Exmanželka mého muže nám dělá ze života peklo

lena2005
23. dub 2014

Ahoj holky, omlouvám se, že budu také chvilku brečet a snad případné čtenářky moc neoberu o čas. S manželem jsme se poznali, když byl tři roky rozvedený. Jeho první manželství byl očistec. Žil s neskutečným magorem a popis soužití by byl námět pro psychologický traktát. Po rozvodu za ní manžel poplatil její dluhy, děti mu samozřejmě nedávala, a ještě každou chvíli kňučela, že nemají peníze a ať dá. Dával, platil, kupoval (alimenty dostává královské a stejně nemá) a pak jsme se poznali... Párkrát nám haranty podstrčila aby něco vykelišovali. Pak se nám narodilo mimino a ex začala vyvádět. Docvaklo, jí, že od nás už navíc nekápne. První počin byl, že na nás poslala sociálku. Jestli mají její děťátka k nám chodit, tak musí vědět, do jakého prostředí. Byla jsem na infarkt. Slušná rodina, krásné mimiko a sociálka? Testem jsme prošli. To se samozřejmě musí pomstít. Pár měsíců na to volala, aby se manžel přijel podívat na děti. Předtím je neviděl půl roku tak jel. celou návštěvu mu všichni brečeli jak nemají peníze a jestli jim nemůže dát aspoň pár korun. (dobře harantům vymejvá mozky). Manžela nenapadlo nic chytřejšího, že chudinkám dětičkám zaplatit keš půlku alimentů. Doplatek poslal ,,v den rozhodnutí soudu k rukám matky,,. Vše dopadlo dobře, dětičky se napapali a... ta svině na nás cca půl roku po této události podala trestní oznámení o neplacení výživného a aniž by nás někdo informoval přišel nám exekuční výměr se splatností do patnácti dnůůů.... Peníze jí dal, doklad na to neměl. Koho by to napadlo. Kde na to vezmeme nevím. Nemůžu je ani cítit. Ještě jedna věc mě točí do ruda. Druhé dítě si uhnala bůh ví s kým. Manžel podezření měl, ale malé děti jsou stejné, jak jde čas je čím dál víc vidět, že je to kukačka, na kterou my budeme solit další dlouhé roky. Moc bych si přála druhé dítě, ale dovolit si ho už nemůžeme. Jak se s tím nejlépe smířit? Omlouvám se opravdovým matkám samoživitelkám, ale jsem ze všeho nešťastná. Děkuji za váš čas. Lena

tarra27
24. dub 2014

@marci_1 krasne napsano...diky za kazdou takovou zenu..

marecekavendulka
24. dub 2014

holky,už sem nepište 😎 😉 ,myslím,že zakladatelka to už ani nečte ...jestli jí někdo poradil,tak to v těch příspěvcích bude hledat 2 dny. 😀 😀

kvakuska
24. dub 2014

@marecekavendulka nejde o to, zda to zakladatelka čte nebo nečte, rozpoutala veřejnou diskuzi na určité téma a diskuze teď jede sama o sobě ... navíc mám pocit, že zakladatelka chtěla být především litovaná, ale dostává se jí tu spíše odsouzení ... každopádně zajímavé téma 😎

marecekavendulka
24. dub 2014

@kvakuska mně to přišlo srandovní..nebudu tady spekulovat o tom,jaká zakladatelka je nebo není..ale tyvado,ona se na něco zeptá a pak se po pár řádcích stejně prd dozví,ptze my si tady už jedem svoje 😀 prostě je vidět,že je to ryze ženský diskuzní web.. 🙂

marci_1
24. dub 2014

@tarra27 děkuji,ale já si nepřipadám nějaká svatá 🙂 někdy je to vážně o nervy

briliantka
24. dub 2014

Řekla bych, že většina ex jsou svině co jim jde jen o prachy a o to udělat v té nové fungující rodině peklo,..když jsou děti velké tak to zkouší přes peníze,..bohužel to tak je,...ale já si myslím, že na každou svini se vaří voda! 😉

marci_1
24. dub 2014

@briliantka ale i mnohé z nás jsme ex s dětma a nechováme se tak 😉

briliantka
24. dub 2014

@marci_1 proto jsem napsala většina,...né všechny hážu do jednoho pytle 😉 najdou se i světlé vyjímky , co přemýšlí hlavně neubližovat dětem což je v tomto případě nejdůležitejší,.....

