Exmanželka mého muže nám dělá ze života peklo

lena2005
23. dub 2014

Ahoj holky, omlouvám se, že budu také chvilku brečet a snad případné čtenářky moc neoberu o čas. S manželem jsme se poznali, když byl tři roky rozvedený. Jeho první manželství byl očistec. Žil s neskutečným magorem a popis soužití by byl námět pro psychologický traktát. Po rozvodu za ní manžel poplatil její dluhy, děti mu samozřejmě nedávala, a ještě každou chvíli kňučela, že nemají peníze a ať dá. Dával, platil, kupoval (alimenty dostává královské a stejně nemá) a pak jsme se poznali... Párkrát nám haranty podstrčila aby něco vykelišovali. Pak se nám narodilo mimino a ex začala vyvádět. Docvaklo, jí, že od nás už navíc nekápne. První počin byl, že na nás poslala sociálku. Jestli mají její děťátka k nám chodit, tak musí vědět, do jakého prostředí. Byla jsem na infarkt. Slušná rodina, krásné mimiko a sociálka? Testem jsme prošli. To se samozřejmě musí pomstít. Pár měsíců na to volala, aby se manžel přijel podívat na děti. Předtím je neviděl půl roku tak jel. celou návštěvu mu všichni brečeli jak nemají peníze a jestli jim nemůže dát aspoň pár korun. (dobře harantům vymejvá mozky). Manžela nenapadlo nic chytřejšího, že chudinkám dětičkám zaplatit keš půlku alimentů. Doplatek poslal ,,v den rozhodnutí soudu k rukám matky,,. Vše dopadlo dobře, dětičky se napapali a... ta svině na nás cca půl roku po této události podala trestní oznámení o neplacení výživného a aniž by nás někdo informoval přišel nám exekuční výměr se splatností do patnácti dnůůů.... Peníze jí dal, doklad na to neměl. Koho by to napadlo. Kde na to vezmeme nevím. Nemůžu je ani cítit. Ještě jedna věc mě točí do ruda. Druhé dítě si uhnala bůh ví s kým. Manžel podezření měl, ale malé děti jsou stejné, jak jde čas je čím dál víc vidět, že je to kukačka, na kterou my budeme solit další dlouhé roky. Moc bych si přála druhé dítě, ale dovolit si ho už nemůžeme. Jak se s tím nejlépe smířit? Omlouvám se opravdovým matkám samoživitelkám, ale jsem ze všeho nešťastná. Děkuji za váš čas. Lena

laurital
23. dub 2014

@tarra27 Souhlas, jde o kontext a pokud je harant pouzit spolu s kukackou, vyrazy jako ja je tak nesnasim apod., tak to proste vyzniva pejorativne i nezaujatemu.Ja spise nechapu chlapa, ktery dovoli, aby se kdokoliv vyjadroval takovym stylem o jeho detech.O takoveho bych si ja neoprela ani kolo, natoz mit s nim dite.

lv
23. dub 2014

@lena2005
já nebudu soudit označení haranti, to je mi jedno..mám dvoustanný pohled:
- muž má z 1. manželství dceru, stýkáme se, dřív ten víkend za 14dní, dnes jí bude 14, má klíče, může k nám kdykoliv, někdy zavolá, že dojde, někdy ne,je tu den, nebo týden, jak se jí chce /nebo jak to má naplánované/..s alimenty problém nikdy nebyl /před 7lety nám přišel ex.příkaz, protože ex neplatila spolenou půjčku, na kterou jí muž měsíčně dával, udělala se scéna veliká po rodině a od té doby klid a alimenty se nedávají jí ale na knížku a pojistku na spoření, dle přání všech/. víme, že kdykoli by zašla na soud, alimenty by se zvedli, platíme jen 1000.
- druhý pohled, ségře její ex na děti neplatí 8let, dluží přes 200tis, ségra je na policajtech pečená vařená a je jí to k ničemu, je bez příjmů, nevíme proč ho nezavřou..dostala exekučním příkazem 9tis..

no, mít 4.dítě je luxus..i když ty máš jedno, musíš to brát takhle, když sis našla chlapa s dětma..nic příjemného, pohodlného, ale je to tak.

