Facebook pro sedmileté dítě, jaký máte názor?

anatanka
10. led 2015

Dcera je na vikend u ex a ten ji vytvoril profil na facebooku a mala uz jede - rozesila zadosti o pratelstvi, vklada fotky. Jsem z toho docela vytocena, protoze ode me to dovoleny nemela, i kdyz to po mne posledni dobou chtela. Pro sedmiletou holcicku mi to proste prijde dost brzo, na takovy veci ma podle me jeste spoustu casu. A navic v dnesni dobe to neni ani zrovna moc bezpecny. Volala jsem ex, at to zase smaze, ale ten me vyfakoval. Tak nevim, jestli teda fakt prehanim... Jaky na to mate nazor vy? Az se mala vrati, tak ji profil vymazu nejspis sama, ale nechci byt zase ja za tu zlou...

ivular
10. led 2015

@anatanka Dcera umí už v sedmi letech uplaodovat fotky na PC? Jsem ještě ze staré školy a myslela jsem si, že tohle příjde mnohem později 😅
Ale k dotazu - samozřejmě, že takto malé dítě je tou nejsnadnější kořistí. A dcera by Ti heslo neřekla, tak abys tuto aktivitu tuto mohla kontrolovat? Jako v nouzi nejvyšší by šlo obrátit se na OSPOD, aby Tvému ex domluvili, ale lze čekat, že by to zhoršilo Vaše vzájemné vztahy 😖

prumyslovacka
10. led 2015

Nepřeháníš, já bych to smazala a hotovo tečka, bezjakékoli diskuze!!!! Holčička si má hrát s vrstevníky, chodit někam na kroužky, hrát si s panenkama nebo něco tvořit a ne tohle.... samozřejmě to nemyslím nijak špatně, jen že naprosto souhlasím.

schotja
10. led 2015

Ahoj, já osobně jsem FB zrušila od letošního Nového roku.. Změnily se podmínky užívání a je tam pár věcí, s kterými jsem nesouhlasila.. Ale to je vedlejší. Na Tvém místě, abys nebyla za tu "zlou",jak píšeš, bych si s holčinou sedla a vysvětlila jí, co a jak. Že internet je plný i zlých lidí, že "přátelit" by se měla jen opravdu s lidmi které osobně zná - např. spolužíci a tak, že nikdy nikam nesmí psát podrobnosti o sobě, o tom, kam jde, nebo že bude prázdný dům a pod., normálně jí postraš komu vykradli byt když napsali na FB, že jedou na dovolenou. Na netu se dá najít video kde ukazujou zavražděnou Italku a mluví o nastavení spoukromí na profilech a nebezpečí, které na Internetu číhá. Mně osbně by se to taky nelíbilo,a chtěla bych to řešit stejně jako ty, ale zakazovat a mazat je myslím kontraproduktivní.. Cestu k počítači si najde i třeba v knihovně nebo ve škole a profil si vytvoří třeba novej za pár týdnů i sama.. Vysvětlila bych jí,že všechny fotky, které tam dá, patří té společnosti FB a může s nimi nakládat jak chce - třeba je i prodat do reklamy!!! Což je pravda. A že všechny informace které tam o sobě napíše zpracovávají cizí lidé v USA. Zkusila bych jí sama přesvědčit aby to přestala ona sama chtít, udělat bubu a snažit se jí to zhnusit. V horším případě nastavit soukromí pro sdílení "pouze přátelé" a hlídat a hlídat :( Víc mně nenapadá, ale sama se děsím toho, co bude za pár let, až bude moje dcera ve věku, kde nebezpečí bude prakticky všude :(

uzivatelkalucie
10. led 2015

Na samotném Facebooku je doporučení, že je vhodný od věku 13 let.

berenika39
10. led 2015

FB je nástroj, který může rozumě používat jen ten, kdo ho komplet pochopí. A to je jen malá část dospělých, minimum pubertáků a absolutně žádné dítě. Ovládat ho - to dokáže každý. Ale používat - bezpečně a na úrovni, k jaký je určený - to fakt není pro děti.
Absolutně - jakkoliv jsem proti dogmatům - malá sedmiletá slečna tam nemá co dělat.

prumyslovacka
10. led 2015

Tohle by si měl ex přečíst: Bezpečnost registrace a účtu

Uživatelé služby Facebook poskytují svá skutečná jména a informace, a má-li to tak zůstat, potřebujeme vaši pomoc. Dále uvádíme několik vašich povinností vůči nám týkajících se registrace a zajištění bezpečnosti vašeho účtu:
Neposkytnete na Facebooku falešné osobní informace ani bez povolení nevytvoříte účet pro nikoho jiného.
Nebudete vytvářet více než jeden osobní účet.
Pokud váš účet deaktivujeme, nevytvoříte bez našeho svolení jiný.
Svoji osobní Timeline nepoužijete ke komerčnímu obohacení. K těmto účelům budete používat Facebook Stránku.
Nebudete službu Facebook používat, pokud je vám méně než 13 let.

viz https://www.facebook.com/legal/terms

pavlapl
11. led 2015

Moje dcera má FB od 6 let. Hraje tam jen hry a to tak asi jednou za 2 měsíce moc jí to nebere. A nebo si dopisuje přes FB s babičkou.

lucyhavirov
11. led 2015

Dcera ma 9 let a vůbec neví co je facebook.Minimálně do 13let bych ji to nedovolila a pokud by si ho zřídila tak bych jí ho bez okolků vymazala.Já ho nemám a žiju a ani mi to nechybí.

mandala
11. led 2015

Taky si myslím, že v tomhle věku by si měla hrát s panenkami a ne na FB. Nejjednodušší by bylo jí vše vysvětlit a profil zrušit, ale obávám se, že to jen tak neprojde. Těžko radit, rodiče by měli být za jedno, i když nejsou spolu, když ji ho zrušíš proti její vůli, budeš za tu zlou. Ale i za tu cenu bych to asi udělala. ☹

zuhra
11. led 2015

@anatanka Facebook je tuší povolen od 13ti. Hodne děti ho ma dřív, ale tohle je hodne brzy.....