Co si nenechat od muže líbit?

missfrozen
18. črc 2018

Zdravím, poslední dobou přemýšlím nad rozchodem s partnerem. Přijde mi, že si ke mě dovoluje víc než je normální ale nechci to probírat s rodinou ani známými a zatahovat je do našeho soukromí.

Poslední dobou mi opravdu vadí že kdykoliv řeknu že by se mi něco líbilo jinak, odsekne mi na to, ať si najdu někoho jiného když se mi nelíbí jak to dělá on. Nebo když udělám já něco jinak než obvykle tak mi řekne že si najde jinou když se nehodlám přizpůsobit.

Taky jsme se pohádali a on mě prakticky vzato vyhodil z bytu, tak jsem šla. Teď mám vlastní byt a rekonstruovala jsem ho, nepomohl s ničím s s argumentem že můj byt, můj problém. Když jsem ale rekonstrukci dokončila tak začal dolézat, že by chtěl bydlet zase se mnou ať jdu k němu, když jsem odmítla tak že by šel ke mě.

Miluji ho a nechtěla jsem ten vztah ztratit ale přijde mi že už vlastně ztracený je. Když se ale vidíme tak je všechno super, miluji ho. Když mluví o svatvě a o dětech tak si to umím představit a chci to. Jenže pak řekne zas něco hrubého a já bych ho nejradši nakopala.

Byli jsme třeba v takovém klubu kde se schází parta, je to tam bez obsluhy. Byla jsem ten den unavená tak jsem nepomáhala a on mi před ostatníma řekl “tak pomůžeš s něčím nebo tu budeš jen tak sedět”

Dovolili by jste aby s Vámi muž takhle mluvil? Je to v normě? Nebo je to přes čáru?

dixi86
18. črc 2018

Nemáte děti, neváží si tě, neváhala bych, navíc máte svůj byt... Výhra 🙂

anhnam
18. črc 2018

On te vyhodil z bytu a ty s nim porad ses? Whaaaat? 😲

missfrozen
autor
18. črc 2018

@anhnam ano, chápu že tohle může vypadat šíleně ... často se sama sebe ptám jak moc jsem vlastně blbá že jsem se na něj nevykašlala. Ale pak jsme spolu a mě přijde že to nedokážu udělat ...

ariadna12
18. črc 2018

Pryc od nej. Hulvata nezmenis.

anhnam
18. črc 2018

@missfrozen nj chapu, ze neni jednoduche se rozejit, cloveku to je lito, ale tohle proste milujici chlap neudela. Co az budete mit deti, to te taky bude vyhazovat?

vrabcak0007
18. črc 2018

Vyhodil tě jednou, vyhodí tě zas - s tímhle jeho chováním...je to jen otázka času..tak na co marnit čas..udělej to ty..nbeo si za čas budeš vyčítat, kolik času jsi s ním zbytečně promrhala, když už jsi stejně věděla, že to nedopadne

popelka1984
18. črc 2018

Když přijdou děti a svatba tak to bude horší, bude si tebou víc jistej že ho jen tak neopustíš když budeš jeho žena a co teprve kvůli dětem. S těhotenstvím a dětmi přijdou stresové situace a on to nejspíše v klidu nedá. Takže pryč, zhorší se to

letadylkokane
18. črc 2018

@missfrozen kdokoliv by ke mne zkusil jen tretinu toho, co popisujes, by byl okamzite byvaly. To si sebe tak moc nevazis, ze se nechas dobrovolne ponizovat? Jaky vzor byste jako rodice byli pro deti?
Muj ty svete, zenske, vzpamatujte se.

nafuka
18. črc 2018

Dokud nejste svoji a nemáte děti pryyyyyyyyyyyč co nejrychleji od něj.

andelka
18. črc 2018

Kdybych byla mladá a naivní a bez sebevědomí a rozumu tak asi jo. Ale tím že se ptáš,si uvedomujes že to není ok. A opravdu není. Pusť ho k vodě,na něm není co milovat, jedině s růžovými brýlemi a to není dobrý. V žádném případě svatba a děti. Bylo by to ještě horší,měl by tě pojištěnou. Zdrhej.

jenny91
18. črc 2018

@missfrozen Za mě určitě nechat. I kvůli těm dětem. Zažila jsem si něco takového doma: Máma otěhotněla (i když původně by si tátu brát nechtěla, protože se pořád vztekal a byl hrubý). Já si celé dětství představovala, jaká by to byla nádhera, kdyby se rozvedli a nemuseli bychom bydlet s tátou, brácha utíkal z domova a v jednom kuse byli s tátou v sobě, no a máma se až do naší dospělosti trápila ve vztahu, který udržovala jen kvůli dětem a celou dobu se těšila, až ho konečně bude moct ve stáří opustit. Nemuselo by to u vás dopadnout stejné, ale po té zkušenosti radím vyhnout se něčemu takového obrovským obloukem. Fakt.

