Dospělá dcera se potajmu sbalila a odešla

marecek4
1. kvě 2014

holky,vím,že jednou to přijít muselo,ale je normální a běžný,aby se dcera potajmu sbalila odešla,problémy u nás byly tak jako asi všude,určitě má na spoustu věcí svůj názor,který není vždycky shodný s tím mým,ale i tak,vycházely jsme spolu,zajistila jsem jí práci,sice žádné terno,ale aspoň něco,než by si našla něco jiného,u nás toho moc není ☹ -ještě minulý týden jsme si plánovaly jak budem spolu chodit cvičit,jak spolu pojedeme na výlet-že jí ho zaplatím k narozeninám-aby jsme byly taky chvíli spolu jako ženský a mimo domov,aby jsme měli chvilku na rozebrání i jiných věcí než jsou ty potřebný co se doma řeší pořád,a najednou je pryč i s většinou svých věcí,s klukem chodí asi tři roky,ale podle jejích slov s ním budoucnost neplánuje,už se s ním šla i opětovně rozejít-prvně když ji zbil,po cca půl roce se s ním dala znovu dohromady-ale teď dělá,že se nikdy nic takového nestalo a že jsem si to vymyslela a teď podruhé se s ním chtěla rozejít že poznala někoho jiného,ale vrátila se druhý den a jako by se nechumelilo,vím,že náš život nebyl peříčko a je připravená se o sebe postarat víceméně sama-jen je tu jedno ale-musí mít hotovou školu,což zatím nemá,že jsem jí řekla svůj názor tak je uražená,nebere telefon a vlastně se vypařila jako pára nad hrncem,určitě je tu dost mezi řádky,tak když tak budu dopisovat,ale to podstatný tu je snad napsaný

zamilovanadonej
1. kvě 2014

@marecek4 Já taky vypadla v 18ti z domu, sice oficiálně a školu hotovou, ale....nechte ji....léty je člověk moudřejší a každý si potřebuje namlátit hubu sám. Aneb "lepší se to posrat podle svýho, než podle toho, co ti raděj třy druhý".

marecek4
autor
1. kvě 2014

@zamilovanadonej jo,já taky vystřelila v 18,ale ne potajmu,prostě to tak nějak vyplynulo-než bych pořád dojížděla,ale ona je na druhým konci dědiny-a absolutně nevím,jak se mám stavět k tomu,že se prostě takto vypařila,ale do práce ji mám každý den vozit?

petrajurinova
1. kvě 2014

@marecek4 já jsem takhle "odešla" z domu něco po 17. narozeninách. S mamkou jsme měly pár výměn názorů, nějakou dobu jsem chodila s o dost starším klukem s vlastním bytem a tak jsem se jednoho dne sbalila a mámě za zády se "odstěhovala" k němu. Po třech týdnech jsem byla s omluvou a všema věcma zpátky u maminky - on maminčin domácí servis je přece jenom něco jiného než se bez rozmyslu a přípravy začít starat o domácnost a všechno okolo sama.

marecek4
autor
1. kvě 2014

@petrajurinova no domácí servis-ten se u nás moc nepěstuje,přece jen jsme od malička víceméně pořád sami-BM jezdil po světě a pak se odstěhoval ke kamarádce-a to už byly děcka celkem rozumný,no a to co měla doma vyměnila teda za to samý jen starosti o babičku a dědu toho kluka místo starosti doma,k tomu pole,zahrada,barák-to my neměli,jen tam může spát až do jedné a pak se v klidu najíst,to se doma nepodaří,přece jen někdo oběd nachystat musí,druhý do obchodu-prostě běžná domácnost a ne hýčkání nevěstinky

kitinka76
1. kvě 2014

@marecek4 hmmm, to je těžký... zkus ji spíš pochopit a hlavně jí nezavírej dveře, ať pořád ví, že se má kam vrátit 😉 mám taky dospělou holku, někdy je holt třeba jen trochu povolit opratě... když si vzpomenu kolikrát já jsem zdrha - stěhovala se z domu 😀
@petrajurinova ty ses třeba vrátila, ale neteř z domu prchla něco po 16. narozkách, teď oslavila 18-tiny a domů se už nevrátí, bydlí celou dobu s přítelem a na příští léto plánují svatbu 😉

brunetka11
1. kvě 2014

@marecek4 Pokud by sama nepřišla, neřešila bych to a odvozy nenabízela. Vůbec bych ji nevyzvedávala a pokud chce do práce, fajn, ale ať nakluše k vám domů.
Alespoň se třeba rozpovídá, proč to udělala...
Neprala bych, nežehlila, nenavařovala... Čím víc bude nucena se zapřáhnout do normálního života, tím větší je naděje na rychlejší vystřízlivění nebo naopak třeba příjemně překvapí a ukáže se, že se o sebe umí dobře postarat.

