Co s dítětem doma, když budu v porodnici?

katalines
10. říj 2007

Dlouho jsem přemýšlela jak nazvat toto téma...nějak mě nic nenapadlo...

Potřebovala bych od Vás trošičku radu...čekáme druhé mimi a protože už jedno mám, tak se "bojím" jak to bude až budu v porodnici? Malej je na mě doslova závislej a to z toho důvodu,že je celý dny jen semnou,rodiče bydlí v zahraničí,kamarády zatím nemám,protože jsme se přestěhovali, a manža je od rána do noci v práci.Malej s ním vydrží tak hoďku a pak běží za mnou...nějak si to nedokážu představit jak to bude a jak to mám vyřešit...

sue
24. říj 2007

Micimici, najlepšie by bolo keby si vaši alebo aspoň mamina zobrala na viac dní dovolenku... ke´d prídeš z pôrodnice, veľmi by ti pomohlo, keby mohol niekto aspoň upratať, navariť a tak... budeš to mať ťažké, tak niekoho zožeň 😔 držím palčeky...

zuz11
24. říj 2007

sue, nema rodicov 😔

sue
24. říj 2007

Zle čítam, pardon ☹ 😔

micimici
24. říj 2007

děkuju Vám všem, dám vědět, jestli jsem v tomto nejak pokročila, jdu se věnovat drobčekovi...

ena
24. říj 2007

micimici; tusim si napisala, ze termin maz az vo februari, tak mas par mesiacov este na to, aby si tvoje dieta zvyklo na niekoho noveho.. tak ak by si si nasla nejaku kamosku, alebo ako radili baby, hoci aj nejaku holku z fora tu na konikovi.. do februara by si na nu tvoje dieta zvyklo a potom by uz nebol mozno taky problem nechat ho s danou osobou pocas tvojho pobytu v porodnici.
Lebo ak vo svojom okoli nemas fakt nikoho z rodiny a znamych, tak inu moznost nevidim..

verusky
24. říj 2007

micimici,zaloz si tema na maminku velice blizko tvemu bydlisti a uvidis,treba najdes nejakou fajn kamaradku zrovna ve vedlejsi ulici.do unora je casu dost a maly si zvykne.ale uz moc nevahej...

bledulka
24. říj 2007

micimici-je mi líto v jaké jsi zrovna situaci.já bych asi jednala takto-sehnala bych si nějakou paní na hlídání už teď,která by k vám jednou týdně došla a malý by si na ni do té doby zvykl a během doby do února by mohlo proběhnout i třeba spaní bez tebe jen s ní...aby si zvykl,že to může být fajn-pojato třeba formou hry...A nebo tímto způsobem i kdokoliv jiný ke komu získáš důvěru ty i tvé dítko.. A pak v druhé řadě-pokud se bojíš nechat dítě tak dlouho pryč - bych zauvažovala o ambulantním porodu-takže pokud by porod proběhl v pohodě a mimčo by bylo schopné jít brzy domů,tak by ses ke svému dítku vrátila dříve. Tuším,že v poslední době ambulantní porod měla s.arik,tak jí klidně napiš IP a zjisti co a jak k tomu potřeba(nebo ji najdeš na diskuzi o látkových plenkách např).A pak ještě jedna maminka odešla chvíli po porodu z porodnice,ale teď si nemohu vzpomenout na jméno...Tak se drž.Jinak z Prahy je tu spousta maminek(včetně mě 😉 )A klidně bych teď sledovala více všechny diskuze a nějakou pražskou maminku oslovila která ti je třeba sympatická tím jak vystupuje v diskuzích,svými názory atd,..je jasný,že k osobě které svěříš dítě musíš mít důvěru a dle diskuzí i zpětně si o té osobě můžeš sama udělat úsudek....
A pokud tyto varianty vylučuješ,zeptala bych se na úřadě na odboru sociální péče,zda by Ti neuměli poradit,musí snad pro tyto případy něco existovat (jakpak kdyby maminku,která nikoho na hlídání nemá,akutně odvezli třeba se slepákem?)Taky by se musel o dítě někdo postarat-ty o tom problému naštěstí víš a můžeš dopředu hledat možná řešení) Tak se drž a kdybys opravdu zauvažovala o tom svěřit ho nějaké pražské mamince (kterou bys samozřejmě musela poznat potom i osobně),tak opravdu klidně založ nové téma a uvidíš,že se ti ozve spousta maminek 🙂

