Hádky s manželem ohledně financí - práce v těhu

kacenka1111
2. led 2012

Ahoj, asi se potrebuju vypsat, ale budu rada za jakykoliv nazor. Dost se s manzzelem hadame o penize. To je asi v kazdem manzelstvi, ale u nas je to trosku jine. KDyz jsem manzela poznala, mela jsem skvelou praci. PO nejake dobe ale potreboval odejit do jineho mesta kvuli velmi dobre praci. Sla jsem. Pracovala jsem mesic tam, z toho prvni tyden jsem dojizdela pres 100 km denne. Pak uz jen asi 50km. Co by clovek pro lasku neudelal. Jenze on dal nepochopitelne vypoved z prace a sli jsme opet zpet do puvodniho mesta. Jelikoz delal 6 let v jedne praci a jinych zkusenosti moc nemel ( v oboru to uz neslo ), byl doma pres pul roku. Na UP a s min. podporou.l Ja to same. Jelikoz z tohoto mesta pochazim a jsou tu tak tri az pet firem a vsechny jsem uz vyzkousela ( bud prace nebo alespon pohovor, kde prislo zamitnuti ), neni sance neco poradneho sehnat. Mohla jsem dojizdet do okolnich mest, ale na to nebyly penize. Ani kdo by pujcil do zacatku. Pak jsem si nasla praci, cekala dva mesice navic, slibovali hory doly, vydrzela jsem. Slo o podvodnou firmu, coz jsem nevedela. Vydrzela jsem i toto. Jenze pak zjistili, ze jsem tehotna a ve ZD me vyhodili. Skoncila jsem na UP a nemam narok ani na socku ( trvale mam na meste kvuli matce ), ani na podporu (vycerpana) atd. Manzel je veden na UP, ale pracuje par mesicu, jenze za 12 tis. sice kazdy den na osmicku, ale jeho penize si vydela kazda zenska a i uklizecka ma vic. Podotykam - ma z predesleho manzelstvi 2 deti a alimenty 5tis. Nas najem cini 9300. Bydleli jsme v ruine a doplaceli 10 za plyn vdy po zime atd., takze kkdyz jsme zjistili, ze jsem tehu, s pomoci babi jsme si zaplatili kauci a najem a bydlime lepsim, kde uz nic doplacet nebudeme ( pokud nepocitam, ze se muze objevit nedoplatek napr. za elektriku treba 500kc, ale setrime ). To ze mame kazdej jedny kalhoty nebyt babi, tak se nenajime, beru jako dan, kterou prekoname a bude lip. Jenze problem je v tom, ze me nikdo nezamestna - mohu si privydelat pouze 4tis hrubeho, z toho na konkretni brigadu projezdim 600 mesicne, kde je jidlo do prace. Takze mi zbude 1tic. To nas nevytrhne. Manzela neustale buzeruju, at si najde jinou a lepsi praci, ze je otec skoro tri deti a ze by se mel postarat, kdyz me vyhodili, ze muzu pomoct az s rodicakem, ze proste to dopadlo jak dopadlo. Muze si najit lepsi. I se snazi dostat zpet do oboru, ale vy tyhle dobe to u armady proste nejde. K ppolisum nemuze, nema maturitu. Neustale se hadame kvuli tomu, ze me se nechce makat ( nevim, kde na to prisel ) a on se nejak nechce hnout, nebo ja nevim, co. Ceka jen na armadu a nic jineho nehleda. Tvrdi, ze ano, i par emailu poslal. Ale prijde mi, ze se neustale vymlouva. Nedostanu z nej nic, jen ze si mysli, ze ja jsem flakac a on ze dela vsechno. Bezvychodna situace. KDyz odmitnu tuhle brigadu, ze litr nam je k nicemu v pomeru buzerace v praci, dojizdeni s prestupama a neni mi uplne koser a za pouhou 1 tis., tak jsem opet flakac. Ale ze on ma rti deti a vydela deset, to uz mu neprijde diviny. A ted babo rad.

