Exmanželka mého muže nám dělá ze života peklo

lena2005
23. dub 2014

Ahoj holky, omlouvám se, že budu také chvilku brečet a snad případné čtenářky moc neoberu o čas. S manželem jsme se poznali, když byl tři roky rozvedený. Jeho první manželství byl očistec. Žil s neskutečným magorem a popis soužití by byl námět pro psychologický traktát. Po rozvodu za ní manžel poplatil její dluhy, děti mu samozřejmě nedávala, a ještě každou chvíli kňučela, že nemají peníze a ať dá. Dával, platil, kupoval (alimenty dostává královské a stejně nemá) a pak jsme se poznali... Párkrát nám haranty podstrčila aby něco vykelišovali. Pak se nám narodilo mimino a ex začala vyvádět. Docvaklo, jí, že od nás už navíc nekápne. První počin byl, že na nás poslala sociálku. Jestli mají její děťátka k nám chodit, tak musí vědět, do jakého prostředí. Byla jsem na infarkt. Slušná rodina, krásné mimiko a sociálka? Testem jsme prošli. To se samozřejmě musí pomstít. Pár měsíců na to volala, aby se manžel přijel podívat na děti. Předtím je neviděl půl roku tak jel. celou návštěvu mu všichni brečeli jak nemají peníze a jestli jim nemůže dát aspoň pár korun. (dobře harantům vymejvá mozky). Manžela nenapadlo nic chytřejšího, že chudinkám dětičkám zaplatit keš půlku alimentů. Doplatek poslal ,,v den rozhodnutí soudu k rukám matky,,. Vše dopadlo dobře, dětičky se napapali a... ta svině na nás cca půl roku po této události podala trestní oznámení o neplacení výživného a aniž by nás někdo informoval přišel nám exekuční výměr se splatností do patnácti dnůůů.... Peníze jí dal, doklad na to neměl. Koho by to napadlo. Kde na to vezmeme nevím. Nemůžu je ani cítit. Ještě jedna věc mě točí do ruda. Druhé dítě si uhnala bůh ví s kým. Manžel podezření měl, ale malé děti jsou stejné, jak jde čas je čím dál víc vidět, že je to kukačka, na kterou my budeme solit další dlouhé roky. Moc bych si přála druhé dítě, ale dovolit si ho už nemůžeme. Jak se s tím nejlépe smířit? Omlouvám se opravdovým matkám samoživitelkám, ale jsem ze všeho nešťastná. Děkuji za váš čas. Lena

zamilovanadonej
23. dub 2014

@lena2005 Nepíšeš o naší nebožce? Skoro stejný scénář s rozdílem, že ještě na mě podala žalobu 😀 Ale tady to nechci rozpatlávat, kdyžtak po zprávách. A neboj, jednoho dne to skončí.

duvi21
23. dub 2014

Leni, uf, no to je teda sila. Nesnasim ty nezodpovedny zlatokopky, co klofnou chlapa s cilem porodit mu dite a pak s nim roky rokouci manipulovat, urcitym zpusobem ho diky diteti maji v hrsti. Samy nehnou prstem a cekaji, ze se o ne vzdycky ten chlap postara. A to, co tady pises Ty, to uz je vrchoil svinaren. Ale verim Ti, sociopatu je dnes hodne a nestiti se kvuli penezum niceho. No ale k cemu to brblani a nadavani na ne, ze? Vy jste si s manzelem oporou? Je to nejaka velka zkouska, tohle. Ja vim, pisu sem, ale poradit neumim, nejak me nic nenapada. Tvuj manzel se bude muset naucit rict razne Ne a nastavit nejake hranice. On k ni nema vyzivovaci povinnost. Ale je fakt, ze kterej slusnej chlap se bude divat na to, jak jeho deti fnukaji hlady? Zadnej... Pokud je to chlap, tak ne. A ona se stara o ty deti dobre? Ono bude casem zase vsechno trochu jinak, Ty s tim asi mnoho nezmuzes ☹ Proto i pises, jak se s tim smirit, asi, ze? Hlavne, at uz je opatrnej, od ni se da cekat cokoli....