suzanna123
23. dub 2014

@tarra27 nevím - a proto ji taky nesoudím.
Co se týče tvého druhého dotazu, záleželo by na tom, kdo a proč by tak o mně a o mých dětech mluvil. Pokud bychom se rozešli a můj muž našel jinou a já dělala naschvály a poštvávala proti němu a jeho nové ženě děti, tak bych se nedivila, že by nás neměla úplně v lásce - ovšem to by byl i účel, ne? Pokud bych se snažila o korektní vztahy a ona nás takhle nazývala jen pro naši existenci a kvůli jeho povinnosti na děti platit, tak by to bylo něco jiného, ale to se nezdá být tento případ - nebo ty víš něco navíc, než bylo napsáno?

tarra27
23. dub 2014

@suzanna123 mě se spíše zdá, že ty víš....

suzanna123
23. dub 2014

@tarra27 to se ti opravdu jen zdá

tarra27
23. dub 2014

@suzanna123 podívej, mě je to uplně jedno, napsala jsem jen svůj názor...s detmi ve styku podle příspěvku není, manžel jel za nima a deti k nim nechodí....nevidím tedy důvod proč děti takto nazývat...tot je celé...

nesoudím ji, jen i jak píše, že detem dal peníze a jak to popisuje, nepřijde mi jako normální reakce...dal jim jen půlku alimentu, stejne by je poslal na učet te ex....

přijde mi, že byt to není přijemná situace, tak zakladatelka na mě neděla dojem neutrální osoby, to je celé...

navíc při představě, že já jsem dítě, o kterém mluví, nebo že by se o mých detech takto nekdo vyjadřoval...k tomu není co dodat

tarra27
23. dub 2014

nehlede na to, co to je za tátu...půl roku je nevidel...co narozky, svátky vánoce.....i kdyby je vzal na zmrzku....

a prachy jim evidentne zase tolik nesype, kdyby za nima jezdil a ob víkend do nich cpal horem spodem (dětem), tak neřeknu....

lena2005
autor
23. dub 2014

Neřešme stále dokola haranty - neharanty. V šoku jsem z toho, že jí platíme vždy, řádně a včas. Ona na nás zahrála habaďůru. A bezdůvodně nás udala. Své peníze dostala a na ty vymáhané exekutorem morální právo nemá. Bohužel po právní straně ano. Je to jen pouhá a sprostá pomsta. Využila dobroty manžela, když plakali jak nemají peníze. Asi každý by v ten moment nějak pomohl. Nevím, kdo jí to poradil, ale nápad, jak nám dát lekci to byl... Manžel je výborný otec a skvělý manžel, bohužel jejich vztah byl složitý. Ze vztahu ho vyštvala ona. O děti zájem měl. Jezdil, volal - telefony většinou nabrali, často je zapírala, vymlouvala se, přijel, nebyli doma, dárky házela k popelnici, kdo ví, zda je vůbec viděli. Z celé této její akce shrábne 2000,- Ostatní tisíce jdou právníkovi a exekutorům. Nešlo jí o peníze. Potřebovala se udělat. 😝

milada2
23. dub 2014

@lena2005 V tomhle Te plne chapu a rozumim ☹

barinkas
23. dub 2014

@lena2005 Já bych se Vás tedy zastala ohledně, jak tu někdo psal, jaký máte či nemáte slovník, jak nazýváte ony děcka... myslím, že nikdo zde přesně neví, jak se ony dětičky k vám chovají, jaké jsou atd. Takže prosím nesuďte paní, když o tom nemáte ani potuchy, co výrostci dělají, jak jí třeba odsekávají...
Neříkejte, že všichni jste tak mírumilovní, že všechny dětičky jsou hodné, roztomilé.. Zvlášť v dnešní době se najde hodně spratků drzých a to myslím smrtelně vážně! Ať si o mně myslí kdo chce co chce, je to můj názor...

@tarra27 co je to za tátu? Vás asi třeba nenapadlo, že by chtěl? Ovšem ono to ne vždy je tak jednoduché... Neznáte případy, kdy matky brání otcům se s dětmi stýkat? Vždy se najde nějaká výmluva...
Zakladatelka určitě není neutrální, to snad ani nejde... nebo Vy by jste snad byla??? Ono je lehké někoho soudit, když v té situaci nejste...

