Hádáme se s manželem kvůli bývalému partnerovi

luzmaria
13. bře 2014

Ahoj holky, potřebuji nějak poradit. Jsem rozvedená něco přes tři roky, dcera už má skoro 10let, s bývalým se snažíme vycházet, malou si střídáme, ale občas to zaskřípe a když se zhádáme, tak mám blbou náladu a odnáší to můj nynější manžel (jsme spolu dva roky a něco). Neumím se přetvařovat, když se s někým pohádám,je to na mě vidět, to vím....už se to stalo několikrát, vždycky jsem se omlouvala za to já, když jsme se pak kvůli neshodám s bývalým pohádali, dokonce jsem mu říkala, že mi to má řict, když jsem na něj "štěkám" a jsem hnusná (někdy to ani nevnímám nebo si to neuvědomuji, ale on to tak vidí)...navíc teď manžel už od listopadu dojíždí jen na víkendy, dohlíží na stavbu v již.čecháh.....tak se vídáme jen o víkendu, jinak si voláme přes Skype......v sobotu jsem se jela podívat s dcerou na zápasy v judu (protože závodit nechtěla, ale byl tam i bývalý s novou partnerkou a její syn už závodil, takže na ten kroužek chodí logicky obě děti)....ptala jsem se svého může jestli pojede taky, říkal, že mu má nějaký pán přivézt klíče od stavby, tak asi ne....no brala jsem to, že musí teda být doma.....pak jsem se neptala....tudíž ráno jsem ho nechala spát, konečně se taky může vyspat (fakt jsem to myslela dobře), ještě jsem mu uvařila kafe.....při závodech mi psal sms, kdy přijedeme a tak, všechno v pohodě, požádala jsem ho jen, aby mi pověsil prádlo, které mu přes víkend peru, aby si ho zase zabalil na cestu.....a navrhla jsem grilování běda....jenže při konci závodů, přišel bývalý s tím, že za 14dní jsou závody tam a tam a že by chtěl, aby tam dcera už zápasila, bohužel to vyšlo opět na "můj" víkend, kdy máme i dceru od mého nového manžela z předchozího vztahu, chtěla jsem si tedy se všemi oslavit narozky a dcera na ten den měla i jinou akci, takže všechno musí jít stranou, protože musí na závody, což mě teda vytočilo (protože když on slavil narozeniny, tak si to naplánoval na víkend bez dcerky a já to pak všechno musela kvůli němu přehazovat)......takže jsme si pěkně "vjeli" do vlasů.....a takhle jsem pak přijela domů, jasný že se svěřím manžovi, tak mne obejmul, ale netrvalo to dlouho, vyrušila nás dcera a já nechtěla brečet....tak v poho, dělalali jsme si oběd na grilu....ještě jsem mu jela pro cigára......přišlo mi že se s ním bavím normálně, ale myslím si, že si vsugeroval to, že když jsem se zase pohádala s bývalým, že na něj teda budu hnusná a podle toho se choval, navíc mu to grilování nešlo, protože jsem chtěla na roštu a ne na kameni, klidně mohl říct, že to není dobrý nápad, neřekl nic, takže se u toho rozčílil, když jsem mu řekla, že ta ryba je opravdu syrová a jelikož jsem poznala, že vše není ok, nechtěla jsem se hádat, tak to bral, že jsem na něj hnusná a udělal příšernou scénu ať na něj nejsem hnusná a jedu poslat bývalýho do pr...e.....nechal gril grilem a šel do baráku a prásknul pěkně dveřma....fakt jsem netušila, co ho tak vytočilo, žádný varování nic....ale zase jsem ta špatná já...dělal uraženýho, nekomunikoval, dokonce spal v obýváku...jj, to ono umí......zkusila jsem se v neděli ptát, co se stalo, ale okamžitě na mě nastartoval, já neumím být v klidu, když na mě někdo ječí, ječím taky......takže vlastně za to můžu já, že jsem na něj byla opět hnusná a kdo ví co všechno........trápí mě to, že když za to opravdu můžu, trvá mi než se odhodlám k omluvě, to neříkám, ale omluvím se a musím vysvětlovat proč a nač a zač......ale když je hnusnej on na mě nemusí vysvětlovat nic? Musím zase přijít já?? Všechno si pak vztahuji na sebe, neříkám, že jsem ideální, občas mívám svoje nálady, ale rozhodně jich je míň, než když jsem byla s bývalým, nynější manžel je jinak velmi legrační, je s ním sranda, cítím se s ním dobře....jen se to někdy takhle přiostří.....to pak mám strach, že mě opustí, takže raději si sypu popel na hlavu a omlouvám se (asi to není dobře, vím, ale riskovat to nechci, opravdu ho mám ráda a taky mě to trápí, že ho takhle trápím).........protože stejně když mu něco řeknu, tak jakoby neposlouchal a dělal si vše jen podle toho, jak chce on....jen nevím, jak s ním o tom všem promluvit......bojím se, že se zase hned naštve a hádky nemáme rádi ani jeden....nic jiného nás v podstatě netrápí, je jinak hodně pozorný, všechno mi chválí, je slušný, pracujeme spolu na domečku a mojí dceru taky má rád, vycházejí suprově......jen mi někdy příjde, že zneužívá toho, jak moc jsem na všechny hodná, všechno udělám a tak.....samozřejmě odjel v neděli naštvaný, ani snubák si nevzal, nenapsal, že dojel....prostě nic, nekomunikuje....jen mi psal, že odvezli jeho babičku do nemocnice, ale jinak nic......teď v pátek má přijet......už si nevím rady, to jsou ti chlapi tak ješitní, že se neradi omlouvají nebo přiznávají, že na tom mají taky podíl?? Nebo je možné že žárlí na bývalého?? (ale jinak tvrdí, že s ním problém nemá), se svojí bývalou taky moc nevychází, rozhodně to nemá tak jako já s bývalým (ale taky je to tím, že jeho bývalka bydlí od nás asi 60km) kdežto můj bývalý jen 25km.......jak si s ním promluvit? Jak začít? Zase to mám brát na sebe?? Poradíte? tipy, triky, rady se hodí.....