kacenka1111
autor
4. led 2012

ne, on nekouri...ona jeho ex kouri....gelovky si preci taky nedela on....jestli jsem napsala on, tak slo pouze o preklep....

ano, po vcerejsku jsem docela vystavena a potrebuju se sebrat...zacnu okamzitym hledanim prace...byt muzu tady, kdyz se to tak vezme, ja budu v loznici vecer a on v obyvaku, videt ani bavit se nemusime....pres den hledat, chodit, zarizovat, vecer si ho nevsimat....az najdu praci, muzu jit pryc....driv nemam kam, protoze psa se proste nevzdam....

kacenka1111
autor
4. led 2012

@amallie poslal neco ji, neco slo na najem, na splatku...utratili jsme tnekrat co si pamatuju pro sebe cca litr....

vendy26
4. led 2012

Páč on vás rozhodně neuživí a evidentně ho to nijak netrápí - dle jeho dosavadního přístupu. Jak jsi psala, žije ze dne na den, což zodpovědný člověk nedělá. A už vůbec ne ten, který má rodinu. Příjde mi, že on to bere stylem - nějak bylo, nějak bude.

milada2
4. led 2012

@kacenka1111 Jinak Kači ohledně pejska mě napadá (vím, že tohle slyšet nechceš), že se s ním stejně časem asi budeš muset rozloučit... Já sama mám zlaťáka jako "první mimino", tak Ti moc dobře rozumím a líbí se mi, že za něho neseš odpovědnost a chceš se o něj postarat. Ale v Tvojí situaci budeš mít co dělat, abys uživila sebe a prcka a ten pro Tebe teď musí být prioritou. Ono, jak tu holky psali, malé mimčo stojí míň než odrostlejší dítě, ale to jen pokud máš mlíčko a můžeš kojit... pokud musíš kupovat UM, peníze jen lítají. A co si budeme povídat, pes je drahá záležitost, obzvlášť pokud mu chceš dopřát péči... s tou cenou granulí, které mu kupujete, ho bohužel považuju docela za chudáka už teď... ale to je jasný, že to není všechno, hlavní je milující páníček. Představ si to ale do budoucna, pejsek bude stárnout, zdravotní problémy přibývat a tisíce na veterině jen lítat... vidím to teď u nás... napadá mě, nemohla bys třeba pejska někomu v okolí darovat... někomu, abyste se pořád mohli s pejskem vídat? Příteli bych ho taky určitě nenechala, jak jsi to popisovala.

maruja
4. led 2012

@vendy26 nenapsala bych to líp, je potřeba to řešit co nejdříve

kacenka1111
autor
4. led 2012

@milada2 ty jo to nedam....vazne ne...preci ho neodlozim, jen proto ze se mi ted nehodi....ne, jednou ho mam ( teda meli jsme ) a tak se o nej postaram...preci to neni vec, abych ho odlozila pri prvnim nezdaru...nejsem Libor....

kacenka1111
autor
4. led 2012

@vendy26 bohuzel....a ceka, ze mu neco spadne do klina, kdyz si nevi rady s papirem, ne aby to priznal, radsi na sebe necha pul roku rvat, pak to vyridim a dekovacka? jen diky hm a to je vse...nasrat

jdu k babi na bramboraky, ted tu byla, ale vubec nemam hlad....ani chut....asi bych potrebovala facku, abych se prorala...

holoky jak jsem takova pica

maruja
4. led 2012

@milada2 a s tím psem mě to už taky napadlo, je mě jasný že ho máš ráda, ale mysli na sebe a dítě, budete potřebovat každou korunu

kacenka1111
autor
4. led 2012

to ´ho psa nedam...zacnu brecet a v momente je u me...lkita po me, mucka me, vrti ocasem...vcera jsem tu rvala u kompu a jedinej kdo neco udelal byl pes....Mm? ani tuk, jen se prevaloval u pc....takze jestli se nekoho zbavim, tak jedine manzela....

kacenka1111
autor
4. led 2012

@maruja vim, ze to zni blaznive ale bez psa ne...nikdy....