smolinek
23. dub 2014

Len, je to síla, držim palečky. Nechci nikomu nic zlého přát, ale ta pipina potřebuje, aby se ji to vrátilo i s úroky. Je ubožačka, když k tomu využívá děti ( bohužel co z nich asi vyroste v její péči ).

milada2
23. dub 2014

Je to strasny ☹ Ale to osloveni "haranti" me teda radne taha za oci. Deti za nic nemuzou... A trestni oznameni nema s exekuci nic spolecnyho...

marecekavendulka
23. dub 2014

no upřímně,když věděl,jaká je jeho bejvala pinda,proč dával peníze "jen tak"? zvlášt v takových případech je nutné ten doklad mít.. no děti maji bohužel velikou smulu na matku ☹ nezbývá vám nic jiného,než částku splatit,ten exe výměr lze dohodnout na splátky,to oni píšou každýmu,že se to musí zaplatit do 15 dnů..takže zavolejte exekutorovi a domluvte splátky..nebo ještě líp,podejte návrh na zastavení exekuce..ale máte na to jen 15 dnů od doručení obsílky. zároven mi přijde krajně divné,že jste dostali exe výměr aniž byste věděli,že je manžel zažalován za udajné neplacení alimentu..

milada2
23. dub 2014

@marecekavendulka Tak pokud podala trestni oznameni, tak to nema s exekucnim vymerem nic spolecnyho. Pochybuju, ze policie vubec zahajila trestni rizeni. To udelaji az po nekolika mesicich neplaceni. Ale je to opruz i tak. Proste se potvora snazi delat zle, jak to jen jde. Ten vymer resi exekutor rovnou dle rozhodnuti soudu o vyzivnem, to je zalezitost obcanskeho rizeni a trestni stihani k tomu netreba.

tarra27
23. dub 2014

já celkem chápu, že tě ex štve, ale moc nerozumím tomu, proč děti oslovuješ haranti a ji svině...že si ted již tvůj manžel pořídil děti jsi věděla, i to kolik jich má....to že jedno dítě se mu málo podobá neznamená, že není jeho, z toho ych závěry nedělala.....

nejsem si jistá, ale domnívám se, že ti nemůže přijít pouze exekuce, něco před tím musí následovat......nějaká složenka, informace....nemůže ti přece z čista jasna přijít exekuce...to se mi nezdá...

jo holka, je to těžký...asi bych na všechno chtěla doklad, na platy, alimenty...atd a nebo at si manžel děti vezme do sřídavé péče, pokud ho mají rády a on o ně stojí....a chce aby z nich byli vychovaní lidé aměli rodinu, zázemí...a když má střídavou péči, nemusí na ně platit....

jinak je to teda síla, co ex dokáží dělat....možná proto jsou právě ex....

