Hádky s manželem ohledně financí - práce v těhu

kacenka1111
2. led 2012

Ahoj, asi se potrebuju vypsat, ale budu rada za jakykoliv nazor. Dost se s manzzelem hadame o penize. To je asi v kazdem manzelstvi, ale u nas je to trosku jine. KDyz jsem manzela poznala, mela jsem skvelou praci. PO nejake dobe ale potreboval odejit do jineho mesta kvuli velmi dobre praci. Sla jsem. Pracovala jsem mesic tam, z toho prvni tyden jsem dojizdela pres 100 km denne. Pak uz jen asi 50km. Co by clovek pro lasku neudelal. Jenze on dal nepochopitelne vypoved z prace a sli jsme opet zpet do puvodniho mesta. Jelikoz delal 6 let v jedne praci a jinych zkusenosti moc nemel ( v oboru to uz neslo ), byl doma pres pul roku. Na UP a s min. podporou.l Ja to same. Jelikoz z tohoto mesta pochazim a jsou tu tak tri az pet firem a vsechny jsem uz vyzkousela ( bud prace nebo alespon pohovor, kde prislo zamitnuti ), neni sance neco poradneho sehnat. Mohla jsem dojizdet do okolnich mest, ale na to nebyly penize. Ani kdo by pujcil do zacatku. Pak jsem si nasla praci, cekala dva mesice navic, slibovali hory doly, vydrzela jsem. Slo o podvodnou firmu, coz jsem nevedela. Vydrzela jsem i toto. Jenze pak zjistili, ze jsem tehotna a ve ZD me vyhodili. Skoncila jsem na UP a nemam narok ani na socku ( trvale mam na meste kvuli matce ), ani na podporu (vycerpana) atd. Manzel je veden na UP, ale pracuje par mesicu, jenze za 12 tis. sice kazdy den na osmicku, ale jeho penize si vydela kazda zenska a i uklizecka ma vic. Podotykam - ma z predesleho manzelstvi 2 deti a alimenty 5tis. Nas najem cini 9300. Bydleli jsme v ruine a doplaceli 10 za plyn vdy po zime atd., takze kkdyz jsme zjistili, ze jsem tehu, s pomoci babi jsme si zaplatili kauci a najem a bydlime lepsim, kde uz nic doplacet nebudeme ( pokud nepocitam, ze se muze objevit nedoplatek napr. za elektriku treba 500kc, ale setrime ). To ze mame kazdej jedny kalhoty nebyt babi, tak se nenajime, beru jako dan, kterou prekoname a bude lip. Jenze problem je v tom, ze me nikdo nezamestna - mohu si privydelat pouze 4tis hrubeho, z toho na konkretni brigadu projezdim 600 mesicne, kde je jidlo do prace. Takze mi zbude 1tic. To nas nevytrhne. Manzela neustale buzeruju, at si najde jinou a lepsi praci, ze je otec skoro tri deti a ze by se mel postarat, kdyz me vyhodili, ze muzu pomoct az s rodicakem, ze proste to dopadlo jak dopadlo. Muze si najit lepsi. I se snazi dostat zpet do oboru, ale vy tyhle dobe to u armady proste nejde. K ppolisum nemuze, nema maturitu. Neustale se hadame kvuli tomu, ze me se nechce makat ( nevim, kde na to prisel ) a on se nejak nechce hnout, nebo ja nevim, co. Ceka jen na armadu a nic jineho nehleda. Tvrdi, ze ano, i par emailu poslal. Ale prijde mi, ze se neustale vymlouva. Nedostanu z nej nic, jen ze si mysli, ze ja jsem flakac a on ze dela vsechno. Bezvychodna situace. KDyz odmitnu tuhle brigadu, ze litr nam je k nicemu v pomeru buzerace v praci, dojizdeni s prestupama a neni mi uplne koser a za pouhou 1 tis., tak jsem opet flakac. Ale ze on ma rti deti a vydela deset, to uz mu neprijde diviny. A ted babo rad.

