Hádky s manželem ohledně financí - práce v těhu

kacenka1111
2. led 2012

Ahoj, asi se potrebuju vypsat, ale budu rada za jakykoliv nazor. Dost se s manzzelem hadame o penize. To je asi v kazdem manzelstvi, ale u nas je to trosku jine. KDyz jsem manzela poznala, mela jsem skvelou praci. PO nejake dobe ale potreboval odejit do jineho mesta kvuli velmi dobre praci. Sla jsem. Pracovala jsem mesic tam, z toho prvni tyden jsem dojizdela pres 100 km denne. Pak uz jen asi 50km. Co by clovek pro lasku neudelal. Jenze on dal nepochopitelne vypoved z prace a sli jsme opet zpet do puvodniho mesta. Jelikoz delal 6 let v jedne praci a jinych zkusenosti moc nemel ( v oboru to uz neslo ), byl doma pres pul roku. Na UP a s min. podporou.l Ja to same. Jelikoz z tohoto mesta pochazim a jsou tu tak tri az pet firem a vsechny jsem uz vyzkousela ( bud prace nebo alespon pohovor, kde prislo zamitnuti ), neni sance neco poradneho sehnat. Mohla jsem dojizdet do okolnich mest, ale na to nebyly penize. Ani kdo by pujcil do zacatku. Pak jsem si nasla praci, cekala dva mesice navic, slibovali hory doly, vydrzela jsem. Slo o podvodnou firmu, coz jsem nevedela. Vydrzela jsem i toto. Jenze pak zjistili, ze jsem tehotna a ve ZD me vyhodili. Skoncila jsem na UP a nemam narok ani na socku ( trvale mam na meste kvuli matce ), ani na podporu (vycerpana) atd. Manzel je veden na UP, ale pracuje par mesicu, jenze za 12 tis. sice kazdy den na osmicku, ale jeho penize si vydela kazda zenska a i uklizecka ma vic. Podotykam - ma z predesleho manzelstvi 2 deti a alimenty 5tis. Nas najem cini 9300. Bydleli jsme v ruine a doplaceli 10 za plyn vdy po zime atd., takze kkdyz jsme zjistili, ze jsem tehu, s pomoci babi jsme si zaplatili kauci a najem a bydlime lepsim, kde uz nic doplacet nebudeme ( pokud nepocitam, ze se muze objevit nedoplatek napr. za elektriku treba 500kc, ale setrime ). To ze mame kazdej jedny kalhoty nebyt babi, tak se nenajime, beru jako dan, kterou prekoname a bude lip. Jenze problem je v tom, ze me nikdo nezamestna - mohu si privydelat pouze 4tis hrubeho, z toho na konkretni brigadu projezdim 600 mesicne, kde je jidlo do prace. Takze mi zbude 1tic. To nas nevytrhne. Manzela neustale buzeruju, at si najde jinou a lepsi praci, ze je otec skoro tri deti a ze by se mel postarat, kdyz me vyhodili, ze muzu pomoct az s rodicakem, ze proste to dopadlo jak dopadlo. Muze si najit lepsi. I se snazi dostat zpet do oboru, ale vy tyhle dobe to u armady proste nejde. K ppolisum nemuze, nema maturitu. Neustale se hadame kvuli tomu, ze me se nechce makat ( nevim, kde na to prisel ) a on se nejak nechce hnout, nebo ja nevim, co. Ceka jen na armadu a nic jineho nehleda. Tvrdi, ze ano, i par emailu poslal. Ale prijde mi, ze se neustale vymlouva. Nedostanu z nej nic, jen ze si mysli, ze ja jsem flakac a on ze dela vsechno. Bezvychodna situace. KDyz odmitnu tuhle brigadu, ze litr nam je k nicemu v pomeru buzerace v praci, dojizdeni s prestupama a neni mi uplne koser a za pouhou 1 tis., tak jsem opet flakac. Ale ze on ma rti deti a vydela deset, to uz mu neprijde diviny. A ted babo rad.

kacenka1111
autor
4. led 2012

@tajemna30 o uzamceni diskuze jsem psala jiz vcera, do dneska nikdo nic...takze rano pisnu znovu....co jsem neudelala? nebyla u psychologa? ano a ani s nim ted nehodlam ztracet cas,...herdek holky, ctete to cele, co pisu, vzdyt to uz neni normalni.....