marecekavendulka
23. dub 2014

@milada2 aha 🙂

marecekavendulka
23. dub 2014

@tarra27 souhlas

petrajurinova
23. dub 2014

@lena2005 Teda taky mi přijde jako pořádná síla to co tady píšeš. I když asi naprosto z jiného pohledu než "duvi21" - nazývat děti svého muže HARANTI, nebo KUKAČKY to rozhodně slušná ženská nedělá ani kdyby jejich matka byla samotným zplozencem pekel. Pokud má manžel podezření, že některé z dětí není jeho biologickým potomkem, může si nechat udělat testy DNA a pokud se podezření potvrdí, tak může přes soudy žádat o zrušení vyživovací povinnosti. Exekuční výměr bez předešlého upozornění půl roku po vzniku "dluhu" je taky dost divná záležitost, protože tohle se uhání dost dlouho mimosoudně , než dojde na soud a exekuci a o soudním řízení by byl dlužník upozorněn úředním dopisem adresovaným do vlastních rukou. To že dítě není manželovi podobné taky není důvod k tomu jak o něm píšeš, osobně znám romskou rodinu, která má vlastního syna modrookého blonďáka a bílou rodinu, kde se narodil mulat (někde mezi předky v 4. nebo 5. generaci zpět se objevil předek jiné rasy).
Manžel má dítě z předchozího manželství, jeho ex v životě k práci nečichla a ruku má věčně nataženou se srdceryvnými historkami jak jsou na ni všichni zlí, nic jí nevychází a nemá s dětmi z čeho žít, ale v životě by mi stud nedovolil nazvat její děti tak jak nazýváš děti svého partnera ty. Když sis se svým mužem začala věděla jsi, že už děti má a podle toho cos uvedla od začátku víš, že se o ně chce starat a po pár letech ti to začalo vadit? Měla bys být spíše ráda, až ho přestaneš bavit, tak jako ho přestala bavit první žena a půjde zase hledat štěstí u jiné, můžeš předpokládat, že i o tvé dítě se bude chtít postarat.

marecekavendulka
23. dub 2014

@lena2005 nechtěla jsem přilejvat olej do ohně,ale je fakt,že ty děti za to nemužou.. a s názorem výše od petrajurinova se plně ztotžnuji..

curdibilka
23. dub 2014

Omlouvám se, že jsem nečetla všechny příspěvky, ale ať si zkusí manžel podat žádost o testy DNA, nevím, jak děti bere, jestli obě jako vlastní nebo jak to má, když je vlastně nevídá... Je to strašně těžké a já popřeju jen hodně, hodně trpělivost ia nervů a snažit se být co nejvíce v klidu a doufat, že to vaše vytoužené miminko přijde. 🙂

luciebx
23. dub 2014

zena ktera nazyva deti harantama je pro me na urovni te svine o ktere tu pises.. jak muzes nevinne dite takhle napadat.. copak za to muzou? mozna maji vymyty mozky lae to neni jejich vina... a bouzel.. vedela si kolik ma deti.. takze si vedela do ceho jdes... tak proc si stezujes ze po vas chce alimenty... muz si me necat udelat dna davno.. en to resit ted zpetne.. bouzel..

muzu ti rict jedno.. moji znamy.. maji dve deti.. prvni tmavovlasy tmave oci.. ovalny oblicej.. druy blondak modry oci... kkulaty oblicej.. a fakt to maji soplu... takze to ze se mu dite nepodoba neznamena ze neni jeho

lena2005
autor
23. dub 2014

Já vím, že to je divné, také jsem hned plná spravedlivého hněvu běžela k právničce a co se tam dozvěděla mi rozum nebere. Nevím jak je to možné, ale ona na nás podala ,,žalobu u svého právníka, ten nás rovnou dal k exekučnímu soudu a povinností exekučního soudu není informovat žalovaného o tom, že se zrovna zaobírají jeho případem. Prý jsme se měli informovat sami. Do kaslíku nám přišlo už jen oznámení o uložené zásilce s rozhodnutím o exekučním výměru se splatností do patnácti dnů. Bohužel na to, že BLBÉ 2000,- Kč dostala do ruky nemáme doklad. Trochu nám právnička pomohla snížit odměnu exekutora. Prý má nárok jen na 3500,-. Nám naúčtoval sumu několikrát vyšší...
Párkrát co jsem děti viděla jsem se snažila udělat jim pěkný den, s tím, že když mají strašnou matku, ale jako odměnu jsem si vykoledovala vždy jen kyselé ksichty. Nesmíte si představovat roztomilá robátka, ale skoro dospělého a předpubertálního vejrostka s totálně vymytým mozkem. Na jednu stranu je úsměvné, když dítě papouškuje naučené fráze, které ve svém věku obyčejně nedá, ale na druhou stranu z toho jezdí mráz po zádech. Bohužel testy DNA udělat můžeme, ale zpochybnit otcovství je u nás možné jen snad do tří let věku dítěte. Možná vás titul kukačka uráží, ale já vidím tu hromadu peněz, kterou ještě budeme klopit...
To že má manžel děti jsem samozřejmě věděla, ale netušila jsem ani v nejhorším snu, že to bude vypadat takto.

