Co teď?

10. kvě 2022

Jsem si vědoma toho,že většina z vás mě odsoudí a ani se nedivím,proto píši anonymně...Už jsem ale v koncích...
Jen v kostce,aby jste věděli,proč jsem tam,kde jsem. V dětství jsem si prošla jak psychickým tak fyzickým týráním od matky,otec by byl v pohodě,ale pro jeho novou ženu jsem byla hmyz navíc. Cca o 12ti jsem převzala většinu povinností za matku a starala se o mladšího bratra a sestru. Od 13ti mě zneužíval matky bratranec (ta o tom všem věděla) v 16ti jsem se odhodlala podat trestní oznámení...Od matky jsem tak dostala,že to skončilo neúspěšným skokem pod vlak a následnou hospitalizací v léčebně. Mám jen babi a dědu,které se celý život snažím nezklamat...
Teď k věci...od 17ti jsem s mým současným partnerem...Je o 19let starší. Ano,po tom všem jsem měla pocit,že mě nikdo nebude chtít..Byl rozvedený 2 děti a mraky dluhů. Pomáhala jsem mu s obojím. Sama jsem pak chtěla děti. Řekl,že dobře a začali jsme se snažit. Otěhotněla jsem rychle. Jenže on si mezitím našel milenku (o 3 roky ještě mladší).Celé těhotenství stres...Byla jsem i odstěhovaná u babičky a dědy,ale zase scény a brečení,jak ho to mrzí,tak jsem se vrátila...trvalo to další půlrok po porodu, než poměr skutečně ukončil. Do té doby jsem ho měla opravdu ráda,ale po těch 5,5letech se to zlomilo (už dříve se ke mě nechoval pěkně,ale já to trpěla, považovala jsem to za normální stav, vůči mé osobně). Neměla jsem ale sílu odejít,byla ze mě psychická troska (podílelo se na tom spousty dalších věcí). Pak jsem otěhotněla podruhé... Chvíli to vypadalo i líp,ale jeho chování vůči mé se nelepšilo.
Když měla mladší dcera rok a půl,natrefila jsem na zajímavou práci. Vzala ji, protože jsem začla střádat plány,že se odstěhuju. Je to práce víceméně mužská a tak jsem potkala hodně kolegů. S jedním jsme si okamžitě sedli hned od začátku. Vyloženě nás to k sobě táhlo. Řekl mi,že má syna (nic víc). Měla jsem za to,že je tedy asi rozvedený...Začli jsme si spolu, protože já už věděla,že to co mám doma,se nezmění a chtěla jsem žít...Začlo to loni v květnu...Někdy v prosinci jsem si uvědomila,že k němu cítím opravdu hodně. Pomohl mi sehnat ještě jednu práci,chtěla jsem mít raději 2. V únoru přišla podpásovka největšího kalibru. Řekl že je ženatý a v prosinci se mu narodila dcera. Úplně jsem se z toho sesypala. Řekla jsem mu,že to musíme ukončit,že to nejde... Řekl,že to ne,že to nechce...
Vídáme se dodnes,ale já se strašně trápím. Miluju ho,nechci po něm nic,ani aby odešel od rodiny. Je mi to všechno hrozně líto, hrozně bolí, o to víc,že o mě vše věděl a i to,že nechci vztah jen přes postel... Stejně mě nenechal...
Omlouvám se za ten román,ale jsem už psychicky na dně...Držel mě nad vodou,ale od toho února jsem úplně v háji...Je mi 27 a připadám si na 40 a cítím,že můj život nemá smysl... Vím,že je správné to ukončit,ale ta představa,že ho ztratím... Hlavně nerozumím, proč to dělá...

petinos
12. kvě 2022

Všechno to špatné ukončit a zažít si dávat život dohromady sama. Začít mít ráda sama sebe a začít být i trochu sobecká a dopřát hlavně sobě ne ostatním. Teprve potom se začnou dít ty správné věci.

hanynka1704
12. kvě 2022

Podle mě jsi hrozně silná holka. Zažila jsi toho strašně moc už. Ale máš tu největší motivaci vydržet na své cestě za osamostatněním. Psycholožku určitě vyuzivej,klidně si nech napsat i antidepresiva a stejně tak využij i právnicku. Může ti hodně pomoct. Zatím bych nějak žití s nim vydržela,než budeš mít jistotu,že můžeš odejít. A co se týče toho ženáce..taky jsem mela tu čest,vydržela jsem čekat dlouho,společný syn nám rostl,ale on o něj zájem nikdy nejevil. Nasekal mi dluhy,lhal,podváděl. Byla jsem zamilovaná no a blbá. Takže jsem defacto žila s klukem sama dlouhých 14 let. Stejne tak dlouho mám pořád i vedlejší práci,naštěstí doma,ale nechci ji pustit,asi zvyk. Bez toho bychom to nezvládli. Drela jsem jak mezek. Ale byla jsem na sebe pyšná,že malej má co potřebuje. A ty můžeš být také. To zvládneš,dětičky I ty si lepší budoucnost zasloužíte.

