Hádky s manželem ohledně financí - práce v těhu

kacenka1111
2. led 2012

Ahoj, asi se potrebuju vypsat, ale budu rada za jakykoliv nazor. Dost se s manzzelem hadame o penize. To je asi v kazdem manzelstvi, ale u nas je to trosku jine. KDyz jsem manzela poznala, mela jsem skvelou praci. PO nejake dobe ale potreboval odejit do jineho mesta kvuli velmi dobre praci. Sla jsem. Pracovala jsem mesic tam, z toho prvni tyden jsem dojizdela pres 100 km denne. Pak uz jen asi 50km. Co by clovek pro lasku neudelal. Jenze on dal nepochopitelne vypoved z prace a sli jsme opet zpet do puvodniho mesta. Jelikoz delal 6 let v jedne praci a jinych zkusenosti moc nemel ( v oboru to uz neslo ), byl doma pres pul roku. Na UP a s min. podporou.l Ja to same. Jelikoz z tohoto mesta pochazim a jsou tu tak tri az pet firem a vsechny jsem uz vyzkousela ( bud prace nebo alespon pohovor, kde prislo zamitnuti ), neni sance neco poradneho sehnat. Mohla jsem dojizdet do okolnich mest, ale na to nebyly penize. Ani kdo by pujcil do zacatku. Pak jsem si nasla praci, cekala dva mesice navic, slibovali hory doly, vydrzela jsem. Slo o podvodnou firmu, coz jsem nevedela. Vydrzela jsem i toto. Jenze pak zjistili, ze jsem tehotna a ve ZD me vyhodili. Skoncila jsem na UP a nemam narok ani na socku ( trvale mam na meste kvuli matce ), ani na podporu (vycerpana) atd. Manzel je veden na UP, ale pracuje par mesicu, jenze za 12 tis. sice kazdy den na osmicku, ale jeho penize si vydela kazda zenska a i uklizecka ma vic. Podotykam - ma z predesleho manzelstvi 2 deti a alimenty 5tis. Nas najem cini 9300. Bydleli jsme v ruine a doplaceli 10 za plyn vdy po zime atd., takze kkdyz jsme zjistili, ze jsem tehu, s pomoci babi jsme si zaplatili kauci a najem a bydlime lepsim, kde uz nic doplacet nebudeme ( pokud nepocitam, ze se muze objevit nedoplatek napr. za elektriku treba 500kc, ale setrime ). To ze mame kazdej jedny kalhoty nebyt babi, tak se nenajime, beru jako dan, kterou prekoname a bude lip. Jenze problem je v tom, ze me nikdo nezamestna - mohu si privydelat pouze 4tis hrubeho, z toho na konkretni brigadu projezdim 600 mesicne, kde je jidlo do prace. Takze mi zbude 1tic. To nas nevytrhne. Manzela neustale buzeruju, at si najde jinou a lepsi praci, ze je otec skoro tri deti a ze by se mel postarat, kdyz me vyhodili, ze muzu pomoct az s rodicakem, ze proste to dopadlo jak dopadlo. Muze si najit lepsi. I se snazi dostat zpet do oboru, ale vy tyhle dobe to u armady proste nejde. K ppolisum nemuze, nema maturitu. Neustale se hadame kvuli tomu, ze me se nechce makat ( nevim, kde na to prisel ) a on se nejak nechce hnout, nebo ja nevim, co. Ceka jen na armadu a nic jineho nehleda. Tvrdi, ze ano, i par emailu poslal. Ale prijde mi, ze se neustale vymlouva. Nedostanu z nej nic, jen ze si mysli, ze ja jsem flakac a on ze dela vsechno. Bezvychodna situace. KDyz odmitnu tuhle brigadu, ze litr nam je k nicemu v pomeru buzerace v praci, dojizdeni s prestupama a neni mi uplne koser a za pouhou 1 tis., tak jsem opet flakac. Ale ze on ma rti deti a vydela deset, to uz mu neprijde diviny. A ted babo rad.

