Dostáváte v dospělosti dárky od rodičů k narozeninám?

vejulinka
22. kvě 2013

Ahoj, mám dotaz, dostáváte v dospělosti dárky od rodičů k narozeninám, Vánocům a podobně?
U mě v rodině je zvykem si dávat dárky i kdyby jen maličkosti. V rodině u přítele mi přijde, že se tato tradice nedrží a přítele je mi i líto. Zrovna včera měl přítel narozeniny a od rodičů mu přišla jen sms "vše nejlepší" nic víc. Od mé rodiny dostal spoustu dárků a vůči jeho rodině mi to přijde trapně hloupé. K Vánocům jsme dostali společný dárek - novou žehličku (žehlím jen já). U našich jsme měli hromadu maličkostí já i přítel.
Jinak mají dobré vztahy, jezdíme tam pravidelně, na miminko se těší.
Z peněžní situace jsou také zajištěni, není to tak že by neměli alespoň na čokoládu.
Jak je to u vás? Je moje rodina nebo jeho "jiná" ??

ivda
29. čer 2014

U nás je to stejné. V naší rodině si dáváme dárky - jde o to, že si vzpomeneme a obdarovaný má radost, u manželovi rodiny to neřeší, a většinou si ani nevzpomenou na tu sms. ☹

hansed
29. čer 2014

Ano, dostáváme, potěší to.... s tchánovci i s našimi si dárky dáváme, drobnosti (třeba hrneček, bonboška, kytička apod.), hodnotnější dary směřujeme holčičkám.... k 30.narozeninám jsem dostala 2tisíce, ale to byly kulatiny 😉 neděláme extra oslavy, ale posedíme, na kafi apod., je to příjemné 🙂

glimmer
29. čer 2014

my se ségrou dostáváme od našich stále k svátku, narozeninám, Vánovům, Velikonocům, k MDŽ, ke dni matek (obě máme děti) a ke dni Dětí. Vždy jsou to jen drobnosti pro radost, ale potěší.

baffiny
29. čer 2014

k narozeninám a na vánoce dostáváme se ségrou dárky vždy, stejně tak jako je každému v rodině dáváme 🙂 u nás je to horší se svátkem, protože v naší rodině to bylo vždy jako druhé menší narozeniny a u manželovi si jen popřejí.. tak pak nevím jak tu budem dělat u dětí, aby jim nebylo líto, že od jedné babičky dostanou a od druhé ne... ale můžu říct, že můj otec poslední roky začal razit názor, že já se ségrou jsme na vánoční dárky už moc veliké, tak nám žádné nedává... mno když jsme velké my, tak on je ještě větší 😀 a taky nic nedostává 😀

medvidek
29. čer 2014

Dostáváme dárky od obou rodičů jak k narozeninám tak k Vánocům. Ale vždy jsou to účelné dárky, žádné blbosti, prostě se nás zeptají co chceme a hotovo. Třeba od manželových rodičů dostáváme každý rok už několik let dálniční známku a vůbec nám to nevadí, je to účelné a praktické a my jsme spokojeni.

adelka21
29. čer 2014

Také oslavujeme narozeniny dospělých a dostáváme / dáváme dárky k narozeninám a k vánocům.

mrsnikola
18. srp 2014

Pozdě ale přece reakce :D mě moji rodiče do nedávna obdarovávali 😀 předloni jsem dostala pračku, to jsem ještě bydlela s ex přítelem. Když jsem se vrátila, pračky byly dvě, a já si naivně myslela, že když je MOJE, nechám jí ve sklepě a až budu zase sama,mám o starost méně. Nic méně za rok ji naši prodali, bez mého svolení, a přiznali se až když jsem řekla, že jí chci dát kamarádce, protože já jsem už s nynějším přítelem měla pračku jeho. A peníze nepřiznaly a nechaly si 😀 a tento rok to vyústilo v hádku měsíc před mýma narozeninama. Nakonec jsme je slavili v rodinném kruhu u maminky mého přítele, která udělala báječnou atmosféru a od svých drahocenných rodičů,ehm jen matky, otec je nevlastní, jsem dostala akorát sms ve 23:50 : Tak vše nej, hlavně že ses stavila!!! a kvůli čemu hádka? Rodiče měli dojem že jim dlužím peníze, takže jsem musela zaplatit 2000,- za to, že můj nevlastní otec neumí počítat a matka stála na jeho straně, šlo o společný účet za telefony, který mimochodem mám jen proto, aby nepřišli moji rodiče o výhodný tarif, od zaměstnavatele jsem už měla 3x nabídku na lepší a bezstarostnější výhody s číslem od něj 😀 😀 od té doby na to s prominutím jebu a jediný kdo u mě má vždy dary je moje malá sestra 🙂 ostatně jak se do lesa volá....a rodiče nerodiče, když někdo nemá úctu k vlastním dětem, musí děti mít úctu k takovým rodičům?