barinkas
24. dub 2014

Dámy, že vás to baví se o tom dohadovat.. každá má jiný názor tak to tak nechme.. zakladatelka chtěla řešit něco jiného než to k čemu to zas sklouzlo..
Raději vemte dítka na sluníčko 🙂 hezký den všem...

marecek4
24. dub 2014

@blahova_andrea rozhodně se nechci Tebe a ani nikoho jiného dotknout,a je taky možné,že tak to chodilo dřív-ale vím,že pokud jsem podala trestní oznámení tak BM vyzvali k návštěvě a vyjádření-policajti-cca 3 roky zpět,přišel vysvětlil a potvrdil že dluží-po víc dvou měsících jsem neměla odpověď tak jsem si tam zavolala a bylo mi řečeno,že přece nic nedluží a že mi psala nějaká vrchní komisařka-podotýkám,že v mezičase nezaplatil ani korunu a tak se dluh ještě navýšil-takže tady jsem skončila,no a po podání návrhu exekuce byl BM vyzván k doplnění plateb-pokud by uhradil něco co jsem já neměla potvrzené a k doplnění údajů,vzhledem k tomu,že nic neměl,peníze poslílal po rodině,po kamarádech a nebo bral na ruku-prostě na OSVČ jeho typu nemají žádnou páku,teď je na pracáku a neplatí opět a dál nic-takže fakt nevím jaké postupy jsou praktikovaný a nebo jsou praktikovaný pokaždé jinak,já osobně jsem tuhle cestu vzdala a snažím se vyjít s tím co mám,pokud náhodou něco pošle je to jen koruna navíc

blahova_andrea
24. dub 2014

@marecek4 já se taky nehádám o tom, jaká je úspěšnost vymáhání 😉 bohužel máš pravdu. díky takovým jako je tvůj ex přitvrdili zákony (doručení fikcí na trvalou adresu) a také exekutoři. prostě už se málo s kým kdo domlouvá a rovnou blokuje, co se dá. bohužel u spousty lidí opravdu není co zabavovat, protože buď dávno nic nemají a nebo v tom umí chodit na tolik dobře, že se na ten majetek prostě nemůže exekutor dostat. o tom se rozhodně nehádám. neříkám, že dát dluh na exekuci znamená automaticky rychlé zaplacení dlužníka tomu, komu peníze patří ☹ bohužel.

jancip
24. dub 2014

@briliantka Nezlob se na mě, ale představ si, že máš dvě děti, jsi na MD, muž Ti odejde za jinou, k tomu si nechá dům (ty na něho třeba nebudeš mít nárok, protože jste se nevzali a je napsán na něho) a musíš si tedy zajisti své bydlení a nějak vyžít. Pominu-li nějakou křivdu nebo něco podobného, máš se co ohánět. Po otci dítěte pak samozřejmě peníze chtít budeš a nějaká pětistovka pravděpodobně stačit nebude. Jenže s novou ženou si on pořídí další děti a nebudou zrovna nejlépe finančně vycházet, pak nová žena bude tlačit, aby alimenty byly co nejmenší. První ženu tohle samozřejmě nezajímá, ona má taky problém vyjít. A kdo má tedy pravdu? Pro novou ženu je pak ex samozřejmě problém a přítěž. A to píši čistě o materiálních věcech, to psychické jsem nechala stranou. (Modelový příklad, ne můj příběh).

marketa11112
24. dub 2014

@superkousky ano, vim, ze zakony u nas jsou spatne. vim, ze jsou postaveny tak, aby chranily deti a zenske to zrejme dobre vedia vyuzivaji je. ale ja byt muzem v teto situaci, bojovala bych. chlapi jsou v cr chudaci.

superkousky
24. dub 2014

@marketa11112
To jsou,ale zrovna tenhle mi nepřijde zase tak špatnej (hlavně kvůli tomu dítěti).
Každej chlap má možnost si testy DNA nechat udělat hned po narození dítěte,ale pokud na to dlabe a vzpomene si za pár let,tak je dobře,že má smůlu.