milada2
23. dub 2014

@lena2005 Tak to potom neni zaloba ani trestni oznameni, ale proste navrh na vykon exekuce. Kyselym ksichtum deti, jak pises, se asi tezko lze divit. Maloktery dite, natoz pubertak, by asi bylo urvany ze setkani s "macechou". Jestli maji vymyty mozky, neni to jejich vina. Kukacky to tezko mohou byt, kdyz jsou to manzelovi deti, a to ze na ne bude "klopit" jak pises, je logicky a spravny. S tim sis ho brala. A tohle osloveni kritizovany nebylo, ale haranti ano, to uz je sila.

marecek4
23. dub 2014

tedy fakt silný kafe i na mě,bývalý neplatí téměř devět let a o exekuci,natož trestním oznámení si můžu nechat zdát,takže mi přijde dost divný,že přišel exekutor s nálepkama a platebním výměrem-ono dnes už totiž platí povinnost na dluh upozornit a pak po prokazatelném doručení dopisu,či jiném oznámení dluhu je exekuce možná a i ten exekutor prvně píše-navíc tohle se podává na soudního exekutora,který vyzývá k doložení plateb a doplnění údajů-to k tématu exekuce
a k názývání dětí harantama-to nemyslíš vážně?ať jsou děti čí jsou,rozhodně nemůžou za své rodiče natož za výchovu a prostředí v jakém vyrůstají a pokud se to nelíbí Tobě a Tvému manželovi-proč si je nevzal do péče?pak by výživné pobíral on a vychovávali by jste je spolu,vem to taky tak,že Tobě by se tohle oslovení Tvých dětí taky nelíbilo

blahova_andrea
23. dub 2014

@marecek4 soudní exekutor k žádnému dokládání nevyzývá. od něj jako první věc povinnému přichází výzva k zaplacení. vím to, sama jsem je posílala 😉 navíc o této výzvě povinný nemusí vůbec vědět a přesto je platná a exekuce běží. existuje fikce doručení a pokud se někdo nezdržuje na trvalé adrese, kterou má všude vedenou a nepřebírá poštu, tak je časem dopis s pruhem stejně považován za doručený a je platný.

petrajurinova
23. dub 2014

@lena2005 zákon říká: Výživné je povinný rodič povinen hradit řádně a včas, to znamená ve stanovené výši a ve stanoveném termínu. Pokud bývalý manžel nezasílá výživné v řádném termínu, A TO OPAKOVANĚ, můžete na základě pravomocného rozsudku, kterým byla vyživovací povinnost stanovena, podat návrh na exekuci. Takže pořád je někde něco divného? Kvůli jedné polovině jedné splátky alimentů prostě žádný pravomocný rozsudek nepadne.
A pokud se budu pokoušet své vyvdané nevlastní dcerušce - puberťačce - udělat "pěkný" den s důrazem na to, že má strašnou matku - tak mě rovnou pošle do sedací části těla. V podstatě každé dítě pozná, že máš něco proti jeho matce a rádo tě za to rozhodně mít nebude. A u puberťáků jsou "kyselé ksichty" směrované k dospělým v naprosté většině případů přirozený výraz.

lena2005
autor
23. dub 2014

Momentálně je mi fuk zda žalobu nebo návrh. Výsledek je totožný. Jasně, že mi je od začátku jasné, že máme závazek na mnoho let, ale líp se platí na vlastní. Indicie, že dítě není manželovo měl manžel hned od začátku, to že s tím nic nedělal se prý těžko popisuje... Po tom, co teď předvedla se jen modlím, aby jsme v budou byli schopní platit. Už teď kvůli nim máme problémů nad hlavu. Dobrá odvolávám haranty abych nepobuřovala. Jsou to dětičky bývalé ženušky. 🙂

laurital
23. dub 2014

@lena2005 Nazyvat deti sveho muze haranti ti prijde ok?Mne ne a z takovych lidi je mi na zvraceni.Deti za nic nemohou.
Mimochodem pokud mas i v realu tak "luxusni" slovnik jako tady, ani se nedivim, ze vam nechce deti pujcovat.

