Davají vaši manželé děcka do autosedaček?

sarinkam
17. čer 2011

Uz tu urcite takove tema bylo, ale poradte mi, jak toho docilit. V nedeli jsem udelala hysterickou scenu, když jsme se vypravovali autem pryc, tak cekali na me nez prijdu a ja koukam, decka sedi v zadu v aute bez sedacek. On tam totiz ty sedacky ani nesnese, porad je vyndava, pry mu prekazi .

Taky vozi kluka na kole bez helmy. Nejsem uzkostna matka, co nedopreje ani detem zabavu aby se neco nestalo, ale tohle uz je moc, ne? Byl by to pro vas duvod k rozvodu? On to vzdycky slibi a pak se treba stane že je potkam jak jedou, sedacky nikde.. Holku uz jsem zpracovala, takze ta se vaze sama ( ma 150cm) ale kluk je jeste malej

marecek4
19. čer 2011

@sarinkam no koukám,že i malý je dost velký,aby když se mu poví že má sedět seděl,předesílám nevím kde bydlíte a jak a kam jezdíte,ale pokud bych to řešila tady u nás,tak bych ho nechala-ono když bude muset zaplatit pokutu,za to,že nemá dítě v autosedačce,tak si to velice rychle rozmyslí a už ji tam snese a na kole je to to samé,vždyť přilba by měla být i ve vozíku za kolem,jinak se to asi nenaučí a ještě bych mu to předesílala co ho čeká,pokuty jsou za oboje-za sedačku nevím,ale za přilbu je 1500,-


yma12
19. čer 2011

@marecek4 ono až ti policajti přijedou k bouračce při které dítě zahynulo jen protože nebylo připásané v sedačce, nebo že nemělo na kole helmu 😖 , To už bude na rozmýšlení docela pozdě, jestli to byla chyba, nebo ne. 😠 😠

marecek4
19. čer 2011

@yma12 proto jsem napsala že bych mu to předesílala,že nevím kde bydlí a jak jezdí často a kam - jak pokuty tak následky,a taky že u nás bych to neřešila,protože jsou tady policajti průměrně třikrát týdně,tak by tu pokutu dostal velice rychle - naši velcí taky nechtěli jezdit s přilbama a naučili se to díky tomu velice rychle,protože jsem jim řekla,že případnou pokutu budou platit z kapesného

jabber
20. čer 2011

Souhlasím s berynkou - vycepovat děti, aby si to hlídaly samy a hned křičely. Když holt nemá rozum tatínek, tak ho budou muset mít děti 😖 naštěstí už to nejsou úplní mrňouskové 🙂
Já jsem jednou zapomněla dceru připoutat do sedačky - prostě si do ní vlezla, já jsem se zabývala sedačkou se synem a na ní už nějak zapomněla a jen jsem sedla za volant, tak se zezadu okamžitě ozvalo, že není upoutaná 😀 Ono by mi to teda za chvíli došlo, ale byla jsem ráda, že si to takhle sama od sebe hlídá a že se připomene 🙂
10letému dítěti stačí na nějaké popojíždění podsedák, ten nezabere vůbec žádné místo a jedna sedačka se snad do kufru vždycky vejde, když teda vzadu potřebuji někoho vézt. A vyndat jí z kufru a dát dovnitř je otázka asi tak 1 minuty. Takže samé výmluvy a lenost. A s helmou na kolo to samé.
Za sebe můžu říct, že bych takového chlapa nesnesla. Abych ještě přemýšlela za něj a kontrolovala ho - kurnik, je snad dospělý! Se ti vůbec nedivím, že ti neimponuje, když se chová jako malý spratek.
A má celkem kliku, že rodiče těch dětí, co je vezl na přívěsu, to neviděli - to by ho asi umlátili.

alisek
21. čer 2011

@sarinkam nejdřív jsem nechápala že někdo takový může vůbec v dnešní době existovat, pak jsem si přečetla celou diskuzi a potom cos v kostce popsala tvého muže byť už staršího chlapa tak se tomu ani nedivim, je to debil, víc bych k tomu nedodala, to už napsaly holky, já bych s takovým typem člověka neztratila ani 5min. svého života. A k otázce manžel poutá, a dokonce i ostatní v rodině, všichni jsou inteligentní a vědí že se na silnici může lecos stát a kdyby předváděl to co tvůj muž tak ho pakuju z baráku (nejen ty autosedačky).

