Hádky s manželem ohledně financí - práce v těhu

kacenka1111
2. led 2012

Ahoj, asi se potrebuju vypsat, ale budu rada za jakykoliv nazor. Dost se s manzzelem hadame o penize. To je asi v kazdem manzelstvi, ale u nas je to trosku jine. KDyz jsem manzela poznala, mela jsem skvelou praci. PO nejake dobe ale potreboval odejit do jineho mesta kvuli velmi dobre praci. Sla jsem. Pracovala jsem mesic tam, z toho prvni tyden jsem dojizdela pres 100 km denne. Pak uz jen asi 50km. Co by clovek pro lasku neudelal. Jenze on dal nepochopitelne vypoved z prace a sli jsme opet zpet do puvodniho mesta. Jelikoz delal 6 let v jedne praci a jinych zkusenosti moc nemel ( v oboru to uz neslo ), byl doma pres pul roku. Na UP a s min. podporou.l Ja to same. Jelikoz z tohoto mesta pochazim a jsou tu tak tri az pet firem a vsechny jsem uz vyzkousela ( bud prace nebo alespon pohovor, kde prislo zamitnuti ), neni sance neco poradneho sehnat. Mohla jsem dojizdet do okolnich mest, ale na to nebyly penize. Ani kdo by pujcil do zacatku. Pak jsem si nasla praci, cekala dva mesice navic, slibovali hory doly, vydrzela jsem. Slo o podvodnou firmu, coz jsem nevedela. Vydrzela jsem i toto. Jenze pak zjistili, ze jsem tehotna a ve ZD me vyhodili. Skoncila jsem na UP a nemam narok ani na socku ( trvale mam na meste kvuli matce ), ani na podporu (vycerpana) atd. Manzel je veden na UP, ale pracuje par mesicu, jenze za 12 tis. sice kazdy den na osmicku, ale jeho penize si vydela kazda zenska a i uklizecka ma vic. Podotykam - ma z predesleho manzelstvi 2 deti a alimenty 5tis. Nas najem cini 9300. Bydleli jsme v ruine a doplaceli 10 za plyn vdy po zime atd., takze kkdyz jsme zjistili, ze jsem tehu, s pomoci babi jsme si zaplatili kauci a najem a bydlime lepsim, kde uz nic doplacet nebudeme ( pokud nepocitam, ze se muze objevit nedoplatek napr. za elektriku treba 500kc, ale setrime ). To ze mame kazdej jedny kalhoty nebyt babi, tak se nenajime, beru jako dan, kterou prekoname a bude lip. Jenze problem je v tom, ze me nikdo nezamestna - mohu si privydelat pouze 4tis hrubeho, z toho na konkretni brigadu projezdim 600 mesicne, kde je jidlo do prace. Takze mi zbude 1tic. To nas nevytrhne. Manzela neustale buzeruju, at si najde jinou a lepsi praci, ze je otec skoro tri deti a ze by se mel postarat, kdyz me vyhodili, ze muzu pomoct az s rodicakem, ze proste to dopadlo jak dopadlo. Muze si najit lepsi. I se snazi dostat zpet do oboru, ale vy tyhle dobe to u armady proste nejde. K ppolisum nemuze, nema maturitu. Neustale se hadame kvuli tomu, ze me se nechce makat ( nevim, kde na to prisel ) a on se nejak nechce hnout, nebo ja nevim, co. Ceka jen na armadu a nic jineho nehleda. Tvrdi, ze ano, i par emailu poslal. Ale prijde mi, ze se neustale vymlouva. Nedostanu z nej nic, jen ze si mysli, ze ja jsem flakac a on ze dela vsechno. Bezvychodna situace. KDyz odmitnu tuhle brigadu, ze litr nam je k nicemu v pomeru buzerace v praci, dojizdeni s prestupama a neni mi uplne koser a za pouhou 1 tis., tak jsem opet flakac. Ale ze on ma rti deti a vydela deset, to uz mu neprijde diviny. A ted babo rad.