marecek4
23. dub 2014

@blahova_andrea ano výzva k zaplacení s doložením plateb,pokud třeba už dluh nedoplatil-což většinou bývá ihned po výzvě,takže jaksi tu chybí tento mezičlánek před návštěvou exekutorů doma a platebním výměrem-myslím si že pisatelka by snad napsala,že něco takového došlo-a i kdyby nedošel dopis z důvodu,že adresát nemá domovní schránku-na to stačí,že ji nemá popsanou,tak pořád je ne tom dopise takový malý lísteček,který se musí vylepit třeba na okno nebo kdekoliv jinde viditelně na domě,takže opět by o dopise věděli,takže by si asi nestěžovala,pokoušela jsem se o podání exekuce několikrát,stejně jako o trestní oznámení,obojí zbytečně ač BM nezaplatil ani korunu a jak se doručuje pošta vím taky až moc dobře,natahám se jí dostatek,i když pravda můžu mluvit jen za sebe,jak doručují jinde...

milada2
23. dub 2014

@lena2005 Tak nam je to, jestli podala navrh nebo zalobu, jedno o to vic. Ale pokud tu napises, ze na manzela podala trestni oznameni (pak to preformulujes na zalobu), tak to zni dost huste a pritom to neni pravda. A manzel plati na vlastni, minimalne na jedno. To ze bude platit a kolik, jste vedeli oba.

suzanna123
23. dub 2014

tady jsou zas všichni děsně chytrý... Co se harantů týče - nechápu, proč to tu tolik pobuřuje. Dost lidí tak nazývá děti, aniž by proti nim byli nějak extra zaujati. Je spousta hnusných nadávek, jak označit dítě, ale tohle mi přijde jako hovorové označení dětí. A že k nim pisatelka nemá nijak extra láskyplný vztah mi taky přijde logické.

suzanna123
23. dub 2014

a ty reakce, jakože to věděla dopředu, že manžel platí, taky nechápu. Ano, věděla to - taky se ptá, jak se s tím smířit, ne, jak to udělat, aby platit nemusel apod. Vážně nechápu, o co vám jde, že se tu do ní tak pouštíte

superkousky
23. dub 2014

Cos čekala ?Že si uděláš s chlapem haranta,on zapomene na děti z předchozího vztahu a všechny jeho prachy shrábneš ty,nebo že kvůli tvému harantovi mu zanikne povinnost platit na děti z dřívějšího manželství?
Když sis našla troubu,co si nechá nasadit do hnízda „kukačku“ ,tak je to pouze tvůj problém a nadávej pouze jemu,bo dítě za to fakt nemůže.
Děcka nemůžou za to,že sis nenabrnkla milionáře,se kterým bys mohla mít dvě děti..
Pokud jsi chtěla dětí víc,mohla sis najít chlapa,který neplatí výživné - tj.bezdětného.

P.S.Poslat sociálku na překontrolování dostatečného zázemí pro děti,není nic neobvyklého.

tarra27
23. dub 2014

@suzanna123 tobě by třeba nevadilo, kdyby tvým dětem někdo říkal haranti...mě by to vadilo....nepřijde mi to jako neutrální oslovení....a vůbec v tomhle textu

netvrdím, že je musí milovat jako vlastní...ale vědela, že on má děti a ty děti nemůžou za to, jak to jejich rodiče mají...minimálně by se o nich měla bavit slušně a hlavně i k nim se chovat slušně.