jajina.c
2. led 2012

Ahojky, kde dneska nejsou hádky kvůli penězům, bohužel skoro všude a bude hůř ☹ . Chtělo by to vzít práci jakoukoliv, jen když Vám to zlepší rozpočet, a přitom si můžete ( spíš manža, pokud jsi těhu ) hledat práci, kterou byste chtěli. A především, pokud jste už v krizi, že jste finančně závislý na jiných, určitě bych aspoň na nějakou dobu zrušila zbytečné výdaje - internet, omezení volání, kupování jen toho nejdůležitějšího, co potřebujete, pokud máte doma něco, co nepoužíváte, tak to prodejte atd. My máme Hypo na starý RD, 1 dítě, psa. Já jsem na mateřský, ale chodím do práce si přivydělávat, přítel má také dvě práce, žijeme hodně skromně -vidíme se většinou až večer, vůbec žádná kultura, věci na sebe zásadně ze sekáčů ( ale řekla bych, že tam jsou naopak dobrý úlovky za super cenu ), naši nám sem tam zaplatí třeba nákup potravin atd. Ale synovi se snažíme dopřát, má vše, co potřebuje, takže tam jde teď nejvíc výdajů z našeho rozpočtu. Už se těším do práce, až budu mít lepší plat a naše úroveň se zlepší a budeme moci pokračovat v rekonstrukci RD. Druhé mimi bychom chtěli, ale teď to nejde, prostě by jsme se neuživili ☹ . A jinak pokud na manža říká, že jsi flákač atd. - nezlob se, ale to svědčí o tom, že Váš vztah není asi úplně o.k. Ty píšeš, že 1000 vás nevytrhne, tak to nás tedy sakra vytrhne,pro nás je to jeden větší nákup potravin 🙂. Měli byste se snažit oba, ale především asi on, aby si vydělal i na alimenty. Je to těžké soudit a poradit, ale dle mého názoru to chce odstranit všechny zbytečné platby a to i ty malinké, za měsíc se to nasčítá. Tak ať se Vám daří a přeji spokojené těhu.

anysek85
2. led 2012

@kacenka1111 Ono je to v tomto s chlapama těžké... snaž se ho spíš podpořit, než vyčítat. Na většinu mužů tenhle teror nefunguje a spíš se zakomplexujou, zatvrdí a nevede to k ničemu. Jinak nepíšeš, kolik měsíčně spotřebujete na domácnost - to chce fakt psát si to, jinak neuvidíš, kde můžeš ušetřit. Ohledně práce v těhotenství: Já tě chápu, že se Ti v těhu nechce pracovat za možná neadekvátní ohodnocení, ale co chceš dělat jinak? Přejídat se doma? To neber jako nějakou urážku, ale takto jsem uvažovala já. Pracovala jsem až do 9. měsíce a super 😵. Dělala bych i zadarmo - prostě jsem se chtěla profesně rozvíjet a co nejvíce se naučit a vylepšit svůj životopis - ne hnít doma. Pokud nemáš žádné zdrav. komplikace, tak nechápu tvůj postoj. Souhlasím s @jajina.c - jakto, že 1000 je málo? Přece neprojedeš 3000 ze 4000? Píšeš o jídle do práce - doma bys nejedla? 😉 My za 1000 nakoupíme spoustu jídla - pro nás to není málo peněz. A tak pořád dokola...
Držím ti palečky, je fakt, že to dnes nemá lehké hodně lidí... 😨 Nějaké úspory na těžké časy nemáte?