camelinka
3. led 2012

@kacenka1111 my sme oba, pro zenskou je to fajn, takovy penize nikde nedostane, ale chlap uz by si jinde vydelal stejne. Na jakou posadku by chtel?
No tak ted uz vis, ze si to libit nenechas, ted jeste aby si to uvedomil on, honit te tehotnou nekam kvuli litru je stupidita nejvetsiho razu. Jsi ted zodpovedna i za to maly,proto bys to mela vyresit driv nez prijde 😉

kacenka1111
autor
3. led 2012

@sedivka no zacinam si to myslet taky...a to je treba duvod k rozvodu....🙂 pokud clovek nema snahu, je to pak naprd....ale uvidime....jenze do skoly uz ho nedostanu....

amallie
3. led 2012

@kacenka1111 když budeš uklízet u někoho, tak to dostaneš na ruku, uklidíš a hned ti to dají 😉 a ani ten moula o tom nemusí vědět, radši si to ušetři a kup si jídlo, ať v těhu nehladovíš 😉
reference mít nemusíš, dej inzerát a uvidíš, řekni, žes uklízela tam a tam a dej číslo na babičku, kdyby ho náhodou někdo chtěl, ale spíš ho chtít nebudou, roznes si lístečky třeba někam , kde jsou u vás pěkný baráky, taky u školky a školy a tak, dej to do annonce a čekej, on se někdo ozve a pak se musíš dobře předvést 😉
já jsem, když bylo nejhůř, vstala každý ráno brzo a chodila lepit lístečky na lampy veřejnýho osvětlení a tak a sehnala, lidi se ozvali a pak už si to zase řekli mezi kamarádkama a měla jsem práce až dost
v dnešní dobe je spíš problém takpové lidi sehnat, jelikož našimcům se dělat nechce (viz tvůj muž, že)

kacenka1111
autor
3. led 2012

@camelinka 🙂 presne🙂 no byl v pcich, pak se kasarna prestehovala do jincu, a to prave tam pak skoncil, sli jsme do berouna...ja makala v praglu ale on uz tam nechtel byt a chteli jsme k rodine tak jsme se vratoili....chce chrudim, to je nejbliz, v pcich na letisti se nechyta...a jeste dostal echo na jaromer na vepre ci co

kacenka1111
autor
3. led 2012

@amallie na to v zavorce 😀
no to jsou uplne super rady, melo me to napadnout....☹ dekuju moc🙂 hned si dam inzerat....a prasulky si schovam pro male....🙂
ty jo....fakt diky moc🙂 ale musi me to zacinat napadat samotnou a ne jen frflat

camelinka
3. led 2012

@kacenka1111 jo takhle, uz to chapu 😉 , jo zivot vojensky je zivot vesely 😅 .My sme oba v Caslavi, jeste porad je to tu trochu vic fajn nez na ostatnich utvarech 😅 😝 ,kazdopadne bez maturity to ted bude mit tezky vsude, spousta kolegu si ji museli dodelat,protoze jinak by je vysoupli,tak bacha na to 😔

sedivka
3. led 2012

@kacenka1111 a co je tvoje puvodni profese? Nevadí ti, že tvuj muz nema ani maturitu? 🙂 Mohla bys dostat porodny, kdyz jste oba dva na UP, nevim jak to chodi, ale napadlo me to...

