Dcera ve výlučné výchově matky do 3let. Může pak otec zažádat o střídavou péči?

magdaas
5. lis 2011

Ahoj. Chci se zeptat, zda někdo na tom nejste jako já. Mám dceru ve výlučné péči. Otec má soudně upraven styk s dcerou na pár hodin týdně.

On je ten, kdo od nás odešel před narozením dcery k jiné ženě. Kterou si k sobě nastěhoval - s ní žije+s jejím synem (+-15let).

Avšak domnívám se, že do budoucna bude chtít střídavou výchovou), tj.od 3 let dítěte, kdy začnu chodit do práce.
Pracovní dobu budu mít přizpůsobenou dceři.

Jsem proti střídavé výchově. Máte s tím někdo zkušenosti? Snažím se vychovávat dceru nejlépe,
a nechci, aby měla vzor té cizí ženy, která nezastává koncept rodiny a v době jejího manzelstvi "střídala chlayi". Bohužel ten můj trouba se na to chytil a teď si s ní užívá to, co pravděpodobně za těch x let nestihl.

tajemna30
6. lis 2011

@magdaas Ahoj, zkušenost ze střídavou péči nemám, ale také nejsem pro ni. Ale určitě by soud posuzoval i to, aby malá chodila do stejné školky když by byla střídavá péče atd. ... pokud bydlíte daleko od sebe, tak toho bych se nebála, a hlavně nevíš, zda vůbec bude chtít tvůj bývalý střídavou péči, potažmo ta jeho nová. Ono to není jen rozhodnutí jeho, ale i ta nová partnerka to musí chtít ..... a asi bych zbytečně nehanila tvého bývalého že je to trouba co se chytil jiné .... ale to těžko posoudím, to už musíš vědět ty, ale ta zášt před malou ničemu nepomůže.

katerinanov
7. lis 2011

@magdaas Ahoj, ty sice píšeš, že nechceš aby měla malá vzor té cizí ženy ale ona to pro ní už není cizí žena. Je to žena tatínka a žije s ním. Nikdy to nebude její matka, to vždycky budeš ty ale nemůžeš vést malou k tomu, že ona je cizí. To odnese akorát malá. Já neříkám, že střídavka je pro tak malé dítě dobrá, to si ani nemyslím, přece jen to dělá v hlavě dítěte chaos. Ale na druhou stranu je přece fajn, že se tatínek o své dítě zajímá (teda pokud to není nějaký jeho naschvál... To prý muži taky moc rádi dělají).

gersmie
8. říj 2012

Myslím, že dítě potřebuje vzor obou rodičů... A v tomto případě je střídavá péče nejlepší rešení..a jak už řekla paní ,,Katerinanov,, paní vašeho bývalého manžela již není pro vaše dítě cizí!! Ať už je to teta,nebo nevlastní mamka je součástí rodiny jejího tatínka.

bureska
9. říj 2012

@gersmie myslis ze otec je ten spravny vzor? kdyz od pisatelky odesel v dobe tehotenstvi? A ted by chtel stridavou peci? Stalo se mi uplne to samo, muj manzel ode me taky odesel k milence kdyz jsem cekala syna...a taky se bojim, ze jednoho dne bude chtit stridavou peci. Kdo nezazil, ty pocity nepochopi

diviska
9. říj 2012

@bureska já to mám stejně. Jsem s dcerou sama, otec neplatí, občas se na ní přijede kouknout, ale už vyhružuje střídavkou od dvou let! Jsem řekla, že s tím prostě nesouhlasím, tak řekl, že půjdem k soudu. No mám malinkou výhodu, že není v papírech, takže by to měl ještě stížené a má taky hodně dluhů atd..ale stejně, chlapi chtějí často práva, ale žádné povinnosti a to má být jako vzor pro dítě?! Navíc nikdo netvrdí, že já, ty, nebo zakladatelka tématu, budem nadosmrti sami, takže mužský vzor bude...