kacenka1111
autor
2. led 2012

@anysek85 dekuju za nazor🙂 ja prave uz nevim, cik je to vlastne chyba....spocitala jsem si, ze bych projezdila 560 az 1120 kc, podle rozdeleni hodin...samo kazdy den chleba s maslem jist nebudu....pokud jsem doma, vetsinou skocim k babi vedle na obed...nebo donese ona....z deseti, pokud platime najem pres devet, to ani na jidlo nezbyde...mame taky psa....kupujeme ted co nejlevni granule... takze by mi opravdu zbyla ticka....klidne pujdu uklizet, doplnovat, co ja vim....ale dojizdet hodku do prace a vydelat si ticku? to mi prijde uhozeny....ale dost o me...samo, ze bych mela makat, o tom zadna, o tom se prit nebudeme....jen mi prijde divny, ze me nazyva flakacem a sam se nehne z prace za desitku, kde dela otroka za 70 na hodku, kdyz si umi vydelat dvacku....proste ceka na armadu, ale do kdy? takhle uz ceka pul roku, porad se vymlouva...z prace jde do chance, kde necha malo, treba 40kc, ale i tak, tydne to da na granule....pak prijde dom, zapne net a cuci do 11 na zapasy...a ceka, ze z nej bude milionar....misto aby sel normalne makat ofiko na smlouvu...ja nevim, pak mi ani nechce koupit sampon, to je kecu okolo....obyc, hleda dve hodiny ve sleve a potupne mi jeden za 50 koupi....ja nevim, kdybych tohle vedela, ze se k tomu takhle postavi, nikdy bych do toho nesla...zenska co nemalka, je hrozna, ja vim, ale horsi je chlap, co dela za penize, ktery pobira i uklizecka a pak mi vycte, ze kvuli me nema na alimenty....kdyz jsme se poznali, prvni 4 mesice ( to byl jeste u armady ) vydelal 22-24 tis a ja po zjistila, ze vsechno projebal...no ale to uz nechtela hazet spinu, vedela jsem do ceho jdu....asi je to moje chyba, ja uz nevim

kacenka1111
autor
2. led 2012

@jajina.c Ahoj, moc dekuju, vidim, ze jste na tom taky ne dobre a zvladate to. To jsem se trosku zastydela. Zadne vydaje ale nemame. Jedine - net, t si prosadil manzel, je mu jedno, ze stoji 500, hlavne ze muze sledovat zapasy online. Opravdu. Sice tu ted sedim ja, ale kdyby nebyl, nevadi. Chodim jen sem. Pac uz mi doma hrabe. Jedine je pes - cca 15O tydne za granule. Jar 9, toaletak 17/8 rolí. Mala ukazka, jak moc setrime. Hadry - kazdny jedny kalhoty. Co mi roste bricho, nosim gumicku. Nebyt babi, umreme hlady. Obedy nevarime, pac vari babi vetsinou. Volani - nula, nekupujeme kredit. Piseme sms zdarma. Kultura - pred vanocema jsme se byli pesky ( abychom neminuli za jizdenky ) projit v obchodaku. Nasi nam ted pujcili 4tis abychom vubec doplatili najem, vyjimecne, po velkych prosbach, a manzel ani nepodekoval. Ja uz prave nevim, kde je chyba.

alamo
2. led 2012

@kacenka1111 Ahoj, proc si nedodela tu maturitu nebo nevezme druhou praci?

kacenka1111
autor
2. led 2012

@alamo No, maturitu uz zkousel dvakrat dalkove, jednou za ex, podruhe za me. Za me vydrzel dvakrat - byl pokazde tyden pryc. Pak skoncil u armady, ze ho to nebavi. Ani skola, ani armada. Skola - neumel napsat ani referat. Chtela jsem mu pomoct, ale jeho to proste nebavilo. Ze na to nema a kdesi cosi. Me kdyby nekdo umoznil si dodelat skolu, jdu hned: Jeho to proste nebavilo. Druha prace byla v reseni. Pak to vysumelo. Nevim vic, nez mi rekl, a to je ze nevi. Ze ceka, co a jak. Tak je to se vsim. Flakac jako takovy neni. A to je prave to, ja nevim. Proc to dela. Jemu asi vyhovuje, ze ma kazdy den penize na ruku. Ale kazd ypreci funguje - 1x mesicne vyplata, z toho najem, inkaso, poplatky, jidlo atd. On ne. On funguje ze dne na den. Jinak ma ted nasmlouvane nejake to hlidani, tak to je v pohode. Jako ze opravdu neni flakac, ale proto to nechapu, jeho jednani.