marketa11112
23. dub 2014

@lena2005 znam obdobny pripad. a je mi to opravdu lito. jinak deti mam rada, dodělávám si i skolu--bude ze me vychovatelka, ale i ja klidne nektere deti nazvu buh vi cim, protože takovi jednoduse jsou! za matku mrchu sice nemohou, jsou obdobne vychovavane, tak jake pak mají byt, ze? navíc genetika je mrcha --je dokazano , ze 75 - 90% vseho je dane genetikou 🙂), tim padem dedicne ---z toho vypliva, jaka matka, také deti 🙂) .
bohužel mate jedinou moznost --vse posilat jen na ucet, tim padem mate doklad. doporucuji nedat ani korunu navíc oproti alimentům. doporucuji ale i testy otcovstvi a pak pokud dite nebude vašeho manžela podat k soudu trestni oznameni---podvod se tresta vždy . navíc bych chtěla vypplacene alimenty od dane maminy vrátit. nemusíte sice vyhrat, ale zneprijemni to život pekne. navíc, trestni oznameni musí policie resit vždy.

marketa11112
23. dub 2014

ještě dodavam , nektere dnesni deti opravdu parchanti, haranti, nevychovani zmetci a grazlove proste jsou! doma jsou mili az k sezrani, ovšem nikdo nevidi co se deje za zavrenyma dverma. navíc, nekdy to rodice videt ani nechteji. mrknete se do skol. ucitele jsou chudaci. spratek je drzy az hruza a ještě si jde stěžovat k rediteli a doma rodicum? par facek bych dala jemu a rodicum ještě vic. navíc nikdo z nas nevi, zda prave jeho deti takove nejsou. a muzeme je vychovavat sebe lip. takze bych pani za takove vyrazy opravdu nenadávala --- v jeji situaci bych asi pronesla slova mnohem peprnejsi ! jenze on ma doma zrejme každý dokonale a uzasne dite. jasne.

zamilovanadonej
23. dub 2014

@suzanna123 Prosím tě ani je neřeš, mě haranti taky nepřijde sprosté. To jsou zase ty "spravedlivé", co mají na všechno patent, ale že život má dvě strany mince je nenapadne.

zamilovanadonej
23. dub 2014

@marketa11112 Jistě. Mému synovi ve škole (v 1. třídě) jeden kluk ubližuje (slovně) a nikdo s tím nic neudělá protože jeho rodiče nemají zájem, odezva nula. Děcka umí být takový parchanti (slušně řečeno, myslím si horší výraz), že slovo harant je pro mnohé pocta.

barinkas
23. dub 2014

@marketa11112 vystihla jsi to přesně 🙂

zamilovanadonej
23. dub 2014

Milé dámy, wikipedie nám říká, že harant je "lidové pejorativní označení pro zlobivé dítě". Já doma mám haranty dva. 😀 Myslete si co chcete, podle mně se přetvařujete. Radši budu mít kamarádku co má taky haranty, než kamarádku "dámičku", co mně za rohem prodrbe. Protože tak na mě působíte.

marketa11112
23. dub 2014

@zamilovanadonej i to se bohužel stava. nekdy na to kasle učitelka, nekdy se snazi a je to presto k nicemu. jsou bohužel situace, kdy jsme bezmocni a i slovo parchanti je moc moc malo! takze je blbost se zabývat takovými slovicky a nekoho odsuzovat. kdo v takove situaci sam není, nepochopi. ale deti nejsou stredem vesmiru a jsou s nimi kolikrat obrovske problémy. co třeba deti --vrazi, uchylove, zlodějíčci, nevychovanci ---to je mame nazyvat slusne? tak sory, ale ani nahodou!

kvakuska
23. dub 2014

@marketa11112 podvod se tresta vždy ... ale pokud žena řekne, že muž věděl že dítě není jeho už od jeho narození, bude to tvrzení proti tvrzení ... navíc zakladatelka sama píše, že muž měl vždycky podezření, že dítě není jeho ... tak proč s tím něco nedělal? ... ať teď udělá cokoli, pro zákon zůstává otcem, zákon chrání dítě ... takže alimentů se nezbaví ... snad jen že by mu testy DNA mohly dokázat, že obě děti jsou fakt jeho ... to by asi čuměl na drát, že? ... čím by potom asi operovala zakladatelka diskuze?
... mimochodem pokud děti už jsou pubertální a chtěly by se s otcem stýkat, myslím že proti matce by se prosadily ... a pokud jsou to nevychovaní spratci, tak snad na tom má otec také nějaký podíl, ne? ... navíc když se tak moc chce s dětma vídat a bývalka mu to neumožňuje, tak proč to neřeší přes sociálku a přes soud?
... z příspěvků zakladatelky čiší nenávist k bývalce i k dětem, ale holt si vzala rozvedeného se závazky, tak ať teď nekňučí, že budou muset ještě roky platit alimenty ... jednou by se ona sama mohla ocitnout v roli bývalky a to by asi potom situaci viděla jinak 😖