kocicinka
3. led 2012

@kacenka1111 nechceš se poradit v nějaké občanské poradně, nebo s psychologem, ohledně manžela ( já bych ho teda asi zabila, ale o mě to tu není)?
Hádky ohledně financí opravdu nejsou všude, my jsme se nikdy nehádali, manžel vzal druhý úvazek, ač nemusel, vydělá dost. Já i tak uklízím a dodělávám si VŠ, píšu diplomku, abych měla zajištěnou budoucnost, kdyby něco....Navíc mě to jenom doma nebaví, já bych se asi zbláznila, kdybych se měla JENOM starat o dítě. Za mě ale úklid vůbec nedoporučuji, není to vhodné pro těhotnou. Já uklízím v našem činžáku a kýble s vodou mi nosí manžel. I tak to není nic moc, ten prach a tak. Mám za to 1000,- měsíčně. Ale beru to tak, že to jsou jen moje peníze, takže si za ně kupuji knížky, něco na sebe a tak. Domácnost, jídlo atd. financuji z rodičáku a manžel mi ještě posílá na účet 5.000,-, protože koncem měsíce už mi moc nezbývá. Muž platí byt- 15.000,-měsíčně, auto, dovolené, větší výdaje a tak. Zkus se zeptat třeba u vás na obci, ohledně práce pro Tebe, poradit se s nějakou sociální pracovnicí. To hlídání dětí by mohlo být fajn.

kacenka1111
autor
3. led 2012

@camelinka prave, to je to a jeste taky, mluvil neco o EEG, ze mu kdyis namerili ci co, ze nedostane moc praci ridice, ktery udajne hledaj v chrudimi...jakoze o armadu by se porval s celym utvarem...asi to neni nemakacenko kvuli sanci, spis doufa a ceka na tu armadu, ptrosku se to rysuje...tak uvidime, ale je fakt, ze s vyucakem se netrha...

kacenka1111
autor
3. led 2012

@kocicinka ty jo, takhle akcni bysme meli taky byt ☹ jsme lenosi me prijde, akorat fnukat ( tak si pripadam, kdyz ctu vase prispevky, jak to tu krasne vsechno zvladate ) a prave to me hrozne povzbuzuje a nakopava, jsem rada ze jsem ji zalozila, dost me to nakoplo...nejenom ve vztahu k MM ale hlavne sama k sobe, byla jsem v depce, zafrflana do sebe...musim se zas zmeniz v sebe, ne v to, co se ze me stao vlivem toho vseho🙂

camelinka
3. led 2012

@kacenka1111 no to je druha vec, jestli ho vezmou kvuli zdravotnim. ted se vsechno resi mnohem vic nez pred nejakymi 6 lety 😅 😔 . jen aby necekal a nevymlouval se na to dalsich 5 let a nakonec to nepadlo bud kvuli mature nebo zdravotnim 😅 😔

romca13
3. led 2012

@kacenka1111
@camelinka přesně to jsem psala hned na první straně, že spoustu vojáků vylili kvůli tomu, že neměli maturitu,, a když se dívám na nějaký inzeráty d oarmády, tak všude maturitu chtějí,, takže já bych na to rozhodně moc nespoléhala,,,a třeba i nějaký takový inzerát mu ukázala,aby věděl, že není nač čekat,,,,,

camelinka
3. led 2012

@kacenka1111 mohla bys roznaset letaky (dokud tehu dovoli),prochazky sou moc fajn, nebo se nauc hackovat cepicky a prodavej na bazarku 😉 ,zamestnas mysl a urcite uz nebudes zafrflana do sebe 😉

verbalinka
3. led 2012

@kacenka1111 ty jsi těhotná a potřebuješ dobře jíst! Takže v prvé řadě, ať dá všechny peníze tobě a ty se postaráš o složenky, nákupy jídla.... Nebo druhá možnost - jít do té práce za ticku, ale ty peníze si samozřejmě nechat pro sebe, na své potřeby. Z čeho teď platíš těhu vitamíny?
My, když jsme se s manželem sestěhovali, tak jsem vyžadovala všechny peníze dohromady na můj účet a bez problému souhlasil. Takže máme teď dva účty, z jeho se zaplatí všechny složenky a zbytek přejde převedem na můj účet (ale oba jsou vlastně společný, k oboum máme přístup oba, ale jeho jsme museli nechat kvůli hypotéce - podmínka banky). A měla bys udělat soupis všech nákupů atd. a dát mu to černé na bílém a nechat ho vybrat, co zrušíte (telefon, nebo net apod.). Počítej s tím, že až se narodí mimino, tak jen plíny máte 1000 měs. + další položky, léky, UM (pokud nebudeš kojit). A co kočárek, postýlka?
Přijde mi, že jste oba dost nezodpovědní. K tobě ta zodpovědnost přijde narozením mimča, ale k němu už asi ne 😖