luciebx
3. led 2012

@kacenka1111 ja taky psiky miluju .. nikdy sem se ji nechtela vzdat.. ale proste bud bych byla v tom vztahu kde sem byla jako hadr na nadobi.. pracka mycka sporak.. a sexualni uspokojovadlo.. s tim ze po rozchodu pul roku na tom se se dozvedela ze me podvadel kde mohl.. a to sem si byla jista ze kdyz spi kazdou noc doma.. tak se to nemuze stat.. ale bohuzel stavalo.. tak proste sem se musela zachranit.. psik nepsik.. vim ze ji milujes.. ja v te dobe milovala taky jen ji.. ale ja uz byla v te fazi ze sem nevedela co mam delat.. zda utect.. ja nakonec odletela do ciziny ted ziji v anglii uz 7 let.. mam nvou rodinu.. a je mi fajn.. a kdyz to vezmu zpetne.. v zivote bych se sebou nenechala tak zachazet.. pac to vidis fakt az zpetne.. kdy co jak zacalo a ted si rikas jak sem blbla ze sem si toho nevsimla driv.. ale bohuzel.. ruzovy brejlicky fungovali vyborne

kacenka1111
autor
3. led 2012

@luciebx mamca ma presne ten samej nazor co ty🙂

berenika - ano, nechala jsem se strhnout do obhajovani se....a vymstilo se mi to....takze dekuju za rady a mej se hezky🙂

milada2
3. led 2012

Ale tak jako ona to vazne sranda není... My ji tu radime ze spokojenych domovu, nejsme emocne zaangazovany, kdezto ona v tom žije a jak jsem to pochopila, podporu k odchodu od manzela nema, a to ani u ty babičky. Ohledy na psa taky chapu... Zda se mi naopak rozumný, že si to chce srovnat
v hlave a nebali hned kufry, protože ji to holky na MK poradily. I to, že pripousti možnost selhani (vymeknuti), je mi celkem sympaticky... To že po 2 dnech rad tady se hned nerozvadi neznamena, ze to neudela, jen se na to musí pripravit... Teda doufám :-X

luciebx
3. led 2012

hele u me to mozna bylo jako je to ted u tebe. ja odletela do ciziny jeden den.. s jednim kufyrkem.. nasla si na rychlo ubytko.. ze dne na den.. praci.. a slo to.. takze mi nerikej ze ty v cr.. kde mas znamy rodinu.. ze ti to nepujde.. to je pouze blbost..

luciebx
3. led 2012

@milada2 jj souhlasim.. no ja trosku pisu svoji zkusenost.. takze.. mozna vim v cem lita.. ja mela doma podobnyho vola.. ale u nas bylo i to nasili..

kacenka1111
autor
3. led 2012

@luciebx jenze onj se o ni nepostara...jak by mohl? ani kdyby chtel....nebejt me, tak ji ani pohladil....a takovymu ji teda nenecham....to uz mame domluveny dost dlouho...na to nikdy nic nerekl....takze souhlasil ( je to pohodlne )...dal by ji do utuilku......to nedopustim....

luciebx
3. led 2012

@kacenka1111 no a hele kdyz tvoje mamka vi v cem litas.. ji to jako nevadi? ona ti nechce pomoct? a to jako proc? nebyla ona tak trosku proti tomu aby sis ho brala? nebo ted nevim.. ona ma zaroven stejny nazor jako my tu.. ale ona ti nepomuze..

kacenka1111
autor
3. led 2012

@milada2 diiiiky, uz tu brecim, ze jsem asi vazne psycho 😢

luciebx
3. led 2012

@kacenka1111 vis ono ne nadarmo se rika .. ze kdyz lidi nemaj radi zvirata.. tak nemaj radi ani lidi.. takze.. tvuj chlap ocividne nema rad nikoho jinyho .. jen sebe.. a to mozna taky ne uplne..

kacenka1111
autor
3. led 2012

@luciebx trosku mela....vi jak to je....a prave proto mi nechce pomoct, ji prej rodice taky nepomohly ( kecy ) a chce me v tom nechat vymachat...a hlavne- jeji pritel to nedovoli a ona skace jak on piska

berenika39
3. led 2012

@kacenka1111 a dítě by dal kam?

