Fenomén být věcmi na děti obdarováván, ale sám nic nedat

andreaskod
15. led 2013

Před chvílí jsem měla telefonát od švagrové, že by si lehátko pro mimi vzala, ale kdybych jí to jen půjčila, že to bude mít stejně jen na 4 měsíce, že se to přece tak dělá. Jí to všichni nabízí, jen aby se toho zbavili. Tak je to prý normální, abych jí půjčila lehátko, které mě stálo 2400,- a ne, aby mě za něj dala pouhých 700,- možná i méně. Ona nic nekupuje, do posledního bodyčka vše dostala. Musím podotknout, že na tom nejsou finančně vůbec špatně, několikanásobně převyšují průměrnou mzdu v ČR. A já trubka jí na to kývla, já co si musím koupit vše do posledního bodyčka a od nich jsem nic nedostala, tak jak se říká do kouta na dceru a přitom obracím každou korunu, abychom vyšli. Dokonce mé nedávné narozeniny odbyli jen SMS. Je mi z toho do breku. ☹ ☹

ined77
15. led 2013

@andreaskod ...ahoj, taky nemám to štěstí mít po kom dědit, ale k problému...tak jí prostě řekni, že bys to spíš ráda prodala a za to pak koupila další potřebné věci či hračky pro děti 😉 .
nabídni jí třeba dobrou cenu...nevím proč by mělo být automatické, že jí budeš věci půjčovat a sama kupovat za plnou cenu.
nedej se a netrap se 🙂 , takhle to holt bývá...kdo má moc, chce víc a za hubičku, to jsou lidi.

andreaskod
autor
15. led 2013

Přesně tak, spíš mě to mrzí, protože bratr je o 7 let mladší a vše jsem mu dávala, brávala jsem ho na dovolenou. Když přijel ze školy, šel prvně k nám se najíst nebo pro něco dobrého pod zub. A když má konečně své příjmy, je lékař, tak se přestal dokonce stýkat. Jezdí si po světě a synovec s neteří ho nijak netankují. ☹

veruska007
15. led 2013

@andreaskod Jo, taky mám takovou kamádku. Došla vystresovaná z porodnice, měla problémy s kojením, půjčila jsem jí velmi drahou odsávačku cca na týden, než si pořídí svou... a teď ji nemůžu dostat zpátky. Prý si ji nechá, kdyby ji náhodou ještě někdy potřebovala 🙄 . Chjo chjo.

Jinak já fakt na děti nic nedostala, jen pár oblečků ještě po nás, takže věci po dětech hodlám prodat a sourozence podaruju akorát těma oblečkama po nás, maximálně tím, co se mi opravdu prodat nepodaří.

lucyhavirov
15. led 2013

Ahoj řekla bych jí slušně že jsem si to rozmyslela a že potřebuji koupit něco jiného pro děti co zrovna potřebujou.A záleží na ni zda si to od tebe koupí či né,taky mám 2kamarádky co by chtěli vše pujčit a nejradši nic nekupovat a není jim to blbé to po někom somrovat a pak si o to musím říkat(třeba kočár)je to hrozné,ani bych to po někom nemohla chtít,pokud by mi to někdo sám nanabídl.Nedej se,jak píšeš peněz mají dost tak to pro ní asi nebude závratná položka aby si to koupila!No bratr se moc dobře nezachoval,rychle zapoměl co si pro něho dělala.

evitaa
15. led 2013

Pěkně vyčůraná švagrová. Řekni jí, že za něj chceš těch 700,- a když nedá, ať si ho sežene jinde. Jestli dědila vše zadara od vás, je jasný, že se jí teď nebude chtít platit. A že se to tak dělá? A kdo? Já za ním půjdu také 😉 Je sice hezké, že ti ho za 4 měsíce vrátí, ale tobě se bude zase hůř prodávat. Je jasný, že se lépe prodávají věci po jednom dítěti než po dvou.

lv
15. led 2013

já jsem ráda, že funguje okruh kamarádek - dostávám spoustu krásných věcí na obě, po starší to jde švagrové, od švagrové pro naši maličkou, takže si dáváme všechno, i drahé kombinézy a tak..už balím po miminku a půjde to další kamošce, co má ještě menší mimi..a ještě nakupuju v sekáči, ale jen co opravdu potřebuju, nebo super hezké věci, novýho jsem nekoupila nic ani nepamatuju.. 😉 ..

slundo
15. led 2013

no úplně tě chápu.... já třeba počítám, že výbavičku pro mimi schovám pro bráchu a něco prodám. Ale my jsme spoustu věcí dostali , takže je to jiný. Být tebou , udělám to jak píše ined77....řeknu, že si to chtěla prodat, protože jste do toho investovali hodně peněz a z toho pak koupíš dětem další potřebné věci. Něco jinýho by bylo, kdyby neměli moc peněz , ale pokud netrpí nedostatkem financí, tak bych výčitky neměla.

