Hádky s manželem ohledně financí - práce v těhu

kacenka1111
2. led 2012

Ahoj, asi se potrebuju vypsat, ale budu rada za jakykoliv nazor. Dost se s manzzelem hadame o penize. To je asi v kazdem manzelstvi, ale u nas je to trosku jine. KDyz jsem manzela poznala, mela jsem skvelou praci. PO nejake dobe ale potreboval odejit do jineho mesta kvuli velmi dobre praci. Sla jsem. Pracovala jsem mesic tam, z toho prvni tyden jsem dojizdela pres 100 km denne. Pak uz jen asi 50km. Co by clovek pro lasku neudelal. Jenze on dal nepochopitelne vypoved z prace a sli jsme opet zpet do puvodniho mesta. Jelikoz delal 6 let v jedne praci a jinych zkusenosti moc nemel ( v oboru to uz neslo ), byl doma pres pul roku. Na UP a s min. podporou.l Ja to same. Jelikoz z tohoto mesta pochazim a jsou tu tak tri az pet firem a vsechny jsem uz vyzkousela ( bud prace nebo alespon pohovor, kde prislo zamitnuti ), neni sance neco poradneho sehnat. Mohla jsem dojizdet do okolnich mest, ale na to nebyly penize. Ani kdo by pujcil do zacatku. Pak jsem si nasla praci, cekala dva mesice navic, slibovali hory doly, vydrzela jsem. Slo o podvodnou firmu, coz jsem nevedela. Vydrzela jsem i toto. Jenze pak zjistili, ze jsem tehotna a ve ZD me vyhodili. Skoncila jsem na UP a nemam narok ani na socku ( trvale mam na meste kvuli matce ), ani na podporu (vycerpana) atd. Manzel je veden na UP, ale pracuje par mesicu, jenze za 12 tis. sice kazdy den na osmicku, ale jeho penize si vydela kazda zenska a i uklizecka ma vic. Podotykam - ma z predesleho manzelstvi 2 deti a alimenty 5tis. Nas najem cini 9300. Bydleli jsme v ruine a doplaceli 10 za plyn vdy po zime atd., takze kkdyz jsme zjistili, ze jsem tehu, s pomoci babi jsme si zaplatili kauci a najem a bydlime lepsim, kde uz nic doplacet nebudeme ( pokud nepocitam, ze se muze objevit nedoplatek napr. za elektriku treba 500kc, ale setrime ). To ze mame kazdej jedny kalhoty nebyt babi, tak se nenajime, beru jako dan, kterou prekoname a bude lip. Jenze problem je v tom, ze me nikdo nezamestna - mohu si privydelat pouze 4tis hrubeho, z toho na konkretni brigadu projezdim 600 mesicne, kde je jidlo do prace. Takze mi zbude 1tic. To nas nevytrhne. Manzela neustale buzeruju, at si najde jinou a lepsi praci, ze je otec skoro tri deti a ze by se mel postarat, kdyz me vyhodili, ze muzu pomoct az s rodicakem, ze proste to dopadlo jak dopadlo. Muze si najit lepsi. I se snazi dostat zpet do oboru, ale vy tyhle dobe to u armady proste nejde. K ppolisum nemuze, nema maturitu. Neustale se hadame kvuli tomu, ze me se nechce makat ( nevim, kde na to prisel ) a on se nejak nechce hnout, nebo ja nevim, co. Ceka jen na armadu a nic jineho nehleda. Tvrdi, ze ano, i par emailu poslal. Ale prijde mi, ze se neustale vymlouva. Nedostanu z nej nic, jen ze si mysli, ze ja jsem flakac a on ze dela vsechno. Bezvychodna situace. KDyz odmitnu tuhle brigadu, ze litr nam je k nicemu v pomeru buzerace v praci, dojizdeni s prestupama a neni mi uplne koser a za pouhou 1 tis., tak jsem opet flakac. Ale ze on ma rti deti a vydela deset, to uz mu neprijde diviny. A ted babo rad.

