Dát nebo nedát dítěti něco na sražení horečky?

lucifux
21. lis 2018

Ahoj holky, synovi jsem naměřila 38,9°C. Já bych mu nejraději dala Nurofen, když ne teď, tak alespoň na noc. Jenže žijeme v jednom baráku s tchýní a ta má pořád tendenci mi do všeho kecat. A řekla, že po dobu 24 hodin se to nesmí, že je to to nejhorší co mohu udělat. Je pravda, že prcek je celkem v pohodě, není to ma něm vůbec znát. Tak se jdu poradit s vašemi zkušenostmi.

sudylichozrout
21. lis 2018

@lucifux teplotu nad 38°C doporucuji lekari srazet. Bud cipkem, nebo zabaly. Na tchyni serte, je to vase dite.

lucifux
autor
21. lis 2018

@sudylichozrout Děkuji, něco podobného jsem potřebovala slyšet. Tchýně pracuje v důchoďáku jako uklízečka a má pocit, že pracuje ve zdravotnictví a tím pádem ví všechno nejlépe.

sudylichozrout
21. lis 2018

@lucifux Klasika. Fakt na její názor prďte. Omlouvám se za ten sprostý výraz prve, ale mě tyhle "paňmámy" a jejich nevyžádané rady opravdu dokážou zvednout ze židle.

lucifux
autor
21. lis 2018

@sudylichozrout Tak to jsme dvě, občas to vypadá, že jsem úplně nemožná, blbá a nedokážu se o své dítě postarat, kdybych jí neměla vedle sebe.

gruyerre
21. lis 2018

@lucifux Rozhodně nad 38 srážet!!!

moly001
21. lis 2018

@lucifux přesně tak...pokud je nad 38 st srazet!!!! Já osobně srážím hned, nerada bych, aby se potom rozjely febrilní křeče...Vyprdni se na tchýni, ty jsi matka🙂

lucifux
autor
21. lis 2018

Malému jsou dva roky, také jsem od začátku toho názoru, že srážet. Nechci ho nechat trpět, ale zároveň jsem to potřebovala odkývat a poradit co je vlastně dobře.

dvojka
21. lis 2018

Tchýni nemusíš vůbec podávat vysvětlení 🙂 . Moje tchýně taky ráda udělovala rady, koneckonců si v radách notovala i s mojí mamkou. Určitě uděláš dobře, když na noc nurofen podáš 🙂.

bayt
21. lis 2018

@lucifux Má se u dětí nad 38 stupňů srážet. Dva roky je ještě dost málo, takže bych to určitě dodržela. U dospělého jsem toho názoru, že bych srážela až nad 39.

jana2381
21. lis 2018

Zrovna dnes mel maly vecer 37,8 a uz jsem mu davala pred spanim paralen. Teplota by mu zbytecne vystoupala. Kdyz mel pred mesicem vysoke horecky nad 39 a po 4 hodinach od paralenu mu zase vystoupala na 38,5, doporucila mi lekarka stridat po 4 hodinach paralen ci panadol s nurofenem (paracetamol x ibuprofen) . Proste srazet a srazet. Urcite to nenechavej.

irena1111
21. lis 2018

@lucifux já nejsem z těch co do dětí cpou Paralen a Nurofen ve velkém ale jak mají děti nad 38,5 tak už srážím, takže bych na noc Nurofen dala.

makronka222
21. lis 2018

Se* na tchyni, proc ji rikas co budes nebo nebudes diteti davat? Dej mu cipek/sirup tomu diteti se ulevi! Ty by si taky nevydrzela s takovouhle teplotou bez paralenu

kittyy17
21. lis 2018

Já si beru Ibalgin na 37,5, protože mě bolí hlava. Vím, že se má srážet až když je to nad 38,5, ale každý člověk je originál a jinak horečku snáší. Děti to mají stejně. Jsou vyřízení z teploty 38, a já je nenechám trápit...

