Deti z predchozieho manželstva. Som z nich zúfalá

cinderella82
20. únor 2009

Ahojte babenky.Pisem lebo som zufala z mojho nastavajuceho.Ide o to,ze on je troska starsi odomna a uz bol zenaty predtym.Z toho manzelstva ma dve deti(syn 13 a dcera 11).A tu zacina problem.Sice s nami neziju v jednom state,ale chodia k nam asi tak 4 krat do roka a v lete ostavaju na 2 mesiace.Ked su u nas tak vystrajaju,chodia spat o 2-3tej rano,trieskaju s dvermi atd atd atd...Ale ocinko im nic nepovie.Ten ich len rozmaznava a dotuje s peniazkami.Nehovoriac o tom,ze musime robit vsetko,co si zelaju deti,chodit vsade kam chcu ist deti.Mna to vsetko strasne stve a nemozem nic povedat lebo hned je ohen na streche.Parkrat som mu chcela povedat,ze by to mohlo byt tak a tak a on hned vyskocil,ze sa nemam starat,ze oni niesu moje deti,ale on vobec nechape,ze ja nechcem byt ich mater,ale,ze jednoducho toto je aj moj domov a snad mozem aj ja mat nejake slovo.Napr.ked sme sa prestahovali tak sme kupovali novy kozeny gauc, postele a prisli jeho deti a len,aby bolo dobre ,aby sa im u nas pacilo,tak ich nechal skakat po novom gauci a posteliach.Vtedy som mu povedala,ze to znicia nech neskacu,ale on,ze sa nic nestane.A doslo na moje slova a roztrhli novy gauc-to je len ako priklad.Takychto prikladov by som tu mohla uvadzat do zajtra.
Dalsi problem je,ze neustale uprednostnuje deti pred mojou rodinou.Teraz v juni sa mame brat a on mi stanovil presny cas kedy maju prist moji rodicia,aby bolo dobre lebo vtedy a vtedy pridu jeho deti.Minuly rok v lete som si chcela zavolat kamosku tak som sa ho pytala kedy odchadzaju deti lebo este nemal spiatocne letenky.Samozrejme podrazdene reagoval,ze im tie letenky uz pojde kupit,ale vobec nic nevybavoval.Stale ked maju prist moji rodicia tak mi doslova nadiktuje kedy "mozu" lebo potom su tu jeho detina 2 mesiace.Strasne ma vytaca s tymito svojimi postojmi a ja potom citim k tym detom odpor a on sa divi,ze preco som taka a preco nemam naladu.Ked ja si ani nemozem povedat svoj nazor.
Celkovo je velmi dobry clovek a nerada by som onho prisla,ale toto je jedina moja dilema,ze,co sa tyka jeho deti ja som uplne nikto.Ale on si neuvedomuje,ze proste tu byvam aj ja a niektore veci musia akceptovat.Je toho strasne vela ,ale chcela som sa vyrozpravat.Fakt mam kvoli tomu dilemu a uplne zvazujem ten sobas.Sme spolu 5 rokov,ale obcas mam pocit ,ze to nezvladnem.
Baby myslite,ze je fakt problem vo mne???Ze to mam jednoducho prekusnut a ist dalej???Som z toho zufala a dnes su na ceste k nam a ani neviem ako dlho tu budu lebo tatko este ako klasicky nekupil letenky spat...

konoupek
20. únor 2009

Cin,pokud bych si to s nastavajícím pořádně neprobara a nedošli jsme k nějakému společnému kompromisu,určitě bych se do svatby nehrnula ani omylem 😕 .

luckaa
20. únor 2009

Mě se stalo něco podobného,sice jsem ještě s partnerem nežila,ale nenechala jsem jeho dceru,aby mi diktovala život,její tatínek ji taky nechtěl nic zakazovat,takže jsem se s ním rozešla.Tím nechci říct,aby jste se rozcházeli,ale já osobně po vlastní zkušenosti bych do svatby taky nešla a snažila se to nějak řešit,časem by se to mohlo stupňovat.

astrane
20. únor 2009

Nejlepší by bylo na ty dva měsíce odjet,ať si je tatínek užije sám...ale asi to není moc reálný.
Osobně bych muže,který nebere v potaz můj názor nechtěla.jednou jste partneři a máte se tak chovat oba.Svatbu bych si tedy ještě hodně dobře promyslela,protože dělat jim blbce celý život by se mi nechtělo.A s věkem dětí to bude asi horší...nebudou si tě vážit a brát tě na vědomí a svýho tátu budou mít vždycky na své straně,a ty budeš ta špatná,přestože to co po nich chceš,tj slušné chování je taky pro jejich dobro.Zasloužíš si jejich respekt a přítele též.Nenech si diktovatkdy kdo může přijet,schválně bych se nezeptala a pozvala si návštěvu stejně jako on děti.Když je to samozřejmé pro něj,proč ne pro tebe?držím palce,nebudeš to mít lehký....Vím co to je někoho milovat,ale nechat si líbit toto všechno-to není řešení...

anatanka
20. únor 2009

Jak jsou nekde nevlastni deti, tak to skripe vzdy. Je to zkratka jedna z nejvetsich zatezi pro vztah.