romca13
4. led 2012

@kacenka1111 naprosto souhlasím s @milada2 a to už i s dřívějšími příspěvky,,, nám se to hrozně hezky radí, okamžitě pryč od toho chlapa, když doma samy máme báječného muže tvoji situaci si vůbec nedovedeme představit,,,,, je jasný, že s ním šťastná nebudeš, bylo by to peklo,ale také jejasné, že se nemůžeš sebrat ze dne na den a odejít, když v podstatě nemáš kam,,,, nemáš podporu rodiny,,,, i když si najdeš nějakou práci, tak se obávám ,že sama podnájem neutáhneš, když bude prcek a pak jen rodičák,,, pro tebe by přicházel v úvahu jedině ten azylák,ale pokud se nechceš vzdát psa, tak je to těžký,,, chápu, že je to pro tebe vlastně dítě,,,ale uvědom si, že až přijde to opravdové dítě, to bude potřebovat teplo domova, stravu a bezpečí,,,,

vendy26
4. led 2012

@kacenka1111 Nenadávej si!!! To tady za tebe hravě zvládnou jiní...🙂 Člověk se může ocitnout v situaci, která by ho ani ve snu nenapadla, na to už teď kašli, teď se snaž dívat dopředu a hledat reálná řešení. S tím pejskem je to smutné, ale @milada2 @maruja mají pravdu....Navíc samy děti už mají, vědí o čem mluví...

evaviki
4. led 2012

@kacenka1111 este ma napadla jedna vec.. neviem, kde bydlis (necetla som celu diskuzi), podla profilu v Pradubicich.. skus si najit brigadu ako obcasna chuva, pripadne nejaky uklid v domacnosti.. ja viem, ze ako tehule to budes mat tazsie, ale za pokus to stoji a myslim, ze v pardubicich by si si mohla klidne pytat to, co v prahe, takze aspon 100kc/hod. Od manzela prec, aj so psom (ja som pejskomil, takze chapem, ze ho odmietas dat prec).. Co tak ist k babicke?

romca13
4. led 2012

je fakt vtipný, jak každý radí jít k babičce nebo mamince,,, když od nich nemá vůbec žádnou podporu a babička se zastává manžela??? fakt super

maruja
4. led 2012

ještě mě napadlo, kde bydlíte?? nemohl by odejít manžel?? tím by se vzřešilo kam ty a pes. My jsme měli taky psa u našich ale prostě tvoje situace si žádá řešení. Nebo psa jen někomu dej hlídat a až se situace zlepší vezmeš ho zpět. Jde o to se jen zeptat 😉

romca13
4. led 2012

@maruja jenže oni tam platí 9000,- nájem,,,kde by na to kačka vzala???

milada2
4. led 2012

@evaviki V Pardubicích rozhodně nabídka práce ani mzda za ní srovnatelná s Prahou není...

elvira
4. led 2012

Taky bych se poptala po známých, jestli by si na nějaký čas nevzali psa k sobě - na hlídání - s tím, že bych za ním chodila, nosila jídlo atd.
A sama bych odešla k babičce, u soudu bych podala návrh na stanovení výživného na mě a ať panáček platí.
Nevracela bych se k němu. To není chlap pro život. Tam už nejde jen o Tebe, ale hlavně o dítě. Co s takovým otcem, co sedí doma na prd..., nesnaží se makat, je líný? Jenom by poslouchalo hádky a trpělo...
A nakonec - můžeš si najít časem slušného chlapa, který Tě bude mít rád i s dítětem.
Kamarádka v těhu chodila pomáhat do cukrárny - vařila kafe, chystala zákusky atd. - podle potřeby - 2 - 4 hodiny denně. Peněz za to moc nebylo, ale dobrá každá koruna. 😉

