Dlouhotrvající manželská krize

dancicka
31. led 2012

Nevím kde začít - je toho tolik.... ☹ Jsme s manželem už 8 let spolu - po pěti letech vztahu jsme se vzali. Na začátku vztahu jsme se opravdu milovali a nemohli být jeden bez druhého. Opravdu jsme se na sebe z práce moc těšili, dělali jsme společně spoustu věcí, jezdili jsme na výlety, chodili do kina, vodili se za ruku, líbali se na veřejnosti.... prostě opravdová láska. Postupem času (asi jako ve většině vztahů) láska tak nějak vyšumněla a my žijeme na hromádce spíše jako přátelé. Hodně se hádáme a to tak, že se dokážeme urážet a ponižovat... Tyto stavy jsou čím dál častější a já už fakt nevím, jak z toho ven. Máme úžasného 7 měsíčního syna 😵 , kterého oba moc milujeme a neumíme si představit život bez něj. Já jsem teď už 2. měsíc na horách u rodičů a musím říct, že když má přijet manžel, já se na něj ani nijak extra netěším ☹ Sex mě poslední dobou vůbec nebaví, takže jsem pro manžela už fakt nezajímavá. Kdybych měla kam jít a byla bych zabezpečená, tak se ráda odstěhuji, ale nemám tuto možnost, takže v tomto vztahu setrvávám ☹ Nenávidím se za to, ale nemůžu si pomoct. Nikoho, nemám a ani nechci mít i když hodně mužů o mě projevuje zájem... Co s tím? Pomohla by manželská poradna? Nebo jak tuto příšernou krizi vyřešit?
Manžel je jinak hrozně fajn člověk, ale poslední dobou se fakt nemusíme.... 😒

petrunka01
31. led 2012

To je hrozně těžký ve vztazích radit,nikdo do toho nevidí.Důležitý ale podle mě je si ujasnit,jestli chceš bojovat a vztah se pokusit zachránit,jestli ti to za to stojí.Zdá se mi,že by to za snahu stálo,pokud se neděje nic opravdu vážnýho a "jen" vyšuměla vášeň a nastal stereotyp.
Pokud je možnost,tak dejte dítko na hlídání a jděte spolu na večeři nebo aspoň večer,když spí,si sedněte a zkus tohle všechno říct jemu,co on na to.Třeba nic moc jako problém nevidí,chlapi jsou jiní...A manželská poradna?Osobní zkušenost nemám,ale mám za to,že objektivní člověk,co není kamarád ani jednoho by určitě pomoct mohl,aspoň si ujasnit to záklandní-chceme být spolu nebo ne..

vvvecna
1. únor 2012

@dancicka naprosto ti rozumím,poslední dobou řeším dost podobné otázky,jen stále bydlím s manželem doma,ale když se vrací z práce,tak se mi většinou hned zkazí nálada.taky nevím jak dál,jestli s ním zůstat nebo se rozvést,někdy si říkám,jdu a je to,ale někdy příjde dom a má dobrou náladu a vše nachvilu mezi námi naprosto skvělé,jako kdby žádné problémy nebyly,jenže za den-2 je to při starém
přeju hodně síly při rozhodování

bachovyesence
1. únor 2012

@dancicka mrzí mne, co se ti děje. Myslím, že pro začátek by ti mohly pomoci s pocity Bachovy esence. Srovnala by jsi se psychicky a měla možnost jasněji přemýšlet, co dál.
Jestli chceš, tak mrkni na můj profil, je tam odkaz na mé stránky, kde najdeš více informací o tom, co to je.

anatanka
3. únor 2012

@dancicka Dala bych vasemu vztahu jeste sanci. Jak jsi sama psala, manzel je fajn clovek a nic zavazneho se nedeje, jen prisla krize, ktera muze zase odeznit. Takove veci se ti stanou v tomhle i v jakemkoliv jinem vztahu. Urcite bych na tom jeste zkusila zapracovat a to treba i pres manzelskou poradnu, muzes zatim jit jen sama.
To, co popisujes prislo az s ditetem, ze?

dancicka
autor
28. únor 2012

@anatanka Jj, začalo to tím, že jsem otěhotněla.... 😒

anatanka
28. únor 2012

@dancicka Zkuste tu poradnu, stoji za to vyzkouset veskere moznosti, evidentne sami moc nezvladate a placate se v zacarovanem kruhu...
Prvni rok po narozenini ditete je celkove pro vztah extremne narocny, ono se o tom moc nemluvi, spis se vsude ukazuje, jak je spolu nova rodina strasne stastna a jak si uzivaj lasky, ale probiha tolik zasadnich zmen, ze ne kazde partnerstvi je schopne je ustat. Spousta paru se rozchazi prave v teto dobe.

dancicka
autor
28. únor 2012

@anatanka Když ono je to stále jako na houpačce - jednou je to dobrý a jindy jsme oba na zabití.... Neházím flintu do žita, to ne, ale ubíjí mě to 😖

anatanka
28. únor 2012

@dancicka Presne z toho duvodu jsem prave psala, ze se tocite v zacarovanym kruhu...

