Co s dítětem doma, když budu v porodnici?

katalines
10. říj 2007

Dlouho jsem přemýšlela jak nazvat toto téma...nějak mě nic nenapadlo...

Potřebovala bych od Vás trošičku radu...čekáme druhé mimi a protože už jedno mám, tak se "bojím" jak to bude až budu v porodnici? Malej je na mě doslova závislej a to z toho důvodu,že je celý dny jen semnou,rodiče bydlí v zahraničí,kamarády zatím nemám,protože jsme se přestěhovali, a manža je od rána do noci v práci.Malej s ním vydrží tak hoďku a pak běží za mnou...nějak si to nedokážu představit jak to bude a jak to mám vyřešit...

evule
10. říj 2007

Asi bych se snažila aby si malý už začal zvykat na tatínka a potom byl s ním. A tatínek by si to měl v práci přizpůsobit, přece jen se nejedná o moc dlouhou dobu.

mikca
10. říj 2007

ahoj neboj se v květnu bude zas o něco starší, takže to bude zase trošku o něčem jiném...musíte ho na to připravit vysvětlit mu to jak to bude...a ostatně nic jiného mu nezbyde, sebou si ho vzít nemůžeš...ale neboj tři dny určitě vydrží, někdy si myslíme jak bez nás naše děti navydrží, ale většinou mooooc překvapí. takže klid, určitě to zmákne, jen ho na to připravte

zuzulik
10. říj 2007

katalines,porodje jeste v nedohlednu...tak se snaz toho tveho drobce na to pripravit..at travi vic casu s tatinkem, rodicema a tak... vid pak se bude muset delit i o Tvoji materskou lasku 🙂 at pak neni rozmazlenej a zarlivej...

elenita
10. říj 2007

katalines, asi Ti velmi neporadim, snad len tolko........skus prosim zmenit nazov temy, lebo takto to vela mamiciek asi nenajde...

katalines
autor
10. říj 2007

Já se taky utěšuju tím,že bude přece jenom starší a snad to zvládne lépe, ale přece jenom mám z toho trošku obavu...

lidka619
10. říj 2007

veru tak katalines - začni pomalky malého odúčať od teba, nechaj ho dlhšie s tatinkom, nepíšeš, či ti manžel pracuje aj cez víkendy, ale ak nie, tak malého nechaj s ním, a ty si vyraz trebárs na nejaké nákupy, alebo len tak potúlať sa po meste - cestou isto natrafíš na nejaké baby, z ktorými by si mohla nadviazať bližší kontakt a pod. Nech si chlapcek trochu zvykne aj na tatina - a kľudne tam zostaň dlhšie - 2-3 hod. Malému to pekne vysvetli, a nech si pomôžu ako vedia. Ja som mala ten istý problém, ale s tým rozdielom, že malá bola na mňa tak nalipnutá, že som jednoducho nemohla nikde chodiť bez nej. Až raz som si povedala dosť, manžel bol doma, zobrala som sa a išla dom na 4 hodiny do mesta. A predstav si, malá ma ani raz nespomenula, vôbec som jej nechýbala. Bola spokojná aj s ockom, keď mňa nemala 😝 . Ale keď som odchádzala, povedala som jej, že maminka ide do mesta, že taraz bude s ocinom, a ja sa vrátim, a dačo jej donesiem. A bol problém vyriešený. Takže skús aj ty niečo podobné vymyslieť.

A prosím ťa nestresuj sa už teraz, že ako to malý bez teba vydrží - to len my mamy si myslíme, že sme nenahraditeľné. Ale načo majú detičky ocinka??? Len ho pekne nechaj s ním, a uvidíš ako im ubehne čas. A ty zatial môžeš obehnúť kaderníčku, kozmetičku, a pod. 🙂 🙂 🙂

mikca
10. říj 2007

kata já si myslím že když tě neuvidí tak to bude v pohodě.. 🙂 ...náš malej když jsem doma tak se ode mě nehne, ale jakmile mě nevidí, tak si ani nevzpomene 😠 😀

ramzesa
10. říj 2007

katalines, moj drobec mal dva roky a necele tri mesiace,ked som bola v porodnici. Drobec bol v den porodu s babkou, ktoru manzel zavolal okolo 4 tej rano 😅 a potom bol cely tyzden s nim doma. S pracou nemal problem, vtedy ho trapilo skuskove, len len ze to vsetko stihol 😅 . A to sme boli v porodnici o dva dni dlhsie ako je bezne. Zvladol to, hoci trosku ziarlil, co mu ostalo doteraz, ale sestricku lubi. Dnes si ju vonku tak silno stiskal,ked sa s nou chcelo hrat ine dievcatko 🙂 . Tiez radim, navykat na ocina, hoci len hodinka denne, alebo kupkanie, prechadzka. 🙂

katalines
autor
10. říj 2007

S tatínkem je trošku problém, je v práci 6 dní v týdnu (ráno v 9h odejde a přichází kolem 23h) ☹

ramzesa
10. říj 2007

katalines a co prepanajana robi ? 😕 Moj je tiez dlho v praci,ale uz okolo tej siestej najneskor dojde domov. Sem-tam aj neskor,ale zriedka. On chodi do prace okolo 6,30 7,00 kedy ako stihne. nemoze si to aj on posunut? Ved 9,00 hod je uz dost neskoro 😕 .