petpop
4. led 2012

Mě ještě napadá jedna věc, ať tady kdokoli radí cokoli, tady nejde jen o to, vyřešit situaci s manželem (případně psem), a nevyřeší se dlouhodobě nic ani tím, že si teď najdeš brigádu.
Tím chci říct, že Ty se na věc musíš dívat s pohledem "4 roky dopředu", protože s mateřskou (rodič.příspěvkem) to sama tak jako tak asi nebudeš zvládat nikdy...
I když si něco našetříš teď , nebo si budeš přivydělávat s mimčem, pochybuju, že bys z toho utáhla nájem (pokud bys bydlela sama), psa, mimi a sebe..
Tohle si asi nechtěla slyšet. Ale jde mi o to, že Ty nehledáš "krátkodobé" řešení, což je třeba i azylák, ne? Ten asi není na 4 roky, nebo se mýlím??
To je fakt beznadějná situace, nevím, co poradit, ..nejhorší je to, že není ta podpora od rodiny. Ale myslim si, ze kdybys třeba babi postavila před hotovou věci, že od manžela odcházíš proto a proto, ...možná by otevřela oči, (možná ne), ...ale nechala by tě radši jít např. do toho Azyláku, než aby tě vzala k sobě??

elvira
4. led 2012

Já si taky myslím, že babi by nakonec pomohla - ale to musí Kacenka vědět sama, jak na tom jsou...
Ale jak jsem četla:" jdu k babi na bramboráky"...tak mi to jako vyhrocený vztah moc nepřipadá, nevím... 😒

vercaberca
4. led 2012

@kacenka1111 kačenko, do dneška jsem se trochu uklidnila.
vysvětlím ti, proč ti všichni rychle radí abys utekla. tedy alespoň já. gamblerství je závislost (stejná jako na drogách). ti lidé jsou potom schopni čehokoliv, naslibují hory doly, jsou velmi přesvědčiví. nejsem psycholog, tohle je moje vlastní zkušenost. např. mého expřítele sestra feťačka se pro všechny v rodině snažila přestat, ale sama nechtěla. dneska je mrtvá. kamarád mého tchána alkoholik, velmi dobrá kariéra, super výdělky, i přesto nadělal celé rodině dluhy a po čase se zabil. a náš kamarád gambler - ten je teď ve fázi obvolávání a půjčování peněz. kdybych se víc zamyslela, asi bych ti těch skutečných příběhů našla víc.
proto ti radím rozveď se (minimálně papírově), protože potom budeš mít odpovědnost jenom za ty dluhy, které naskákali během toho manželství. opravdu mám v tvém případě veliký strach, že toho bude víc a ty o tom ani nevíš.

a s tím hledání práce. bydlíš v pardubicích, kde je dobrá spíš vyšší životní úroveň. možná by bylo fajn se taky zvednou od netu a jít se podívat na nabídky na úřadu práce. projít se po městě, jestě někdo nemá na výloze nalepené cedulky, že hledají výpomoc a nebo jít do větších podniků se zeptat na brigádu. jenom u PC tu práci nenajdeš. tady moc pardubičaček není, aby ti něco dohodily. ve městě máš velkou šanci, že potkáš třeba spolužačky nebo jiné známé a můžou o něčem vědět. už moc času nemáš.
neseď jenom tady a běž něco dělat.

jestli se tě moje zprávy dotýkají nebo jiných více empatických děvčat, tak se omlouvám, ale nejsem povaha, co si jenom žehrá na svůj osud. když se mi něco nelíbí, tak se snažím to změnit. a když to dlouho nejde jedným způsobem, hledám další.
lidem kolem sebe pomáhám docela dost (i v naší rodině se něco přihodilo). ale nepomáhám nikomu, kdo se nesnaží. ani vlastním dětem.

romca13
4. led 2012

tak babi se asi stará, to ano, každý den Kačce as ivaří,ale jakmile narazí na téma manžel, tak ho hrozně hájí a je zastáncem toho, že pokud ji nebije,, tak se dá vydržet všechno,, sama babi v tom tak žila a celý život dělal manželovi jen služku, co jsem teda pochopila,,,, a jestl ise jí Kačca včera snažila nastínit, jak to s jejím manžou opravdu je , s tím sázením a ostatním a babi se ho i tak zastávala, tak nevím

anysek85
4. led 2012

@kacenka1111 Kačenko, hele, kopni ho někam, fakt... To jinak nepůjde. Nechci tě strašit, ale zrovna jdu z lékárny, mám půlroční mimi a nechala jsem tam za NEZBYTNOSTI 750 Kč a za chvíli půjdu zas. UM (do půl roku jsem kojila, teď najíždíme na UM, protože už mlíčko skoro nemám), kaše, kapky, sprej do nosa na rýmu, Calgel na zoubky a Nurofen (páč jsme prodělali dětskou nemoc a prořezávaj se nám zuby, tak nějakej oblbovák na teploty doma bejt musí, když máme v rodině fibrilní křeče).