zmrz_lina
3. led 2012

@kacenka1111 - taky dojíždím do Prahy denně do práce a z Rakovníka je to dojíždění mnohem delší, než z Berouna (kolega jezdí do práce na Anděl z Berouna bus+metro asi 40 minut, já hodinu a 40). Já o těch výběrkách vím, protože se mi do Chrudimi hlásí hodně dobrý kamarád, je to nově. Měl udělané výběrka ještě postaru loni, ale nestihlo se pro něj otevřít místo, takže musí znovu.
Podle toho co píšeš, je tvůj muž fakt hodně, hodně, hodně nezodpovědnej ☹

kacenka1111
autor
3. led 2012

@ferinka asi bych taky mela pritlacit....ale me to sr., ze on nic sazecka a ja mam makat jako tehu...kdyz se bude snazit, vypustim dusi abych prispela co nejvic to pujde....o tom byla cela diskuze ( teda puvodne )

kacenka1111
autor
3. led 2012

@zmrz_lina to si uvedomuju....ale jak ho zlanarit? da se to naucit?

zmrz_lina
3. led 2012

kacenka1111 - jako naučit co? To nejsou iq testy nebo test všeobecných znalostí. Jedná se o něco jako týdenní přežití, minimum spánku, hodně fyzicky náročných aktivit apod. (aspoň podle info, které mám já). Na to se, podle mě, nedá naučit 😉 Ale já jsem "jen" armádní žena, sama v AČR nejsem, tak nevím.

kacenka1111
autor
3. led 2012

@zmrz_lina neee, myslim tu zodpovednost....😀
rikal, ze je to v chrudimi drsny, ze uz vypadl z fyzicky a ze by asi musel trosku zabrat a sundat pandero ( skoro zadny nema ), ale furt by chodil cvicit🙂

germaine
3. led 2012

@kacenka1111 Ahoj, já diskusi sleduju a jen se zeptám, když jsi měla slušně placenou práci, tys nic neušetřila, zvlášť potom, cos věděla, že budeš chtít dítě?

zmrz_lina
3. led 2012

No ale tak to už je trochu pozdě ne? Pokud chce co nejdřív nastoupit a čeká na příležitost, tak je pozdě začít cvičit až mu někdo zavolá... Podle mě se akorát blbě vymlouvá ;)

vercaberca
3. led 2012

@kacenka1111 kačenko, už jsem na straně pět a v 10,00 hodin stále žádná zpráva o tom, jak dopadly ty tvoje 2 až 3 brigády blízko tebe.

jestli svého muže miluješ a on tebe, tak nejlepší, co pro sebe můžete udělat, je se rozvést, minimálně papírově. ten tvůj láskomil je normální závislý hráč (ať už automaty nebo sázení). je jen otázkou času, kdy ty dluhy udělá další. takže, žij si s ním, ale rozveď se.

a teď to, co ti napíšu, je pěkně hnusný, ale už se nemůžu udržet.
že se vy dvě vyžírky nestydíte takhle žít. lehkomyslně jako dva malý smradi. hádáte se na písečku, kdo bude mít kterou "hračku". a necháte se živit od důchodkyně?!?!?
je mi z tebe i toho tvého jelimana blivno.
takhle mě ještě nikdo tady nevytočil.

a ty, která tady meleš úžasný rozhodný kecy, ale tím to končí. je sice hezký, že ti tady někdo poradí, že živit tě má tvůj chlap. máš smůlu. vzala sis závisláka, kterýho nemíníš opustit, protože je to láska až za hrob. tak ho měj, ale holt i s tím bonusem, že budeš muset i s bříškem pracovat.
ten tvůj si žádnou práci hledat nebude. aspoň oficiální ne. jemu moc dobře vyhovuje, že nikdo neví, jaký má skutečný příjmy. nikdo ho nemůže kontrolovat. a jeho alimenty ve výši 5 tis mu moc nevěřím. a pokud ano, tak nevěřím, že je pravidelně platí (pokud tedy neukazuje zaplacené složenky z pošty). jeho bývalou plně chápu, že mu holky nedává. já bych je takovýmu debilovi taky nedávala. aby je vodil do herny ne? a nebo jim vysvětloval principy sázení... a nebo by taky u vás chcíply hlady, protože babička může být zrovna u doktora a nebo těsně před příchodem dalšího důchodu.

