Dělají vaše babičky rozdíly mezi vnoučaty?

hakanka
24. zář 2011

Dělají vaše babičky rozdíly mezi vnoučaty? Naše ano, podle toho, zda jsou od syna nebo od dcery, zda jsou podobné do rodiny nebo ne 😝 . Moc mě to mrzí, ale babička mi na rovinu řekla, že jí to přijde normální a nic s tím dělat nebude....

deyana
24. zář 2011

jo, pořád brečela jak by chtěla v rodině konečně holčičku a když se narodila, tak ani necekla. Má 3 vnoučata a dobrej for byl když se jí někdo ptal co mladý (bydlí u nich v baráku,mmch nejstarší ze synů, jedinej co nemá a asi ani nebude mít děti) kdy budou mít miminko, tak ona smutnila, že čeká už dlouho až bude mít to první vnoučátko doma. To mě dostalo.

januzza80
24. zář 2011

Hakanko,myslim,ze takovy problem bude skoro vsude. 😒 Moje tchyne dela rozdily urcite a to,ze treba lepsi vnoucata jsou jeji dcery a jejich synu az na poslednim miste.jeji dcera ma dva kluky a synove maji holcicky,tak to byl smutek,kdyz ja jsem cekala holku,protoze u nich je dost kluku a byla smutna,ze jeji dcera nema taky,jako kdyby to nebylo jedno,muze byt jeji dcera rada,ze muze mit deti,malej prisla o delohu a jeste i po takovem problemu co mela resi pohlavi.A ani ji nevzpomene na ty nase deti,bohuzel manzela to dost stve,ale zmenit se to neda,musi to napadnou jen ji,ale tomu neverim.

sova33
24. zář 2011

U nás zatím nemají mezi kým rozdíl dělat, ale moje babička (tátova máma) ty rozdíly dělala a asi i dělá dál, jenže teď už to nevnímáme a je nám to jedno. Upřednostňovala ta vnoučata, co byla do rodiny (já a bratranec) a ještě další kritéria, takže jsme už v dětství vycítili žebříček "oblíbenosti". A hlavně měla jednoho vyvoleného a zbývající 4 jsme byli až druhá kategorie.
Když jsme byli malí, dost těžce jsme to nesli, a protože jsme měli babičku daleko, bylo to pro nás vždycky skoto "za trest" tam jezdit 😒

jijitka
24. zář 2011

Tak tchyně rozdíly nedělá - její dcera (v mém věku) měla děti hodně brzy, teď už mají 19 a 16 let a o ty moc zájem nejevila (byla přece na babičku moc mladá 😀 ). Teď už věk má, ale o mého syna taky zrovna zájem nemá - a to bydlíme ve společném domě.. 😉
A moje mamka rozdíly taky nedělá, přestože bráchovy děti nejsou vlastní, ale má přítelkyni s jejími už většími dětmi.., ale tam je to opačně - má zájem o všechny

evena
25. zář 2011

ano dělají a na obou stranách ... naše malá se narodila a u tchánovců to bylo třetí vnouče (a první vnučka), tchýně ta je prostě na vnuky, sice dává jakoby všem stejně, ale lásku ne, tchán zas nedá dopustit na naší malou a dal by jí první poslední ... u mých rodičů byla malá druhé vnouče, moje matka se neskutečně těšila na první holčičku, ale pak ani nechtěli k nám jezdit, nic nedovezli (ne že bych to vyžadovala, ale přišlo mě to zvláštní, protože mě neustále připomínala, abych nezapomněla vozit dárky jejímu prvnímu vnukovi), stále si berou syna mé sestry a rozdíly tam jsou skutečně obrovské, ho mají nesmírně rádi, pořád vykládají řeči typu jak mu jednou zaplatí školu, jak s ním pojedou na dovolenou ... kupují mu několikrát do roka boty, oblečení ... jsou to někdy takové "komické" situace, protože mě matka třeba vykládá, jak malýmu zas "museli" koupit boty a vzápětí se mě zeptá, jestli už my jsme kupovali zimní boty malé 😀 no nase*e to 😅

jajulin
25. zář 2011

Můj brácha má 1 dcerku, manželův brácha má 1dcerku a my máme kluka a holku. Všichni čtyři jsou skoro stejně staří (od 3 měsíců do 2,5 let) a musím říct, že ani moji ani manželovi rodiče rozdíly nedělají. Za všechna vnoučata by dýchali, ke všem přistupují individuálně. Jak to tady tak čtu, tak jsem moc ráda, že máme suprové babičky a dědečky.