lv
14. bře 2014

Hrozné dlouhém dotaz, to se asi nikomu nechce číst - když vis, ze prenasis své nálady na současného partnera, tak zkusit to rozdychat, zkusit třeba psychologa, poradny..

luzmaria
autor
14. bře 2014

já vím, ale nějak jsem to popsat musela......aby to nebylo vytržené z kontextu.....rozdýchávat to neumím, spíš potřebuji nějakou dobu na "vstřebání", ale to jde těžko, když se musím věnovat ostatním, nemůžu si jen tak někam zalízt.....díky za radu, taky jsem o tom přemýšlela, jestli by mi něco podobného nepomohlo......

gepe
14. bře 2014

@luzmaria nechapu, proc exmanzelovi nereknes, ze na prvni zavody pojede jindy, to me by vadilo taky. Prijde mi, ze vic vychazis vstric jemu s ublizenym podtonem, a min se soustredis na stavaji rodinu a jeji potreby.
Grilovani, no tak to chtel delat on, jak chtel. Kdybych kybicovala ja do manzelova vareni a jeste mu pak hodila na hlavu syrovou rybu s tim, rikala jsem Ti ze mas pouzit to druhe, tak by taky mel hned po nalade.
Pises ze jsi moc hodna na vsechny, ale pritom mas dle Tebe super vztah s byvalym a se stavajicim to jde z kopce - proc? Kdo nebo ci slovo je pro Tebe prednejsi - exmanzela nez stavajiciho manzela? Tak mi to totiz prijde.
Pises, jak je stavajici fajn, stara se o vas atd., ale uz ne, zda ho mas rada natolik, ze pro Tebe prednejsi nez exmanzel.
V jakem smeru Te stavajici manzel vyuziva?? Ze stavi barak, ma pekny vztah k Tve dceri z prvniho manzelstvi? Rikas ze je k Tobe pozorny, chvali Te, slusny. Ja fakt nechapu. Me osobne by hodne vadilo, kdyby muj manzel mel byvalou manzelku a stale ji doma jakkoliv resil a i vikendy, kdy by nase deti mely byt spolu podrizoval jejim pranim. Musela poslouchat jak ho zase nejak nastvala atd atd. Tvemu stavajicimu manzelovi se nedivim, dle toho co jsi napsala.
Nejdriv by jsi si hlavne Ty mela srovnat v hlave z meho pohledu, co vlastne chces. Na me to dela max dojem, ze Ty jsi se stale vnitrne nesrovnala s rozvodem.

