Hádky s manželem ohledně financí - práce v těhu

kacenka1111
2. led 2012

Ahoj, asi se potrebuju vypsat, ale budu rada za jakykoliv nazor. Dost se s manzzelem hadame o penize. To je asi v kazdem manzelstvi, ale u nas je to trosku jine. KDyz jsem manzela poznala, mela jsem skvelou praci. PO nejake dobe ale potreboval odejit do jineho mesta kvuli velmi dobre praci. Sla jsem. Pracovala jsem mesic tam, z toho prvni tyden jsem dojizdela pres 100 km denne. Pak uz jen asi 50km. Co by clovek pro lasku neudelal. Jenze on dal nepochopitelne vypoved z prace a sli jsme opet zpet do puvodniho mesta. Jelikoz delal 6 let v jedne praci a jinych zkusenosti moc nemel ( v oboru to uz neslo ), byl doma pres pul roku. Na UP a s min. podporou.l Ja to same. Jelikoz z tohoto mesta pochazim a jsou tu tak tri az pet firem a vsechny jsem uz vyzkousela ( bud prace nebo alespon pohovor, kde prislo zamitnuti ), neni sance neco poradneho sehnat. Mohla jsem dojizdet do okolnich mest, ale na to nebyly penize. Ani kdo by pujcil do zacatku. Pak jsem si nasla praci, cekala dva mesice navic, slibovali hory doly, vydrzela jsem. Slo o podvodnou firmu, coz jsem nevedela. Vydrzela jsem i toto. Jenze pak zjistili, ze jsem tehotna a ve ZD me vyhodili. Skoncila jsem na UP a nemam narok ani na socku ( trvale mam na meste kvuli matce ), ani na podporu (vycerpana) atd. Manzel je veden na UP, ale pracuje par mesicu, jenze za 12 tis. sice kazdy den na osmicku, ale jeho penize si vydela kazda zenska a i uklizecka ma vic. Podotykam - ma z predesleho manzelstvi 2 deti a alimenty 5tis. Nas najem cini 9300. Bydleli jsme v ruine a doplaceli 10 za plyn vdy po zime atd., takze kkdyz jsme zjistili, ze jsem tehu, s pomoci babi jsme si zaplatili kauci a najem a bydlime lepsim, kde uz nic doplacet nebudeme ( pokud nepocitam, ze se muze objevit nedoplatek napr. za elektriku treba 500kc, ale setrime ). To ze mame kazdej jedny kalhoty nebyt babi, tak se nenajime, beru jako dan, kterou prekoname a bude lip. Jenze problem je v tom, ze me nikdo nezamestna - mohu si privydelat pouze 4tis hrubeho, z toho na konkretni brigadu projezdim 600 mesicne, kde je jidlo do prace. Takze mi zbude 1tic. To nas nevytrhne. Manzela neustale buzeruju, at si najde jinou a lepsi praci, ze je otec skoro tri deti a ze by se mel postarat, kdyz me vyhodili, ze muzu pomoct az s rodicakem, ze proste to dopadlo jak dopadlo. Muze si najit lepsi. I se snazi dostat zpet do oboru, ale vy tyhle dobe to u armady proste nejde. K ppolisum nemuze, nema maturitu. Neustale se hadame kvuli tomu, ze me se nechce makat ( nevim, kde na to prisel ) a on se nejak nechce hnout, nebo ja nevim, co. Ceka jen na armadu a nic jineho nehleda. Tvrdi, ze ano, i par emailu poslal. Ale prijde mi, ze se neustale vymlouva. Nedostanu z nej nic, jen ze si mysli, ze ja jsem flakac a on ze dela vsechno. Bezvychodna situace. KDyz odmitnu tuhle brigadu, ze litr nam je k nicemu v pomeru buzerace v praci, dojizdeni s prestupama a neni mi uplne koser a za pouhou 1 tis., tak jsem opet flakac. Ale ze on ma rti deti a vydela deset, to uz mu neprijde diviny. A ted babo rad.

lenka5731
4. led 2012

@maruja jako každá koruna dobrá a určitě by se měla snažit o jakýkoliv přivýdělek, ale v čem jí pomůže (aby mohla změnit svou situaci) když si někde přivydělá pár stovek lepením obálek?