klea81
21. lis 2018

Srážím od 39,5 😉to znamená 1x za 11 let. Horečka léčí, není nepřítel a zkracuje dobu nemoci. V noci teplota přirozeně klesá. Stačí dítě sledovat a měřit častěji, teplota může být klidně za hodinu o stupeň nižší i bez srážení.

klea81
21. lis 2018

@moly001 febrilni křeče jsou strašák, které má minimum děti

kaczorka
21. lis 2018

@lucifux Mě doktorka říkala že nad 38 srážet sirupem nebo čípkem. Na tchyni bych se vykašlala..😉 Přeji ať je malý brzo fit..

olsett
21. lis 2018

já teda nesrážím do 39,5, obzvláště pokud dítě se chová normálně. Jo, uleví se mu, ale jak píšou holky, horečka pomáhá s nemocí a dlouhodobý srážení teploty pak má negativní vliv na imunitní systém... no ale ty jsi matka, tchýně ti do toho nemá co kecat

lucifux
autor
21. lis 2018

@makronka222 musela jsem si půjčit od ní teploměr, my měli do nedávna ještě rtuťový. Ale nedávno mi upadl, rozbil se a ještě jsme nekoupili nový.

lucifux
autor
21. lis 2018

Každopádně všem moc děkuji. Nurofen jsem dala, tak snad to bude ráno dobré.

radka8888
21. lis 2018

Pokud diteti neni spatne, tak nesrazim. Horecka existuje z nejakych duvodu. pokud vidim, ze je ko neco dam.

sudylichozrout
21. lis 2018

@radka8888 horecka sice k necemu je, ale pro male dite je to velka zatez. Takze radeji volim srazeni, kdyz je teplota nad tricet osm.

bayt
21. lis 2018

@olsett Ano, ale pokud je dítěti nedobře, například nespí, tak je lepší, když se mu uleví a vyspí se, na nemoc je nejlepší klid a odpočinek.

bekyc
21. lis 2018

Na kurzu 1. pomoci pro děti p. doktorka říkala: horečka je přirozená reakce, je potřeba nechat tělo se s tím trošku poprat. Srážet pokud bude mít nad 38,5 stupňů. Pokud vyloženě nevypadá, že se trápí, vypadá, že je v pohodě, dala bych octové ponožky, obklady na zápěstí (dávám až když usne, jinak by si to nenechal dát) a chodím kontrolovat. Nebo tělo na tělo, fakt funguje (např. lehnout do postele a číst knížku, pustit pohádku) Pokud má nad 38, 5 a jde se spát, srážím čípkem nebo nurofenem.

olsett
21. lis 2018

@bayt ano ale autorka píše že to na něm není vůbec znát... jinak souhlasím, ale třeba moje spí vždycky s horečkou dobře, nemá problémy spát celou noc

lucifux
autor
21. lis 2018

@olsett teď večír to bylo už znatelnější. Seděl zařezaný, vyřízený, trochu jako gumový panák. Přeměřila jsem a výsledek 39°C. Takže jsem opravdu Nurofen dala. Celkem ho to položilo.

berenika39
21. lis 2018

já nevím, ale stačí mi představa, že mám tak vysokou teplotu já, taky bych si ulevila....

jipe
21. lis 2018

srážím nad 38,5. Na noc pak dávám i "preventivně", protože jak se vzbudí s horečkou brečí a je úplně vyřízený. Vím, že horečka je přirozená reakce a má svůj smysl, ale jemu je vždy tak zle, že tomu raději předcházím

petronelka20
21. lis 2018

Srážím teplotu, která je nad 38,5. Ono u nás se i do té teploty chovají normálně, mají energii na rozdávání, začínají "nemocnět" až kolem 39.

bayt
21. lis 2018

@olsett To pak asi jo, ale syn spal špatně, a jak jsem dala lék, tak se zklidnil a odpočal si (osobně tohle mám stejně, asi je po mně). Na druhou stranu na synovi to jinak znát nebylo, smál se, normálně fungoval, jen to spaní.

usvitka
21. lis 2018

přes den srážím až kolem 39°C, a taky i podle toho jak to dítko vypadá.. Na noc srážím od 38°C pro svůj klid v duši