veverusa
12. kvě 2022

Ahoj. Máš teda naloženo. Je fajn, že víš, že to musíš změnit. Právnička pomůže. Ty si napiš, co vše musíš zařídit, takový seznam a pak budeš odskrtávat. Mě teď napadá rychle vyřešit školku v potenciálním novém bydlišti. Teď je čas zápisů. Klidně napiš SZ, pomůžu.

autor
12. kvě 2022

@levandule_k Děkuji🍀Ono je to opravdu celé špatně,to mé nastavení...Vím to

autor
12. kvě 2022

@petinos Poslouchám pořád,jaký jsem sobec... Mrzí mě to...Já si to nemyslím,ale můj ,,prartner,, se kterým žiju,mi to pořád říká

autor
12. kvě 2022

@hanynka1704 Děkuji za sdílení,je fajn si přečíst,že v tom nejsem sama...Měla jsem strach,že mě tu odsoudí... Pochopila bych to...Sama kolikrát čtu ty příběhy maminek,kdy je muž opustí,či jim zahne. Sama tu zkušenost mám...Vědět všechno hned,jsme jen kamarádi. Já když si něco umanu,tak to tak je. Bohužel jsem měla dát víc na svou intuici...Nejsem člověk,který by chtěl ublížit, takže on má i jistotu,že já bych nic nepodnikla...

autor
12. kvě 2022

@veverusa moc děkuji 🍀plán mám. Pomaličku se sunu kupředu,jen bych si přála to urychlit

hanynka1704
12. kvě 2022

Urcite nejsi,jen každá zvladame tyto situace jinak. Me to všechno hrozně obrnilo, vše má podle mě řešení. Žili jsme si s klukem sami a bylo to i krásný. Otce neměl,rekla jsem mu pravdu jak jsem věděla,že to pochopí a nikdy se na něj nezeptal. Vyrostl z něj suprovy rozumný kluk. Ty máš dětičky 2 a to je ten motor,co by mě hnal. Držím palečky ať to zvládneš,ale určitě mysli i na sebe. Všechno má své hranice💖

holkaokomodra
13. kvě 2022

nevím co ti napsaly holky přede mnou, ale ja to cítím asi takhle... vztah se zenacem je samozřejmě blbost a zbytecne se trapis, ale za jeho chovani neneses zodpovednost, takže si to ani nedavej za vinu, jako nejlepsi pro tebe by bylo se z toho vymanit a jit dal at mas sanci najit si plnohodnotny vztah, ktery si zasloužíš, ale pokud to tak jeste necitis dej si cas a zatim to nech jak to je... mezitím bych si nasla dobreho terapeuta, psychologa, ktery s tebou vse probere. Chodit na terapii neznamena, ze je s tebou neco spatne, ale ze si natolik skvělá, ze mas chut se svym zivotem neco delat a jit kupredu, me to opravdu pomohlo uvedomit si vlastní hodnoty a nepustit si do zivota nikoho horsiho nez je mu soucasnej partner, kterej je proste poklad... po vsech tech předchozích alkoholikach, narcisech a jinejch... takze verim, ze kdyz jsem to dokazala zmenit ja, dokazes to taky, akorat je to dlouha cesta, ale ty mas cas, si ve veku, kdy jsem si taky teprve začala uvědomovat, ze si se mnou muzi nemuzou delat co chteji, tak se drz, si statečná! uz jen to mit dve prace při detech! 👍🤦‍♀️❤️❤️❤️🌹

holkaokomodra
13. kvě 2022

tak az ted jsem přečetla ještě zbytek komentu a klobouk dolu! ty vis co chces a si na spravne ceste, jen jeste pochpit, ze si pomoc i lepsi zachazeni fakt zasluhujes, uz jentim ze jsi... neni potřeba zdolavat nevim co, aby mel clovek narok na lasku, peci a podporu, to jen nekteri jedinci kolem to nechapou a parazituji na hodnych dusickachjako jsi ty 😉 ale o tobe to nevypovida nic, jen o nich a to sice ze to jsou pěkný kojoti 😂 tobe to radi jediné - nastavuj si hranice, posiluj sebeuctu, zacni se mit ráda, uz ted jsem tu precetla x duvodu, proc by ses rada mit mela a bud ma sebe hrda, uz ted mas na co jak tak ctu, moooooc drzim palce ❤️

sudylichozrout
13. kvě 2022

Kočko, na všechno se vyser, všechni kopni do zadků, vem děti, odstěhuj se a začni se věnovat sama sobě a svým dětem. Potřebuješ si srovnat život, narovnat sama sebe, začít si věřit. Práce máš dvě, jsi uhoněná. Až získáš ztracené sebevědomí, třeba najdeš i jednu lépe placenou. Držím ti palce, ať je ti brzy lépe.

