Domácí násilí. Jak ochránit dítě?

maribea
10. únor 2013

ahoj maminky, mám důležitý dotaz. S přítelem (teď už bývalým) máme holčičku. Odešli jsme od něho protože je silně agresivní, absolutně nemá problém mě seřezat před dcerou. No, mám jí soudně svěřenou do své výhradní péče. Naštěvuje ji u mě, párkrát jí měl venku. Když tu byl naposledy, nebyl schopný pochopit banalitu ohledně dcery, rozčílilo ho to a opět vyletěl. Praštil se mnou o skříň a za ohromného řevu a nadávek jakou má obrouvskou chuť mi rozkopat žebra mě škrtil. Po té mi ještě zkroutil ruku takovým stylem že jí mám ve škrobáku, snažil se mi vyrvat z ruky telefon (v 6 měsíci těhu mi jí zlámal). Malá to vše viděla, celou noc se mi budila s hysterickým pláčem... Následovalo jeho "zhroucení" :-/ pláč, omluvy, věty typu - víš přece že mě nesmíš dáždit... Kdysi mi říkal že by mi vědomě nikdy neublížil (udělal to několikrát). Teď to tvrdí i o dceři a já umírám hrůzou že mu rupnou nervy a něco jí udělá. Co mám dělat aby mu soud zakázal přístup, případně návštěvy pouze v mé přítomnosti nebo dohledu sociálky? Nejde tu o žádnou pomstu, nýbrž o ochranu dítěte ☹

xsenova
10. únor 2013

Nenapadlo ta spravit video zaznam? Staci mat zapnuty doma digitalny fotak s kamerou - u takych ako je tvoj ex sa na dalsi utok nikdy dlho necaka.

blahova_andrea
10. únor 2013

@maribea tak nejdřív bych se jich zeptat jestli něco slyšeli a jestli by byli vůbec ochotní se pod to kamkoliv podepsat a ideálně by bylo sepsat výpověď na policii 😉

sisaha
10. únor 2013

@xsenova ja by som nepokusala osud s nahravkami. Na jej mieste uz nikdy nie som sama v byte ak by mal prist..zavolat si kamosku, rodicov, surodencov hocikoho...

maribea
autor
10. únor 2013

nahrávku jsem zkusila prostě zvukovou na mobil ale všimnul si toho

puskaruka
10. únor 2013

Urcite ho nikdy nepustaj do bytu. Vyhybaj sa mu ako sa da. Voci uradom bude bezmocny. Vezmi svoj aj dcerin osud do vlastnych ruk, ver si a nevzdavaj sa. Trestne oznamenie je v tomto pripade nutnost. Pri kazdej navsteve lekara s urazom si mala opisat skutocnu udalost ako si k zraneniam prisla. Papiere su v tomto dolezite. Ziadne prosenie sluby slzy z jeho strany nemaju v tomto vyznam, lebo to mu len davas dalsiu sancu aby ti ublizoval. Nezabudaj ze tym ohrazuje aj malolete dieta, pre ktore platia ine zakony ako pre nas dospelych.

vera_vila
10. únor 2013

@maribea on má od soudu návštěvy stanovené? Nebo se to nestanovovalo a je to na vaší dohodě? Pokud je nemá pevně stanovené, tak bych se zkusila vymlouvat, nebo mu prostě řekla, že pokud chce být s dcerou, tak jedině ve Tvé a ještě něčí přítomnosti, že máš strach a buď se s tím smíří, nebo bych požádala soud o určení styku... Každopádně bych i na základě Tvého zranění podávala hlášení na policii (teď už je na domácí násilí zákon), můžeš také soud požádat o předběžné opatření zákazu styku (měla jsem to s bývalým manželem taky, když mi vyhrožoval, když jsem ho vykopla z baráku), na to nepotřebuješ žádné svědky, stačí to, že na policii nahlásíš napadení či domácí násilí a na soudu podáš žádost s tím, že máš strach, že by vám mohl ublížit, že je agresivní a nepříčetný apod. A pak bych hned podávala na soud žádost právě o úpravu styku s dítětem (třeba na přítomnost Tebe a jedné další osoby)... To jsem chtěla tehdy udělat také (my ale neměli styk nijak upravený), ale bývalý se o syna nijak moc nezajímal, takže se s ním ani nesnažil kontaktovat, stýkal se s ním minimálně, takže jsem to nakonec neřešila... Zkus se poptat na nějakém intervenčním centru pro domácí násilí, jaké máš možnosti, abych ochránila sebe i dítě... Určitě Ti tam pomůžou i se žádostmi na soud a podobně...

kettynka1234
10. únor 2013

Na pohotovost, policajti a pak soud!