luzmaria
autor
14. bře 2014

@gepe to právě už na ty první nejela, to jsme se byly jen podívat......asi vím, co myslíš....jenže je pro mě těžké, když to holku baví, jí v tom bránit a zakazovat jí závodění, jednou se na to judo dala, tak bych ji zas měla podporovat....od bývalýho je to dost psychický nátlak...."děláme to přeci kvůli holce", "musí vidět podporu od obou"......je přeci jasné, že s bývalým musím být v kontaktu, když máme společné dítě a má nějaké záliby, které se prolínají do času, kdy je se námi a kdy s bývalým, bohužel to tentokrát dost špatně vyšlo.....tak proto se to tak vyhrotilo......bývalý vidí jen ty závody a že něco máme v plánu my, to je mu šumák, máme si to prý taky přeorganizovat - jenže to už není tak jednoduchý....díky za názor, myslím, že jsi to trefila 😉 taky jsem měla teď čas hodně přemýšlet a možná na tom něco bude, nikdy jsem se s bývalými scházet nemusela, tak jsem to neřešila, teď je to jiné, s bývalým musím vycházet, máme spolu dítě, asi to tak nezvládám, jak jsem si myslela a taky vůči němu mám averzi, že raději než se hádat, mu ustoupím, jo, vím, že to není dobře......ale jinak z toho nevydím jiné východisko......svého muže miluju, jsem s ním šťastná, snad se to teď zlepší, když nebude přes týden pryč a zase budeme víc spolu, těším se na to......jj, je to prostě v mojí hlavě, bojuji s tím, ale jsem z toho už unavená.....fakt bych si někdy přála, aby bývalý neměl o dceru takový zájem, bylo by to všechno jednodušší.......ale dala jsem se do toho, tak to musím zvládnout.....ještě jednou díky, mám o čem přemýšlet 😉 😉

gepe
14. bře 2014

@luzmaria zeptala jsi se mlady, co chce ona na ten vikend? Zda na zavody, anebo ty oslavy atd?
Bud rada, za ma byvaly zajem o dceru, ale taky musis Ty stanovit hranice, co je prijatelne a co uz ne. A mlada uz je i docela velka, aby se ona mohla nejak vyjadrit.
Srovnej si to v hlave, co je pro Tebe prioritou v zivote, avsak ber v potaz i sveho stavajiciho manzela, jeho nazory, jeho postoj k veci, jeho potreby. Spis, ze nez vyuziva on Tebe, dela na me dojem, ze on ma velky pocit vyuzivani z Tve strany, ze Ti akorat dela vola. Promin ten vyraz, dle toho co jsi psala, mi to z toho vychazi.