cikado
23. dub 2014

@lena2005 Tak jsou to děti i tvého partnera ne? A ne jen manželky škoda ,že nepíšeš kolik na ně otec platí ,to by mě docela zajímalo a jen tak mimochodem za slova harant je mi na blití 😠

drakenn
23. dub 2014

Kvakuska - také cítím z přízpěvku zlobu a nenávist.. třeba to po čase
přejdepetrajurinová a spol- souhlasím. Děcka za nic nemohou. Já osobně mám velmi bohaté zkušenosti s bývalkou a dvěmi dětmi partnera. Hodně jsem se nabrečela, navztekala. Počátky soužití s dětmi, které jsme měli 3 roky ve střídačce byly krušné! Ale dobrá vůle tu byla a dnes, po 6 letech? Mám s manželovými dětmi velmi dobrý vztah! S bývalkou sice pořád bojujeme, má někdy super nápady, ale už to neprožíváme..
Přiji ti milá Leno2005, aby jsi jednou měla hezký pocit ze své rodiny, kde třeba budou jednou patřit i děti tvého muže (na bývalku se můžeš vyprdnout)

marketa11112
23. dub 2014

no, myslim jen, ze je pro muze lepsi vedet na cem je a zda je dite jeho. ja byt muzem , vedet bych to chtěla. a ano, zákon zde chrani nejen deti, ale i matky mrchy bohužel . jinak samozrejme , ze dite muze pana byt a presto mu nemusi byt podobne.
jinak deti od matky jdou naočkovat velmi lehce. bratr mého manžela se rozvedl, syna chtěl vidat pravidelne, ovšem silene diskuze, vydirani matky, schovavani dítěte, vymluvy --- to se neda vydrzet vecne. na socialce si stěžovat můžete, ovšem pokud je u matky doma vse v poradku, doporuci vam --domluvte se. nikdo neresi jak. takze v tomto pripade otec honzika po trech letech jednoduse rezignoval --nemel uz silu místo reseni dalšího svého života na boj s bejvalkou. soud rekne, ano dite vam musí byt predano. a když není? ceka se na další soud, matka je napomenuta a jede se dal .
a ano, pani vedela, jake ma jeji manzel zavazky. ovšem situace se zrejme hrotila postupne a nikdo nikdy nevi, co se do budoucnu z mile bejvalky vyklube --jak pani psala, vse se zhorsilo po narozeni jejich mimina.
zarlivost a zavist je v cecham strasna!
jinak mam další prikla --tentokrát zběsilého muze ---z me spoluzacky se snazil jeji byvali pritel udelat blazna ( ano, primo ji poslat do blazince), jen aby získal jejich syna do pece. napadl několikrát ji, jejího otce, jejího nového partnera, vyhrozoval jim, sledoval je apod. presto maji dite ve stridave peci. tak to urcil soud.
a další priklad mrchy matky? muj bratr si nasel zenu , matku s jiz sestiletym synem. ve 34 letech nemá odpracovany jediny den, jde o tzv. socku. zije z nasich dani, ze sociálních davek a prispevku od bývalého manžela. od prvního dne, co se seznámila s bratrem , mluvila jen o miminku. co nejrychleji otěhotněla , ted se kvartyruje k bratrovi do domku, vydira ho dítětem, honi jej jak nadmutou kozu se stehovanim, malovanim, vybiranim nového nabytku , výbavičky --samozrejme nic neplati, to je preci povinnost otce, ne? az ted to bratrovi dochazi. proste se zamilovat do potvory, která nikdy pracovat nebude a vzdy bude parazitovat na okoli. jeji prvnísestilety syn je rozmazleny hajzlik, který diktuje cele rodine a rodina jej posloucha. samozrejme bratr na to nechce pristoupit , takze mají krasnou pricinu k hadce. takze o matkách mrchach a jejich vyvedenych detech mam info vic nez dost.
jedna ma profesorka ve skole pracovala v pastaku a to je krasnych pribehu, ze by clovek zvracel. dle nekterych slusnych zde blil, ze?
nemluvim o zenach, které manzel tyra, mlati, vydira, utlacuje je, nemluvim o zneuzivanych detech a pod. ale nektere deti jsou proste parchanti at se vam to libi nebo ne!