Podle me to prejde, jde jen o to vydrzet a mozna i s pomoci nekoho zvenci.

dancicka
autor
28. únor 2012

@anatanka To jo... musíme to nějak vyřešit. Taky je mi jasný, že si sami nepomůžeme.... A Ty máš zkušenost s poradnou?

zelva1980
14. čer 2015

ahoj jmenuji se jitka mame s manzelem po 11letech krizi ale velkou chce odeme odejit a nechce dat mi sanci byla jsem minulosti nanej zla a tet mi vse vraci co mam delat prosim

andelka
14. čer 2015

@zelva1980 nechat ho jít. Pokud chce odejít a nechce ti dát šanci a přes minulost se přenést ( není to jeho povinnost) tak nezmuzes nic. Někdy je prostě potřeba jít dál. Pokud jsi na něj byla v minulosti zlá a víš o tom,tak bohužel neses následky.

zelva1980
15. čer 2015

nemuzu ho nechat odejit mame holcicku a nechci aby byla bez taty to ne odpoustet je lidsky a vsechny chybujem

@andelka

andelka
15. čer 2015

@zelva1980 nemůžeš si vynutit odpuštění. Co jeden dokáže odpustit,druhý ne. I když máte dítě,může odejít. A zůstat tatou, ale ne tvým partnerem. Jestli ho nenechas, aby se rozhodl sám od sebe to překonat a zůstat s tebou ve vztahu,tak se ti to vymsti,obvykle urputna snaha je kontraproduktivní,totéž apel na dítě,vyzni to jako manipulace,vyvolání pocitu viny,a na tom se nový začátek stavět nedá.

zelva1980
15. čer 2015

@andelka ja se stehuji odnej do bytu on zustane s malou i jdem do manzelske poradny budem vse skouset

andelka
15. čer 2015

@zelva1980 to záleží jen na vás,jak se to vyvine. Jak moc je to mezi vámi zlé.
Je zajímavé že on chce odejít a pritom odcházís ty.Ale je dobře že máte možnost se rozestehovat,vyzkoušíte si to včetně dělby péče a uvidíte,třeba to bude mít tmelici efekt.

zelva1980
17. čer 2015

uz je to lepsi mame termin do poradny uz nenosi mobil vsude uz se usmiva 😉

andelka
17. čer 2015

@zelva1980 tak držím palce 🙂 musíte chtít oba, a opravdově, aby to mělo smysl.

zelva1980
17. čer 2015

ja sem ho nenutila jen sem se zeptala ci chce to resit rekl ze jo a ze pujde do manzelske poradny tak by rekl ne nebudu vytahovat nase veci u nekoho koho neznam

andelka
17. čer 2015

@zelva1980 tak to je super.

zelva1980
17. čer 2015

muzou se vratit city keme casem odneho

andelka
17. čer 2015

@zelva1980 možné je všechno 🙂

zelva1980
18. čer 2015

uz se nehadame je pohode nasla jsem si i praci takze aspon vi snad ze se snazim
🙂

victress
18. čer 2015

@zelva1980 nemá milenku? protože jestli už nenosí mobil všude, tak ho asi milenka odkopla a teď jsi mu dobrá, promiň, že to píšu tak natvrdo, ale i tohle může být varianta a měla bys na to být připravená, že teď vztah slepíte a až milenka přileze zpět, budeš to mít znova a tuplem zlý....

zelva1980
18. čer 2015

ale ja nic nenasla zadnou esemes ani mobil

zelva1980
18. čer 2015

@andelka tet mi tu jedna napsala ze mohl mit manzel milenku proto nosil mobil vsude i do koupelny tet ho nenosi a tak ci ho odkopla

zelva1980
18. čer 2015

@andelka nevim cemu verit uz

andelka
18. čer 2015

@zelva1980 no popravdě, je to divné. Pokud si člověk takto hlídá mobil, velmi obvykle proto, že nechce,a by se na něco přišlo. Ale proč už to nedělá, těžko říct.
Pokud nemám co skrývat, nejsem upnutý na něco, co musím vědět avyřešit hned teď a nechci o cokoliv přijít, tak přece nechám mobil klidně ležet na stole, nechodím s ním na záchod apod.

jesjaja
18. čer 2015

Chlapi jsou nevěrní z různých důvodů, někdy se jen nudí, někdy si vzali pdo vlivem hormonů tu nesprávnou. Docela výstižné http://syptakova.blog.idnes.cz/c/465504/mila-ex...

jesjaja
18. čer 2015

@zelva1980 Začít teď pracovat sama na sobě a o chlapa se teď moc nestarat. Být na něj milá, řešit jen provozní věci a jinak se zařídit po svém. Třeba chlapovi začnete chybět. Když ne, jedná se většinou o mrtvý vztah. Chce to ale vydržet dlouhobě, je to otázka měsíců

victress
18. čer 2015

@jesjaja tak to je super napsané, bohužel pravdivé 😝