marecek4
autor
1. kvě 2014

@brunetka11 tak vzhledem k tomu,že do práce nic nejede tak jsem zvědavá jak bude toho jejího dlouho bavit vstávat ve 4,zavézt ji na jednu stranu okresu a pak sám jet do té své na druhou a zpátky je to to samé-nenabízím,dokonce teda jak jsem byla naštvaná,jsem jí řekla ať se zařídí sama,ale co bude?to je ve hvězdách

brunetka11
1. kvě 2014

@marecek4 Nech to na ni... vyčkej...
Když jí budeš dál opečovávat, nedostane šanci pochopit, jaké to vlastně je stát na vlastních nohách.
Jestli se o práci připraví - je to její boj. Pokud to poškodí tebe, vyřeš si to jen s lidmi, s nimiž jsi jednala. Ji ale neomlouvej...

Držím pěsti a přeji hodně sil...

shel44
1. kvě 2014

@marecek4 U nás to bolo tiež tak.. Jedného krásného dňa som sa zmbalila a už ma nebolo.. 😒
Netvrdím, že to bolo dobré riešenie..ale človek sa časom učí..

Z vlastnej skúsenosti viem, že čím viac sa budeš snažiť na ňu tlačiť aby sa vrátila, čo škola, čo práca..atď..tak to bude ešte horšie. ☹
Ona sama časom k tomu dospeje, ale ako vravela
@kitinka76 , aby vedela, že sa má kam vrátiť.. Len ju nechaj, nech si párkrát ,,nabije hubu´´..Inak to asi nepôjde..Nemáš ako chodiť dopráce? Nemáš peniaze na toto, na hento? sama si sa rozhodla, postaraj sa.. Samozrejme, keby niečo vážneho, si matka a pre svoju dcéru vždy budeš na dosah.. ale sťahovať opraty v otmto prípade nepomôže, ani vyhrážky ...a asi ani vysvetlovanie..Má pocit, že je dospelá a všetko vie najlešpei len ona sama..Tak nech si to vyskúša.. 😉

bambulal1
1. kvě 2014

@marecek4 Ja sem odešla něco málo před 18 a nelituju bydlela sem s partnerem s rodiči jsem se pár týdnu nebavila ale vše nakonec dobře dopadlo. Naučila sem se vážit si peněz (protože sem byla nucena si najít brigádu) školu sem zvládla mám maturitu. S rodiči jsem nemněla moc dobrý vztah když sem bydlela s nimi ale po mém odchode a udobření máme skvelý vztah. Je pravda,že sem od nich momentálne 450km ale vidíme se jak potřebujeme 🙂 a hlavne tedkom už když si lezeme na nervy se proste rozloučíme a jdeme si každý svou cestou 🙂
Nikdy sem toho nelitovala a vím, že moji rodiče sú na mne moc pyšní protože sem se postavila na vlastné nohy a nenatlkla si hubu (muj bracha i když má 26 a vlastnu rodinu nikdy ani nepremyšlel odejít z rodičovského baraku). Vědí, že se dokážu o sebe postarat.
Neh ju at to skusi nikdy nemůžeš vedet jestli nedopadne dobře. A s tým partnerem no jestli je tvrdohlavá tak s ním stejne bude musí na to príst sama jestlije ten pravý. A po pravde kdo v tak mladom veku ví kdo je ten praví 🙂 🙂 🙂

whitelilith
2. kvě 2014

Já se sbalila 2 dny po 18tých narozeninách v podstatě taky tajně. A ještě jsem neměla dodělanej gympl-čekal mě čtvrtý ročník. Doma to moc neklapalo-hlavně kvůli matčinýmu příteli, takhle to bylo lepší. Cestu zpátky sme si k sobě našli docela bez problémů asi po roce a myslím, že to bylo mnohem lepší, než kdybych doma bydlela-to by byli furt jenom hádky. Bohužel mamka v mých 23letech zemřela a teď mi moc chybí ale v dobách její nemoci jsem si našla cestu i k jejímu partnerovi, kvůli kterému hádky vznikali a vídáme se doteď. Takže se neboj 🙂