anysek85
2. led 2012

@kacenka1111 Jezisi, to je hrozný. A k babi byste na nějaký čas nemohli, abyste ušetřili za nájem, než bude aspoň mateřská? Je mi to fakt líto, v jaké jste situaci v těhotenství, musí to být těžký. Nějaký východisko se ale určitě najít musí. Co jeho ex, nepočkala by mu třeba nějakej čas s alíkama? Asi ne, co? Já vím, že po porodu budeš brát mateřskou, ale co kočár, plíny, sunar, kapky, oblečky? Máš aspoň něco po kom to podědit? Kdyžtak něco pošlu po našem prďolkovi, kdybys chtěla. Hlavně hračky, to už budu fakt pomalu třídit a házet do popelnice. Jinak nemá cenu to asi moc rozebírat, ale přijde mi, že tvůj partner je prostě v depce, nic víc. Chlapi k tomuhle mají tendenci, bohužel. Já jsem si taky prožila svoje, když jsem byla těhotná a manžel byl v práci, kde docházely zakázky a hledal jinde - nervy jako prase, to ti povím.

alamo
2. led 2012

@kacenka1111 To te docela lituju ☹ , ale zase mi prijdes takova akcni, ze se neztratis a mas zajem to nejak resit. Akorat nevim, jestli vydrzis s takovym chlapem.

kacenka1111
autor
2. led 2012

@anysek85 To me mrzi☹
Jsi moc hodna, dekuju, to me vazne potesilo🙂 Jo, oblecky jsme podedili po me🙂 A hracky taky, babi koupi i kocarek, pouzitej, takze tohle je ok....Hlidani taky babi, se moc tesi...Takze muzu brzy pracovat...
No, potrebovali jsme prave kvuli najmu jit asi na dva mesice k nasim, umrela druha babi, ted je to ´tri mesice, takze mama ma obri 3+1. Jenze ten jeji ji to zakazal a draha matinka nam rekla ne. Takze nam babi musela pujcit na najem a kauci, nemame z ceho ani setrit. Pritom by stacilo, aby manzel nasel nejakou normalni praci, vsak je chlap a ve svarecine nez dopadne pokud tedy dopadne armada si vydela vic nez dost. A ja k tomu nejaky privydelek, vsak do nejakyho kramku ( abych neutratila za jizdne, takze nekde blizko ) by se taky naslo ( tedy pouze zatim doufam, jinak uz bych to vzala ). Vis, o te depce me to nenapadlo....Ale mozne to je,....O vikendu jsme se bavili, ze vanoce fajn, stromek od babi, jidla mraky od babi, ze ale at se snazim, jak se snazim, vanocne nazdobeno, vsechno...Ale stejne to nebyly vanoce a z nej vypadne, ze stejne myslel na najem. Jenze jak z toho ven? Muzu do nej hucet, ukonejsit. povzbudit, ale s nim to proste nehne. Stejne jsem ta spatna ja.

kacenka1111
autor
2. led 2012

@alamo No to je prave to, me totiz zacina pripadat, ze se akorat tahneme pod zem. On je pecival, ja akcni. Byla jsem horalka, porad nekde byla, v praze dve prace a stihala jsem si mraky zabavy. Ted s nim sedim doma a cucime na pic....Pardon🙂 Mozna to cele neni o ty blby brigade, ale o tom, ze uz me to asi prestalo bavit. Pritom ho miluju. Ale asi to nestaci na zivot.

sonia79
2. led 2012

Ach jo, s těma chlapama je fakt někdy kříž ☹ jak psala třeba anysek85, je určitě super pracovat až do konce těhu, pokud zdraví dovolí, to je jasný. ale ty jsi v situaci kdy práci nemáš a jako těhotnou tě těžko někdo zaměstná (kromě brigád). Asi mi někdo bude oponovat, já si ale myslím, že vzhledem k tomu, že máš doma zdravého práce schopného chlapa, jeho argument že jsi flákač je fakt mimo mísu, makat by měl bez debaty on. Můžu se jen zeptat, mimčo jste plánovali? Ve vaší situaci mi to přijde malinko nedomyšlený, ale to se tě nechci dotknout a teď už je to asi jedno. Za mě - makat by měl jít on, nedokážu si osobně moc představit, že bych někdy v 5.měs. těhu a dále měla jít někam doplňovat zboží do regálu apod.
P.S. já rozhodně nikomu kázat nemůžu, "díky" ex jsem zadlužená na pár let dopředu (láska je slepá) a Nikol mám s cizincem, který mi na ní taky extra nepřidává - ale chtěla jsem dítě, byla to tenkrát jasně moje volba, takže si můžu sypat popel na hlavu sama. ale i tak - malá je super a uvidíš, až bude Tvé mimi na světě, i když problémy nezmizí a mnohé i přibudou, mateřství je nejkrásnější věc na světě a až se na tebe mimi usměje, zapoměneš na chvíli i na ty blbý peníze ....