laurital
24. dub 2014

@orchidis Vis co me pokazde prekvapi?Jak nekdo, kdo to ale vuuuubec nesleduje ma takovy prehled.A prumer cca pet komentu denne je hniti? 😀 😀 A kolik casu jsi stravila ty ctenim, nebylo lepsi se venovat decku?
A pokud byt moralistkou znamena, ze mam nejake zasady, ktere mi vstipili rodice a ziji podle nich, tak se menit nehodlam.

milada2
24. dub 2014

@marketa11112 Ve vetsine pripadu asi ano, ale nekdy je to i naopak. Kamaradka se rozvadi a manzel ji dela pres jejich dceru (kterou asi nema nijak moc rad a ona jeho vubec ne, proste se schvalne nsti) peklo a dost mu to prochazi. Prochazi mnoha a mnoha znaleckyma zkoumanima, u kterych mu jdou vetsinou na ruku a kamaradka z nich vychazi jako kreten. On je zdatny manipulator a ona mily a hodny clovek... smula

marketa11112
24. dub 2014

@milada2 ano i to se stava, souhlasim. vždy to není jednoznacne ---psala jsem také nekde takovy priklad --ma spoluzacka to mela obdobne.

marketa11112
24. dub 2014

@superkousky ano, dite je ochraneno, matka většinou také. myslim, ze pokud doma je vse v pohode, chlapa ani nenapadne, ze by mohl mit parohy. napada je to az ve chvili, kdy jim zenska dava kapky, syn zacina byt podobny sousedovi . 🙂) bohužel většinou mivaji trosku delší vedeni nez zenske. sama bych to svému muzi nikdy neudelala. nemohla bych se mu podivat do oci.
jinak je pravda, ze manzel ochlasta, který jen a jen tvori dluhy také není vyhra, pak ano, pak je mi lito zenske. ale nepripada mi,, ze tohle by byl takovy pripad.

mourovata
24. dub 2014

@lena2005 také jsem vyvdala 2 děti z předchozího maželství, asi k nim mám jiný vztah i když bych jim taky někdy jednu švihla jak jsou držkatý a naočkovaný, ale člověk se s tím musí poprat sám v sobě - ty děti za nic nemůžou. Nevím všechny cesty k exekuci, ale nám přišlo jen oznámení, že si ex zažádala o exekuci z platu manžela a žádné poplatky navíc neplatíme, pouze klasické výživné i když je tam z minulých let, kdy měl manžel vyměřeno neadekvátně vysoké výživné, dluh. Jen se protáhne doba placení alimentů. Naše EX také zkouší co může, ale je to o vás, jak si to dokážete uřídit. U nás teď přišla s tím, že chce pro děti na prázdniny na zaplacení různých táborů a pod. skoro 20 tisíc + běžné alimenty. A to má být pouze naše půlka. Jen by mě zajímalo, kde vezme ona dalších 20 tisíc na druhou polovinu, když pořád brečí že nemají co jíst. A to nemluvím o našich problémech, kde mimo jiné abych mohla otěhotnět musím podstupovat drahé IVF (umělé oplodnění)

tarra27
24. dub 2014

@laurital to víš,pokud slepě nelituješ, nesouhlasíš, tak nejsi vítaná....

jo a tím, že chodíš sem, nemáš přátele, deti a ani manžela....a pokud, tak se jim nevěnuješ....a tohle je 100% příspěvek k tématu 😀 😀 😀 😀 😀

´takže laurital, jdu dělat užitečnější věci 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

ale díky za tebe, že jako jedna z mála nereaguješ podrážděně, nesoudíš a jsi normální fajn baba, která diskutuje a zamýšlí se nad tím, když někdo napíše k tve reakci komentář....že nejsi přecitlivělá a máš nadhled....a to se domívám, že někde jsme spolu také nesouhlasily....ale mě to neva....každý má právo na názor...diskuze není o tom slepě přikyvovat....a já tohle mám nastavené i s kámoškama a díky Bohu za ně....kleplo by mě, kdyby mi jen přikyvovaly....

takže se tu mějte všichni báječně ...a v životě vám vše dobré vychází.....