kalo
26. zář 2011

Mě to připadá normální, že rozdíly ve vztazích jsou...Samozřejmě bude mít babička blíž k dětem své dcery než snachy, samozřejmě bude mít blíž k dětem, které bydlí blízko a vidí denně než k těm, které vidí jednou za měsíc...faktorů je hodně a ač nás to někdy kvůli dětem mrzí i my máme s některými lidmi bližší vztah....

berenika39
26. zář 2011

Moje tchyně má čtyři vnoučata, 12,5,3,2 roky, děti jsou už ted super partička a tchyně k tomu také tak přistupuje - bez rozdílu. Jsem za to samozřejmě ráda. U nás se zásadně nedárkuje, takže odpadá případná materiální rivalita, a lásky dostávají všechny naprosto stejně. Tři jsou kluci a nejmladší je holčička, ta má možná mírná privilegia 😉 , ale to je tím, že je jedna mezi raubíři a že je nejmladší, ale i kluci ji nosí rukách.. 😉
Takže u nás ne, rozdíly nejsou.
Druhá babička má dva vnuky - moje syny, a tam to taky nehrozí, užila si je postupně 😉

apollo11
26. zář 2011

Dělat rozdíly mezi vnoučaty je podle mě velká hloupost, ale myslím, že často to odráží spíš vztahy matka-dcera, tchýně-snacha. Jak tu některé píšete, babičky mají jakoby vřelejší vztahy k dětem svých dcer než synů, je to asi tím, že mají pocit, že mohou to "mateřství" s dcerou sdílet, možná i víc ovlivňovat výchovu apod., kdežto u dětí jejich synů je hlavní osobou jejich snacha, a tam často bývá určitá "bariéra". Ale nemělo by se to nikdy odrážet na vztahu k vnoučatům 😉 V souvislosti s tím mě napadlo (a nedávno jsem to svému muži vysvětlovala), že zrovna tak mám větší důvěru k mojí mámě coby babičce, než k tchýni, a myslím, že je to do jisté míry přirozené, není to nic osobního 😉 Ale samozřejmě s tím člověk musí pracovat a nedávat to babičkám pociťovat, protože ty za to koneckonců nemůžou 😉

JInak u nás je to tak, že máma určitě rozdíly nedělá, brácha má prcka o rok staršího, tak se občas nevyhneme určitému srovnávání 😀 ale jinak jsou oba moji rodiče z vnoučat stejně paf, možná je to právě i tím, že přišly skoro najednou. A vnoučata tchýně už jsou starší (jedna už dospělá), takže malá je pro ní radost 😉

pepibubu
26. zář 2011

To by mohly zkusit.... Buď se budou k oběma chovat stejně (potažmo jednou všem, ještě se nevzdáváme myšlenky na třetí), nebo neuvidí ani jedno. Nebude mi zasévat mezi děti řevnivost. V tomhle mám absolutně jasno a díky Bohu manžel taky.

Bohužel kdo by tyhle rozdíly dělal spíš, je moje matka, ač sama ze tří dětí. Martin je víc podobný na mně, pořád to zdůrazňuje (přestože nemá po mně hnědé oči a kudrnaté vlasy), ale zatím to nijak dál neprohlubuje.