codal
18. črc 2018

Ve chvíli, kdy tě chlap ponižuje,ať už doma nebo dokonce na veřejnosti, je to cesta do pekel. Ve vztahu by nikdy neměly padnout urážky ani zadne vyhazování, to do zdravého vztahu nepatří a je to jen krůček k psychickému nebo fyzickému týrání!

eldzej
18. črc 2018

Jaké jsou vztahy v jeho rodině? mezi rodiči?

isabelafuentes
18. črc 2018

Myslím, že sis už v úvodním příspěvku odpověděla sama.
Vážíš si sama sebe? Tak se ho zbav! A to sakra rychle, dřív, než otěhotníš.

calvac
18. črc 2018

@missfrozen Rychle pryc,nemas deti,mas byt. Super. Ono pozdeji s detmi ten chlap bude jeste horsi. Nezmenis ho,v to nedoufej.

ivuska1986
18. črc 2018

Ahojky, a az Te vyhodi i s dětmi? Paklize chce deti bude se muset sakra umet přizpůsobovat.Dokazes si predstavit, ze na tebe bude takhle hruby pred vasimi detmi? Jak se k tobe asi pak budou deti chovat. No, rozhodně bych si s takovymhle chlapem neporidila ani psa. Ono mit deti je fakt zodpovědnost a celkem drina a je fajn kdyz k tomu mas po boku chlapa, na kterého se muzes spolehnout. Najdi si nekoho, kdo Te bude mit rad takovou jaka jsi, s tim dobrym i spatnym, je to totiz neco úžasného💕

missfrozen
autor
18. črc 2018

Vše zmíněné je asi pravda mladá a naivní jsem. Jde o to že moje maminka nikdy s mužem nežila, žádný vzor v rodině jsem nikdy neviděla. Jeho chování vůči mě se mi nelíbí, ale nevěděla jsem jestli je to opravdu před čáru nebo jsem jen přeciťivělá. Všude se píše jak se vztah promění po počáteční zamilovanosti, ale už nepíší jak. Myslela jsem že je to jen normální proměna vztahu po pár letech. Páry okolo sebe samozřejmě vidím, ale myslela jsem, že doma za zavřenýma dveřma je to pak u všech jinak, proto mi vadilo hlavně to, že se choval hrubě i na veřejnosti. Nechtěla jsem se chovat jako hysterka, tak jsem to prostě přehlížela a užívala si ty hezké chvíle ...

evakaspar
18. črc 2018

Nic. Muz by se mel k zene chovat s uctou a respektem stejne jako zena k muzi.

sies
19. črc 2018

@missfrozen tak využij toho,že jsi ještě mladá a pryč od něj. Určitě takové chování není v pořádku, vztah se má proměnit po počáteční zamilovanosti tak,že se musí zachovat hlavně ta úcta a né aby tě urážel a kor na veřejnosti, to se fakt nedělá..řekni mu to teď ty pěkně od plic co je to za burana a ať hlavně nedolejzá, je to tvůj byt a tvůj život.

ivuska1986
19. črc 2018

@missfrozen fakt si zaslouzis uznani, respekt a krasne chovani, zivot je kratky na to, abys tyhle veci nemohla mit👍

lioness34
19. črc 2018

@missfrozen to je jednoduché - proste pokud té ponizuje na veřejnosti nebo doma tak je něco blbě.
Už to ze resis zda je to vporadku...proste se citis špatne - řekla bych mu jasné ale ne vycitave ze se mi jeho chování nelíbí. Proste ať budeš s nim nebo kýmkoliv jinym - pokud se Ti něco nelíbí v klidu bez hysterie a scén to řekni. Hele Milane mě se toto nelíbí. Kdyby jsi měla nej kamosku a ona by řešila to co ty?? Co by jsi ji poradila řekla? Kdyby se někdo takto choval k tvoji mamce co by jsi ji řekla...
Každá ty hranice máme jinde - některá přehledné když ji doma chlap řekne ze je kráva některá ne.... proste pokud timjencokoliv nepříjemné tak to res.
Teď myslím zejména chování. Vždy si s každým řekni - jak by se choval kdybych byla nemocná? Mužu se mu svěřit opravdu s čímkoliv a nikomu to nepoví? Podrží mě? Pomůže mě? Jak se chová k jinym lidem? To jak se chova k ostatnim i které nezná dost vypovídá o něm...