kacenka1111
autor
3. led 2012

@sedivka mam hotelovku, AJ, NJ (ale to uz nedam ani slovo ), chodila jsemna jazykovku, pak jeste na rok po skole na AJ....no pak jsem delala vrestauracich, penzionu, pak as. v kanclu, pak pragl as. v advokatce a tak taky dlouho operatorku na call centru...jenze jak to posledni dobou stridam, malokde me zamestnaji,....
proto by bylo rozumnejsi jit pak na osvc a hledat si vic praci a jet sama na sebe
napadl me i eshop a podobny blbiny, ale to je dost slozity, ne?

romca13
3. led 2012

@kacenka1111 http://kariera.army.cz/cz/volna-mista
hele,, v Chrudimi, volné místo řidiče a ani nechtějí maturitu,,,,,

camelinka
3. led 2012

@romca13 presne tak, uz to neni tak jednoduchy jak pred lety, tehdy se tam jen chlastalo,kamaradickovalo ale ted uz je to cimdal horsi. Ja osobne bych vyhazela vsechny bez maturity,co nemaji zdravotni a co neudelaji telocvik, protoze takovych je tu spousta a my dva,co sme byli od 15 na voj.skole,prosli vsim moznym tak sme na stejny hromade co se tyce vyhazovani s tema co k tomu prisli uplne vysmati 🙄 .

camelinka
3. led 2012

@romca13 to jo,ale v chrudimi musi byt "schopen jako vysadkar", ja to mela taky,testy sou tezky a jestli mu vyslo blbe EKG tak to nedostane ani nahodou 😔

romca13
3. led 2012

@kacenka1111 no myslím, že pro tebe ze začátku OSVČ není moc vhodný,,,většinou do začátku potřebuješ nějaký kapitál,, který teď rozhodně nemáte,,, není nic jednoduššího než se nechat zaměstnat a nechat za sebe platit sociální a zdravotní,, minimálně na začátku

romca13
3. led 2012

@camelinka aha :( netuším, jaké jsou tam podmínky, jen že jsem na to tak narazila,,, ale víš co, pokud bude jen čekat, až se mu někdo ozve, tak se nedočká, msuí být sám aktivní, sám se nabízet, sám posílat CV a tad

verbalinka
3. led 2012

A na armádu se jen vymlouvá. Vždyť může dělat něco jinýho a až se uvolní místo, tak by dal výpověď. Výčitky nejsou dobrý, nejlepší je "ukázaná platí". Já jsem manželovi udělala soupis věcí i s cenama, aby viděl, co všechno budeme muset nakoupit pro malou. Na to, že čekáme druhé, jsem se dostala na částku 15-20tis. 😅 A to jen důležité věci. které opravdu potřebujeme. Ale podařilo se postupně koupit levněji na MMB, nebo najít levnější variantu...

kacenka1111
autor
3. led 2012

camelinka, romca 13 - cno prave a proto ho zenu do jinyhc a on je zabejcenej a proto jsem to nechapala....radsi ceka, no a to me s...