drakenn
23. dub 2014

No já si zažila svoje - sociálky poslané do naší domácnosti, anonymy do práce, výhružky, osobní střety zaštítěné partnerem bývalky (mi přímo dýchal do obličeje), udání (a pak nekonečné výslechy na policii), a nakonec - štvání dětí proti mě.. no samé libůstky. Bývalá manžela dokázala také řádit jak tyfus. Ale ve výsledku ničeho nedosáhla, mám děti manžela ráda a ony mě. A to máme s manželem sami dvě děti. Někdy je pravda, že jsem myslela, že manželovu dceru určitě zavraždím, jak se chovala a byla evidentně navedená matkou, ale nějak jsme to s manželem zvládli.. asi záleží, jak se k tomu člověk postaví..
Přála bych všem pevné nervy i hodně štěstí

zelva
24. dub 2014

@lena2005 Fíha, tak to je situace, nezávidím ti to. Když se totiž člověk dostane do křížku s magorem, tak je každá rada drahá,protože ten magor nehraje fair play a ty buď musíš také dávat podpásovky a nebo jdi v čudu!!Něco podobného jsem také zažila, ale byl to jiný konflikt (tahanice kolem nemovitosti, kterou jsme zdědilli s bratrem po babičce, ale byl tam ještě její druhý syn, který si našel přítelkyni - cikánku - a celá její stočlenná tlupa si pak dělala nároky na náš barák). Byl to mazec, ale je to jiný příběh. Jen chci říct, abyste to s manželem nevzdávali a bojovali všema možnýma zbraněma..(obrazně řečeno) 😀 Držím palce!

zelva
24. dub 2014

A vůbec nechápu, proč tu některé furt melou o použitých výrazech pisatelky. Když vám to vadí, tak neodpovídejte a nelezte sem, protože na vaše poučování o hanlivých výrazech se pisatelka neptala. Kdybyste byly v takové situaci jako ona, tak byste možná mluvily stejně. Já tedy jo 😀

marecekavendulka
24. dub 2014

už se perouuu 😀

niikkis
24. dub 2014

@tarra27 na jednu stranu tě uráží, když někdo mluví o dětech jako o harantech a na stranu druhou budeš ty urážet jejich otce - co je to za tátu, že je půl roku neviděl?? já fakt nechápu, jak jste všechny hrozně chytrý, když se vás to přímo netýká. samozřejmě, každý má svoje zkušenosti - možná i podobné, ale nikdy to není stejné! za sebe můžu říct, že můj otec neviděl mého bratra 3 roky (po třech letech ho viděl u soudu o alimenty) a to i přes to, že o kontakt velmi stál, dožadoval se ho. Když ale matka očkuje osmileté dítě, to byste koukaly co pak dokáže říct vlastnímu tátovi! Kromě bratra naočkovala široké okolí a táta mohl lézt kanálama... To, že ho svými dluhy dostala do exekuce i 5 let po rozvodu pominu. A najednou okolí procitá, tátovi se omlouvají.... Já jsem byla víceméně pozorovatel. Bylo mi 18, žila jsem sama a opravdu jsem se do toho nehodlala pléct. A tím, že jsem byla mimo hru a intriky můžu říct, že ta pani co je moje matka pro mě nadobro skončila.. Takže než tady vyřknete nějaké svoje soudy, tak si prosím uvědomte, že i když je tu situace nějakým způsobem popsaná, můžete zkusit poradit, ale nikdy ne soudit!