babanci
19. črc 2018

To je asi ztráta času, holčičko. ☹

emarali
19. črc 2018

Ten muž si tě neváží a shazuje tě i před ostatními. Normalni to určitě NENÍ. Mám spoustu kamarádem, co s takovýma blbcema marili čas. Tak ho nemař taky, určitě je někde mnohem lepší chlap, co si tě bude vážit 🙂

miba10
20. črc 2018

Tohle jsem měla skoro 3 roky a už nikdy víc. Pak už mi říkal do kolik můžu být v práci, kam a s kým můžu jít atd. Ze začátku to bolelo, ale pak jsem našla současného partnera a jsem ráda, že jsem to udělala. Žít se dá i jinak. V klidu, v pohodě. Pokud není úcta z jedné nebo druhé strany, tak to je ztracené. A jak už někdo tady napsal...hulvata nezmenis. Bude prosit, slibovat, dělat psí oči, nosit kytky a dárky, zvát na večeře atd, ale jak povolí, vše se vrátí zpět a budeš z toho špatná. Nestojí to za to. Svět je plný chlapů a určitě potkáš toho který tě bude na rukou nosit ne ti podržet nohy

kuratkol
21. črc 2018

Rozhodne bych se na takoveho chlapa vykaslala, po svatbe s detmi to bude 2x tak horsi a nemusi byt cesta ven.... Najdi si nekoho lepsiho, kdo si te bude vazit.

missfrozen
autor
23. črc 2018

Moc děkuji za odpovědi. Dlouho jsem nad tím přemýšlela jestli je chyba ve mě, nebo v něm. Proto jsem raději mlčela a neříkala mu o tom, ale opravdu mě trápí jak se ke mě chová. Slyšet názory ostatních bylo opravdu dobré, teď už se necítím tak provinile jako bych udělala něco špatného. Zmínila jsem samozřejmě jen část incidentů, ono je to na denním pořádku. Zatím jsem ještě neměla tu síli dojít k nějakému razantnějšímu řešení, ale od tě doby co jsem četla odpovědi zde už si to tolik nepřipouštím k těli, nenechám se tím tolik trápit a párkrát už jsem se i ohradila. Tak snad postupně naberu někde sebevědomí k tomu pohnout se dál ...

miba10
23. črc 2018

@missfrozen když tak čtu co píšeš, tak to je jako bych viděla sebe před 3lety. Nejdůležitější je rozhodnutí. Protože bez toho se nepohnes. Pokud máš aspoň trochu ráda samu sebe, tak víš, že nic špatného neděláš. Chyba je v tom případě na jeho straně. Nikdo nemá právo tě ponizovat a urážet atd. Máš svou hrdost a tu by sis měla zachovat. Pokud nechová k tobě respekt, lásku a úctu, není o čem dal polemizovat. Síly má člověk vždycky dost, to mi věř. Já první rok pořád přemýšlela, že bych se vrátila, byla jsem v háji že jsem udělala chybu, že ho miluju atd. Byl to ale jen strach ze budu sama a zvyk, že je se mnou. Vzdycky jsem se ale akorát utvrdila v tom, že to nemá význam. Ze začátku ťu ťu ňu ňu a pak vše při starém. Pak jsem si řekla že už to stačí. Že už ze sebe vola dělat nebudu. Pokud ti mohu poradit, (samozřejmě rozhodnutí je na tobě) skonči to co nejdříve. Neztrácejí čas s někým kdo za to nestojí

sovicka220
25. črc 2018

Pokud se neshodnete před svatbou, kdy každý ví, že to může být dočasné tak jaké to bude asi za 10 let? Znáš jeho rodiče? Jestli mají takové chování v rodině tak ať víš, co by Tě čekalo... Osobně bych neztrácela čas, i když chápu, že když je člověk ve vztahu, kde to občas funguje, těžko se to vidí s nadhledem, ale proto tu jsou kámošky a Modrý koník 🙂 Držte se!

kejt29
25. črc 2018

Ucta je ve vztahu jedna z nejdulezitejsich veci. Pokud si te nevazi je to moc spatne. Nedejboze do toho jeste treba casem dite. Jakym vzorem by pro nej byl? Teda pokud by vas opet nevyhodil... Tohle neni partner pro zivot. Casem si uvedomis, jak moc jsi ztracela cas.

dancamich
25. črc 2018

No to je značka ideál, máš svůj byt i práci. Partnerovi udělej pápá, zablokuj si ho v telefonu, získej ztracenou sebeúctu a časem si najdeš lepšího muže. Mě kdyby někdo vyhodil z bytu, pošlu ho k šípku a v reálu bych takhle slušná nebyla...