Čtyřčlenná rodina v bytě 1+1, máte designérskou radu?

miri77
26. lis 2013

Ahojky mamky,nevím jestli mě tady s tím někdo poradí či co,ale už nevím kam se obrátit s radou...jsme v podnájmu 1+1,40m,já manžel a naše 2,5letá holčička,ted čekáme druhý miminko který by se mělo narodit v červnu.Nevím jestli by to šlo aby sme se tam nějak napresovali jde mi o nějakou designerskou radu jak to tam vymyslet..Místnost kde je kuchyn je do L,takže si říkám že by se tam dalo něco jěště dát,třeba mini obývák a v té druhé místnosti která je veliká udělat naše spaní a z většího zbytku dět.pokoj.Díky za všechny rady a názory... 😉 nebo je to nereálné?

margot_ka
26. lis 2013

@miri77 a co takhle vetsi podnajem?

marukm
26. lis 2013

@miri77 Záleží, jak to chcete. Spojit obývák s kuchyní není špatnej nápad, pokud to tam máte dostatečně velký.🙂

ckei
26. lis 2013

@miri77 pokud máte kuchyň do L, tak určitě spojit kuchyň byď i s maličkým obývákem a ve druhé místnosti spaní, oddělit třeba většími skříněmi, a z jedné části udělat dětský koutek a z druhého koutek pro vás ;)

miri77
autor
26. lis 2013

větší podnájem jasně,,,ale když nám se odsud ani tak moc nechce..jsme tady zvyklý.. 😉 a tak si říkám kdyby to šlo nějak tady tak nemusíme jinam 😎

ninive211
26. lis 2013

@miri77 4 lidi na 1+1 mi přijde moc. S jedním malým mimčem se to dá, ale se dvěma? Mimčo bude řvát, druhé malé bude chtít spát, nebude moct...mnimálně ty děti by měly mít svůj vlastní pokoj. Jinak teda 40m2 není nic moc, my jsme až do jara měli také podobný byt, koupelna s vanou jen 140 cm, takže ta krátká, samostatné WC, kuchyň též do L, ale nic jiného už by se tam dát nedalo. Nějak si moc designersky nedokážu představit, jak to udělat, pokud by se do velkého pokoje nedala dát třeba příčka (což jste v podnájmu, tak s tím zase asi hýbat moc nemůžete).
A zrovna v případě, že řešíte miniprostor v mimibytě, je podle mě nesmysl uvažovat o "obýváku" - nejdůležitější přece je, abyste všichni měli kde spát a zároveň měli nějaké to soukromí. Však ta televize může být i v té ložnici.

Takže pokud máte jednom trošku možnost podívat se po nějaké 2+1 aspoň, udělejte to. Pokud to nejde, tak určitě se snažit oddělit koutek pro děti (nebo aspoń starší dceru) od koutku pro vás. Jinak s příchodem školky/školy bude dcera potřebovat též více prostoru, svůj psací stůl apod. stejně Vás to stěhování do většího nemine. Nedokážu si vůbec představit bydlet v 1+1 se školákem a předškolákem a nemoct nikam "utéct" - nemít žádné soukromí, svůj koutek.

karminka
26. lis 2013

@miri77 - my máme 2+kk, 42 m2 včetně balkonu 🙂 Je to služební byt a dá se to úplně v pohodě. Máme spojený obývák s kuchyní ( na rozkládacím gauči spíme) a vedle je dětský pokojíček (syn má palandu, spí dole - tedy spíše tam nyní spím já a chlapi spolu v obýváku) a přibyde tam postýlka + tam jsou skříňky a hračky... až budou kluci starší (čekáme chlapečka na konci března), tak budou na palandě.

sylvka
26. lis 2013

Ahojky,my jsme taky bydleli v 1+1 s dvěma dětma.dalo se to,tak do toho roka mladšího syna,než začal vnímat.pak už se kluci vzájemně rušili.a teda hodně blbý,když byl jeden nemocnej,třeba blil,tak ten druhej se mi tím rušil atd....takže zatím ano,do budoucna bych doporučovala větší.

klouzek
26. lis 2013

Vyměnit za větší byt nechcete?

miri77
autor
26. lis 2013

chtěli bysme do budoucna určitě jen sem si říkala že pokud by mě někdo nějak nápad jak tady s tím si poradit 😉

blahova_andrea
26. lis 2013

když sem dáš aspoň orientační nákres bytečku s mírami, tak se těch rad jistě podaří vymyslet víc. takto se radí dost těžko, protože nemáme o tom rozdělení prostoru ani šajnu. ten popis nestačí. navíc sama vím, co je bydlet v podnájmu a člověku se do větších zásahů ani nechce, nemá to smysl. ale ono někdy stačí málo a funguje to.