andyalukasek2008
21. čer 2011

Koukala jsem stejně překvapeně jako alisek... Nemám co dodat.. Mám stejného švagra. Proto si my dva nebudeme mít nikdy co říci.
Prostě bych mu ty děti do auta nedala. Přes to vlak nejede. Podle novely zákona o pozemních komunikacích to navíc od 1.8. nebude mít za pokutu, ale také za 4body...
Nechápu takové lidi, otce už vůbec ne, dále ve svém soukromém názoru pokračovat nebudu, bych se musela rozčílit a to nechci.
Stůj si hlavně za svým, chráníš tím životy svých dětí a o tom žádná polemika není.

kristi
21. čer 2011

ano, dava.....ani by nas nenapadlo jet bez sedacky

marti73
22. čer 2011

@sarinkam Samozřejmě dává.. ani by ho to nenapadlo, vézt malou bez autosedačky, díky Bohu.. 😝

sarinkam
autor
22. čer 2011

Dnes jsem prisla o půl pate z prace, doma nikdo, kola pryc a Davidova helma na botniku. Jel koupit kytku a dort, mela jsem 40 tiny. Ptala jsem ho, proc si nedal klukovi helmu, odpoved, zapomel jsem. Tak dnes jsem sla skladat pradlo a nez jsem dosla ke kosi, zapomela na to a sedim na netu. Na jeho dotazy rikam, ale jo slozim neboj ( nema slipy ani ciste fusky) jiste tusite, že hodlam zapomenout i zitra.

Ja uz nevim co s tim. Kvuli tomu uz s nim ani nespim.Chybi mu to, ale zatim zmena nenastala.

lucisa
22. čer 2011

Přidám svou trošku - do škol(k)y to máme do vedlejší vesnice s bídou 1,5 km, vesměs vesnická cesta. I tak ale holky musí být připoutané, občas měly nějaké mrčky, že proč, za chvilku vystupujeme apod., ale měly smůlu, prostě připoutat a hotovo.
A předevčírem jsem jela ze školky, vezla jsem jen prostřední dceru a od jednoho podniku z takového plácku mimo cestu vyjelo auto. Očividně se kouknul jen na jednu stranu, přesto, že mě musel mít jak na dlani, nejela jsem víc než 40-50 km, okamžitě jsem brzdila i troubila, měla jsem pocit, že se to auto blíží děsně rychle a mě to nějak pomalu brzdí.
Zastavila jsem asi 15 cm od jeho boku, byla jsem vzteky bez sebe, chlap se prostě vůbec nepodíval, bylo ale vidět, že se sám dost vyděsil, já začala šíleně nadávat, viděl mě rozzuřenou, ani nepípl, sklonil hlavu, já dojela domů.
Hned jsem dceři vysvětlovala, jestli si teď všimla, proč musí být i na ten kousek připoutaná. Kdyby nebyla, měla jsem ji sichr na předním skle minimálně. Manžel může jet předpisově, ale vždycky se může najít jiný idiot, který mu přednost nedá.
😠 😠 😠 😠 😠

morturi
22. čer 2011

sarinkam: vzala sis debila, co k tomu dodat.
že je v práci spolehlivý? no, tak aspoň že někde. vůbec si neumím představit, co bych dělala na tvém místě, pravděpodobně bych mu nedovolila s dětma v autě jezdit, ani je brát na kolo, když se o ně nedokáže postarat. fakt je, že dle tvých slov je ti ten chlap v podstatě k ničemu, o děti se nepostará ani omylem, sex tě s ním nebaví, protože ho nepovažuješ za chlapa ... tak asi pár kaček přinese, možná to je ten záklladní důvod, proč s ním ještě jsi? soucítím s tebou, radu nemám ☹

sarinkam
autor
24. čer 2011

@morturi skoro si to vystihla. Ale nevim jak mam ovlivnit to co se deje když nejsem doma. On dela rano od 6 hod, ja mnohem pozdeji, takze se stridame , a on 3x tydne musi vyzvednout deti, protože ja prijedu z prace v 18.00 hod.Ty dny když jsem doma to ohlidam, ale když ne, tak nemam sanci. Jeste potebuju aby vyzvedaval deti když jsem v praci, a nejakou tu korunu taky domu prinese.
Ted jsem zacala s natlakem-- treba jsme byli u znamych a ja jsem se jich prede vsema zeptala, jak bych podle nich mela primet chlapa aby daval deti do sedacek v aute. Normale mi skoro neverili a ptali se ho, jestli je to pravda. Nezaprel to a kroutil se jak had.Pry se stydel. Ale ne za to ze nedava deti do sedacek, ale že to probiram s jinyma lidma. Bude hur, mam plan 🤐

terkaz
24. čer 2011

Coze? Cetla jsem jen uvodni prispevek...To ma byt jako legrace? Nemuzu tomu uverit, ze se neco takoveho vubec deje.