mitote
2. led 2012

@kacenka1111 zarazila me hned snad tvoje druha veta: hadame se s mamzelem o penize, ale to je asi v kazdem manzelstvi. NE, to vazne NENI v kazdem manzelstvi. Ja jsem teda s manzelem se kvuli financim nikdy nehadala a to ja studuju a on vydelava. Pises, ze i uklizecka ma vic jak 12tis. No to nema, to by ses divila. Ja jsem makala 8-9 hodin denne, prescasy, vikendy, narocna prace a mela jsem 10 tis cisteho.
Pises, ze nevis, ci uz je to chyba. Proc hledas vinika? To ti ted nepomuez resit, ci je to vina, ale kde najit praci. A jak psaly holky, tisicovka te nevytrhne? Ja jsem rada za kazdou korunu navic, kterou mame, i kdyz se spatne nemame. Jo a tolik na obdech vazne neprojis, aby ti zbyla jen tisicovka. Muzes si snad varit doma a nosit jidlo do prace, ne? Vzdyt zapecene brambory jsou za par korun. Testoviny treba s rajskym protlakem taky.
Pak se nabizi dve moznosti, bud ma tvuj muz depresi nebo je vazne flakac. Oboje je mozne, ale jinak, nez ze si o tom v klidu rozume promluvit, to asi nevyresite. Ptala ses ho, proc se nesnazi dodelat skolu? najit praci? co chce od zivota?
Ja nevim ale kdyby se takto choval muj muz a byl vazne flakac, tehotna netehotna, balim mu kufry.

kacenka1111
autor
2. led 2012

@sonia79 no, mimco jsme planovali uz v dobe, kdy jeste mel dobrou praci....pak se to z me strany zvrtlo v neskutecnou touhu a jak si psala ty, muzu si za to sama, doslova jsem si dite uto 🙂 ale chteli jsme oba....jenze pak se situace zmenila a ja uz byla tak rozjeta, ze jsem si ani nevsimla a myslela jen na to dite....uz jsem kolikratz premyslela, ze pujdeme od sebe....ze se akorat tahneme....on ma pocit, ze mu visim na krku, vycita ze nema na alimenty....ja zas s nim k nasim nemuzu, resp ani k babi....ma maly byt, takze tak jeden clovek a uz ani drobek.....to neni proti MM, babi ho zboznuje....ale mame taky psa.....toho pryc nedam...poridil ho on, pak ho nechtel, ja uz ho ale pryc dat nechtela....lasku k Lilly jse ho ucila dva roky, konecne se podarilo....proste ja nevim, asi se nejak hroutim nebo co....at uz je tahle krizovka za nami a dekuju vsem co mi dneska moc pomohly🙂 aleson to ze sebe dostat, pak taky prestat fnukat ale taky si uvedomit, ze by se neco uz melo konecne zmenit.....jenze sama to nedokazu

kacenka1111
autor
2. led 2012

@mitote tak s tema uklizecka jsem to nevedela, co jsem zazila jednu, tak ta si na melouchach vydelala snad dvacku 😀 je pravda, ze kazda kacka dobra....,je mozne ze jsem zavtrzela kvuli jeho pristupu a nechci povolit, proto pisu, ze vlastne nevim, kde je chyba...
no mam problem kdyz jdeme do obchodu, chci si vzit kur stehynka ty pidi za dvacku ze mam na dva dny obedy, a uz drzkuje.....a on si chodi kazdej den za kilco na papani....to ale uz je kdo jo a kdo, to preci neni pro vztah dobry, vycitat si kkdo co muze....hlavne nam uz ani nezbyva na nakupy penize....nebyt te babi....kdybych nebyla tehu, mam praci nastalo je vsehcno ok....i kdyz me predtim vyhodili, prace se vzdycky najde, kdyz clovek chce....
ptala jsem se...odpovi nevim..( na vsechny tro otazky )...totiz me zarazilo to s tou skolou uz tenkrat...kidyz ma nekdo moznost pri praci zadarmo dostudovat, tak to preci vezme, ne? vice nez slusne podminky....a kdyz se zeptam potreti, nafuci se a proc to zase rozebiram a ufoukne se a prestane komunikovat a druhej den prijde s tim, ze se flakam.