maribea
autor
10. únor 2013

@vera_vila ne, nemáme to stanovené, je to na naší dohodě. On mi pořád vyhrožuje že jestli mu malou nebudu dávat, že dá na soud aby dostal víkendy. O tom pochybuju protože už v rozsudku má napsáno že je agresivní... ale stejně... ☹

vera_vila
10. únor 2013

@maribea No, tak pak se vymlouvat, že je malá nemocná, že jedete pryč a začít rychle řešit přeběžné opatření a úpravu styku ve smyslu přítomnosti další osoby... On si může u soudu žádat o co chce, pokud má napsáno, že je agresivní, tak to stejně sociální pracovnice (jako opatrovatel v době soudního řízení) nedoporučí a soud vždy jedná ve prospěch dítěte a pokud by mu mohlo hrozit nebezpečí, tak má ex smůlu a pokud by styk povolil, tak třeba právě jen za přítomnosti někoho, před kým by si nedovolil "vylítnout" a ublížit... Opravdu zkus kontaktovat nějaké to intervenční centrum pro domácí násilí, tam Ti rádi se vším pomůžou... Za mě nic takového nebylo, ani zdaleka neexistoval proti takovým žádný zákon a jediné, co mohla tehdy policie udělat - tak násilníkovi Ty ty ty a odjela, neřešilo se to... Maximálně jsem mohla nahlásit třeba napadení, ale i to se považovalo jen za přestupek, pokud při tom nebylo ublížení na zdraví - v podstatě to tehdy fungovalo tak, že dokud Tě pomalu nezabil, tak s tím nikdo nic nedělal... Teď jsou jiné možnosti a i ochrana před takovými (i když s nimi už nežiješ) je na jiné úrovni... Zkus to tady, máš to nejblíže http://chrudim.charita.cz/vyhledavani-v-adresar...

moucha
11. únor 2013

hned k lékaři, abys měla papír, vyfot si modřiny na mobil a na sociálku....tam ti poví, jak púostupovat.Neblbni, tady se jedná o tvoji dceru, jakápak hysterka....

moucha
11. únor 2013

a jedno máš v tomto případě jisté, pokud to budeš řešit, stačí papír, že tě zbil a holku na víc hodin nikdy nedostane, případně se s ní nebude moci stýkat vůbec....policajti si poraděj a najdou svědky sami....řeš to....malá může mít už ted psychický problém co viděla a už ted si to klidně může nést do dospělosti a mít psychické problémy.....

moucha
11. únor 2013

a jedno máš v tomto případě jisté, pokud to budeš řešit, stačí papír, že tě zbil a holku na víc hodin nikdy nedostane, případně se s ní nebude moci stýkat vůbec....policajti si poraděj a najdou svědky sami....řeš to....malá může mít už ted psychický problém co viděla a už ted si to klidně může nést do dospělosti a mít psychické problémy.....a co dělá u tebe v bytě?holku mu někde předej a zase si ji tam vyzvedni....práh by mi nepřekročil, nežijete spolu díkybohu...

mijave
11. únor 2013

pokud voláš o pomoc - nikdy nekřič "pomoc", ale "HOŘÍ"!! Za prvé zmateš útočníka a za druhé: lidi se bojí, ale jsou strašně zvědaví, takže se přijdou juknout! Smutné, ale funkční... (Toto není z mé hlavy, ale z hodin sebeobrany)

eaka
11. únor 2013

Ešte ma napadlo k tým všetkým papierom zaobstarať aj nejaký od detského psychológa.. keď vravíš, že je svedkom útokov a má potom problémy... najlepšie, keby sa s takým hovadom už nikdy nestretla.. dievčatá si volia mužov, ako ich mamy.. mohla by zle dopadnúť ☹

p.j.jacky
11. únor 2013

Hned po jeho brutalnom zasahu volat policiu,povedat ze mas strach o svoj a dcerkyn zivot.Pripadne ak vies ze ma dojst nebyt sama.Mat tam mamu,susedu kamosku,niekoho..

helen_8
11. únor 2013

To je smutné, má problém a měl by se léčit!
Teď mysli hlavně na sebe a malou - aby z toho neměla psychické potíže do budoucna. Zkusila bych to co nejdříe řešit s právníkem a obrátila se na nějakou poradnu, která se zabývá domácím násilím. Tam by mohly být i právní rady zdarma.
Nenech si hlavně vyhrožovat, ten chlap patří do léčebny! Nikdo se nemůže vymlouvat na to, že ho někdo provokuje. Jsme lidi, musíme se ovládat! Držím palce!

@moucha Já bych mu dítě bez dozoru nedávala!

monad
11. únor 2013

pokaždé bych hned volala polici a jela na pohotovost, sbírala materiály k soudu a bylo by... hodně štěstí přeji!!! tohle nesnášim, asi bych ho musela zabít. vůbec bych mu dceru nedávala.. znam to od mojí matky měla to podobný s přítelem.. je to děs

seb
23. dub 2013

@maribea já bych vyměnila zamky nebo zmizela k rodičum, sourozencum, kamaradce , nebo si pozvat někoho domu-silnýho! vždy kdyz ma prijit!!! a rozhodne neverila, ze uz to neudela, hned volat policajty a vse nahlasit, ty se nemas za co stydet, ale on je ten nejvetsi srab!!!

maribea
autor
26. dub 2013

Holky moje, tak to všechno dopadlo takhle - došla jsem si k lékaři, nahlásila to a asi po týdn u mě zvonila policie. Pan doktor to udal. Byla jsem u výslechu, bio otec taky. Bude mít zápis v rejstříku, proběhne ještě přestupková komise kde si mám zažádat o omezený přístup... Vypadá to nadějně 🙂

eatygrenee
23. srp 2013

maribea: jak to dopadlo?