Expartner má novou rodinu. Nedoplatí na to náš syn?

jakoubka
1. zář 2013

Ahoj maminky,

najde se tu maminka,co má dítě ,ale s jeho tátou už nejsou spolu a táta má druhou rodinu?

Můj bývalý partner má druhou rodinu ..skoro tříletého chlapečka a ted jsem se dozvěděla,že čekají druhé,spolu máme šestiletého chlapečka.
Zajímá mě,jestli pak náš syn na to nějakým způsobem nedoplatí?
Doted to vše funguje,s tátou se milují ..ale bojím se až přijde to další mimčo,tak náš syn půjde starnou :(

petrajurinova
1. zář 2013

Já to teda vidím z druhé strany - manžel má dceru z prvního manželství a spolu máme další dvě děti. S prvorozenou má muž moc hezký vztah a narozením žádného dalšího z dětí se na jejich vzájemném vztahu nic nezměnilo. Moc hezký vztah má i nejstarší dcerka s našimi "mrňaty". Zrovna dneska odjížděla po dvou měsících strávených u nás zpátky ke své mamince a bratrovi a zdálo se že se jí moc nechce. Zabalily jsme věci které během prázdnin dostala ať je naplno využije a nafasovala pravidelné kapesné a už během cesty v autobuse si s tatínkem a sourozenci telefonovala.
Vztahy jsou vždycky o povaze a individualitě jednotlivých lidí - všech zůčastněných - nejen o otci, ale i o všech dětech a hlavně o obou matkách, pokud všichni rodiče přijmou fakt, že jejich dítě má napůl nevlastního sourozence, který může život jejich dítěte obohatit a doplnit, tak není důvod proč by se na vztazích mezi dítětem a otcem mělo něco změnit.

jakoubka
autor
1. zář 2013

@petrajurinova -moc děkuji za odpověď 🙂 Dosud vztahy fungují perfektně ,tak doufám,že se nic nezmění !!! Bývalý partner je rozumný a moc si ho vážím jako otce .

band
1. zář 2013

@jakoubka sem ve stejné situaci, jako @petrajurinova a musím jen souhlasit. teď se nám taky narodilo 2 mrně a dcera se na něj jen třese (i když je to už její 4 sourozenec 😀 ) hrozně záleží na celé rodině a když to klape, tak je jedno kolik dětí je. Když je u nás, tak se jí manžel snaží víc věnovat, aby si jí taky pěkně užil - prostě vždycky zapadne a je to fajn 😵 ...myslim, že se není čeho bát

jakoubka
autor
2. zář 2013

@band -moc,moc děkuji 🙂
Mně záleží na tom,aby syn měl tátu ..i když jen víkendově .Mají se moc rádi a Kubík je s ním rád a s mladším bráškou si taky moc rozumí 🙂
Já s bývaůým partnerem taky vycházím dobře ,takže se asi opravdu není čeho bát 🙂

Holky,moc Vám děkuji 😵

anatanka
21. zář 2013

@jakoubka Marti, pokud jejich vztah nijak neutlumilo jiz první dite z nového vztahu, tak se to nestane ani pri tomto. Navíc mam takovou zkušenost, ze tatinek se spis diteti, které s nim nezije snazi věnovat i o něco vice nez ostatním detem prave z toho duvodu, ze s nim nezije, tak aby mu to aspoň nejakou formou a v nejakem case vynahradil.
Takze myslim, ze ve tvem pripade se opravdu nemas ceho bat 😉