Dále 600 za kosmetiku (ale je fakt, že kupuju malýmu kvalitní ekobio), dále plíny (a to napůl látkujeme, jinak kupuju ty odbouratelné), mikinka a tepláčky, protože rosteme jako z vody a suma sumárum jsem o 2000 Kč lehčí 😅.

Pak jsem nakoupila základní jídlo pro nás dva, nějaké bio maso a zeleninu na příkrmy a další 1000 Kč. A to jsem fakt nekoupila nic zbytečného a nic, co bych za pár dní nemusela jít koupit znova... Je fakt, že kupuju hodně věcí v bio kvalitě, nebo aspoň věci ekologicky odbouratelné a jistě můžeš najít levnější varianty, ale tohle jsou prostě výdaje za mimi. To prostě z rodičáku s darmošlapem na krku neutáhneš. Zamkni diskuzi, seber síly a vyhoď ho...

romca13
4. led 2012

@vercaberca přesně o těch možých dluhách jsem Kačce taky psala,,, nevěřím tomu, že sází jen 40,- denně, je to závislák a k životu to potřebuje,, a věřím tomu, že může mít popůjčované po kamarádech a bůhví kde ještě po různých lichvářských společnostech, kterých je na trhu dnes mraky,, a jejich podmínky??? exekuce jasná,,,,

milada2
4. led 2012

@kacenka1111 Kači, až budeš mít mimčo a zafunguje mateřský pud, uvidíš to jinak... vidím to u sebe. U Vás nejde o to, že byste si kvůli pejskovi museli odírat, to by se ještě dalo zvládnout, Vy se neuživíte. Já mám stejnýho psa jako Ty a měsíčně nás stojí cca 1000 Kč jen jídle. Nepočítám veterinu, to jsou další tisíce... a tisícovka, to jsou plíny pro mrňouse a pro Tebe obrovská částka. I když budeš kupovat levnější granule, pořád tím budeš ubírat svýmu dítěti... A to znovu zdůrazňuju, že tu situaci chápu a svýho psa miluju!!! Ale Ty nemáš ani na vyžití pro sebe, natož pro dítě a natož ještě pro psa... ☹ A jak tu bylo psáno, je potřeba hledět dopředu, ne jen na krátkou budoucnost, ale dlouhodobě...Rodičák je pár šprdlíků, nájmy vysoký a se psem Tě ani do většiny podnájmů nevezmou...

anysek85
4. led 2012

@anysek85 opr. ne dětskou nemoc, ale šestou nemoc 😀. Pardon 😀, to je tak když píšu a vařím a hlídám 😀

maruja
4. led 2012

@milada2 přesně moje řeč

lenka5731
4. led 2012

@anysek85 to je dobré řešení, "vyhoď ho" 🙂 a byt bude platit z čeho? 🙂

jít bydlet k babičce, která zastává názor, že žena má držet hubu a krok a zastává se manžela je taky nic moc.

všechna řešení jsou bolestná - a že v 5. měsíci sežene nějaký přivýdělek, který by ji nějak pomohl v tom, aby se mohla osamostatnit ... tak tomu taky bohužel nevěřím 😒

maruja
4. led 2012

@lenka5731 taky tomu nevěřím, kdo by jí zaměstnal i na brigádu nevím. Jen něco na domu, lepit obálky nebo tak. ☹

paja1975
4. led 2012

ahoj kacenka1111 myslím,že by jsi si měla pořádně ujasnit jestli s mužem vlastně opravdu chceš být či nikoli. Ale opravdu si v tom udělat jasno toho se držet, a podle toho teprve můžeš hledat řešení.