sonia79
2. led 2012

Hlavně Kačko fakt asi nemá cenu hledat viníka, to teď nepomůže. Zkus se nějak sebrat a s myšlenkou na mimčo si jednak promluvit s manželem, zkus to po dobrém, ne nátlakem, to se spíš fakt sekne, případně mrkni po nějaké té brigádě, jak psaly holky, i ta tisícovka je relativně velký peníz, každopádně furt lepší než drátem do oka 😀 dělám si srandu, ty na ní asi teď nemáš náladu já vím... ale je taky třeba zkusit situaci nějak odlehčit, když na to budeš nonstop myslet, zblázníš se a navíc stres není ok pro mimčo.tak se drž!

kacenka1111
autor
2. led 2012

@sonia79 moc diky!🙂

sonia79
2. led 2012

ještě mě napadlo, to je teda ne úplně k tématu, co třeba namísto těch nejlevnějších granulí zkusit aspoň dočasně pejskovi vařit např. obyč těstoviny + koupit u řezníka něco z výseku tedy nejlevnější maso, kosti apod. třeba by ti někde i dali - jednak by to učitě přežil a beztak si myslím, že by to možná byla hodnotnější strava než ty úplně levný granule - a navíc i ušetřená další koruna .. teď už se loučím jdu budit ratolest tak pa!

romca13
2. led 2012

@kacenka1111 máš to opravdu těžké,,, jen bych se nespoléhala na to, že ho vezmou do armády,,, mám pocit, že jsou tam nové podmínky a, že i u marády nyní musí mít maturitu,, bylo to i v TV, že proouštěli ty, co ji nemají,, takže být manželem, tak na to nespoléhám.... stejně jako Mitote píše, ne každý má i těch blbých 12 000,-. Je to asi měsíc co manža přišel o práci,,, 14 dní jsme nespali, jelikož nabídky práce nic moc,,, no práce by byla, ale za jaké peníze????? Jelikož máme celkem velké náklady na byt, platíme hypotéku, nemohl si dovolit chodit s nižším platem než měl v původní práci, ale nabídky firem, kde byl na pohovorech byli asi o 6000,- čistého menší, než měl, a to si myslím, že neměl extra peníze, nicméně nestěžovali jsme si a nutné věci jsme vždy utáhli, nebylo to na nějaké rozhazování, ale bylo to v pohodě,,,, takže jsme měli pár bezesných nocí, kdy jsem jen počítali a počítali, jak vyjdeme, jelikož jsem bohužel zůstala od 7tt na neschopence,,, už jsme uvažovali o 2 letým rodičáku, abychom hypošku utáhli,,,,,,nakonec se na nás usmálo štěstí,,,, nechtěla jsem tu vyprávět můj příběh,, spíš jen upozornit na to, že firmy teď opravdu hodně šetří a najít si lépe placenou práci není zase tak jednoduché,,, samozřejmě člověk kmusí chtít si ji najít, musí opravdu intenzivně hledat, posílat CV a hledat sám,,, dobrá práce mu domů nikdy nepřijde,,,,, moc vám držím palečky, abyste to nějak vyřešili, al bohužel mám obavy, že tvůj manžel to nijak řešit nechce,,,,

alamo
2. led 2012

@kacenka1111 Jeste si rikam, jestli ho moc nebuzerujes - teda on si to zaslouzi, ale asi to ma opacny ucinek nez potrebujes. Uf, drzim palce, at to pro Vas dopadne co nejlip. A jak jsem napsala - ty se neztratis, at uz s manzelem, nebo bez nej...