milada2
4. led 2012

@kacenka1111 S trvalým bydlištěm nemá hmotná nouze nic společnýho... Pokud nemáš v místě pobytu trvalé bydliště, myslím, že dokonce připadá v úvahu doplatek na bydlení (ne příspěvek na bydlení), což je taky dávka hmotné nouze... Nemohlo dojít k nějakému komunikačnímu šumu? Tady na těch stránkách jsou komplet informace http://portal.mpsv.cz/soc

gab7
4. led 2012

@vendy26 ano,máš pravdu,naprosto souhlasím s tím co píšeš 😉 😉 😉
(čtu od začátku celou diskusi)

mitote
4. led 2012

@kacenka1111 nepila ale psalas, ze narok na nic nemas, protoze mas trvale bydliste na meste...to trosku nedava logiku ne?
@romca13 ano je existencni minimum, pridavky na dite, pridavky na bydleni, hmotna nouze, zivotni minimum - kazde je neco jine

vendy26
4. led 2012

@kacenka1111 Tak když v Pcích na magistrátě, tak to by ničemu vadit nemělo, ne? Co myslíš @milada2? Jsi z oboru...

kacenka1111
autor
4. led 2012

@mitote jo takze misto prace tu budu hnit s psychologem a brecet mu tam a on mi jiste rekne, ty jses moje pretty woman a ja si te vezmu k sobe, nepracuj, bud tu se mnou, fnukej mi tu na kline...
to nema cenu...prosim te mitote, nech toho uz

romca13
4. led 2012

@mitote no dobře, každý výraz je něco jiného,,, ale něco přece dostat musí, ne???? minimálně to existenční,,, ale to my jí tady neřekneme,,, na netu je miliarda informací, různých vyhlášek, zákoníků a já nevím čeho všeho, stačí zadat do vyhledavače a vyjede x odkazů,, je tam i spousta právních poraden on line,,,,,,

kacenka1111
autor
4. led 2012

@mitote na meste jsem byla a na priospevek na bydleni potrebujes trvalak abys platila najem...na meste ho snad neplatis, ne? takze se prokazes najemni smlouvou ale zaroven na te adrese musis mit trvale prihlasene....a pak musis vykazovat ze jsi zaplatila najem,.....
na hmoutnou nozi musis mit predevsim vyresene prispevky na bydleni....JAK JSEM PSALA VYSE ...na ty nemam narok, takze nedostanu hmotnou nouzi,,...zjisteno osobne na vsech uradech v pcich.... 😠

kacenka1111
autor
4. led 2012

@romca13 nedostanu nic!!!!!!! pac se vse odviji od toho bydleni☹ jak uz to mam napsat.....

mam prijit az budu mit rodny list, pripadne se onformovat pred porodem....driv mi pokud nebudu mit trvale nekde ( ne na meste ) nic nedaji!!!!!!

mitote
4. led 2012

@kacenka1111 na to ti nemam co rici, a ani nebudu psat, kdo tohle muze napsat...porad lepsi hnit (jak to nazyvas) u psychologa nez tady... psala jsem, ze psycholog ma v tomhle take rozhled, jak v davkach, tak kam se obratit, jak situaci resit, jak to resili jini klienti, jak se vyrovnat s tim a s tim... a pokud vim, tak jse uz dlouho o nem nepsala, pouze jsem reagovala na jeden prispevek ,tak nevim, proc s tim zase na me utocis...koneckoncu spousta holek rekla ze je to dobry napad, dokonce do navrhly jiny dve nezavisle na me

milada2
4. led 2012

http://www.pardubice.eu/konik/socialni_veci/pom...

Akorát nově všechny dávky řeší odbor státní sociální podpory úřadu práce

kacenka1111
autor
4. led 2012

@milada2 byla jsem na trrech uradech teda jeste plus info z klasickeho UP a dostala jsem ob tyden porad ty stejne informace....takze paklize tam sedi jedna zenska na kazdem urade a dvakrat mi vsechny reknou to same, pak nevidim duvod, proc by to melo byt jinak ( schvalne jsem tam sla po tydnu znovu, zda mi nekdo nerekn eneco jinyho ) akorat na me byly protivnejsi, ze zas otravuju, i dkyz mi to pred tydnem rekly...

mitote
4. led 2012

@romca13 samozrejme ze narok na to ma, moje matka to resi dnes a denne kdyz resi rozvody a jine veci, ale ja jsem prece ta blba, ktera to nevi a Katka to vi nejlip, ze nic nedostane...
@kacenka1111 nechapu, asi jsem blba, ale proc bys na meste dokladala ze platis nekomu najem tam kde mas trvalak? s tim existenci davky ani zivoni minimum absoutn enesouvisi

kacenka1111
autor
4. led 2012

@mitote protoze do me dneska porad rejes, ze jsem jeste nic neudelala a me to docela uz stve....