blahova_andrea
24. dub 2014

@marecek4 platební výměr, výzva k zaplacení exekuce nebo návštěva exekutora...to vše jde asi v jiném pořadí a jinak než si myslíš. o vyvěšování pošty se přít nebudu. i exekutor má veřejnou nástěnku, kam musí vyvěsit odeslané obálky. myslím, že hlavní problém v poště nebude ten, že by špatně doručovala nebo nebyly označené schránky, ale dřív se lidé úřadům vyhýbali právě tím, že měli hlášené různé adresy, na kterých se nezdržovali. to ale zákon vyřešil tím, že se posílá pouze na trvalou adresu a když se tam člověk nezdržuje a poštu nepřebírá, je to problém, jeho vina a všechno běží dál i bez jeho vědomí.
@mataharyy souhlasím, na vše mít papír, nic nedávat na ruku. taky to tak děláme. nic na víc, co si ex vymyslí a když, tak rozhodně přes účet, aby na vše byly důkazy. je fakt, že já teda mám s dětmi dobrý vztah, ale asi je to i tím, že "je mám" od malička. co se týká exekuce, tak exekutor není povinen přistoupit na splátky. můj zaměstnavatel to dělával jen jednu dobu a to jen pokud by byl po splátkách dluh uhrazen do půl roku. pak se dost přitvrdilo. ano...je rozdíl dluh 20 000 a milion...ale pokud exekutor dohledá třeba stavební spoření, na kterém je 100 000 a povinný dluží třeba těch 20 000, tak je jasné, že je možné to uhradit hned a vezme si to ze zablokovaného majetku. nebude čekat po drobných x měsíců. oprávněný, kterému je dluženo chce samozřejmě své peníze také co nejdříve. ony ty zákony jsou psány všelijak a každý exekutor má ve svých možnostech si toho dost přizpůsobit a postupovat trošku jiným způsobem.

blahova_andrea
24. dub 2014

@laurital přesně. kdybych se já takto vyjadřovala o nevlastních dětech, tak by se mnou můj chlap dávno nebyl. měl kdysi děsný strach nás představit, vzít na společný výlet, podlehnout ex, když chtěla s milencem na silvestra pryč a děti se jí nehodili (neměl je kam vzít a tak jsme nakonec byli všichni u mých rodičů)...měl své zkušenosti s tou, kterou měl přede mnou. ta měla vlastní holčičku a on ji bral normálně, ale ona jeho děti ošklivě odmítala, což teda nepochopím. myslím, že i svým přístupem k jeho dětem, rodině, k životu...i tím jsem si ho získala a proto jsme spolu.
ano...taky jsme chudí, taky dáváme spoustu peněz pryč a nám pak chybí, ale stejně čekáme druhé dítě, stejně se máme ještě rádi, stejně vídáme děti a vycházíme s nimi (nemluvím tedy o vztahu s ex, tam snad po nás hezké vztahy a pozitivní myšlenky ani nikdo nechce 😀)
prostě @lena2005, vím co tě štve, vím proč tě to štve, ale bohužel...je to i dost o tobě a tvém muži, ne jen o všech ostatních. naše ex je taky nemakačenko, taky má děti jako zbraň, proč kde všude natahovat ruku...ale to jsme holt měly prchnout zavčas 😉 ☹ teď nám nezbývá než bojovat dál se životem a pro sebe a své děti si udržet nějaké to místečko na slunci. taky mě čeká boj s úřady a kdo ví jestli ne i se soudy, abych zajistila, že budou živeny i mé děti a ne jen její. ale rozhodně to nevidím vše tak černě a nevyjadřuji se tak ošklivě jako ty.

blahova_andrea
24. dub 2014

@lena2005 taky znám takový případ. některé matky jsou mrchy a mstí se přes děti. jedna se známýmu s holkama odstěhovala schválně přes celou republiku, aby se mohli vídat co nejméně. pravidelně je proti němu štvala, došlo to až do stadia, kdy jim vezl vánoční dárky a ony ani nechtěli vyjít z domu a vzít si je ☹ tohle fakt nepochopím ☹ dospělo to k tomu, že holky vůbec nevídá, jen posílá peníze a doufám, že jednoho dne slečny dospějí, dostanou vlastní rozum a dojde jim, že otec nebyl ten nejhorší, že za mnoho špatného může právě matka.

tarra27
24. dub 2014

@niikkis pisatelka nepsala nic o tom, že on by se vídat chtěl a chtěl je brát domu a ex dělá problémy...ona řeší pouze to, že ji vadí, že on platí...

a jak tak koukám, ty toho teda o světě víš... 😀

co takhle trochu tolerance...ani v jednom příspěvku jsem nikoho nesoudila, neurážela, jen psala svůj názor a pohled na situaci ohledně toho, co zakladatelka napsala...

možná by sis měla přečíst všechny moje příspěvky, od prvního....pokud Ti tedy pochopení textu bez emocí nedělá problém. Ono to, že ne všem se souhlasí se zakladatelem ještě neznamená, že ten názor je špatný. Navíc tady diskuze, nikoliv přikyvování za každou cenu a chlácholení.....od toho má předpokládám kamarádky stejného druhu, které ji zcela jistě řeknou a potvrdí její názor a i slovník.