elvira
4. led 2012

@lenka5731 - naprosto souhlasím s tím, co píšeš, ale zůstávat s chlapem, jako je ten její, taky není moc extra řešení...
Ale jak tu už holky psaly, je třeba vidět dopředu - tzn. 4 roky na mateřské, skoro bez příjmů není žádná pr...
Jediné, co mě napadá, pozeptat se v okolí, jestli by někdo nepronajmul v domku 1 pokoj za rozumný peníz - nejlépe s koupelnou atd. / je jasné, že s mimčem bez koupelny to nejde/...
Protože nájem byť garsonky nejspíš kacenka neutáhne...
Na chlapa bych se fakt vyprdla a snažila se zajistit si od něj výživné - nejprve na sebe, pak i na dítě.

maruja
4. led 2012

@lenka5731 no právě, nevím 😢

ilonne
4. led 2012

@kacenka1111 Ahoj, nezlob se na mě, ale že si bez maturity vydělá 12tis mi připadá v dnešní době docela dost. Určitě si to nevydělá každá uklízečka. Spíš bych se opravdu pozastavila nad tím, proč si maturitu nedodělá a ještě jak jsi psala, odešel z armády, protože ho to nebaví, škola ho taky nebaví. No mě taky občas nebavilo chodit do práce a neodešla jsem odtud. Protože jsem prostě věděla, že práci a peníze potřebujeme. Taky mě nebavilo vstávat každý druhý pátek ve tři ráno, jezdit 300 km do Brna na VŠ a trávit tam každý druhý víkend a manžela to taky nebavilo, ale prostě jsme věděli, že když doděláme VŠ zajistíme si lepší pozici. Podle mě je prostě nezodpovědný a líný. Ty si bohužel v těhu asi práci nenajdeš, ale on by teda pořádně máknout měl. Armáda ho zpátky nevezme, něco o tom vím. Jinak jak už je tady napsáno, pryč od něj a hodně rychle.

milada2
4. led 2012

@elvira Jenže s jeho přístupem... Ty myslíš, že jí bude platit? Já myslím, že ani na dítě, natož na ni ☹

elvira
4. led 2012

@milada2 - no, nejspíš nebude...ale pokud bude mít příjem, lze to řešit exekucí na plat... Ale máš pravdu - nejspíš by si za takových okolností práci raději nehledal vůbec. 😠

maruja
4. led 2012

@elvira taky souhlasím s @lenka5731
ten jeden pokoj v bytě nebo domě je dobrej nápad. Taky bych šla do manželský poradny i sama a zeptala se na možnosti. Prostě jít a poptat se kdekoli, znovu na sociálku a nenechat se odbejt, na město..... sehnat co nejvíc info a pak podle toho jednat

je to těžká situace

milada2
4. led 2012

@elvira No právě... pokud už bude dělat, tak načerno a Kačka z ně nic nedostane ☹

petpop
4. led 2012

@milada2 Taky si myslim. A hlavne, kde by na to vzal? 😒

lenka5731
4. led 2012

beru to podle toho, co jsem tu četla, ale podle mě katka nemá jinou možnost než zůstat s manželem, ať je jakýkoliv. protože ať to zní jakkoliv cynicky, osamostatnit se může jen ten, kdo na to má. babičce se plně pověsit na krk nemůže. takhle zaplatí manžel bydlení a nějaké jídlo a babička jí může přilepšit. když od manžela odejde, neuvidí od něj ani korunu.

takže já bych doporučila zapracovat na vztahu a kominikaci s manželem, aby s ním ještě nějakou dobu vydržela.

až bude mít rodičák, bude to trochu růžovější (předpokládám, že to budou "její" peníze)

evaviki
4. led 2012

@milada2 do pardubic chodievam.. ked vidim tie ceny bytov (pozerala som na nete), tak mi to neprijde ako levne mesto na ziti.. 9300 za byt? za to pronajima znama 1+1 na Vinohradech.. osobne si myslim, ze sa najde dost rodin, ktore by boli ochotne platit 100kc za hlidani, nebo za uklid..