luciebx
3. led 2012

@kacenka1111 no tak uz proto mamcina zkusenost by te mela postavit na nohy jeste rychleji.. ty chces dopadnout jako tvoje mamka? ktera nepomuze vlastnimu diteti pac jeji pritel to nedovoli? to je presny ukaz toho v cem ted zijes ty.. az jako vase mimi bude mit problem tak tvuj starej rekne.. bohuzel at si poradi ja se o to starat nebudu.. to neni rodicovstvi ... ja fakt nechapu jak nekteri lidi takhle muzou existovat a fungovat.. rodine nepomahat svym detem kdyz vidi ze fakt trpi..

pincola
3. led 2012

Holky máte v hodně věcech pravdu. Co se týká partnera a i toho, co píše @holino . Souhlasila bych s tím. Určitě to je dost prekérní situace, ale řekla bych, že Kátě už tečou nervy. proto ta mluva. Dobře to není, to je jasné, ale myslím, že ona si potřebuje ulevit. To celkem chápu a je dobrý trochu vypustit páru.
Z chování jejího manžela vůbec radost nemám a taky si nemyslím, že to je vhodný partner pro život. Ale radit, aby odešla, jinak je blbá..ty bych nerozdávala. To je dlouhodbý proces a pakud to tak má někdy být tak v člověku dozrává dlouhodobě. Není v moci Káti si to tu přečíst a jít to udělat jako kdyby byla stroj. Byť ty rady mají logiku a já se s nimi do velké míry ztotžňuji.
@camelinka Nemyslím, že Katka je hloupá holka, nebo jak to píšeš. Točí se v pořádným průseru a je jí asi dost těžko. Myslím, že naše rady jako takové moc nezmůžou. Ale chtěla bych vyjádřit Kátě podporu.
@kacenka1111 je mi líto, že máš takové starosti a ten chlap ve mne nevzbuzuje důvěru, ani dobrý pocit. Kdybych byla v tvé situaci, zkusila bych to s mužem řešit. Že se oba posnažíte. On půjde do lépe placené práce a ty mu vyjdeš vtříc v jiné věci. Něco za něco. A v hlavě bych si pro jistotu připravovala plán B. kam bych šla, kdybych musela jít od něj. Přeju ti hodně síli, protože to pro tebe musí být moc zlý. Ono by to bylo zlý bez těhotenství tyhle citové věci a co teprv těhotná...

kacenka1111
autor
3. led 2012

@luciebx no a vidis, ja si dneska uvedomila, ze jsem doted zila jen pro manzela, jeho zivot, podrizovala se....byla jsem uplne jina...ze bych ted mela zit primarne pro dite ( pro me je tu samo i lilly, proste bez ni nee )....a ze jsem to nedelala....

salsiccia
3. led 2012

@berenika39 pozor, za chvíli tě nazve paranoidní nemcnou osobou 😀 taky nemíám co dělat a hniju tady... je to nářez. tahle osoba @kacenka1111 je podle mě celkem hloupá, i když hrubky se neobjevují, takže je to záhada. ovšem myslím, že lidí, kteří mají jakoby nějaký vztah, ve kterém ovšem není špetka komunikace a tolerance, těch je podle mě deset do tuctu

pincola
3. led 2012

@milada2 Děkuju Vám za tak chytrý názor i když není pro mne🙂 Naprosto souhlasím.

kacenka1111
autor
3. led 2012

@pincola diky princezno🙂 jsem docela v pr....jdu radsi spat, pro maly to neni asi uplne idealni.....

brou a dekuju🙂

kacenka1111
autor
3. led 2012

@salsiccia ty se asi hodne nudis, co...schvalne prolezu i jiny diskuze, jestli tady urazis vsechny....stopro se aspon v peti z sesti diskuzi objevi tvoje nesmysly...