luzmaria
autor
14. bře 2014

@gepe s naší mladou je to těžký, když se jí zeptám já, tak mi řekne, to, aby mi neublížila....tak že na závody nechce, ale když je u táty, tak mu odkýve zase to jeho.....myslím, že to má taky těžký, nechce ublížit ani jednomu z nás, ale je velká cíťa - nechci ji do ničeho tlačit, vedu ji k tomu, aby si rozhodla sama, co by chtěla a uměla říct svůj názor, ale tatínek si s ní o tom umí "citově" popovídat a vlastně ji ukecá k jeho rozhodnutí....podle mě tohle ona nepozná.....když jsme se s bývalým zhádali ohledně táboru, a viděla, že jsem naštvaná, tak raději řekla, že nikam nepojede....takže to ani nemá cenu se jí ptát.....zároveň ji do těch závodu tlačí i trenérka a tu už vůbec nezajímají naše rodinné peripetie......možná jsem ty hranice měla nastavit, ale jsem zbabělec, raději to chci řešit v klidu a nechávám sebou takhle manipulovat (není to dobře a bývalý to ví, taky ví jak na mě, řekla bych, že je dobrej manipulátor a já jsem kr..a, že to neumím okoučovat).....mám pak pocit, že jsem ta špatná a že všechno kazím, holce nic nedopřeju - bývalý jak byl rozčílený, tak právě něco takového říkal, že místo abych byla ráda, že jí něco baví, tak dělám zle.
Za ten výraz se neomlouvej, v pohodě....možná na tom něco bude, oni dva moc do kontaktu spolu nepříjdou, řeším to všechno sama....na to je můj muž moc zaneprázdněn pracovně.....tak je vše na mě....a taky si trochu myslím, že ani bývalý se s ním nechce moc vídat......páč ví, že by asi narazil....ale je to jen takový můj pocit.

gepe
14. bře 2014

@luzmaria kdo chtel aby jela na tabor? Jako zhadat se pred ditetem, zda ne/pojede na tabor, tak byt na miste ditete, tak me naprosto prejde chut kamkoliv jet. Protoze, tim, jak jsi svoji naladu ventilovala pred ditetem je uplne stejny, jako kdyby to ditete hadce bylo pritomno. Radsi nez vse dal poslouchat a byt jak pingpongovy micek se radsi stahne, chapu ji.
Jak muzes vedet, ze Ti odpovida tak aby Ti neublizila? Ptala ses ji nekdy na duvody proc neco ne/chce?
Z meho pohledu evidentne nic co se tyka byvaleho a maly neresis v klidu a ventilujes to doma, primita se to na celem okoli jak mozna sama vidis. Co se tyka sportu, ma se rozhodovat ona, ale ja mam veci nastaveny jinak.
Byt na miste Tveho stavajiciho, tak by mi uz davno asi dosla trpelivost.

luzmaria
autor
14. bře 2014

@gepe samozřejmě, že ji k tomu dostrkal bývalý, ani ho nezajímalo, že v ten termín můžeme mít obě holky (i od nynějšího muže)....když jsem mu to říkala, tak nic na to nenamítal, ale pak mě prostě před holkou oznámil, že na něj vlastně pojede....to by asi vypěnil každej....tohle mi dělá často, že nic nic, ticho po pěšině a pak mě postaví už před hotovou věc a klidně před malou....to prostě neumím zkousnout a neovládnu se....protože kvůli bývalého dovolené, zase nejede na jinej tábor, ale na tenhle prostě pojede, ať si dovolenou naplánujeme my jinak.
Vím to, jednou jsme se na to téma bavily. Vtloukám ji, ať říká to co chce ona i jsem jí vysvětlovala jak jsem to myslela s prázdninama....je to velké plánování, ale bývalý o tom nechtěl ani slyšet a prostě si to naplánoval podle svýho, jak to vyhovuje jemu. Vím, že to neřeším v klidu, prostě jak jsi psala výše, asi jsem se tím nevyrovnala a taky je tam ta averze vůči bývalému......k tomu sportu ji přivedl bývalý a jeho přítelkyně, protože ona kdysi judo dělala, tak do toho musejí jít i děti....ale baví ji to, je to někdy náročné - 2xtýdně tréninky a teď začne i závodit (a to bývalý tvrdil, že min.rok ji nebude na závody posílat....a jak to dopadlo, protože ji trenérka moc chválí jak jí to jde a tak...takže už by mohla na závody) ...jinak díky za názory, někdy je fajn si to poslechnout od někoho nezaujatého 😉 nevím, jak s tím bojovat, abych to tak neventilovala....máš nějaký tip?

luzmaria
autor
14. bře 2014

@gepe moc děkuji za názory, opravdu mi to pomohlo.....a doufám, že se nezlobíš, že jsem takhle otravovala.....aspoň jsem to vyventilovala a je to lepší....díky, díky moc. Přeji pěkný víkend....já se budu udobřovat 😉) tak snad to dopadne dobře. 😉