kacenka1111
autor
3. led 2012

@germaine ahoj🙂 tu jsem mela cca 3 tydny, nez jsme se vratili do pce, takze vyplata pri ZD byla tak polovina a jeste jsem z toho pulku projela, takze nula nula a tu co jsem mela predtim, nez jsme odjeli - zbylo nam tak akorat na kauci bytu a najem v beroune☹ kdybychom melai oba dva slusnou praci alespon rok - poplatime co mame a muzeme delat zasoby, ale za ty dva roky co jsme spolu jsme k tomu nemeli poradne ani prilezitostnase nezodpovednost....mela jsem udelat to, ze jsem se nemela stehovat...ale ja sla za svym chlapem, nevedela jsem, ze budeme za tri tydny zpet a bez penez, bez prace....

kacenka1111
autor
3. led 2012

@vercaberca mas pravdu🙂 ve vsem....plne si to uvedomuju....babi vyzirame....ano...ja se za to stydim ( nevim jak on )....jeho rodina nidky neprispeje, nadelal jim akorat dluhy ani jeho matka s nim nemluvi....
ja bych mu ty holky taky nedala....to jsem mu i rekla, kolikrat jsem z nej udelala debila ( nevedela jsem ze tu muzu psat sprosty slova jen tak 😀 )
o tom rozvodu uz jsem mu taky rikala, na to rekl, ze to nechce, ze to zvladneme...( ted jen aby to fakt bylo )

na druhou stranu, to jsem jedina na svete, ktery po mohla rodina? to ze to prehanime, to uznavam, ale urco nejsem jedina...
s tou zavislosti mu to pripominam kazdy den.....udelal pokrok, ted hozbavit ty sance a bude to bez zavislosti...
alimenty ma opravdu 5, ma na to papiry,...neplati je nijak pravidelne a vzdycky mi ukaze doklad zaplaceni....nebo mu to jdu zaplatit ja, kdyz je v praci....

rekla jsi to tak jak to, bez prikras a jak jsem psala, plne si to uvedomuju.....
dekuju za nazor🙂

camelinka
3. led 2012

@kacenka1111 no to prave jo a za druhe hodne jezdej na cviceni,mise atd tak abys nebyla prekvapena 😅
@zmrz_lina tys kolegyne? 😉

germaine
3. led 2012

@kacenka1111 Tak já jsem brala, že když je ti 28, tak si určitě měla nějakou příležitost šetřit...ale každej jsme jinej, A přijde mi, že chudák babi, že vás má na krku 😖 měla by si užívat a ne vám živit dítě, ptotože tvůj manžel evidentně dělat ofiko nechce a jen se vymlouvá...nasekat děti a pak nic nedělat umí každej blbec. Promiň, ale chtělaś názor. Jdi od něj k babi a pak se snaž osamostatnit, až bude dítě větší.

kacenka1111
autor
3. led 2012

jo na tu brigosku je jen telefon a ja musim pockat az prijde MM dom abychom nabili kredit a ja tam mohla zavolat....nemuzu tam dojit, neni tam adresa.....jen telefon ani email.,...ostatne to je dlouhodobejsi problem, potrebovali bychom mit porad nejaky krfedit, kdyz se neco vyskytne, abychom mohli volat...kdyz si skocim zavolat k matce, posle me do pr a babi ted ( alespon co rikala k 1.1., chtela volat nejaky kamaradce ci co ) taky nemela....asi jsme ji vydundali ( kdyby sis chtela rypnout :-P )

zmrz_lina
3. led 2012

@camelinka - já ne, můj "muž" 🙂) Ale i díky tomu máme spoustu kamarádů vojáků, tak přehled mám 🙂

kacenka1111
autor
3. led 2012

@germaine moje blbost - mela jsem penize, ale to bylo solarko, prodlouzeny vlasy...mela jsem si najit sponzora a ne chlapa, co udela mimi a nema na to, vim to....v tomhle taky nejsem uplne zodpovedna...ale to mi bylo min, byla jsem v praze, spousta hadru, zabavy....nenapadlo me ze za dva roky pujdu zpet a potkam jeho....myslela jsem si ze tam zustanu...kdybych nemela mimi, bylo by snazsi odejit,....asi mam blok i v mimcu....lanarila jsem ho do prahy, vic prace, moznost spolubydleni ( mensi najem ) atd. ale jemu vyhovuji pce, i kdyz tady nic neni

camelinka
3. led 2012

@kacenka1111 jestli se muzu zeptat,treba je to tu nekde psany, dite ste chteli oba?