luciebx
3. led 2012

@kacenka1111 presne musis si uvedomit ze si taky tvor lidsky ktery chce lasku.. pochopeni obcas pohladit.. a vedet ze te nekdo ma rad.. ne ze se rano probudis a vedle sebe mas nasranyho chlapa kterej proste do prumerne placene prace nepujde.. vis ono se to mozna zda ze u vas sou problemy kvuli tomu ze nejsou penize.. ale ty penize jakoby jsou kdyz ma na sazky vis.. proste musis vedet zda to ma cenu opravdu to s nim zkusit probrat. a rict co a jak.. a kdyz se nafoukne tak mu proste prasknout dverma v obyvaku aby se probudil.. a rict ze takhle to dal nejde.. ze si nestastna.. ze vis ze i on je nestastny.. ale ze to musite resit spolu.. jinak to proste neskonci jinak nez odchodem od sebe.. a pokud ani tohle ho neprobere.. tak uz asi nic.. fakt to proberte.. a pokud bude jen prskat.. tak vis jak se veci aji.. zkus se nenervovat.. to skodi mimi.. hlavne jist vyzivne at mimi roste.. hlavne vse zkus vyresit nez se maly narodi.. pac pak uz to pujde jeste sloziteji nez ted..

gab7
3. led 2012

@kacenka1111 Katko,jdi si už lehnout,a srovnej si vklidu všechny myšlenky 😉 ,a teprve pak jednej,až vše promyslíš,ale určitě něco udělej 🙂 Držím pěsti,ať se rozhodneš správně 😉 A některé příspěvky neřeš 😉 ,ignoruj 😉

leiladelly
3. led 2012

@kacenka1111 Diskuse, kterou jsi otevřela , se hodně rozběhla, četla jsem jen namátkově, mohu Ti říct svůj názor, i když do bot druhého člověka si stoupnout neumím, rozhodnout se a prožít a konat musíš sama. Nebudu hodnotit nic z toho, co jsi napsala, spíš bych se zaměřila na to, jak z té situace aspoň trochu ven, respektive co dál, aby Tys byla víc v klidu a tím pádem i Tvé nenarozené miminko, které vše vnímá. Už kvůli němu bude dobré, když si co nejvíc, jak bude možno, srovnáš v hlavě, co chceš Ty, jak chceš žít, jak si zaopatříš život finančně, kde, zda dál s manželem, pokud ano, zkus definovat asertivně, co od něj čekáš, zda on čeká obdobný život od Tebe, zda se Váš plán bude v tom důležitém shodovat, pokud ano, pracujte na tom... Myslím, že v této fázi by Ti mohl pomoci i psycholog, pro urovnávní si věcí v hlavě, vyventilování emocí, kterých teď máš asi plno v sobě, hormony pracují chtě nechtě 😉 Navede Tě k převzetí odpovědnosti za Tvůj život a Tvého miminka, zazněla tam od Tebe věta, že jsi doteď žila pro manžela, promiň, ale to je špatně, každý jsme tu na tomto světě zodpovědný sám za sebe a v parterství kráčíme každý sám za sebe, ale spolu a jedním směrem. Možnosti řešení vždy jsou, pokud se nejedná o nějakou extrémní situaci (nevyléčitelná nemoc, úmrtí atd.), takže programově zkus myslet pozitivně, opři se o stanovení pořadí věcí, které chceš řešit a postupně je řešit začni. Odškrtáváním jednotlivých položek, které postupně vyřešíš, se Ti také uleví. Tak hodně štěstí.