@romca13 necetla som celu debatu, preto neviem, aky nazor ma babicka.. ale asi by som na nu isla s tym, ze narobil dlhy, nemaju z coho zit a ci si vobec uvedomuje, ze pripadna exekucia by znamenala, ze pride o vsetko.. podla mna babicku postupne zlomi.. a keby aj nie, aspon by mala s miminom strechu nad hlavou..Babi sa na mimi tesi (aspon podla toho mala, co som tu citala), tak snad by to fungovalo.

elvira
4. led 2012

Mmch - nevím teda, jak to kde přesně funguje, ale u nás / v obci/ měli byty pro sociální případy. Přidělovalo je zastupitelstvo a byly určené např. pro matku, která se 2 dětma zůstala sama, prakticky na ulici...
Nebylo by špatné se aspoň poinformovat, nejlépe osobně...

lenka5731
4. led 2012

@elvira když má tr. bydliště v Praze na magistrátě, tak takovou možnost bude moct využít těžko. (sociální bydlení)
Praha má takových bezdomovců spoustu a ženských v podobný situaci jako katka taky nebude málo z nich. 😒

milada2
4. led 2012

@evaviki Ty do Pardubic chodíváš, já v nich bydlím 🙂 Možná nějaký bohatý rodiny ochotný budou, ale pochybuju, když se dá úklid sehnat levněji. Nehledě na to, se obávám, že těhuli si opravdu nikdo nenajme...

maruja
4. led 2012

@lenka5731 no jasně že by měl na sobě zamakat hlavně manžel. On je teď živitel rodiny a ne těhule. najít si práci na smlouvu,ale bez matury nevím nevím 😒

anysek85
4. led 2012

@lenka5731 Já vím, že to není domyšlený, ale bude lepší s takovým darmošlapem žít? A jednou se potýkat třeba s jeho dluhy? Nemám čas dočítat vše, nemám čas domýšlet to za autorku, já jsem si takovou situaci nenadrobila, tak proč taky. Ptala-li se ale na názor, tak po přečtení části diskuze nevidím jiné řešení 😕 😔

lenka5731
4. led 2012

@evaviki "pripadna exekucia by znamenala, ze pride o vsetko"

o co všechno, vždyť oni nic nemají. to je na jednu stranu jejich velká "výhoda", že jim nemůže nikdo nic vzít. ale tím má katka jistotu, že manžel nebude dělat nikde legálně (měl by okamžitě exekuci na plat)

elvira
4. led 2012

@lenka5731 - pravda... no, tak už nevím, co poradit...

a k tomu zůstat s manželem - co když bude sekat dluhy, jak Baťa cvičky a Katka se z toho do konce života bude moct po...? Za mě - lepší se rozvést... Ale každý to má jinak, no. 😒

moudivlacek
4. led 2012

Pokojicek v baraku je super napad,ale v dnesni dobe co vidim,tak v hodne inzeratech i na byt je bez deti, psu.... nevim,kdo by v baraku chtel cizi mimco (nemyslim to zle,ale tak to bohuzel je) a jeste k tomu psa, maximalne kdyby se nasel starsi par v duchodu,vidim takove inzeraty,nemaji vlastni vnoucata,tak za pomoc doma,pripadne dojit na nakup, posekat zahradu... nechaji bydlet, spis si zkus dat inzerat i sama,nejake mistni noviny,za to nic nedas
ale jako jit do podnajmu a kor v domku s mimcem a psem je podle me nemyslitelne ☹

lenka5731
4. led 2012

@anysek85 jo, ty společné dluhy třeba ze sázení jsou časovaná bomba.

jak jsem psala, katka má na výběr z několika špatných řešení. vybrat si musí sama.

lollaj
4. led 2012

@kacenka1111 promiň,ale musím také reagovat....prožila jsem něco podobného,jen ti chci z vlastní zkušenosti říct, že lidé se nemění,možná se trošku zlepší možná zhorší, ale nezmění!!!Řešila jsem to úplně stejně jako ty, našla jsem si garzonku a mělo nastat stěhování.Můj milej začal slibovat hory doly, já se nechala ukecat...a na podruhé?už to nešlo se zabalit a odejít.Nakonec mě z toho "vytáhli" rodiče,kteří přijeli na návštevu zabalili kufr a jelo se pryč-k nim domů.V té době jsem měla jedno "miminko" a to mojeho Mňouka.Nikdy jsi se nezajímala proč se rozvedl?