romca13
2. led 2012

@kacenka1111 jinak k té brigádě,,, nevím, jak sníšíš těhu, jestli je vše ok po tvé zdravotní stránce,,, je pravda ze 1000,- je hodně, je za to velký nákup potravin, ale souhlasím v tomto s tebou, že abych jezdila každý den hodinu do práce a hodinu z práce a zbyl mi litr, tak se na to asi vykašlu,,,samozřemě pokud bych viděla i snahu ze strany manžela a bylo mi dobře ,tak je to jiná, ale když píšeš, že ti nedovolí si koupit kuřecí stehýnka za dvacku,,, no promiň??? ale když on může každý den prosázet 40,- , tak to už mi přijde z jeho strany totální sobectví,,,,

mitote
2. led 2012

@kacenka1111 vis co, ja bych proste s takovym chlapem nebyla, co by me zakazoval i koupit i kure na obed... kor jeste kdyz by chodil do hospody a nikdy jsem ani nepochopil, proc zensky s takovyma chlapama jsou.
A jak pise romca, tvuj pritel asi situaci moc resit nechce. Otazka je, jak ji resis ty, jeslti ho vazne buzerujes jak sama pises...pak bych ja sama taky odmitala neco resit a leda bych se vzdy nas.ala kdyby me nekdo buzeroval. Co zkusit zajit do nejake menzelske poradny nebo nejlepe k psychologovi na parovou nebo rodinnou terapii? Hradi to pojistovny a treba naleznete nejake reseni.

romca13
2. led 2012

@mitote Gábi, jak ho tu zakladatelka popisuje,, pochybuju, že by ho přinutila do nějaké takové poradny jít,,,,:(

kacenka1111
autor
2. led 2012

@romca13 no jupíííí🙂 tak preci mi nesibe...po vsech nazorech jsem si zacala myslet, ze jsem fakt blbka, flakacka a co vsechno....litr je dost, ovsem absolutne jsi nemohla moje pocity popsat lip....proste - je mi zdravotne dobre, prvni trimest ne, ale ted se mi to vynahrazuje...nemam problem jit makat ani za litr...ale hodku tam, hodku sem, na dve hodky denne prace, zbyde litr...a pak pristup manzela....a to jidlo, sprchac, prasek na praci ( radi v cem prat, abych si kupovala ty nevyhodne krabicky za tricet korun, pak lita po celem nmeste jestli ji nemaji o korunu levnejsi ) a pak jde a vsadi v chanci....trochu na hlavicku....no a kdyz je to tedy popsane, co ted s tim?? ja chci do prace, ale za normalnich podminek, chci jiny pristup manzela, chci aby si uvedomil, ze je prasteny a na hlavu ( jeho pristup, sazeni atd) .....ale zadna hadka, baveni se, prosby nic nepomaha....do sance musi, pac ho to bavi a je schopnj ze me udelat debila, jen aby tam mohl....poradt, co s timhle? nechci ho vinit, ze je flakac, ale nelibi se mi, ze to dela on me....me jen vadi jeho pristup a nevim si s tim rady....nic nepomaha...kdyz pohrozim odchodem, urazi se....a pak mi rekne, ze stejne vi, ze to delaji hormony ( za tohle by se meli chlapy zabijet, jeste taky poznamka, nemas kramy???)...

kacenka1111
autor
2. led 2012

@mitote no, tam teda nepujde ani prd, on problem nema....akorat se mnou jako manzelkou flakackou....ja si ce hledam vinika, ale on uz me obvinil.....
taky tady padlo jidlo...ted svatky varila babi, ale predtim - on si chodi na obedy a vikendy chtel jen testoviny za pet kc s parkem zapecenym....ale tohle jsem ja jedla cely tyden....a kdyz jsem si o vikendu chtela snist alespon br s kuretem, on uz nee,musime setrit....pak se to malinko zlepsilo, uz jsem toho mela dost a on si asi vsimnul....ale ze on mel colu a pic....no a ted zas tohle....miluju ho, jsem hloupa...vim....ale on takovy nebyl vzdycky..ale kdybych vedela,jak to predm doppadne, nesla bych do toho ani za lasku sveta