sedivka
3. led 2012

@kacenka1111 Katko, uz mi tahle diskuze prijde trochu zbytecna, ty na vsechno reknes, ze to vis. Ze to s nim chces jeste zkusit. Ani nevim, jestli máš pořádek v tom, kolik máte vůbec peněz - jste oba na UP, ani jeden nedostavate podporu? Co pak zivotní minimum apod? Nehledej chybu jen v nem, ale i ve svem pristupu! Visíte na babicce, pry ti to vadí, ale co děláte, abyste ne ni neviseli? Nic....

kacenka1111
autor
3. led 2012

@zmrz_lina ja porad nechapu, proc nekdo opousti policajtarinu, veprinu a vojencinu.... 😀 pak se divi, pac je to samej pojistovak....vcera jsme se zrvona bavili, ze proc ne hlidac nekde a on ze maji desitku ale vzdyt si muze vzit k tomu melouch ve dnech volna....takhle je tam zabitej kazdej den a na melouchy mu moc casu nezbyva

camelinka
3. led 2012

@zmrz_lina aha tak to jo 🙂 a kde dela?

ferinka
3. led 2012

@kacenka1111 mě teda přijde, že na to v jaké jsi situaci (ano ty,ne tvůj manžel,protože ten na to háže bobek) tak to bereš strašně v klidu a ještě se srandou 🙄
Jediná rada je, zbav se ho a bude ti dobře...

kacenka1111
autor
3. led 2012

@sedivka no ja ted nic...a on? taky ne, ceka na zazrak....

dobre, koncime tuhle diskuzi...da se to nejak uto, zamknout, nebo tak?

vercaberca
3. led 2012

@kacenka1111 není ani trochu divný, že jeho rodina s ním nemluví. tvoje rodina s ním nemluví. jenom babička, která ale ta zase neví všechny souvislosti.
znova ti opakuju, abys si s ním minimálně rozdělila společné jmění manželů. jde o to, abys za dva až tři ročky tady zase neplakala, že tvůj ex nadělal dluhy a ty je musíš splácet. no možná tady už plakat nebudeš, ale u kontejnerů se vypláčeš nějaké kolegyni bezdomovkyni, až tam se tam spolu budete přehrabovat. jsi už jenom malý krůček k tomu. pokud tedy místo krásných keců nepřibudou i pracovité ruce (v tvém případě) a psycho léčba (v manželově případě).

germaine
3. led 2012

@kacenka1111 A to mě ještě víc utvrzuje v tom, že stejně za čas zjistíš, že není k ničemu...a promiň, ale kdo pracovat chce, práci najde. Nedávno se nám stalo něco podobného (manža podnikal s kamarádem a ten ho podrazil) a prostě se vrátil do předchozí práce, kdyby ho nevzali, dám ruku do ohně, že by šel makat kamkoliv (za normální peníze) a doma na zadku by neseděl...prostě jsou chlapy a chlapy.

kacenka1111
autor
3. led 2012

@ferinka me prijde divny, ze po tom vsem co jsem uz musela vydrzet a on to odboural tak najendou chvilku po ptehotneni mam jit pryc...to jsem mela udelat davno....me to prijde postaveny na hlavu...to jsem mela udelat v momente, kdy jsem se dozvedela, ze tajil deti a taky bedny,,,....

germaine
3. led 2012

@kacenka1111 S tím s tebou jenom souhlasím...mělas odejít už dávno!

kacenka1111
autor
3. led 2012

@vercaberca 😀 na ty popelnice...
mluvi s nim nase rodina, nepsala jsem ze ne...nasi to vedi a mamcin pritel rekl, ze i kdyz hral ( po jeho priznani jim u pivka ) , ze je v rodine....ze vidi ze se snazi a ze se z toho dostal....
ale toho neomlouvam, jen reaguju na prispevek

salsiccia
3. led 2012

@vercaberca podle mě se @kacenka1111 doma nudí a baví se tím, jak jí to tu všechny žereme 🤐

kacenka1111
autor
3. led 2012

@germaine no on proste za 15 nepujde....nevim proc, lepsi nez deset a muze hledat

ferinka
3. led 2012

@kacenka1111 a kolik toho jako ještě vydržet chceš??? Na to, že jsme stejně starý,mi připadá, že jsi holčina kolem 16,první láska,růžový brýle,láska až nadosmrti...... 😔

germaine
3. led 2012

@kacenka1111 Pak je to debil a končím, přijde mi to jako zbytečné něco tu tlachat.