Davají vaši manželé děcka do autosedaček?

sarinkam
17. čer 2011

Uz tu urcite takove tema bylo, ale poradte mi, jak toho docilit. V nedeli jsem udelala hysterickou scenu, když jsme se vypravovali autem pryc, tak cekali na me nez prijdu a ja koukam, decka sedi v zadu v aute bez sedacek. On tam totiz ty sedacky ani nesnese, porad je vyndava, pry mu prekazi .

Taky vozi kluka na kole bez helmy. Nejsem uzkostna matka, co nedopreje ani detem zabavu aby se neco nestalo, ale tohle uz je moc, ne? Byl by to pro vas duvod k rozvodu? On to vzdycky slibi a pak se treba stane že je potkam jak jedou, sedacky nikde.. Holku uz jsem zpracovala, takze ta se vaze sama ( ma 150cm) ale kluk je jeste malej

mavanka
17. čer 2011

Ahoj, určitě to nepřeháníš a nevyvádíš zbytečně, dle mně je to nehorázný hazard, taky bych šílela, ale jak manžela přesvědčit, aby autosedačky používal, to neporadim, když to pro něj není samozřejmá věc pro bezpečnost vlastních dětí ☹ na mně třeba hrozně silně zapůsobila kampaň "nemyslíš - zaplatíš", jak se tam to miminko rozplácne na čelním skle.... nejezdíme bez sedačky nebo pásů ani kousek....
Rozvod řešení není (teda jen kvůli autosedačkám), protože i po rozvodu by děti vozil stejně a navíc bez Tvého dozoru....
Fakt asi jen vysvětlovat a přesvědčovat... nebo požádat někoho, na koho dá, aby mu řekl, že je šílenec, že sedačky nechce, jestli to nechce slyšet od Tebe...

mamkamarketa
17. čer 2011

@sarinkam ahoj.urcite nevysilujes,muj manzel vozit kluka bez autosedacky,nebo na kole bez helmy,tak bych asi pouzila fyzickeho nasili 😠 . ne,vazne.tohle nejde. i '''kousek'' muze stat dite zivot 😔 a naprosto zbytecne. moje kolegyne jela 1km do jine vesnice na kole,bohuzel z kola spadla,prorazila si lepku a krvaceni do mozku na ni nechalo trvale nasledky 😔 holcine je 26 let 😔
takze byt tebou razatne bych to resila s manzel a i vysvetlovala detem,ze musi mit helmu a autosedacku,at se taky nenechaji odbit

bufina
17. čer 2011

@sarinkam Co je to proboha za otce, to mu na vlastních dětech nezáleží že tak hazarduje? To snad normálního chlapa ani nemůže napadnout... Promiň... A co na tom zadním sedadle dělá že mu tam ty sedačky překáží? My je tam máme trvale uvázaný a nevadí nám tam. Manžel jezdí autem do práce a rozhodně mu tam vzadu nepřekáží, k tomu snad ani není důvod.

simonceli
17. čer 2011

@sarinkam Ahoj, přítel nevyjede dokud malá není připoutaná a i na kole má helmu. A když poutám malou já v autě, tak se mě vždycky ptá, jestli jsem jí připoutala. Autosedačku máme na pevno v autě a přítel ho používá i jako pracovní vůz, a vůbec mu tam nezavazí. Ba naopak jí používá jako odkladovou plochu na faktury. 😀 Kdyby malou nepoutal, tak bych ho propleskla, ať se laskavě vzpamatuje. To by bylo něco na moje nervy. A kdyby to nezabíralo, tak bych to řešila asi nějakou výhružkou nebo nevim, razantněji. Těžko říct jak, když v téhle situaci nejsem.

sarinkam
autor
17. čer 2011

No ja jsem prave bezradna. Když jsem odpoledne v praci, tak na nej nemohu dohlednout. Ono se to potom prolina i do imtinmi linie, neimponuje je mi. Pripada mi jak dalsi dite a s tim nelze mit sex.

johnatanka
17. čer 2011

tak na něj jdi systematicky přes peníze, že může dostat pokutu atd....bych pohrozila i policiíí

sarinkam
autor
17. čer 2011

@johnatanka A vysledek? budeme mit rozpocet o pokutu chudsi. O tom jsem taky premyslela. Tech hadek co jsme s tim uz meli. On se ridi heslem..slibem nezarmoutis. Vzdycky to slibi a pak stejne nedodrzuje.