pluba
2. kvě 2014

@marecek4 Mohu Vám pomoci se osvobodit od pocitů a myšlenek, které se Vám v této situaci honí hlavou. Navíc, pokud se dříve nepřihlásí někdo další, mám ještě jedno volné místo na 2 hodiny FasterEFT práce zdarma - iniciativa "Pošli to dál" - je to popsáno na mém blogu několik příspěvků zpět (v současnosti má 23 komentářů, tolik žádný jiný příspěvek tam nemá).

kiki68
2. kvě 2014

nech to skusi,ale jednoduche to nebude. Nikde na nioho s otvorenou narucou necakaju. Mozno potom pochopi naco je ta skola dobra, to vsetko,co mama doma hovorila a vrati sa, uz mudrejsia. Ja som v 18tich tiez rebelovala,mala som dojem,ze vsetko zvladnem sama, ze rodicia tomu stejnak nerozumeju ( mala som ale zase naslapnute na slusnu karieru) takze v tomto to bolo trosku ine,ale aj tak. Prisla realita, prvy rok ma neprijali na vysnivanu vysku a skusila som tiez pracovat,potom vyska,ale aj tak, ziadna cesta ruzovym sadom ma necakala. Teraz mam s rodicmi vyborny vztah, ako sem tam sa pohadame,ale je to nic oproti tomu,co to bolo. Kazdy sa musi pouzit na vlaastnych chybach a vybrat si vlastnu cestu. Len chapem,ze sa ako mama bojis, lebo mas odzite svoje a vies,ze zivot nie je nejaka pohadka. Drzim palce!

mamca9
28. únor 2016

Me odesla prvni dcera pred 3 roky k priteli ale hodne v tom figurovala jeho matka zmanipulovala ji uplne ona potom lhala u nich lhala skola nedodelana ale udelala vse a nyni me rika ze taky udelala hloupost ale jsem ted na ni pysna jezdi k nam ma praci a je spokojena je porad s nim ale s jeho rodinou ae nestykame a druha dcera odesla pred tydnem neprisla ze skoly ma pred maturitou a je u pritele zase s tim nesouhlasim ale aspon jsme se dohodli ze bude tyden u nas a tyden u nej do maturity pak bohuzel chce byt s nim kde jsem udelala chybu starsi dcera rika mami nikde je zmanipulovana ale mama jsem ja a vycitam si to jenom ja proc

ammmi
28. únor 2016

Taky jsem odešla, chvíli po 18tinach. Ne sice tajně, proběhla debata na téma stěhování, samozřejmě rodiče byli proti, takže nakonec jsem řekla, že prostě jdu a hotovo. Maturitu jsem si v pohodě udělala (byla jsem ve 4ťáku). Třeba se jen chtěla vyhnout právě téhle situaci, netvrdím, že správným způsobem...
Jestli je dospělá, zvládne to, jestli ne, přijde s prosíkem zpátky.
Já jsem ráda, že jsem se odstěhovala tak brzo, měla jsem prostě klid, nemusela jsem sdílet pokoj s bráchou a s mamou jsme se nehadaly. Později teda jo, ale z jiného důvodu, to už je složitější povídání.
Dřív nebo později by to stejně přišlo a ruku na srdce, taky budu jednou v šoku, že můj malej chlapeček chce pryč, "copak se u nás nemá dobře?" ale tak to prostě chodí. Dej ji pár dní a pak ji zkus třeba napsat SMS jak se má nebo já nevím, něco, aby si nemyslela, že ji chceš zpátky domů. Snad začne komunikovat.

mamca9
28. únor 2016

@ammmi ja vim ale celou dobu byl klid no klid mela svoje nazory ja svoje ale vzdycky se to nejak vyresilo ja jaem chtela po ni jedine nelhat a vsechno rict popravde vcera si u nas sbalila veci a ze chce u nej bydlet maturitu pry dodela a dohodli jsme se ze do maturity bude tyden doma a tyden tam nechci ji ztratit ale nechci aby si myslela ze vyhrala a kdyz bude doma tak za ni budu vsechno delat jak doposud varit prat a ona s nicim nepomuze na to uz nemam