terkaz
24. čer 2011

A to bych jeste rada dodala, ze nas 4 lety Filip by se sam ohlasil, kdyby nebyl pripoutany a helmu na kolo si bere sam od sebe.

lena27
24. čer 2011

TO SNAd není možné, že někdo takto hazarduje se životem dětí. nám to přijde jako úplná samozdřejmost a dokonce starší když ho zapomeneme připoutat (nalézá tam sám) se sám hlásí, že není připnutý. manžel se většinou poutá až tak - minuty za jízdy a on na něj volá tati pásy a nepřestane dokuď se nepřipoutá

@sarinkam tak ať se ti povede to změnit

sawmy
9. srp 2011

Ja na to taky peclive dohlizim autosedacka je v aute a nechava se tam kluk vzdy musi jit do sedacky ,kdyz ho tam dava manzel jeste to po nem zkontroluju jak po decku 😀 mozna to je tip jak na toho tveho kontrolovat a kontrolovat a jednou z toho vyroste abude to delat sam 😀 ale to je jen nazor 😀

alisek
9. srp 2011

když pominu že nechrání své dítě, tak od 1. srpna 2011 to manžela přide dost draho pokud ho policie chytne, nepřipoutání dítěte > 4 body.

cacenka_d
9. srp 2011

@sarinkam To by urcite neudelal, vzhledem k tomu, ze uz ted dopredu zkouma testy a vsechno autosedacek, hodne jezdime.

jajina.c
12. srp 2011

U nás zásadně ano! A pokud někdo z Vašich rodin, tak je rychle přimějte k nápravě nebo jim ukažte reklamy Nemyslíš, zaplatíš. My bychom bez autosedačky nejeli.

ivasad.
12. srp 2011

Ahoj, my bez sedačky tedy nejedeme ani sto metrů... Zbytečný hazard. Dřív sedačky nebyly, to je pravda, ale taky nebylo tolik aut a zdaleka nejezdily tak rychle jako dneska. Nečetla jsem diskusi, tak snad se neopakuju - když manžel na tvoje upozorňování neslyší, asi bych to zkusila přes děti. Pokud je to jen popojíždění po malém městečku či vesnici, tak bych dětem dala do předsíně podsedáky, až pojedou s taťkou, ať si je vezmou sami... Je to lehoučké, unese to i malý. Teď se na mně asi sesypou názory, že podsedák není plnohodnotná sedačka, já s tím souhlasím, zvlášť pro toho malého... Ale určitě je to lepší než nic. Když to jinak nejde 😒 Jinak si myslím, že manža nemá rozum. Můj manža je taky na ledacos lajdák, sám se často nepoutá, ale děti připne vždy!

andelka
12. srp 2011

Nechápu. Má snad v životě něco cennějšího než děti? 😕
My sami auto nemáme, jezdí pro nás tchán, jednou za 14dní, ale autosedačku máme, vajíčko půjčené, větší zděděnou, bez toho bych malého do auta nedala. Ani kdyby byl větší. Zítra jdeme na svatbu, ženich hned říkal, že budeme mít auto se řidičem a muž hned se ptal, co sedačka, jestli bude nebo má zajistit - dneska už je sedačka připravená v autě na zítřek. Já se taky poutám pokaždé.
Jinak neteřím je 5,5roku a jezdí s podsedáky.

nasticka
8. únor 2013

Tohle nějak nechápu! Čemu mu vadí sedačky v autě? My máme auta 2 - jedno naše a manželovo služební. Aby se nemusely sedačky přendávat z jednoho do druhého nebo vyndávat ve školkách kvůli předání, tak jsem pořídila druhou sadu sedaček i manželovi do auta. Má krátkou fábii a taky mu tam nevadí! Bez sedačky ani 200 m po poli! A děcka mám tak naučené, že se sami automaticky hlásí o zapnutí (dcera už se teda poutá sama) a jak se chci rozjet a někdo není zapnutý, tak je řev (z jejich strany). Takže radím, nauč děcka, ať tu sedačku vyžadují! To samé s helmou na kolo, to je přece samozřejmost. A chlapem se nedat odbýt, otravovat a hučet bez přestání..vždyť jde o zdraví a život toho nejdražšího, co máte a děti přece stojí "trochu práce navíc"!!! 😠

marecekavendulka
20. bře 2014

@sarinkam děti by prostě s mužem jet v autě nesměly..za žádnou cenu-jakmile by je připoutal do autosedaček,povolení k jízdě by bylo vystaveno.