vendy26
4. led 2012

@kacenka1111 Trvalák máš na magistrátě v Praze nebo v Pardubicích?

lenka5731
4. led 2012

@moudivlacek přesně tak... je potřeba se na to dívat realisticky (ty samostatné pokoje). jen blázen si k sobě vezme ženskou s miminem a se psem. zní to šíleně cynicky, ale není to snad pravda? 😒

camelinka
4. led 2012

@anysek85 souhlasim, proc nas tu ostatni samaritanky kamenuji za to ze rikame co si myslime?
Ze si zijeme spokojene,mame muze,kde bydlet a par penez?Protoze sme treba nebyly tak lehkomyslny a poridily sme si dite az kdyz sme mely penize abysme ho uzivili?
Nebo je lepsi mazat med kolem ust? Laskou sve dite nenakrmi, nikdy sem nenapsala ze je blba, jen je mi lito toho drobka, to je vsechno. A radit aby zustala s takovym chlapem asi neni to nejlepsi.

vercaberca
4. led 2012

nasekala jsem tam hodně hrubek. moc se omlouvám, ale pracuju u toho.

@lenka5731 @maruja kačenka bude muset bohužel pracovat jenom brigádně a ještě je ukecat a oficiálně nehlásit těhotenství, protože tam jsou ze zákona omezení. pak se chvíli může ohřát s miminečkem "doma" (u babi nebo mamky) a pak zase bude muset brigádničit. kačenka si tímto manželstvím bohužel zajistila těžký život.* ale zase nikdy není tak zle, aby nemohlo být hůř. když napne víc než všechny síly, tak se z toho srabu vyhrabe. a možná i velice rychle.

*) díky manželství musí mít v RL dítě zapsané otce. tím pádem nebude mít asi nic moc nárok na nějaké dávky. z otce dítěte by měla dostat nějaké přídavečky. a nejenom přídavky, ale i podíl na nákladech před narozením. a vlastně i výživné pro ni. takže by ve finále od něho mohla dostávat víc peněz než teď.

milada2
4. led 2012

@camelinka Cami, nešlo o kamenování za Váš názor, jen se nelíbily ty urážky Kačky (nechci dohledávat, ale fakt tu byly 🙂 ) a vysmívání... Co se týká názoru na situaci jako takovou, v tom jsme na tom, myslím, všechny obdobně jako Ty...

elvira
4. led 2012

@lenka5731 - jo, pravda, já jsem asi svi.., ale psa bych řešila až na druhém místě.
Cizí ženskou s děckem si vezme málokdo, spíš jsem myslela rozhodit sítě po známých - tj. u lidí, kteří ji aspoň od vidění znají...

lenka5731
4. led 2012

myslím, že si to nikdo z nás nedovede přestavit. mít "takového" manžela, být bez koruny, čekat dítě a nemít kam jít. to, že si s manželem nerozumí, je podle mě až na druhém místě. 😒 ale jak už jsem psala - VŠECHNA řešení jsou špatná.

camelinka
4. led 2012

@milada2 ano v jednu chvili sem napsala ze mi prijde ajak 16.lety tele, ne tricetileta dospela zenska,to je vsechno, protoze mi to fakt prijde. V tomhle pripade vazne plati kazdy sveho stesti strujcem. Jako spouste dalsich je mi lito ditete, kterymu nebude doprano co by melo mit, jen kvuli tomu ze se mame splasily hormony a poridila si ho s tupcem ktery si nezaslouzi byt tatou v dobe kdy sama nema "co do huby". Ja osobne bych si mimco neporidila byt v takovehle situaci asi nikdy a o tom je ta zodpovednost. tot vse 😉

moudivlacek
4. led 2012

@lenka5731 prave beru to podle sebe,ja bych si nenastehovala a to sama ditko mam,tak prave proto 😀
krom toho v baraku vetsinou kazdej psa uz ma,tak si nebude pridelavat starosti tim,ze se budou rvat,jako je to hezky napad,ale ne v tomto slozeni
ne vzdy clovek muze mit to co si moc preje,ja i kdybych toho psa milovala sebelip,tak ho radeji dam "pryc" (nemusi jit hned o utulek, kamoska by si ho na cas nevzala?) nez kvuli psovi nesehant strechu nad hlavou pro me a dite