luciebx
3. led 2012

@leiladelly jj souhlasim ze ten psycholog je dobrej napad.. aspon si popovidas vylejes srdicko s opravdovou osobou ktera ti muze pomoct.. aspon psychicky.. takze.. vrele doporucuju

luciebx
3. led 2012

no nic zeny.. jdu spat.. tak dobrou.. zitra zase mrknu.. snad tu nebude dalsich 16 stranek 😀 😀

danfal
3. led 2012

Tak jsem to dočetla a docela zírám. Jak už tady někdo psal, tak je velmi jednoduché radit a večer si lehnout k hodnému muži a oddechnout si, že tohle mne netrápí. Já můžu napsat svoji zkušenost. Nejsem debil, i když občas píšu s hrubkama. Přesto jsem vydržela v manželství, kdy jsem měla 50 Kč na den, manžel mi byl nevěrný a já stále doufala a čekala a dávala miliony šancí. Moji rodiče už se tomu smáli, vždycky jsem k nim jela, že už tam zůstanu a budu bydlet u nich, že raději bez chlapa, ale v pohodě a ejhle manžílek se ozval a já jak slípka cupitala zpět. Prostě nikdo nechce být dobrovolně sám s miminkem.

milada2
3. led 2012

Já si nemyslím, že je hloupá, je prostě v hrozny situaci, ze ktery se blbe leze ven. Tím, že ji tu bude někdo urážet, ji fakt nepomuze. Čím dyl to tu čtu, tím vic je mi ji lito... Že si tu dva dny vykecá srdce a nic neřeší...? Co jsou to dva dny... dost krátká doba na tak závažný kroky. A že si tu dokola vyleva srdce mi taky přijde normalni, obzvlast, kdyz si nema s kym promluvit. A že je sprosta se nedivím... to je tu leckdo a nikomu to nevadi. Proč do ní ještě ryt... v haji je už asi dost i bez toho...

@pincola Dekujul

kacenka1111
autor
3. led 2012

uz jen zatrhavam libi se mi, jednak nemam silu uz dneska po tech prispevcich a jednak bych zas mohla byt napadena, ze jsme bud fiktivni osoba, nebo uplne blba a to se priznam jsem uz dnes slysela nekolikrat, takze zaskrtano....dotycne vedi

kacenka1111
autor
3. led 2012

jdu taky na kute, nemam sily, a nemam v umyslu se tu nechat urazet....
dobrou noc vsem a mejte hezky sny

leiladelly
3. led 2012

@kacenka1111 Běž si odpočinout... Ráno moudřejší večera a je to pravda. 🙂

gab7
3. led 2012

@milada2 naprosto s Tebou souhlasím,už takhle je v dost těžký situaci,teď se musí rozhodnout sama,a hlavně si to promyslet,a tohle hnusný rejpání od některých tady mi připadá dost hnusný 😒 .chtěla bych vidět je v takové situaci,že..

petpop
3. led 2012

Taky jsem dočetla od začátku až do konce,... nevim, co na to rict, zivotni zkusenosti nemam. Je mi 25, taky cekam mimi (uz za mesic) a taky to mezi mnou a pritelem nekdy neni ruzove, takze radit urcite nebudu, tady uz stejne moc neni co ... Jen chci rict, ze je mi Te @kacenka1111 lito, a to nemyslim spatne, ani jako vysmech.
Nedokazu si predstavit, ze bych takovou situaci musela v tehotenstvi resit ja, a jeste k tomu v manzelstvi..(prece jen, bez manzelstvi by se mozna odchazelo snadneji).
Absolutne souhlasim s nazory, jako napsala napr. @milada2, hodne lidi tady Katku odsuzuje, ale nebyla by spis hodne blba, kdyby se kvuli dvoudenni diskusi sebrala, spakovala "batůžek" a bez rozmyslu od chlapa odesla, jen proto, ze "holky mi to vsechny tak napsaly" ?? Je rozumne, ze si to chce promyslet, naplanovat..
At uz se rozhodne jakkoli, proc se nektere tak rozcilujete?? Je to Vas zivot? Ze je Vam lito toho nenarozeneho ditete? Me taky, jestli to takhle zustane, ...ale udelate s tim neco, tim, ze ji tady budete urazet apod.?
Ja samozrejme sama za sebe taky rikam "pryc od nej", ale zaroven verim, ze tohle musi byt hodne tezke rozhodnuti, a neni to otazka zkratu, kdy se clovek sebere a v minute zmizi...
Drzim palce, a doufam, ze se to vyresi rychle, a co jak nejlepe...