Dcera nechce jezdit k otci, jak to mám řešit?

smajlik111
30. led 2014

Potřebovala bych poradit. S bývalým přítelem jsem od sebe už asi 4 roky, z počátku k němu dcera chodila ráda, občas přišla s nějakým dotazem, jako proč jsem je opustila nebo že je moje vina, že s tatínkem nejsme spolu. Pokaždé se mi jí to nějak rozumně vysvětlit. Jenže poslední dobou to začalo nanovo, ale trošku jinak. Malá odmítá k otci jezdit. Prý je to tam blbé, pořád se na ní akorát rozčilujou / přítel má už rok novou přítelkyni, ale malá ji měla moc ráda/. Co jsem tak pochopila, tak mám pocit, že malou si bere jen proto, aby měl on ten správný pocit a mohl říkat všem okolo jak si malou bere a jaký je skvělý táta a kdybych mu to dovolila jak by jí tam měl pořád, ale defakto si jí vůbec nevšímá, skoro nikam kromě hospody nejdou a buď koukají na tv nebo si musí hrát sama. Nevím co mám dělat. Soudně je malá svěřená mě, ale otec jí smí vídat, kdykoliv po dohodě se mnou. Každý bydlíme v jiném městě a když mu řeknu, aby za malou přijel třeba na pár hodin po škole a vzal jí třeba na hřiště - tak to pro něj nemá význam. Takže k němu jezdí, tak aby tam mohla přespat - tedy na víkendy. Nechci do toho zatahovat sociálku nebo soudy, jelikož když chce umí být velmi okouzlující a přesvědčiví a mám strach, aby nepadlo slovo střídavá péče. A když řeknu něco jemu, tak si to pak vylije na malé nebo jí bude zase citově vydírat a malá z toho bude mít ještě větší guláš v hlavě než má teď. Jak to mám řešit?

anatanka
31. led 2014

@smajlik111 A kolik je male? Zrejme se u nej proste nudi a jak je starsi, tak uz se ji taky nechce menit prostredi a je radeji doma, kde je zvykla.
Pokud tam nejsou zadne zavazne duvody, tak ti s tim socialka ani soud stejne nijak nepomuze...

jedendomov
31. led 2014

Asi nijak moc to řešit nemůžeš. Nedivím se, že se bojíš, že ho napadne střídavá péče. Jestli to tam není k nevydržení, vysvětli dceři, že to musí vydržet, dokud si sama nebude moct říct. Záleží na věku, kolik jí je? Možná by se mohla zkusit s otcem domluvit sama, aby k němu jezdila míň, že už má třeba nějaké svoje koníčky a nechce se jí. Soudy ani sociálku do toho netahej. A dceru tam posílej, ať do toho úřady nezačne tahat on.

smajlik111
autor
31. led 2014

Dceři je skoro šest let a pořád si říkám, že si to jednou s tátou vyřídí po svém, má hodně svojí hlavičku, ale občas jí to jeho citové vydírání poplete a trvá jí než se zeptá někoho jiného jestli to tak fakt je nebo jestli táta zase mluví ve svůj prospěch. Vždycky to byl, je a bude její táta, tak jsem to měla nastavené vždycky. Mluvit s ním, ale moc nejde, jelikož pokaždé jsem špatná já a všechno je moje vina a jen malou poštvávám proti němu. Bohužel jen já a malá víme, že to tak není. Nechci, aby mi v dospělosti vyčítala, že jsem jí nepouštěla za tátou nebo, že jsem proti němu nasazovala a doufám, že se mi to jednou vrátí a nenechá si od něj zblbnout hlavu. Ale už mě nebaví jí říkat, jak jí máme oba rádi, jen tatínek občas neumí správně říc to co chce. Proč bych to měla dělat, jenže jak jí jinak dostat k tátovi bez scén :/

daasenka85
1. únor 2014

@smajlik111 to je mi líto :-/ střídavou péči by přeci rozumný soud nedovolil v tomto věku, ne? a na názor dítěte se musejí ptát vždy (přiměřeně k věku), tak by mu střídavá péče určo neprošla, neboj 😉

radushka1
1. únor 2014

Sluníčko malé, je mi jí líto. Jako dítě jsem prožívala úplně to samé. Písnu ti raději do IP.