andreaskod
autor
15. led 2013

tak asi ji zavolám, že jsem si to rozmyslela, že ho chci přece jen prodat. Když se jí malý narodil, tak dostala od nás velkou krabici krásných oblečků. Oni nic nedávají ani na narozeniny a vánoce, syn měl narozeniny a dostal jakousi knížku z levných knih a to byli pozvaní na oslavu, kde poprvé viděli moji měsíční dcerku, které nic nedali, hlavně že se zadarmo nadlábli. Nedávají ani rodičům, od kterých dárky dostanou 😉

zlatelevizeedna
15. led 2013

No tak jí řekni, že jí nic půjčovat nebudeš, ne? Já jsem měla plno pidi oblečků i těhotenských svršků půjčených od své kamarádky, protože mi to sama nabídla, až bude čekat druhé, tak jí zase mileráda půjčím naši garderóbu. Ale vše je o domluvě. Když jim něco půjčit nebo dát nechceš, tak jim to nenabízej😉.
A že všechno dostala? To píšeš proto, že závidíš?🙂 Když víš, že vám nedávají dárky, zařiď se podle toho a taky příště pošli sms.

andreaskod
autor
15. led 2013

Já ji nic nezávidím ani jí nic nenabízím. Ona se ozvala sama. Ty oblečky co jí půjčily údajné kamarádky a nebo je dostala zadara podle toho vypadají, tak to jí rozhodně nezávidím. Jen mi to příjde drzé, aby bohatý žádal od chudého, protože ten chudý určitě vždy pomůže. Já jsem se svým málem spokojená, život není o penězích, ale také nechci, aby moje děti chodily jako bezdomovci.

ined77
15. led 2013

@zlatelevizeedna ...já v tom teda závist nevidím, spíš vyčůranost druhé strany 😕 .a nečetla jsem, že by svou výbavu @andreaskod své švagrové nabízela k půjčení 😉.
je příjemné něco pro nebo na děti dostat, podědit, ale pokud si vše sama pořizuji, počítám také s tím, že to pak za úměrnou cenu zase prodám a nakoupím další...tak to je 😉 .

dana3262
15. led 2013

@andreaskod jak jde cas, tak zacinam chapat, ze vzdycky dostava nebo si pujcuje jen nekdo. Nekdo, kdo ma ve sve blizkosti nebo v rodine nekoho, kdo ma deti drive. Segra mela prvni dite pred 15ti lety, takze po ni se toho moc zdedit nedalo, ale par malickosti ano. Ja mam same kamaradky, ktere deti nemaji a nebo je mely az po me, cili ja jsem ten, co si poridil dobrou a kvalitni vybavu a ted vsechno pujcuju.. Ale vlastne jsem rada, ze jim to pomuze.. Snad se mi to vrati..myslim jak ty veci, tak řečnicky.. Ale musim rict, ze taky co si nekoupim, to nemam. Netrap se tim a udelej, co chces ty. Ono to taky neni tak jednoduche neco prodat za nejakou rozumnou cenu.. uvidis, ale rozhodne se nenech do niceho tlacit.

romcovaklarka
15. led 2013

Tak u nás je to zvykem, že si věci dědíme, mám mrak věcí po ségře a co unosí děti a ještě to bude co k čemu, schovám zase pro mladší ségru... A nikdy ségře nenapadlo to prodat, místo aby nám to schovala - i když věděla, že už další děti mít nebude. Ale na druhou stranu je legitimní nic jí zadarmo nedat ani nepůjčit, jsou to přeci tvoje věci. Dát, resp. půjčit a pak nadávat to je podle mě nejhorší možnost 😉

slundo
15. led 2013

@andreaskod ....jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá.... když nedávaj dárky svým nejbližším, nemůžou čekat, že všichni kolem budou štědrý. myslím, že dědění oblečků a vzájemný půjčování je běžný, ale musí to fungovat na obě strany. Což tady nefunguje. Opravdu se tím netrap, prioritou je tvoje rodina, pokud potřebujete peníze , tak se tím zbytečně neužírej 🙂

zlatelevizeedna
15. led 2013

@ined77 no nevím, ale vyznělo mi to jako breky, že "ona si nic nekupuje a všeho má kopu a já si to kupovat musím a nikdo mi nic nedal"🙂 a taky @andreaskod píše, že od ní dostala ta druhá krabici plnou krásných oblečků, apod. Tak buď to někomu chci půjčit nebo dát, tak mu to nabídnu nebo kývnu na jeho dotaz a pak si nestěžuju, nebo zkrátka nechci, tak nenabízím, nepůjčuju, nedávám a odmítnu, jsem-li dotázana na zmíněné😉.
Myslím, že si rozumíme v tom, že to půjčování a dávání není povinné, ale já jsem psala spíš o tom, že dokud se Andrea nechá využívat, tak se jistě najde někdo, kdo si rád střihne tu druhou stranu.

ined77
16. led 2013

@zlatelevizeedna ...samozřejmě, i takhle se to dá chápat 😉 .
souhlasím s tebou v tom, že je potřeba říct...ne, nepůjčím.
andreu chápu v tom, že jí je to asi prostě "blbé" říct švagrové ne, ale nic jiného v této situaci jí bohužel nezbývá. i když pokud jsou mezi nimi takovéhle vztahy, tak bych si s tím hlavu opravdu nezatěžovala 😝 😉 .

monad
16. led 2013

řekla bych jí, že mám kupce, že ho chci tedy vrátit, peníze potřebuji pro děti teď a ne za 4měsíce a pak mi bude stejně k ničemu stát doma.. 😉

zlatelevizeedna
16. led 2013

@ined77 přesně, když má takovou švagrovku, jak píše, tak by mi teda nebylo blbé jí s úsměvem říct, že když to chce "jen" půjčit, že smolík, protože to má v úmyslu prodat. No a když to nechce koupit, tak nevadí, má přece jiného kupce🙂.