amallie
17. čer 2011

@sarinkam to fakt vubec nechapu, copak je blbej???? A proc mu sedacky v aute prekazi, on si tam snad leha, nebo co? Ja bych je z auta vubec nevyndavala, my mame sedacku v obou autech napevno a basta 😉 no ale to neni predmetem diskuze, zkousela bych na nej jako ze ohrozuje jejich zivot atd a starsi uz by mohla zkouset to samy, ze nepojede bez helmy nebo bez sedacky

giselka
18. čer 2011

@sarinkam tak tohle bych opravdu nezkousla, kdyby jel mm s děckama bez sedaček, tak ho zabiju. Našim holkám v zimě sedačky zachránily život, kdyby nebyly přivázané, tak by nepřežily, takže tohle mě dokáže fakt vytočit 😠 A to je mu jako přednější, jak vypadá jeho auto se sedačkama, než bezpečnost vlastních dětí? 😠
A s tou helmou je to to samý, u dětí není nic výjimečnýho, že přeletí přes řídítka 😒
Rozvod podle mě řešení není, stejně by je vozil dál ☹

dendisa
18. čer 2011

dokud nejsme všichni připoutaní, má povoleno max. nastartovat. Sám hlídá, jestli se dcera neodepla. Myslím, že k tomu ho už nevychováš, nemá to v sobě. Když nebudeš poblíž, stejně je nepřipoutá. Zkusila bych naučit dceru zapnout i toho mladšího chlapečka. Ale když pojede otec jen se synem, asi se můžeš leda tak modlit. Je mi to líto 😢

pepibubu
18. čer 2011

Bože můj.... a zkusila ses ho zeptat, proč mu sedačky vadí? Nevadí mu takhle náhodou, že má děti? Že kdyby chtěl házet patky jak to chlapi občas umí, tak každej koukne do auta, vidí "sedačky - tatík?"

JEDNOU JEDINKRÁT jsem se dověděla, že babička vezla Pepu bez sedačky ("Když on tak plakal, tak jsem ho vzala na klín!" ) a ztropila jsem scénu, že jsem pak druhý den nemohla mluvit.

Honza - táta kluků je tam poutá osobně, neustále kontroluje zda se neodepli nebo dokonce zda sedí rovně (když se zhroutí ve spaní, tak by mu sedačka stejně nepomohla).

Mrzí mě že Tvému manželovi je přednější jak vypadá auto, než aby děti byly zdravé a živé.

sarinkam
autor
18. čer 2011

@pepibubu No pry když nekoho veze, tak tem prekazi. Mame stare nereprezentatinvi auto, blejskani se pred zenskejma vtom neni, urcite. deti chtel on, obe byly pocaty po jeho premlouvani. Spis ho ted otravuje, že je s nima prace. Tj, musi to dite do sedacky usadit, zaksirovat, atd. Pry ma dost honeni v praci a jeste aby musel doma furt neco dodrzovat.

No ona holka uz se pasa sama, helmu na kolo si bere automaticky, když mak tomu slunecni bryle vypada jak modelka ( ale doopravdy 🙂 ) Tvrdi mi, že za nas sedacky nebyly a ze je to jen medilani masaz aby se prodaly sedacky. Na moje dotaz odpovida mirne posmesne..ále prosim te, neprehanej.. V tu chvili jsem na nej rvala že ja hajz a že ho nenavidim. Bohuzel u toho zustalo.

nektery veci se nedaj ani uverit. Jeden cas vedl kouzek pro deti a pristihla jsem ho, jak je veze na privesu za autem. Asi 6 deti.

jessika
18. čer 2011

@sarinkam Ono dřív se jezdilo v kočárech a pralo v neckách!!!! Já nesnáším takové výmluvy. Promiň, ale je to fakt nezodpovědný idiot. A to ještě mluvím slušně. Právě jsem to říkala svému manželovi a ten se o něm vyjádřil mnohem huř. Takové jednání je holt ukázkou inteleligence, no.
Jo, najdi mu na youtube nějaké crash testy aut se sedačkou a bez. Uvidí, jaká je to mediální masáž.
Uh, to jsem se rozčílila....

parisienne
18. čer 2011

@sarinkam asi bych si v tvem pripade zkusila najit na youtube ruzne kampane pro bezpecne rizeni - my jsme tu meli "nemyslis-zaplatis", v zahranici jich taky probehla spousta. To bych mu ukazala, at si to zkusi predstavit. Nebo je na internetu spousta tech testovacich narazu s figurinama, treba mu to dojde u toho, kdyz uvidi, co to s tim telem dela pri narazu.