vandas
25. říj 2007

ja som rodila v Banskej Stiavnici (co je pre treba nezaujimave, ale v Cechach je porodnictvo a porodnice na ovela vyssej urovni), kde su pre cakajuce maminy aj rodicky k dispozicii apartmany. Velmi sa mi pacila rodinka, ktora bola na apartmane kompletna - mama, babo, tato a asi 5 rocna dcera. vsetci boli statstni, ze si to mozu spolocne uzivat od zaciatku. Este aj ta 5 rocna fesanda uplne ziarila a pysne sa prechadzala🙂
Ak najdes vhodnu porodnicu a tvoj partner chce byt s vami, mohlo by to byt pekne riesenie aj pre vas🙂))

sue
25. říj 2007

Vandas, Micimici priateľ a teda aj ocko detičiek umrel... takže nemá kto s malým byť 😔

vandas
25. říj 2007

sorry, precitala som si to nepozorne...

verusky
25. říj 2007

bledulko,dle vlastni zkusenosti se s nekym setkavat jednou tydne nestaci,dite si nezvykne.a pani na hlidani musis zaplatit.takze se vazne priklanim k tomu najit nejakou maminku kamaradku blizko bydliste.konik by mohl pomoct!!

micimici
26. říj 2007

Tak pomalu dočítám Vaše příspěvky a nápady...
Já jsem zatím zjistila, přes sociálku,že pokuď mi nemá kdo hlídat dítě, tak na tu dobu ho dají do kojeňáku - a to se mi pochopitelně nelíbí.
Za druhé jsem zjistila, že v porodnici v Podolí může být na pokoji neomezeně starší dítko, ale přes noc to je horší... ale ipřesto mám naději, že alespoň přes den by tam semnou mohlo být...
Také mě zaujal nápad rodit "ambulantně" když by to vše bylo bez problému,že bych jim tam podepsala papír,ať mě pustí domů, klidně tam s mimi budu každý den docházet, ale aspoň budu v klidu a nebudu se nervovat a bát o starší.
Ale já budu pravděpodobně rodit dřív,tak jako první dítko, a podle doktorů se předčasný porod může opakovat,tak se snažím tolik nestresovat, ikdyž to moc nejde...

martam
26. říj 2007

Ahoj micimici.moc mě mrzí situace do který si se dostala.I já jsem bez mámy
a určité chvíle jsou dost náročné.Bydlím v Praze kdyby jsi potrebovala jakou koliv pomoc klidně se na mně obrat.

martam
26. říj 2007

jeste jsem si vzpomnela jak to vyresila jedna nase znama podobnou situaci.zacala chodit do materskyho centra,poznala nekolik maminek,sverila se se svoji situaci.A par maminek se nabidlo ze maleho pohlídají a vzala si od nich telefonni cislo.jen nevim jak to pak dopadlo. 😲 tak hodne zdaru. 🙂

verulka
26. říj 2007

micimici, skus sa opytat v tej porodnici, ak nemaju problems dietatom cez den, mozno u teba urobia vynimku. Velmi ma mrzi, co sa vam stalo a zelam vela sil do dalsieho zivota 😔
este ma napadlo, nejaka katolicka organizacia- u nas s detmi pracuju hlavne saleziani, mozno by aj oni vedeli pomoct...

andrealiskova
17. lis 2010

@micimici Tak tvoji situaci ti opravdu nezávidím ☹