Tchýně, která je jedináček, se k našim klukům i ke kloučkovi od švagrové chová naprosto stejně, samozřejmě úměrně jejich věku - co projde našemu Martinovi a jejímu Tobiášovi, už kolikrát neprojde Pepovi, ale tak to je v pořádku.

kristi
26. zář 2011

to nevím, vnoučat mají 8!!!!....ve věku od 4-21 let....takže samozřejmě ty starší už je tolik neberou. Nicméně se nemůžu zbavit pocitu, že naši Miu mají ze všech nejradši a nejvíc si ji užívají a taky ona je, fakt se milujou a mně ten vztah mezi nimi fakt hodně baví....ale rozdíly v tom asi nejsou, spíš je to o tom, že my zcela využíváme babičkovskejch "služeb" 🙂

ivarei
27. zář 2011

Ano, naše babičky rozdíly dělají.

hansed
28. zář 2011

Tak tchýně má zatím jedno vnouče (od nás 😀 ), malou vidí denně a myslím, že se její vztah k ní nezmění, ani až bude mít vnoučat 20 😉 její starší dcera se snaží už přes 2 roky a nic....
Můj táta má vnoučat sedm, rozdíly díkybohu nedělá, mám takový dojem, že z naší malé je poprděnej a unešenej nejvíc 😵 měla jsem jasno, že pokud by dělal nějaké velké rozdíly a upřednostňoval ostatní vnoučata, tak naši malou neuvidí.... naštěstí se to nesplnilo 🙂 moje mamka umřela než se malá narodila, ale tátova přítelkyně se jako babička chová i když samozřejmě blíž má ke svým vnoučatům a já ji to nemám za zlé... na Adélku se ptá, teď ji hlídali, má ji ráda ... prostě dělá stínovou babičku 😀

iluss
28. zář 2011

Tak moji rodiče mají 4 vnoučata a všechny berou stejně, stejně je navštěvují, mají je rádi, dárky jim dávají stejným dílem, prostě nedělají rozdíly.

Zato moje tchýně je pravý opak. Ona má 2 syny (můj manža je z dvojčat), tak by jsem myslela, že bude i vnoučata brát stejně, ale opak je pravdou. Manžův brácha má 2 děti (dcera 6 a syn 3) a tchýně jim pořád něco posílá, pořád jim volá a ptá se na ně. My máme dcerku (2roky) a tchýně na ní úplně dlabe, žádné dárky, nezavolá, jak se máme. Do toho čekáme další miminko a ani to jí moc nezajímá. Přitom jsme všichni z jednoho města, takže vzdálenost v tom nehraje roli.
Zpočátku mě to dost mrzelo, ale teď si říkám, že její chyba, že se k ní moje dcerka nebude znát.

lavazza
30. zář 2011

Tak u nás mají naši tři vnuky a nepřijde mi,že by naši dělali rozdíly,ale u manželovi rodiny mi to tak přijde.My máme kluka a švagrová má o rok starší holčičku,začíná mi vadit jak malého pořád srovnávají s neteří.Já nemám ráda rozmazlování a tak to taky u našeho malého nepěstuji a já sem ta špatná.Neteř může skoro všechno.Švagrová je s malou u tchýně každý den,od rána do večera, od pondělí do neděle.Tak je to možná tím.A protože má švagrová pro malou celý rodičák,tak ji přidává na věci,prostě co malé koupí a ještě jí k nim kupuje plíny,ubrousky a mazání.
Ale už mě to začíná štvát to věčné srovnávání,nemám daleko k výbuchu.

petrusam
2. říj 2011

naši ne-e, milujou je všechny stejně .. tchýně ano, bohužel ...

elvira
2. říj 2011

Tak to, že vztah ke každému vnoučeti budou mít babičky jiný , je docela pochopitelné.
Jen moc nechápu, že to nedokáží tak nějak "schovat" - zkrátka že aspoň zhruba nedokážou mít stejný přístup ke všem. A nejhorší, když na plnou pusu řeknou, že tohle vnouče mají radši než to druhé... 😝
U nás není moc s čím porovnávat - tcháni mají jediné vnouče - našeho malého - když se nám 4 roky nedařilo otěhotnět, tak do nás šili dost hnusně a pak to proložili srdceryvnou hereckou etudou, jak by rádi vozili kočárek, hlídali, kupovali...bla bla bla.
Malý je na světě a nebýt nás, tak ho už zase půl roku neviděli...
Švagrová děti nemá a asi mít nebue.
Moje mamka bohužel už nežije...