rene77
26. lis 2013

@miri77 beruško, dodej nějakej plánek, nebo nějaké fotky. Asi na začátek rada s maxmální využití místa pomocí skládacího nabytku s ukládacím prostorem. Vaše spaní, vyřešit (sklopnou murphyho postelí) to je něco co si (vzhledem k tomu. že jste v pronájmu můžete do dalšího bydlení vzít sebou. 🙂 Další, třeba jídelní stůl, existují pěkné skládací varianty, které učetří také hodně místa. Dodej víc info, neco se tu určitě vymyslí 🙂

miri77
autor
26. lis 2013

jéé jste moc hodný holky,nějaký foto dám až mě to naše dáma dovolí 😎 zatím děkuju

miri77
autor
27. lis 2013
miri77
autor
27. lis 2013

tak snad to pro představivost stačí 🙂

miri77
autor
27. lis 2013
miri77
autor
27. lis 2013

tady je to líp vidět že ten její pokoj se dá zatáhnout závěsem z obou stran a tento menší prostor sem myslela že prohodím s tím větším,a tady by bylo spaní naše a v té větší části dět.pokoj,,celá tahle větší místnost má asi 19m,a ta kuchyn tuším17m

chris_n
27. lis 2013

@miri77 tohle podle mého moc dobře neupravíš ... a jak tady psala jedna z holek, pro 4 lidi je 1+1 hrozně málo ☹

laurital
27. lis 2013

@miri77 My jsme měli stejný byt s první dcerou a šlo to jen z toho důvodu, že jsme byly prakticky celý den samy dvě doma.S miminkem, dítětem školk. věku a s dvěma dospělými by mi to přišlo nemožné.Vezmi si třeba víkendy, malé bude potřebovat klid, starší si někde hrát a vy dva nemůžete být věčně zavření v kuchyni.
Kam dáte postýlku nebo pak hrací deku, vždyť už teď to tam máte trochu jako překážkářskou dráhu.

ninive211
27. lis 2013

@miri77 Já tam tedy nevidím skoro žádné úložné prostory, kam dáváte všechny věci? 🙂 My máme skříní docela dost, komoru i obývák a všechno plný 😀 A to jsme dva.

ninive211
27. lis 2013

Ale jinak to máte řešené moc pěkně...na jedno dítě. Jen teda když já srovnám, jak jsme měli byt o stejné velikosti organizovaný my...tak tenhle byt mi přijde i trochu větší než těch 40 m2. My jsme to teda měli i s balkonem.
Zatím nejosu dceři ani 3 roky, tak by se to, dočasně, možná dalo. Ale stejně budete řešit bydlení nejpozději tak do roka. Toho prostoru je prostě hrozně málo.

miri77
autor
27. lis 2013

naše věci jsou všechny ve velké vestavěné skríni kterou máme na chodbě

japona
27. lis 2013

Ahoj, pokud se opravdu nechcete přestěhovat, tak se samozřejmě dá bydlet i v 1+1🙂
Já osobně bych vyhodila sedačku. Pro posezení by stačil stůl v kuchyni. Pod oknem vypadá víc místa, a 4 lidi se k němu vejdou. Můžete se tam bavit, když děti budou vedle spát. Dětský spací kout nechat, kde je. Zatáhnout raději děti, ať můžete do kuchyně a wc a nechodite přes ně. Staršímu dítěti pořídit postel 160cm. Domeček a hračky místo stávající sedačky (ze začátku možná mladší dítě také u vás a starší za závěsem?). Televizi si dat proti posteli🙂

mandragora10
27. lis 2013

@miri77 Ahojky, my teda normálně bydlíme ve velkém bytě, ale když jezdím k našim, kteří bydlí v malém panelákovém bytu, máme tam ještě jeden malý 1+1, klasický panelákový a jsme tam taky ve 4, 2 dospělí a 2 děti. Máme větší pokoj spací, kde je manželská postel + 2 skříňky a v 2.polovině dětská postýlka a větší dětská postel + 1 skříňka. V další místnosti, mnohem menší než spací, je kuchyňský kout a pak tam máme sedačku, TV stolek a odkládací stolek, kde i jíme. Ale jezdíme tam hlavně na víkendy, takže toho moc nenavaříme. Vy asi stojíte před rozhodnutím, že buď necháte u kuchyně jídelní stůl a židle nebo tam místo toho dáte sedačku a nějaký větší stolek, u kterého by se dalo jíst. Osobně nejsem příznivcem TV v ložnici, kór když tam spí i děti, takže bych ji dala spíš k té kuchyni, ať se můžete koukat, když děti spí. Každopádně držím palce, ať to nějak zvládnete a nějak vymyslíte, aby se vám dobře bydlelo. 🙂

miri77
autor
29. lis 2013

děkuju všem za tipy a kdyby jěště někdo něco měl,budu jen ráda 🙂

kocka5
27. pro 2013

Ahoj, je to fakt malý byteček pro 4...ale já bych to brala takto: Sedačka musí jít určo do kuchyně....ale je to nadlidský výkon. Pak bych dala vaši ložnici na místo dětské části..... sice je to dál do koupelny, ale zase tahat návštěvy přes ložnici je děs a jen to upozorňuje na málo místa. Další věc je že ložnice je mrtvý pokoj. Ale pokud by se to dalo, byl by to pěkný ložnicový zašívací pokoj pro starší. Picla bych tam, ale nějakou lehčí předstěnu, kvůli klidu a vytvoření dalšího pokoje, ale byli byste v ložnici bez slunečního světla. Zase dětští kámoši by se vám tam necourali. Děstký pokoj by byl jakž takž ok. Prostorově je to řešitelné do budoucna poschoďkou.
Pak zbývá dát do kuchyně místo stolu úzkou desku ke zdi - nejlépe sklopnou a skládací židle. A nejšílenější věc dát tam nějak sedačku s telkou. Nevím jak to udělat když to vypadá, že od linky ke zdi je asi 1,4m a z druhé strany je ten průchod 1m. No, pod okno dáš tu sedačku...šířky max 80 cm, aby jsi měla 60cm na průchod a televize asi bude muset být sklopná ze stropu 😀 ..na lince.....nebo nevím. Myslím si, že hluk v kuchyni s mytím talířů - lze načasovat - je lepší než řvaní kindošů😀 do manželova přímého přenosu fotbalu😀