mataharyy
23. dub 2014

@lena2005 Kolik má dětí a kolik jim je? Víš ono máš spíš problém že k nim trpíš averzí, která je více, či méně opodstatněná, ale zároveň to opravdu není vina dětí. Kdy se rozvedli (kolik bylo dětem), jak často je pak vídal... To jsou všechno věci které musíš brát v potaz, pokud je nevídal, nebo vídal málo a zatím jim máma lila do hlavy nějaké (dejme tomu) lži, tak se nemůžeš divit že jsou jací jsou... Bohužel s tím už nic nenaděláš 😅

K exekučnímu výměru asi tolik, lze se spojit s exekutorem a domluvit se na splátkách, ze zákona ti musí umožnit splácet postupně, neříkám že je to kdo ví co, ale pět a půl tisíce není milion a dá se to splatit... I když je to nepříjemné a navíc bych to brala jako poučení do budoucna... A na vše co bych jí dávala bych chtěla podepsaný papír, bez toho bych nedala ani ň, u nás to tak bylo několik let, když táta dával peníze, i peníze na víc, bez papíru ani ránu 🤐

Další věc, asi je zbytečné pátrat po tom zda je dítě manželovo, nebo není, zvlášť když už se s tím moc nedá dělat, pokud není v platnosti nějaký nový zákon o době popření otcovství (poslední změna kterou jsem zaznamenala je tuším do šesti let...?), navíc nějakou dobu ho asi vychovával a bral ho za vlastní, tak je krapet psycho to po letech takto tahat 😅 ... Já ti nevím, zjistit po X letech že dítě které vychovávám není moje by pro mě bylo dost šílené, ale rozhodně by to nebyl důvod abych ho ze dne na den přestala mít ráda a odvrhla ho 😲

K alimentům, jestli jsem to správně pochopila děti jsou dvě a cca na střední škole (?), to zase 4000,- není až tak královské výživné, navíc výživné se určuje podle tabulek, pokud se nepletu, takže podle přijmu věku dětí, osobních potřeb (alergie/nemoci atp.) a jasně je dané zákonem, že žádné dítě nesmí být ochuzeno. Tedy když má děti z předchozího manželství, pak se mu narodí další dítě, dá se podat návrh na soud o úpravě výše výživného z důvodu dalšího dítěte (případně i nezaopatřené manželky) a výše se přehodnocuje 😉 Většinou se to prošetřuje, protože je zase dost rodičů, kteří s tím vydrbávají, aby na děti nemuseli platit 🙄

suzanna123
23. dub 2014

@tarra27 tak já se ani nedivím, že k nim nemá neutrální vztah. Ty jsi v takové situaci byla? Víš, jaké ty děti jsou, jak se k ní chovají, jak se chová ona k nim??? Ono je to hrozně snadné, být nad věcí a povýšená, když se tě to netýká. Nevím, jak je to v tomhle případě, ale ony dětičky dovedou dělat pěkné naschvály a dělat je mně, tak je fakt nebudu litovat, jaká jsou to chuďátka naočkovaná tou ošklivou paní (abych taky nepobouřila nekorektností). Tazatelce bere nervy, že jim původní rodina zasahuje dost hnusně do života a chtěla si tu postěžovat. Nic víc, nic míň - bohužel pro ni ji jaksi nenapadlo, že by tím mohla urazit něčí jemnocit (ani mě po přečtení jejího dotazu nenapadlo, že by to někoho mohlo vyprovokovat k útokům)

tarra27
23. dub 2014

@suzanna123 já to nepíšu ani povýšeně a ni utokem, jen píšu svůj názor, nic víc...

těžko hodnotit, jak se deti chovají, když manžel jel za nimi a doma je třeba půl roku neviděl....kolikrát s nimi přišla do styku? ty to víš?

a slovo harant byť já ych ho nepoužila, bych brala kdyby řekla v legraci o svých detech, ale ne v tomto kontextu...

tarra27
23. dub 2014

@suzanna123 ps jak by bylo tobě, kdyby takhle o tobě mluvila jiná ženská? nebo o tvých dětech???