A on jezdi pripoutany? Jestli ano, tak je to dost bezohledne, ze vic pecuje o svoje bezpeci nez o bezpeci svych deti!!
A jak casto nekoho vozi, ze tam nemuzou ty sedacky byt permanentne dane a jen kdyz nekoho veze, tak je vynda?

A pokud nic z toho nezabere, tak bych mu sebrala nejakou moderni "vychytavku", ktera mu usnadnuje zivot a rekla mu, ze ta driv taky nebyla. Kdyz on muze takto zasadne rozhodovat o bezpeci svych deti, jenom proto, ze driv se to nepouzivalo, tak ty muzes rozhodovat o pohodli jeho zivota taky proto, ze se to driv nepouzivalo.

Ale osobne si myslim, ze jestli neni schopen si to uvedomit sam, tak zadne takove psychologicke hratky asi nepomuzou☹(

sarinkam
autor
18. čer 2011

citace:Ale osobne si myslim, ze jestli neni schopen si to uvedomit sam, tak zadne takove psychologicke hratky asi nepomuzou.

Obavam se ze mas pravdu. Mozna je tohle jen zoufaly pokud o vlastni alibi, kdyby se neco stalo, tak tady bude dukaz ze jsem se pokousela situaci zmenit. Protoze pro okoli jsem ja ta nezodpovedna a silena ( treba necham deti se koupat i kdyz je zima) nebo jezdime pod stan i v zime.atd.. To ale detem prospiva a diky tomu nemarodi. Ale to že je chlap hodi do auta a odjede, nikdo nevidi.

berynka
18. čer 2011

Já i manžel teda bereme sedačky jako automatickou věc... stejně třeba jako zavřené dveře při jízdě autem 😝 .
@sarinkam, tvoje děti jsou už dost velké, takže by byla šance, ať samy na tom trvají, že bez sedaček nepojedou. Kamarádka takhle vycepovala svého tříletého syna, bez sedačky by dostal hysterák a takhle je klid 😉 .

naty
18. čer 2011

@sarinkam zkus mu na nějakým videu z crashtestu ukázat, co se může stát... 🙄 Ale tohle mi teda hlava fakt nebere...ještě ho to obtěžuje?? 😨 Přes pysk by zasloužil... 😔

yma12
18. čer 2011

V životě by mě ani mého muže nenapadlo usadit děti v autě jinak než do sedačky 😒 . promiň, ale tvůj muž je nezodpovědný blázen, kterej hazarduje se životem vašich dětí 😢

crca
18. čer 2011

Já teda nevím,tohle mě fakt hlava nebere ☹ i když já sama jsem kolikrát na nervy,že než je dám oba do sedačky,než je vyndám-když jedeme jen nakoupit,ale bez nich bych nejela ani ránu.Manža je sice taky někdy vyndá,ale jak dojede,tak je zase hned dává do auta,je to otázka pár minut-ba vteřin 😉 Ano,dřív to taky nebylo,ale taky nebyl takový provoz a takových aut 😠

markiivo
18. čer 2011

Nechápu vůbec o čem tady je řeč,ale zavolala jsem si přítele k pc a dala mu přečíst dotaz paní sarinky a reakci jejího manžela.No jak to nazvat ......asi to nemá cenu ani kometovat a ani řešit.Bezpečnost našich děti je nadevše.Pán asi neviděl odstašující reklamu " Vždyť je to jenom za rohem".
Nechápu a jen kroutím hlavou.Sarinko promiň,ale asi to fakt nemá cenu domlouvat .Prostě když kůň nechce pít ,tak ho nedonutíš.Hodně pevných nervů.Markéta a holky

peroli
18. čer 2011

@sarinkam buď je mladej nebo úplně blbej!!!! (pardon 😔 )
když pominu takovou "drobnost" 😝 jako že autosedačka je POVINNÁ!!!! ze zákona tak tohle je fakt hazard se životem dětí 😠 😠
můj manžel připoutává kloučky i jen na přeparkování... 😵 a i když je dost šetřivej tak na autosedačkách jsme opravdu nešetřili a pro oba jsme pořídili Romer-y... takže teď se nezlob (dopředu se omlouvám) ale tohle mi opravdu hlava nebere, pro mě je takovejhle člověk vážně id**t 😠 😠 🙄 😖

