nevyjímaje!

alkuska
20. říj 2017

@martavy Já mám doma taky něco podobného. Naučený z domu, resp. mi přijde, že než by se s ním jeho rodiče namáhali ho naučit doma pracovat, tak to prostě neřešili. Oni jsou vůbec jiní, lidi z města. Já jsem z vesnice, dělali jsme všechno, byla jsem po svatbě docela v šoku. Manžel je opravdu hodný člověk, ale doma prostě pracovat neumí a myslím že ani nikdy nebude. Musela jsem značně slevit z nároků a doma máme docela bordel, protože mu prostě služku dělat nebudu, hodně věcí obcházím, protože už mě to nebaví to pořád dělat sama a za něj a už se mi o tom nechce ani mluvit, je to zbytečné. Čas od času teda vypěním a udělám Itálii a on je pak v šoku co se stalo, když je všechno pořád při starém... Když chci aby něco udělal, tak mu to musím jednoduše přikázat a opakovat a dorážet dokud to neudělá (drobné opravy v domácnosti). Je fakt, že jsem ho naučila naplnit a zapnout pračku a sušičku, vybere sám myčku... ale k tomu jsem ho musela dovést já, z domu nebyl naučený dělat vůbec nic, asi si po sobě uklidit ze stolu. Vysavač měl v ruce naposledy talk před dvěma roky a on ani vysávat neumí, to je fakt děs se na to dívat. Mám to tchyni dost za zlé, že ho nic nenaučili a když si někdy opatrně postěžuju, tak se ho zastávají, že je hodný a to mi musí stačit. Na druhou stranu mi ale několikrát obdivně řekla že jsem ho naučila úžasné věci. Jo, ale za jakou cenu, to ho měla krucipísek naučit ona, jeho matka, ne? Takže jsem si na to musela zvyknout a postupně malými krůčky ho donutit aspoň k něčemu. Mám štěstí v tom, že se vzorně stará o dceru, od narození ji přebaluje, koupá, obléká, věnuje se jí... Taky chodí do práce a o peníze se nehádáme, jsou naše společné, nekouří, do hospody nechodí.

janulkakraniska
20. říj 2017

@gorda Naprosto souhlasím,starat se i svůj zevnějšek a vnitřní dobrej pocit ze sebe sama. Uknouranou,urvanou trubku doma nechce nikdo.Sama dokáže víc,než myslí.
Mě chlap bere i do společnosti rád.S jeho bandou se i já pobavim.Když na sebe lípnu trocha rasenky a hodim trochu módu,tak i po 2 dětech se na to možná dá i koukat.
Žádný skuhrani a proseni.Tak to pujde spíš do kelu.
No a co si budeme vykládat,když nastavim,mrknu ockem,druhý den mám všechno,co potřebuju.

martavy
20. říj 2017

@alkuska Uz ted si rikam,ze nas syn takovy nikdy nesmi byt..aby nad nim jednou jeho zena lomila rukama 😄

alkuska
20. říj 2017

@martavy Jj, já si myslím, že celé je to vizitka matky. Vizitka otce je jestli nechlastá, nezahýbá a chodí do práce.

janulkakraniska
20. říj 2017

@martavy Jo,to je přesný!😅
Malej v 6 letech ovládá pračku,stará se o segru,zvládne uklidit plastové lahve a prý proč to dělá?No abys to uměl,až se oženíš.Se ženit prý nebude.Nezen,ale doma budes makat.

innocence
20. říj 2017

@martavy
Ono to teď fakt nejde ☺ maká jako šroub, nemá čas ani sám na sebe, takže ho doma nebudu ještě prudit já. Až bude mít volněji a já budu potřebovat, věřím, že mi hodně pomůže.
On mi to zase vrací jinak.
Teď jsem musela na týden odjet mimo domov, tak to tam taky určitě sám zvládne ☺.

martavy
20. říj 2017

@innocence Ja driv.,kdyz jsem jela k rodicum na vikend varila jsem mu obedy.Ted..ted uz to nedelam,ma tchyni,ktera ho na obed nezavola 😂Nebo ma zdrave ruce,suroviny k dispozici.

malinkaelinka
20. říj 2017

Měla jsem to podobně s klukem, který byl první s kým jsem bydlela.. chtěla jsem budovat hnizdecko, starat se o něj... Když přišlo zkouškové a potřebovala jsem se učit, umýt nádobí pro něj byl šílený problém, nenakoupil... a to před tím bydlel sám, normálně se o sebe postaral... mohla jsem si za to svým podstrojovanim... s manželem to máme nastavené tak, že se stará ten, kdo má volno. Když jsem měla odpolední, čekala na mě doma teplá večeře, umyty nádobí, obstaranej pes. Naopak, když jsem měla denní, uvařila jsem a poklidila já. Teď to máme jinak, stavíme svépomocí domek a já jsem teď byla skoro půl roku doma, takže celá domácnost byla na mě, manžel se plně věnoval stavbě a já s ním a když byl v práci, tak jsem uklidila, navarila apod. Teď se vracím do práce a zase si to budeme muset rozdělit jinak. Ale nikdy bych nepripustila, aby mě chlap považoval za svoji služku... jsem jeho kamarádka, milenka, manželka, partacka na stavbě, sparing na sport... ne hospodyně 🙂

janulkakraniska
20. říj 2017

@malinkaelinka Takto vypadá úplně normální vztah. Když on pečuje o mě,já ráda o něj.