bureska
9. říj 2012

@diviska to oni chlapi radi vyhrozujou. Asi nam chteji jeste vic ublizit. Ale od pravnika vim, ze stridava pece se tak do zahajeni skolni dochazky dava minimalne. Navic chlapovi, co se nezajimal a odesel od kojence. Muj byvaly sice plati, ale ted si nechal snizit alimenty a moc se o malyho nezajima. Bere si ho jednou tydne na hodinu az dve, ale behem tydne se neozve jak se maly ma. Ted je nemocny a ani se nestara jak mu je. Nejvic ty chlapy ale podle me nastve, az bysme nekoho meli a nase deti byly s temito "cizimi" chlapi vic, nez s biologickymi otci 😉

diviska
9. říj 2012

@bureska jo přesně, amálky otec nenapíše, nezeptá se jak se malá má a to jí nevidí třeba 3 týdny!!

diviska
9. říj 2012

@gersmie střídavka je vhodná pro rodiny, kde dítě žilo nějakou dobu s oběma rodiči a pak došlo k rozchodu. Tam vidím střídavku jako velice vhodnou a dobrou. Ale jak může být vhodná pro dítě, které 3 roky žije jen s matkou, otec se zajímá minimálně a navíc už dávno má jinou rodinu?! To je blbost, kterou může říct opravdu jen někdo, kdo to nezažil...

bureska
9. říj 2012

@diviska tak to se neboj ze by chtel stridavou peci...uz mel nekdy malou na noc? Musel by mit postylku, prebalovak, nadobi na krmeni...a umi ji vubec nakrmit? Jen vyhrozuje

diviska
9. říj 2012

@bureska prosímtě, on ani nemá kde bydlet, bydlí v autě, na pronajaté chalupě bez vody a teď má teda asi po sto letech práci na 3 dny v týdnu, tak to přespává tam...ale prostě je nepříjemné se s ním o tom bavit a kdyby to dal k soudu, tak ikdyby nevyrhál, bude to opruz...

bureska
9. říj 2012

@diviska tak to je bez sance. U soudu to je opruz...navic ti chlapi neumi u soudu kolikrat priznat barvu a delaji se lepsima nez jsou.

diviska
9. říj 2012

@bureska no jo, ale tak to že je v exekuci a to že byl 10 let bez práce i to že nemá kde bydlet se zapřít prostě nedá ..držím palce mě i tobě 🙂

bureska
9. říj 2012

@diviska prave proto si myslim, ze mu zadnej soud tak maly mimco neda do stridave pece...ja tobe taky, at ti to dobre vsechno dopadne... 🙂

blahova_andrea
9. říj 2012

Asi bych sem přispět neměla, protože já jsem v pozici té "cizí" ženy, o které píšeš. Akorát jsem nebyla ta, co rozvrátila manželství, protože přítel měl přede mnou ještě jednu. Každopádně jsem ta, se kterou se seznamoval v době, kdy měl spěchat domů a užívat si malé miminko. To jsem ale tehdy nevěděla. Zpětně mu to body ubírá, ale faktorů je víc a nedá se to jednohlasně odsoudit. To malé miminko, které tehdy měl jsem pomáhala vychovávat od jejích 6m a je to prostě moje holčička. Staršího klučíka jsem viděla poprvé, když mu bylo 5let a nikdy na ty první dny, kdy jsem je viděla nezapomenu. Máme je každý druhý víkend a na prázdniny nebo dovolenou. S jejich mámou komunikujeme běžně přes telefon nebo icq. Máme hodně odlišné názory na výchovu a všechno, ale pro děti je to takhle nejlepší. Nemá cenu jim to dělat ještě těžší. Takhle mají prostě jen větší rodinu. Mají další babičku s dědečkem, teď i brášku, kterého milují a tetu maminku, jak říká malá Sofinka. Mezi "svými" třemi dětmi nedělám rozdíly a pro všechny chci to nejlepší a všem dávám v rámci svých omezených možností stejně. Podle sebe a své mámy, protože jdu bohužel v jejích stopách nehážu všechny "tyto" ženy do jednoho pytle. Záleží, jakou ženu si tvůj ex našel, jestli třeba po té své minulosti dostala rozum a taky na tom, jak si to doma prostě zařídili a představují dál. Základem je jako vždy a všude komunikace, takže té se nebraň, protože jinak se nic nedozvíš. "Naše 1.máma" také rychle zjistila, že o děti je postaráno, jsou spokojené a ona má také trochu času pro sebe. Každopádně ti přeji, aby vše dobře dopadlo, jako u nás. Rozhodně to nebude lehké a to už asi celý život, ale občas to fakt stojí za to. A když už v tom jsme, musíme to prostě zvládnout. Drž se a přeju hodně síly.