verbalinka - uz je v tomhle normalni, pokud penize dovoli, mohu si koupit, co potrebuju, tamto bylo driv...asi se proste bal, ze vsechny prachy najednou zmizej, 😀 vitaminy kupuje on...on ma jediny prijem,,,,kocarek babi, postylku mame...vanicku, a tak taky.....a treba on sam uz dopredu ze musime koupit prebalovaci pultik a ze je to levny a uz vybiral na netu, proto si myslim, ze ztraceny neni...a hledala jsem pricinu....takze zas tak spatnej neni😀 ( v ramci moznosti )
proste si myslim, ze me jen nechtel zivit a videl to tak, ze jsem flakac, proto to vsechno ( nemyslim ted tehu!! ) treba jeho sef si prej ulejva prachy pro sebe aby to manzelka nevedela..ale zas ji dava k narozkam noitas a jezdej si na vikendy za deset tisic a tak....je tohle normalni?
v

kocicinka
3. led 2012

Kaci, obávám se, že tu maturu si bude muset dodělat, ať chce, nebo nechce. Bez ní si dneska člověk už ani neškrtne. To je prostě holý fakt. Mě taky nebaví se učit cizí jazyk, ale prostě kdo se dnes nedomluví, tak má smlolíka. Tady v Praze je situace na pracovním trhu trochu jiná, práce tu je dost, ale zároveň i větší tlak na to, aby měl člověk VŠ, uměl alespoň dva cizí jazyky a tak. Když už nic, tak alepoň k nějaké rekvalifikaci ho donuť, info podají na UP. Armáda přeci vyžaduje 100% zdravotní stav, tak proč by nemohl dělat třeba řidiče kamionu, prozatím, než mu vyjde ta armáda.

camelinka
3. led 2012

@romca13 jj je to tam psany malinkym pismem pod tim 😒 a souhlasim s @verbalinka akorat se na to vymlouva. Vybavicka nes s kocarem vysla kolem 35000 a to sem shanela vetsinu na bazarku,takze je to i tak palba 😔

romca13
3. led 2012

@kacenka1111 hele, tak třeba přebalovací pult je podle mě věc, kterou vůbec nepotřebujete,,, teda jen můj názor,,, myslím, že budou mnohem důležitější věci, které budetepotřebovat

romca13
3. led 2012

@camelinka jj, už to vidím,ale mě to ani nic neřekne, jelikož nejsem z oboru 🙂)))))

camelinka
3. led 2012

@romca13 🙂 ja jen aby Kaci vedela ze to nebude tak jednoduchy 😔

kacenka1111
autor
3. led 2012

@verbalinka taky si myslim nekdy ze se vymlouva...
tolik? absolutne nemam predtsavu kolik stoji pak mimco....ale dupajdy mame dvoje novy "fajnovy" cca za 150 oboje, jedny botobackurky😀, jinak vsechno po me, ale to je spis na doma a na chalupu nebo na ven na prochajdu se psem....takze neco jeste fajnovyho, ale to jsme domluveny s mamou a s babi, ze nas podarujou...vanicku, postylku mame, kocik koupi babi ( ne novej )....no a pak si jeste musim poradne procist ty veci, co vsehcno budeme potrebovat....rucniky, zinky mame, takze nejakou kosmetiku a tak....nausnicky( moc doufam😀) a tak,...ostatni veci pomalu se snazim zjistit, co bude potrebovat...nocnik jest eme napada s tak....

romca 13 - no prave to se snazim najit co a jak,no abych ve finale na tom nebyla hur.....

camelinka - aha☹ on rikal, ze je to tam nejaky tvrdy, ale ja jako nearmadni chapu prd, ze 😀

kocicinka
3. led 2012

@verbalinka můžu se zeptat, co budete pro druhé dítě všechno kupovat? My nebudeme dávat ani korunu( doufám), všechno dědí po starším. Mám vše schované, nic jsem nevyhodila. Kočárek, autosedačky, postýlky, oblečení, atd atd. Dokoupím jen nějaké papírové pleny pro začátek a rybilku. Ale s prvním dítětem ty výdaje byly, to ano. Nicméně opravdu málo věcí bylo životně nutných, spíš ty drahé věci byly druhotné potřeby, jako bezdotykový teploměr, 2x nanny( jedna do kočárku), Epi- no, atd. Kočár, postýlka, oblečení- poděděné nebo bazar.

kacenka1111
autor
3. led 2012

romca, camelinka - 😀 no ja jsem taky mimo obor, tak vim prdlacku, ze jo...