romca13
2. led 2012

@kacenka1111 víš, ono se těžko radí, já v takové situaci nikdy naštěstí nebyla,,,,vím jediný,,že nějaké vyhružky nepomůžou,, dle mě tip jako je tvůj manžel by ve finále řekl, no co, tak si běž,,, nebo alespoň dle toho, jak jsi ho popsala,, je jasný, že pokud jsi těhotná, pravděpodobně tě jen tak někde nezaměstnají,,, z jakého jsi města??? co nějaká práce z domu?? mrknout na inzeráty,,,,
ale co s přístupem manžela??? není správné, aby ty jako těhule ses dřela a viděla, že manža na to kašle,, pokud by se snažili oba tak ano,, je jasný, že chceš rodině finančně pomoct, ale pokud on na to kašle??? nevíš, proč se rozvedl s první ženou??

mitote
2. led 2012

@romca13 jasn Romi, ale pak nevidim duvod, proc v takovem vztahu setrvavat. Lepsi to evidentne nebude, kdyz neni snaha.
@kacenka1111 no a jakdlouho to takto trva? vis co, ja bych proste s takovym clovekem nebya a uz vubec do toho neprivedla dite, moje matka mela takoveho otce, nedovolil jim ani koupit lednaka, ani manzelce a jen je buzeroval a reknu ti, moji mame je padesat a do dneska z toho ma trauma a nevyrovnala se s tim

mamkamarketa
2. led 2012

ahoj,
precetla jsem celou diskuzi a nemuzu nereagovat...
ja jsem celkem hodne razantni a veci resim rychle. byt v tve situaci jdu pryc. jako co s chlapem,co sedi doma na zadku, ma 3 deti a o to nenarozene nema moc zajem se o nej materialne postarat? vzdyt pises,ze nemate moc penez,takze ja bych mu naky sazeni zatrhla, internet odpojila a vecer misto cumeni na pocitac muze venovat studiu,tobe,detem z predesleho vztahu....asi jsem moc razna,ale ty mas i muj obdiv,ze s takovym chlapem ses
@kacenka1111

romca13
2. led 2012

@kacenka1111 ono taky záleží, zda má manžel nějaké kladné vlastnosti,, zatím to tak nevypadá,, a to že ho miluješ taky není všechno,,, budeš mít dítě,,, nemáš zapotřebí se starat o další i když hooodně odrostlé,,,protože ve finále to tak bude,, ty dáš mimi hlídat babi, půjdeš do práce, jen abys prcka uživila a manža si bude dál chodit na obídky, sázet, pít kolu a platit alimenty na jeho další děti,,,, K čemu ho vlastně budeš mít??

weri1
2. led 2012

@kacenka1111 jestli budeš s ním nebo bez něho skoro nastejno....možná i líp, budeš mít o jeden hladovej krk míň....divím, se, že s ním ještě jsi

kacenka1111
autor
2. led 2012

@mamkamarketa ty jo mit tvoji odvahu ☹ snaha zatrhnout tu byla, lec neuspesna...predchazelo tomu mnohem vetsi sazeni, ale to jsem semka psat nechtela...z toho jsem ho dostala. tohle je sazeni akorat zbytkove, pokdu to reknu laicky....ja vim, jsem hlupacka....ale to je jedno, uz jsem si to nadrobila....pc si odpojit nenecha, to jsem jednou zkousela....pry si hleda praci! asi jsem slepa, ale do pc mu vidim, kdyz sedim vedle na sedacce....ale asi si mysli, ze jsem blbka...( coz momonetalne zsda se jsem a velka )....jo, s temi veceri mas naprostou pravdu....no ale to neni pripad MM...studovat? pche...deti mu ex nechce dat, dela naschvaly...o nas nikdo nevi z jeho rodiny ani matka...me? me se venoval ted o svatkach, ale sel taky hokej, uze? ale at se diva, jja mam zas telenovelu ( ted co jsem tehu, jinak jenom horory😀 )....no proste co jsem si nadrobila, to mam.... 😖