katalines
autor
10. říj 2007

to bohužel nemůže, dělá šéfíka a musí se podřizovat turistům 😕

micimici
24. říj 2007

ráda bych se Vás zeptala, jak je to v případě, když mám dvouleté dítě a v únoru čekám druhé... bohužel jsem se ocitla v situaci,že straší dítko nemám kam dát, může být semnou v porodnici? a když se od příštího roku platí i v porodnici, to budu platit za sebe + narozené dítě + dítě které tam bude semnou?

sue
24. říj 2007

Micimici, staršie dieťatko ti nevezmú do pôrodnice - nemal by sa kto oň starať 😔 aspoň u nás je to určite tak 😔
...kde je ocko, tvoji rodičia, svokrovci, kamarátky? Ak je to vo februári, dovtedy ľahko zoženieš a zaplatíš aj opatrovateľku pre malého ak s ním naozaj nemá kto byť... ale do pôrodnice ho určite neťahaj...

zuz11
24. říj 2007

deti do porodnice napustia koli bacilom 🤐 a ani sa to nehodi 🤐 tak ako pise sue, najst pre neho niekoho kto sa on postara, napr manzel 😉

micimici
24. říj 2007

No já bohužel rodiče už nemám, a přítel zemřel před dvěma měsíci, a 4 měsíce bydlíme nově v Praze, ale tady zatím ještě nikoho neznám...

sue
24. říj 2007

Micimici ☹ to je mi veľmi ľúto ☹
...skús tú opatrovateľku 😔

zuz11
24. říj 2007

ak to je aj mne luto micimici a uprimnu sustrast 😔

micimici
24. říj 2007

bojím se , že na to nebudu mít a hlavně starší dítko s nikým cizím nebude-to je problém, teď už má jen mě...

micimici
24. říj 2007

zuz11 + sue děkuju Vám, je to těžké, ale musím být silná už kvůli dětem, jen sou situace se kterými si nevím rady ☹

zuz11
24. říj 2007

micimici, skus tak poprosit mamicky co su v PH ci by ti nepomohli alebo neaka dalsia rodina ako sestrnica ze by prisla

sue
24. říj 2007

Presne tak Micimici, skús osloviť svojich príbuzných alebo napíš kočkám z Prahy tu na fóre... prípadne sa informuj v nejakom detskom centre alebo škôlke, jasličkách či by ti nevedeli nejak poradiť 😔 mám v Prahe sesternicu, ale má dve zamestnania, tá by asi nemohla nijak pomôcť ☹

micimici
24. říj 2007

děkuju, ale já nedokážu nechat dítě s cizím člověkem.
A nevíte jak to je třeba, s tím když si v porodnici zaplatíte nadstandart, tam by snad dítě nemělo vadit...ale problém bude asi v tom,že to bude drahé, a hlavně když se od ledna má platit i za pobyt v porodnici, tak to bych pak musela zaplatit za pokoj + za sebe + za mimi které se narodí + za starší dítě ... no to je hrozné

sue
24. říj 2007

Micimici, ale oni ti tam dieťa nevezmú - to nie je kvôli tomu, že by nemalo miesto, ale preto, že by sa oň nemal kto starať + kvôli tým infekciám ako písala Zuz...

micimici
24. říj 2007

o já vím,že když jsem rodila první, tak měla paní nadstandart a vždycky večer tam za ní přišel asi manžel a odcházel až ráno, tak jsem si myslela,že by tam semnou mohlo být i dítě. Jak myslíš starat? stejně vetšinou se leží na pokoji a tam bych se starala já

sue
24. říj 2007

Micimici, len manžel je iné ako dvojročné dieťa + ty nevieš ako dlho bude trvať pôrod - kde bude zatiaľ malý? Kto mu bude dávať papať? Kto ho dá vycikať, prípadne prebalí? Kto ho uloží spinkať? Čo keď sa niečo "zomelie" a budú robiť cisársky... som na 99,9% presvedčená, že ti malého nedovolia vziať so sebou ☹

micimici
24. říj 2007

hm, to máš vlastně pravdu - tak to fakt nevím,co s tím...

arabeska
24. říj 2007

micimici a inu blizsiu rodinu nemas?alebo s priatelovej strany?nejaku staru dobru kamosku?
inak musim suhlasit so sue ze malytam asi nebude moct byt s tebou ☹

micimici
24. říj 2007

no všichni příbuzní sou daleko (zahraničí), a jak už jsem psala já tady zatím nikoho neznám a netroufnu si nechat dtě s cizím člověkem, ikdyž by to třeba bylo myšleno dobře...

zuzulik
24. říj 2007

micimici, mas IP...
a nemas sourozence? kamaradky? zname?? ze skoly, z prace a tak???

arabeska
24. říj 2007

a nedalo by sa ix poprosit aby aspon na xvilku prisli?ja viem je to tazke ale ved oni musia poxopit tvoju situaciu.mne osobne keby som bola niekde v zahranici a zavolala by dobra kamoska ze potebuje pomoct tak nevaham ani xvilku a hlavne nie keby som vedela ze je v takej situacii ako ty.
hlavku hore urcite sa to nejako vyriesi