blahova_andrea
20. bře 2014

můj taky občas sedačky vyndá, ale pak je tam vrací a děti do sedaček dává. nejstarší má jen podsedák, tak se obslouží sám, prostřední si sedne, ale sama se nepřipoutá a já ten její krám teda obsluhovat taky neumím, takže si musí chlap tohle ohlídat sám. já si řešila to nejmladší (vlastní), ale teď už ho tak vysoko nezvednu, tak je to taky na příteli...bez sedaček by si to asi nedovolil, takže vyšilovat nemusím. té prostřední teď budeme kupovat novou, tak tu už snad budu umět i já zapínat 😀
kolo bez helmy je jiná kapitola. na to nějak nejsme moc zvyklí ani jeden 😅

rychetkami
20. bře 2014

no pokud s ním jedou autem, tak jo. Tohle je pro nás naprostá samozřejmost.

berenika39
20. bře 2014

@marecekavendulka zase o rok blbě - nečekej reakci 😀

marecekavendulka
20. bře 2014

tyvole 😀 ale tys reagovala,tak je to dobrý 😀

latkovkybrno
20. bře 2014

Můj otec chtěl taky jednou svézt mého syna bez autosedačky, jednalo se asi o 200m (vezl pytle do kontejneru) po málo frekventované cestě, ale i tak jsem mu to prostě nedovolila. Dovolím mu hodně, ale tohle NIKDY a jasně jsem mu řekla, že jestli to udělá jen jednou, už nikdy mu nebudu věřit. Upozorňovala jsem ho na to několikrát a tohle bylo poslední rázné slovo. Máme s tátou dobrý vztah, ale je důležité si některé věci ujasnit. On se sice urazil, asi na hodinu, ale mě to bylo jedno. Plácal o tom, že my jsme jezdili bez sedaček a že jeho děda ho vozil po vesnici odmala na traktoru taky jen na klíně atd atd. Vím, že na normální cestu by ho tak nevzal, ale já si nepřeju, aby jel takto kamkoli, ani po poli, je mi to fuk. Jsem v tomto skriktní. Pak, když se vzduch zklidnil, tak jsem za ním zašla, že ty sedačky nevznikly jen tak pro srandu králíkům a to, že se nám nic nestalo, je dobře, ale nemuselo to tak být. Můj manžel seděl ve 2,5 letech v autě vzadu sám, rodiče seděli vepředu (NECHÁPU !!! Že ani matka s ním vzadu neseděla) a on najednou tatínkovi, který byl řidič, zakryl oči a ať hádá kdo je. Napálili to do stromu ! Tchán s tchýní měli zlomená žebra a klíční kost, manželovi zázrakem nic nebylo.. myslím, že víc není třeba dodat. Můj tatínek asi o den později po tom incidentu se o sedačku začal zajímat, jak se do auta dává, kde se zapíná apod. Takže efekt to mělo. Tak se neboj a jdi si za tím, bezpečnost mých dětí je pro mě osobně více než cokoli.

martinahost
20. bře 2014

U nás bez autosedačky ani na krok a manžel je taky stejného názoru, chodí s autem do práce a nikdy by ho nenapadlo říct že mu autosedačka vadí, dal by malou do autosedačky i kdyby šel autem jenom o dum dál 😉 Minule když jsme šli na nákup, tak si malá vytáhla ruce spod pásu autosedačky, tak zastavil aby jsme ji opravili My se asi spíš rozcházime v názoru podsedák. Minule jsme řešili, že kdyby jsme měli druhé, tak starší by jsme koupili autosedačku 15-36kg a mladši když vyroste z vajíčka tak by mělo autosedačku po dceři a řekl mi že starší dcere už bude stačit podsedák, , tak jsem mu řekla "zapomeň" že já ani jedno dítě na podsedák neposadím, to jako by neměla nic. A není to poprvé co jsme řešili podsedák. Helmu na kolo jsme taky teď koupili.

berenika39
20. bře 2014

@marecekavendulka no abych tě uchránila od zklamání 😀