gab7
4. led 2012

@anina32 souhlasím s Tebou 😉 ,některým se to tady fakt úžasně píše a radí,ono být v
@kacenka1111 situaci,kdy je těhotná,nemá podporu rodiny...tak nevím.já sama za sebou mám 4roky s alkoholikem,a dost mi to dalo,než jsem odešla 😒 .a to jsem měla podporu rodičů.takže to navážení se tady do Katky je fakt síla...vydeptávající 😠 .ono se to radí z tepla domova,pohoda u manželů...,ale být v její kůži by asi nechtěl být nikdo z nás...
Myslím,že Katka už má oči otevřené,musí si teď urovnat myšlenky co a jak.Já Ti Katko držím pěsti,aby jsi se rozhodla správně a hlavně myslela sama na sebe a na miminko 🙂 .Přeji Ti hodně štěstí a zdraví,drž se holka🙂

kacenka1111
autor
4. led 2012

@mitote tak asi jsou vsechny kravky u nas v pcich na urade, protoze jinak nevim....pokud nekdo vi, jak se dostat k jine zenske na stejnem urade aby mi rekla jine info, prosim .....ja jsem obehala, co se dalo, nikdo mi pomoct nedokazal....jiny urad tady neni,,,,prezidentovi psat nebudu

salsiccia
4. led 2012

@mitote s tou kámoškou jsem to samozřejmě myslela obrazně. je to minimálně jeden pohled zvenku, který je v některých situacích naprosto neocenitelný (pokud je doceněn). klienta ani psycholog k ničemu nedokope, jen samozřejmě třeba použije nějaký fikanější metody, ale tady je naprsoto jasně vidět, že klientka nemá nejmenší snahu se zamyslet nad sebou a nad způsobem života. její partnerský vztah je o nulové komunikaci a to je naprosto číslo jedna. a máme taky jenom její pohled, a to je tedy 50 % celého problému, takže hodnotit do detailů, jak se o to některé pokouší, nemá prakticky smysl žádný, obecné rady/tipy nepřijímá a ježí hřbet

@camelinka nerada, když někdo obrací uprostřed pochodu na jinou světovou stranu, tedy není to znakem toho, že věděl kam jde (to ne ty, to r), ale ono stejně zůstane nepochopeno. jsem na straně 24 😎 a dočítat jedině v krajní nouzi, že by jiné zabijáky času nezabíraly... jako průzkum stačilo 🙂

kacenka1111
autor
4. led 2012

@gab7 Dekuju🙂 Proto uz taky pisu dost hnusne, uz me to vylozene vytaci....Jeste jednou dik:.-)

milada2
4. led 2012

@kacenka1111 To se mi zdá nějaký divný... opravdu jsem přesvědčená, že dávky hmotné nouze nemají s trvalým bydlištěm nic společného...

kacenka1111
autor
4. led 2012

@salsiccia tak to tu porad necti, nikdo te tu nedrzi 😀

milada2
4. led 2012

@kacenka1111 Prosím Tě a na jakých třech úřadech jsi byla...? To řeší jen jeden úřad

kacenka1111
autor
4. led 2012

@milada2 s trvalkym ne, ale s prispevkem na bydleni a to mi nedaji dokud nebudu mit trvale vyresene....pokud bych mela normalka treba i tady jak jsme ted, tak mam osmicku doma! to jsem chtela a bohuzel to ztroskotalo na to trvalaku🙂 jednoduchy,.,.,

mitote
4. led 2012

@kacenka1111 a na co vse ses na tech uradech ptala?
@salsiccia jezi hrbet...jezis to je krasny, to snad budu pouzivat 😀

mitote
4. led 2012

dobre prispevek na bydleni nemas narok...ale hmotnanouze, existencni minimum ani zivotni minimum s trvalym bydlistem nesouvisi

romca13
4. led 2012

@kacenka1111 pročetla jsem spoustu infa teď během půl hodiny v různých zákonec na netu a různých poradnách,, o tom, že musím mít trv bydliště ne na úřadě jsem nic nenašla,,,,, napiš si tam mail ještě teď a uvidíš, co ti napíšou

kacenka1111
autor
4. led 2012

@milada2 zacala jsem UP, jak jsi evidovana...tam me poslaly na pockej at to nezblbu, spada to pod cast mesta kde jsi ( ja mam ten magistrat )..tam me odpalkovala ta baba...tak jsem sla znovu na pracak...tam me poslala na nejaky misto spolojeny s UP, kde mi vysvetolovala to mimi, porodny a hmotnou nouzi....ale ze nejdrvi musim mit podpioru na byt a pak mi daj hmoutnou a poslala me jeste na zas na tu moji mestskou cast...tak jsem zasla na magistrat a tam me poslaly zas na tu moji cast....

maruja
4. led 2012

@romca13 ty to za kacenku ještě dnes vyřešíš 😀

kacenka1111
autor
4. led 2012

@mitote s trvalym nee, ale jak jsem uz psala vys, at to nepisu porad.....nedaji mi to, pokud neuplatnim narok na bydleni....pokdu budu mit narok na bydleni, pak mi priklepnou hmotnou....ja nevim, no proste nelzu, ac se me tu snazite presvedcit o opaku 😀

mitote
4. led 2012

@kacenka1111 aha takze existencni ani zivotni minimum jsi vubec neresila... ty hle dve s prispevkem na bydleni nemaji nic spolecneho