Drogová závislost v rodině

suzief
3. zář 2013

Ahoj, jelikož jsem toto téma nikde nenašla, tak zakládám, nick neměním, nemám potřebu něco tajit či se vydávat za jinou osobu, každý máme svoje vlastní problémy. Byla bych ráda za vaše názory a příspěvky, pokud možno jen od těch, co si zažili nebo zažívají problémy s příbuzným, kteří jsou drogově závislý, páč jen vy víte, jaké to opravdu je. Já a my rodiče bohužel tento problém řešíme v podstatě 10 let a více. Mám dva bratry a oba jsou více či méně závislí na drogách, dospělí, bez práce a žijící u mých rodičů a je to opravdu peklo...
Nebojme se o tom mluvit a debatovat. Bohužel v dnešní době je to docela aktuální téma. Potřebuji poradit, co dělat. Vyzkoušeli jsme snad všechno, prosby, domlouvání apod. chvilku je klid a pak zas do toho spadnou. Celkem nedávno se starší bratr předávkoval pervitinem, šel na detox, byl tam chvilku a sliboval, jak se toho už nedotkne apod. ani ne měsíc po incidentu je opět nezvěstný a vše směřuje k tomu, že si vzal drogu, já už nevím, co dělat. Rodiče trpí, rodina se rozpadá, nic pořádně nefunguje, snažím se pomáhat, jak to jen jde. Mladší bratr je něco podobného ale né v takové míře ( marihuana apod. ). Ráda bych ještě poznamenala, že nebýt těch drog oba jsou velice hodní, dobrosrdeční kluci, nikomu neubližují a proto pokusy vyhodit je z domu ztroskotaly na citovém vydírání. Diskuzi zakládám, protože to potřebuji ze sebe dostat a zjistit, jaké jsou ještě možnosti v této situaci. Prosím, pokud se chcete zapojit do debaty, uvítám příspěvky od lidí, kteří to znají a zažívají ostatní, ať mi prominou...

koada
27. zář 2013

@suzief Ahoj, promiň, ale nečetla jsem celou diskuzi... řeknu ti jediné z vlastní zkušenosti... pokud si dá trávu, jen občas.. ok, ale jsou-li v tom tvrdé drogy tak vyhodit. Zničí to celou rodinu. Mám to za sebou... Pkud chceš víc vědět, piš do IP....

lucikpraha
27. zář 2013

@suzief je ji 20 let a živí je jeho Mamka, nechtěla být už doma a jelikos mamka je taky furt v práci tak ji tady už raději taky nechce... Snad se stoho taky brzy dostane ale musí chtít do ty doby nevzmuzem nic

suzief
autor
27. zář 2013

@lucikpraha to je dost mladá...snad se brzy vzpamatuje, nejhorší na tom je, že závislost je jako láska a té se těžko zbavuje

dujinka
27. zář 2013

Ahoj, take mame v rodine podobny pribeh..
Nas T. fetuje od 14let vyzkousel uz vse mozne, byl zavisly na pervitinu, heroinu, praskach..zneuzival i subutex, ktery je urceny spis k subst. odvykani. Dnes je mu 30. Byl uz asi 5xna detoxu, v nekolika komunitach a lecebnach..vzdy ho vyloucili nebo odesel sam. V posledni komunite si nasel pritelkyni, uz nezije v Praze, ale s ni v mensim meste. Bohuzel nema vyhrano, sem tam si neco da. Neema praci, sebevedomi, vzdelani, nema pro co zit, vse mu drogy vzaly..i to nejcenejsi zdravi. Ma tezkou cukrovku, prodelal hep. C atd.
Byl nekolikrat souzen a jen drahy pravnik ho vzdy zachranil pred trestem. Bohuzel ted uz vim, jaka tragedie to je, kdyz se vam vlastni dite da touhle cestou..uz nesoudim tchyni za to, ze ho davno neodrizli. Jsem matka. Jedno ale vim jiste a rikal nam to uz tehdy pred 10lety pan dr. Nespor v bohnicke lecebne.. pokud mu chcete pomoct, odriznete ho od sebe, nez znici zivot i vam.
Oni sami musi chtit mit chut a vuli neco zmenit. A cesta je trnita, uz to je bohuzel do 1 odrazuje .. prece jen v zivote je tezke se prosadit, vydelat penize..na drogach nic resit nemusi. Jestli jim chcete pomoct a ne je mit na krku do 50 nebo koukat jakse vam stejne nici pred ocima, vemte jim klice, reknete, ze je milujete a vrati se az budou chtit pomoct. Pomozte s hledanim vhodne komunity, navstevujte..
Drzim palce! 😒

lucikpraha
27. zář 2013

@suzief právě☹

marton
29. zář 2013

@suzief ahoj,je to smutné čtení co píšeš,ale vlastně sis už odpověděla sama.Bráchové už jsou dospělí a i kdyby nebyli závislí,měli by být už od rodičů a samostatní.Ze své zkušenosti jen to,co už tu holky psaly.Musí se závislosti chtít zbavit oni a rodiče je musí "vyhodit".To že budou mít z čeho brát drogy je závislosti nezbaví.Držím rodičům pěstě.