briliantka
25. dub 2014

@jancip o čem se tady bavíme? Já jsem reagovala na to , když ženy chtějí víc než by jim nálaželo,.tvoje modulová verze tudíž není na mě a nebudu se k ní vyjadřovat 🙂 😉

jancip
25. dub 2014

@briliantka No jo, ale kdo to posoudí, zda chtějí více, než jim náleží? Nová žena?

briliantka
25. dub 2014

@jancip zdravý úsudek 😉

lu777
25. dub 2014

@marketa11112 v ČR to pro chlapy jde, ale třeba v USA, tak tam může ex chlapa obrat o peníze, dům a ještě mít výživné i na sebe a to i pokud spolu neměli děti 😉 🤐
to jen tak na okraj...

jancip
25. dub 2014

@briliantka Tak to je mi pak jasný, proč je každá ex to, co jsi napsala.

lu777
25. dub 2014

@lena2005

jinak teda uf, úvodní příspěvek je plný velmi negativních věcí, popravdě pokud fungujete takto z obou stran, tak hlavně chudáci děti 😔 😔 🤐

doporučovala bych asi zajít do mediátorské poradny či jak se to jmenuje, bývá to u manželských poraden.... mohou v klidu poradit, dá se to probrat, poradit jak a co s doklady při placení v hotovosti a hlavně jak spolu v klidu vycházet....
co z těch dětí vyroste když budou v tomhle celé roky? copak za to můžou? 😔

zickemartina
27. dub 2014

@lena2005
taky mi prijde ze kdyz se otec chce starat tak se starat bude a ne jen posilat penize, ale je i navstevovat.
hazis na ni hodne spiny ale vinu nesou vzdy oba, kdyby chtel mohl si to soudne zaridit aby deti videl.
jsem matka samozivitelka otec plati alimenty dobre, ale o syna se nestara coz mne stve, vzdy jeho nova pritelkyne je prednejsi, zabava je prednejsi a syn? jen kdyz ho rodice tlaci potom co ja si stezovala. a to moc boli, protoze syn si to nezaslouzi. taky ted budu zadat o vic penez, proc ja se mam honit a strhat zatimco on si uziva s nejakou zenskou a hraje si na velkoryseho, vecere, dovolene vylety a ja synovy kupuju oblecenia hracky z druhe roky aby mu nic nechybelo.
to ze pouziva nekale praktiky je fakt svinarna, ale to ze se oziva aby upozornila tveho muze ze jeho dalsi deti stale existuji i kdyz ma novou rodinu je normalni. Ona to dela pro sve deti. a moc moznosti jak na ne upozornit nema. ono je tezke vysvetlit vlastnimu diteti proc uz ho tatinek nema rad a nestara se o nej a proc ma rad to nove miminko, kdyz se te na to zepta.
Kdyz si beres chlapa se zavazky tak s tim musis pocitat a smirit se s tim ze ty zavazky ma

simca31
12. kvě 2014

😅 člověk se nestačí zírat 😒 paní se na něco zeptala a vy jste to přetočily o 360 stupnu a přitom nikdo nevíte jak to v té rodině je jaká je ex a její děti určitě věděla do čeho jde ale že to bude takové nemohla vědět a většinou tady vykřikují matky samoživitelky na jednu stranu chápu ale když muž odejde od ženy i když mají dítě nemá právo už žít? a založit si novou rodinu? a co jsi budeme nalhávat některé ex jsou vychcané a vypočítavé a děti rádi očkují 🙂

sonik1112
13. kvě 2014

Myslite ze je normalni aby si pritel daval s exmanzelkou darecky a kyticky k narozeninam a ke svatku? Ona ma totiz narozeniny par dni predemnou a pritel jde do kvetinarstvi a koupi kytky zaroven. Stve me to a on se jeste rozciluje na me ze mi to nema co vadit.

anatanka
13. kvě 2014

Ja myslim, ze pro next bude ex vzdycky mrcha a naopak. Chlap muze napoviat co chce, ale kdo vi, co pak povida te druhe strane 😉
Ja s tim mam zkusenosti ze vsech uhlu a je to fakt gulas 😀 Pravda je nakonec, jak to tak byva, nekde mezi tim vsim gulasem.