autor
14. kvě 2022

@holkaokomodra Děkuji ❤️ V podstatě se všechny shodujete,že tím,jaké mém sebevědomí a jsem opravdu vnitřně zlomená,se na mě lepí ti samí. Máte pravdu,já si to také uvědomuji. I proto usiluji o tu změnu, protože sama cítím,že toto bych celý život nevydržela. Mám problém v tom,že já dokáži milovat upřímně a opravdu hluboce... Problém je,že se mi to nikdy ani z poloviny nevrací a to chci taky změnit. Nechci být ta,která pořád dává,ale nemá co vzít. Mám cíl, stihnout to do třicítky,dát se do kupy 😃

autor
14. kvě 2022

@sudylichozrout Tak ony ty práce jsou placené dobře obě. Mám 2,abych si rychleji našetřila a mohla jít. Až budu s dětmi sama,nechám jednu. Už vím i kterou 🙂 Naštěstí jsou se mnou hodně spokojení a sami řekli,že se pak dá bavit o navýšení platu(teď jsem do června ve zkušební době). Navíc je teď i blbá doba a já jsem člověk, který chce mít finanční rezervu. Hlavně musím být zodpovědná kvůli dětem. Samotná už bych zvedla kotvy,ale musím ještě chvíli vydržet❤️

autor
23. kvě 2022

Chtěla jsem s ním mluvit,což s tím neměl problém... Problém je,že v tom má taky city (jisté náznaky z chování byly,nedávala jsem si ale naději). Řekl,že si sám nedokáže vysvětlit, proč se to všechno děje...Že si je vědom,jak moc mi ublížil a je mu to upřímně líto...Jen si není jistý tím,že by to chtěl ukončit... Byla jsem i u psycholožky,vše jí řekla. Prý je to na mě... já teď vůbec nevím...

pwiuk
25. kvě 2022

Sama víš jaký to je pocit když čekáš dítě a on má milenku, proč to děláš? Okey miluješ ho, dejme tomu že by opustil děti a manželku ale na 100% bys u něj trpěla víc než s tím co máš děti, kdyby jste se dali dohromady, myslíš že by to sami neudělal tobě? Místo toho aby sis srovnala vztah ze svým chlapem hledali oba nějaký řešení promluvili si, ale raději si skákala do postele nějakému chlapovi co o sobě nic neřekl a hrál si s tebou, promiň ale měla by ses za sebe stydět už jen kvůli svým dětem

autor
26. kvě 2022

@pwiuk Myslíš,že kdybych to věděla,tak do toho jdu? Psala jsem to již výše, že jsem o tom nevěděla...Mluvili jsme x krát,ale s cholerikem se noc mluvit nedá,po 5ti minutach je to jen monolog řevu. Proto už nic zachraňovat nehodlám, protože vím,že vedle takového člověka žít nechci, i děti to vnímají. Jo skákala? Aha, takže to si jako myslíš,že jsme na to hned skočili? Kdyby sis to všechno pořádně přečetla,tak bys věděla,že x let jsem žila v něčem,co si moc představit neumíš a že rozhodně nešlo jen o nějakou zábavu. Stydět za to,že i po tom všem dokážu milovat? Za to se opravdu stydět nebudu...

pwiuk
26. kvě 2022

Normální ženská co má trošku rozumu si něco nejdřív o chlapovi zjistí, promiň ale působíš jak 15leta puberťačka co jí někdo řekne krásný slovíčka a je zamilovaná až po uši... Už podle toho že ti lhal a stále ho miluješ a nechceš ho ztratit, jde vidět že jses opravdu narušená, ženská co má něco v hlavě co si váží sebe a svých dětí by ho kopla do prdele a zhnusil by se jí, zneužil tě a ty jak pubertální blbka ho miluješ a místo toho abys ho nekam poslala a radši tu lásku dávala svým dětem, tak tu jdeš psát na stránku pro mámy 🤦‍♀️ je mi tě líto.

tyna229
26. kvě 2022

@pwiuk Holka, ty jsi hrozná rypna!
Kapička empatie ti chybí!
A neber to tak, že kritika nebo drsňácký vyjadřovaní na adresu autorky, se nehodí “do krámu”… 😃

autor
28. kvě 2022

@pwiuk Ty jsi i toho byla,že víš,proč jsem se zamilovala?😀 Není to o slovíčkách,jak ty si myslíš... Rozhodně to nebyla žádná láska na první pohled. Rozdíl je nějaké zblbnutí a opravdový cit. Ty jsi asi nikdy skutečně nemilovala, že? Podle tvého příspěvku mám dojem,že možná jen tak povrchově. Protože pokud po jakémkoliv přešlapu partnera, jsi ho hned kopala do zadku...tak nevím no... Ty sama jsi zřejmě stoprocentní a bez jakékoliv chyby...To ti gratuluji.Víš,na vše jsou vždy 2...Tak jak mi nefunguje vztah,můžeme za to oba, i na jeho vztahu nesou podíl viny oba...Moje děti mají lásky dost.

pwiuk
28. kvě 2022

Lhát o tom že nemá děti ani manželku, to opravdu? Vždyť tě zneužil, chtěl tě jen na sex ale tvá věc v tvym věku už bys měla být rozumnější a zkušenější 🤷‍♀️