Docela dost se v okolí setkávám s tím, že dítě od dcery = vlastní, dítě od snachy = cizí... 😖

nephila
2. říj 2011

moje tchýně má vnoučata akorát od nás a dělá mezi nima rozdíly také.....syn je jednička dcera ji nezajímá a vždycky pro ni bude nula navíc vzhledem k tomu,že už přes tři roky o nás nemá zájem ani neví,že máme ještě třetí holčičku.....jsem ráda , že už se s námi nestýká......

cervik1111
4. říj 2011

MILUJI JE VŠECHNY STEJNĚ 🙂 🙂 🙂

malcovka
12. dub 2013

Ano,moje maminka dělá velké rozdíly a já to vždy opláču.Je mi to tak líto,Moje děti nikdy nevyzvedne ze školky,nikdy s nima nejde ven na hřiště natož aby si je vzala k sobě aspoň na víkend.Co bych zato dala mít aspoň jeden den pro sebe.Sestra má od mamky luxus prostě je zbožňuje.Hlídá vyzvedává ze školy,školky jde s nimi na kolo na hřiště nemluvím o týdnech strávených u babičky.Bydlíme obě od mámy cca 15 až 20min.cesty. 😒 Někdy jsem opravdu hodně unavená 😢 to jistě všichni dobře znáte.Už jsem o tom dala s mámou řeč,ale nikam to nevedlo jen k veliké hádce.Prostě já to nepotřebuju,prý to zvládám a sestra........

lamakrelka
22. dub 2013

Jako malá jsem zažila rozdíly u obou mých babiček, stejně jako moje ségra...babička (taťkova maminka) má dcera a syna (můj táta) a vždycky pro ni byli víc kluci než já se ségrou...nikdy jsem u babičky nespala, nebyla na prázdninách nebo tak, protože tam vždy byli bratranci...v posledních letech se babička hodně snaží, ale bohužel už je na to moc pozdě! druhá babička (mamky maminka) je to samé...měla 3 děti anejraději měla sestřenice od svého syna...dodnes si pamatuju, jak dostala sestřenice žvýkačky a ja ne, protože sestřenice bydlí dál a já je dostala před týdnem...všechno tohle se na mě docela podepsalo a nesnáším nespravedlnost a pokud tohle bude aplikovat tchýně na mém dítěti a dělat rozdíly mezi vnoučaty, a já vím, že bude, protože rozdíly dělá i mezi dětmi, rozhodně se ozvu! jak chcete vysvětlit malému dítěti, že u babičky spát nemůže, tohle si brát nemůže, proč nedostal stejně jako jiný...má snad doplácet na to, že se někdo rozhodl bydlet příliš daleko od rodiny,nebo naopak příliš blízko? NE, NE, NE na mém dítě se rozdíly dělat nebudou a pokud ano, takovou babičku nepotřebujeme!!!

klarkab2
26. srp 2013

To moje dcera 17 let nechce k babičce vůbec jezdit. Přibližně půl roku u ní bydlí moje sestra, která se rozešla se svým přítelem a má tu s sebou dvě děti 6 a 3. Vždy když přijede musí se o ně starat od rána až do noci a nemá chvilku pro sebe a když toho má dost tak je zkouší něčím zabavit, aby si mohla na chvíli oddechnout tak je nařčena z toho, že je na děti pěkně protivná a oni jak jí mají rádi. Dělají ji jeden naschvál za druhým, pořád se na ní věší a babička své dva miláčky samozřejmě upřednostňuje. Je mi jí líto a nevím co s tím mám dělat. Nenutím ji tam jezdit.

blahova_andrea
26. srp 2013

u nás je zásadní rozdíl v tom, že s naším synem téměř bydlí, takže se vidí často a mají vzájemně úplně jiný vztah než s vnoučaty, která vidí 5x do roka na nějakých oslavách. přijde mi to přirozené. pokud dávají dárky, tak dávají všem stejně, ale pokud jde o city, myšlenky, pohlazení apod...tam je náš Miška těžce protěžovaný.

veny28
21. čer 2021

@malcovka to je moje tchyne..

orisek56
22. čer 2021

Koukám téma pro mě víc jak aktuální.... Naše děti vlastně nemají babi už žádnou.