robin154
22. únor 2009

Ahoj, manžel má taky kluka z prvního manželství. Dítě s námi sice nežije, ale je potřeba si uvědomit, že to dítě je a bude. Prostě musíte počítat s tím, že otec bude chtít své děti vídat a že je tady taky matka, která se vám v horším případě bude pořád cpát do života ať už nesmyslnými požadavky na zvyšování alimentů, nebo prosbami o příspěvek na to a ono nebo bude chtít dítě pohlídat, někam zavézt, přivézt, něco nakoupit, potom vánoce, narozeniny, svátek... I když jste hodně tolerantní, podle mého názoru, nikdy to děcko nemůžete mít tak rádi, jako vlastní, alespoň mě to prostě nejde. I ten chlapec mě bere jako někoho, kdo žije s jeho tátou, a to je vše. Přesně jak píše anatanka, je to velká zátěž pro vztah a je třeba si to hooodně promyslet. Děti mají svou povahu, svoje nálady a názory, někdy jsou i "naočkované" od maminky a vy se můžete snažit jak chcete, ale prostě se mu nebudete líbit a nebude vás poslouchat a třeba i ignorovat. Prostě to dítě neznáte od malička a nevíte, co má v hlavě a jak se to vyvine... Ano vztah dítě x nevlastní rodič jde do jisté míry ovlivnit, ale ne úplně. Je tam spousta faktorů, které neovlivníte.

simour1
26. únor 2009

cin,podle mě není na Tvé straně žádná vina.Samozřejmě se dětem nikdy úplně nezavděčíš a oni Tě nikdy nebudou respektovat jako svého rodiče.Ale měla by existovat vzájemná tolerance-jak Tvoje k nim,tak i jejich k Tobě.To samé platí o TP.Je jasné,že děti miluje a jsou mu vzácné,proto by jim trpěl zřejmě,i kdyby mu po hlavě lezly!!!Ale takového přístupu děcka ihned začnou zneužívat.Rozhodně bych si na Tvém místě důkladně promluvila s TP a vyložila karty na stůl v tom smyslu,že pokud nebude respektovat Tebe jako rovnocenného partnera a každou situaci s Tebou řešit,tak ustoupíš od svatby.Aspoň já bych takhle reagovala.Pokud Tvé názory neuznává teď,co za pár let?A aby jsi se musela prosit,zda mohou rodiče nebo kamarádka k vám na návštěvu,tak to vůbec nechápu.Každopádně přeji hodně štěstí a ať vše dobře dopadne 😉

keba
26. únor 2009

Ahojky cin..úplně souhlasím z názorem simour!!i já mámmanžela který má z prvního manželství 2kluky 9 a 11let.A musím přiznat že život s nimi je pro mě peklo!!!tedy byl...protože po neustálých hádkách a rozepřích to u nás dopadlo tak že manža jezdí co 14dní za něma bydlí cca50km.bere je na výlet nebo ke svým rodičům..domů je nyní už nevozí...tak jak to už bývá tak i můjmanžel jim vše vždy toleroval a všechno jim koupil...děcka ho maj na háku a berou ho spíše jako kasičku,mě nikdy netolerovali a spíše dělali naschváli....vím velký vliv byla manipulace BM.ta je měla pěkně naočkovaný...jistě že ,že tohle není ten ideální případ ale já jsu štastná že se nemusím stresovat co 14dní,a doma být rozhádaná 😒 proto opravdu uvážlivě rozmyšlej vše před svadbou...přeju at ti vše výjde a jseš štastná 🙂

simour1
26. únor 2009

keba,no ze mě mluví taky trochu zkušenosti-z 1. manželství mám 2 děti a snažím se,aby se k mému současnému manželovi chovaly slušně.Občas to skřípe oboustranně,ale musí to chování splňovat určité meze.Kdybych mohla vzít vše zpět,už bych si hooodně rozmýšlela jít s děckama do jiného vztahu.Není to žádná legrace pro nikoho v domácnosti. 🙂 ☹

winielka
6. bře 2009

ahojky cinderella:
já mam muže ten má dvě děti z předchozího manželství kluka 13 a dceru 15 let.

Za čtyři měsíce čekáme naše společné dítě...
Jeho děti k nám taky jezdí tak 4 krát za rok...já musim říct, že se chovají slušně....
a když mají přijet tak se muj manžel snaží semnou domluvit.jak a co podnikneme...jezdí k nám jen na víkend..
přeci jsou již starší a mají svoje zájmy..🙂

jen tak jediný mi příde že když přijedou a pak odjíždí mají až až až spoustu dárečků...
kolikrát si říkam že by muj muž moh být na mě taky tak hodnej....
(když k tomu platí i neslušný velký alimenty. ... bývalá manželka ho škubala kde mohla..)
ale zase když nejsou problémy jinak tak sem ráda že to klape.....doufam že bude takovej i k našemu malinkýmu mimi...🙂 ,

rozhodně bych ti poradila:

promluv si snim.... rozhodně mu řekni jak to vidíš ty a myslim si že máš právo říct svuj názor aniž by si byla nějaká ošklivá macecha...

a když bude na tebe řvát tak má radši svoje děti než tebe... a nestojí mu za to přemýšlet o harmonizaci vašeho vztahu mezi dětmi...

se svatbou bych opravdu počkala..než se toto téma vyjasní je to docela důležitý....
🙂

mladapani
10. bře 2009

Winielka- promin, ale veta Ma radsi deti nez tebe mi prijde hodne sobecka. Takovych srovnani je prave s nevlastnimi detmi potreba se vyvarovat. Tuhle lasku prece nejde srovnavat.

Mas stesti, ze tvuj muz sve deti asi tolik nemiluje, kdyz je vida ctyrikrat za rok, ale hodne casto chteji muzi i po rozvodu a i s novou rodinou svoje deti vidat co nejvice.