peroli
18. čer 2011

a úplně soulasím s @markiivo - pro nás jsou naše děti úplně všechno a bezpečnost je na prvním místě... tím nechci říct že pro tvého manžela děti všechno nejsou ale každopádně to dává opravdu hoooodně divně najevo 😖
a teď nechci mystifikovat ale kdyby ho chytli tak pokuta je to nejmenší co by se mu mohlo "stát".. to je snad i na ztrátu bodů a opakovaně snad i na ztrátu řidičáku (a jestli to takhle nefunguje tak by mělo)

majdula
18. čer 2011

Procetla jsem, rozcilila jsem se, uplne mi busi srdce 😀 a nebudu psat nic, uz tu vse padlo...

Snad jen, kolik mu je prosim? Protoze tyhle nazory (za nas to nebylo a taky jsme jezdili) maji tchanata, kterym je pres 60... A i ti nakonec pochopili, ze pokud se nepripoutaji, tak proste nepojedeme.
U mladyho borce to nepochopim a nechape ani muj muz.

mufinka26
18. čer 2011

@sarinkam tak to je síla, můj manžel by bez autosedačky nevyjel 😠 a ani nikdo z rodiny, kdo malou kdy vezl, je to hazard z životy dětí 😠 😠 nezlob se, ale tvůj muž je opravdu blbec a to se hdně krotim ve vírazu 😠

hannah23
18. čer 2011

No my by jsme bez sedačky nevyjeli a taky ji máme v autě napořád připevněnou jednak mi přijde otrava to furt nosit nahoru do bytu a furt ji připevnovat a ona se i pronese a nevadí nám a helmu má malý i když se veze v tom vozíku(croozra).A to mu chudáčkovi ta helma trochu klimbe, jak hýbe hlavou, ale nemá ji málo utaženou, ale přesto ji má, jediné kdy mu ji manžel sundal byl park s cyklostezkou, ale to jen kvůli tomu, že chudák jak je asi i na takového prcka helma "těžká" tak nic neviděl, jinak by ji nesundal.

boobinka
19. čer 2011

manzel by bez sedacky ani nevyjel...... nastve ho sotva kdyz si maly vydela rucicky z pasu.

esterka610
19. čer 2011

My máme autosedačky v autě stabilně,vůbec je nevyndaváme a neumím si představit bez nich vyjet. Manžel reaguje stejně jako u @boobinka , vadí mu, že si Kuba vyndavá ručky . Nezlob se na mě,ale podle mě je tvůj manžel dost nevyzrálej, když odmítá bezpečí vlastních dětí. 😖

sarinkam
autor
19. čer 2011

Manzelovi je 45. V praci je celkem spolehlivy. Jen proste nedokaze pochopit, že deti jsou taky prace. Treba jsem musela dat vypoved z prace kde se delaly odpoledni, protoze manzel proste nebyl schopnej pochopit, že deti musi ulozit on. a to v osm nejpozdeji, ze se deti ty dny nemyli a spali v cem byly pres den nekomentuji. Vypoved jsem dala kvuli tomu,že nedohlidnul na ukoly dcery. Denne jsem mu rikala, je treba vykydat tasku, kouknout do notysku, sednout si k ni( ne v 9 vecer) a dohlizet jak pise. Nic platno. Tak jsem si rekla sezen si ty penize kde chces ( to zase jde klidne do prace v sobotu nebo prescas) ja pujdu delat na polovicni uvazek abych na to mela cas. Cas cd casu to na me sedne a potrebuju se vykecat. Jinak chlap je to manulne sikovny, jen za zopdovednots za deti je horsi..

krusinovka30
19. čer 2011

bez autosedačky ani ránu! My jí tedy občas taky vyndaváme a opět přiděláváme, ale berem to jako samozřejmost.
Někteří chlapi jsou jak malí kluci a zřejmě si neuvědomují to riziko! a nebo je to čistá lenost

ffiinnkkaa
19. čer 2011

Proboha co je to za otázka je to jasný, že ano..ani chlapi v tom nemají problém, taťka a dědové by bez toho ani nejeli 🙂