Hádky s manželem ohledně financí - práce v těhu

kacenka1111
2. led 2012

Ahoj, asi se potrebuju vypsat, ale budu rada za jakykoliv nazor. Dost se s manzzelem hadame o penize. To je asi v kazdem manzelstvi, ale u nas je to trosku jine. KDyz jsem manzela poznala, mela jsem skvelou praci. PO nejake dobe ale potreboval odejit do jineho mesta kvuli velmi dobre praci. Sla jsem. Pracovala jsem mesic tam, z toho prvni tyden jsem dojizdela pres 100 km denne. Pak uz jen asi 50km. Co by clovek pro lasku neudelal. Jenze on dal nepochopitelne vypoved z prace a sli jsme opet zpet do puvodniho mesta. Jelikoz delal 6 let v jedne praci a jinych zkusenosti moc nemel ( v oboru to uz neslo ), byl doma pres pul roku. Na UP a s min. podporou.l Ja to same. Jelikoz z tohoto mesta pochazim a jsou tu tak tri az pet firem a vsechny jsem uz vyzkousela ( bud prace nebo alespon pohovor, kde prislo zamitnuti ), neni sance neco poradneho sehnat. Mohla jsem dojizdet do okolnich mest, ale na to nebyly penize. Ani kdo by pujcil do zacatku. Pak jsem si nasla praci, cekala dva mesice navic, slibovali hory doly, vydrzela jsem. Slo o podvodnou firmu, coz jsem nevedela. Vydrzela jsem i toto. Jenze pak zjistili, ze jsem tehotna a ve ZD me vyhodili. Skoncila jsem na UP a nemam narok ani na socku ( trvale mam na meste kvuli matce ), ani na podporu (vycerpana) atd. Manzel je veden na UP, ale pracuje par mesicu, jenze za 12 tis. sice kazdy den na osmicku, ale jeho penize si vydela kazda zenska a i uklizecka ma vic. Podotykam - ma z predesleho manzelstvi 2 deti a alimenty 5tis. Nas najem cini 9300. Bydleli jsme v ruine a doplaceli 10 za plyn vdy po zime atd., takze kkdyz jsme zjistili, ze jsem tehu, s pomoci babi jsme si zaplatili kauci a najem a bydlime lepsim, kde uz nic doplacet nebudeme ( pokud nepocitam, ze se muze objevit nedoplatek napr. za elektriku treba 500kc, ale setrime ). To ze mame kazdej jedny kalhoty nebyt babi, tak se nenajime, beru jako dan, kterou prekoname a bude lip. Jenze problem je v tom, ze me nikdo nezamestna - mohu si privydelat pouze 4tis hrubeho, z toho na konkretni brigadu projezdim 600 mesicne, kde je jidlo do prace. Takze mi zbude 1tic. To nas nevytrhne. Manzela neustale buzeruju, at si najde jinou a lepsi praci, ze je otec skoro tri deti a ze by se mel postarat, kdyz me vyhodili, ze muzu pomoct az s rodicakem, ze proste to dopadlo jak dopadlo. Muze si najit lepsi. I se snazi dostat zpet do oboru, ale vy tyhle dobe to u armady proste nejde. K ppolisum nemuze, nema maturitu. Neustale se hadame kvuli tomu, ze me se nechce makat ( nevim, kde na to prisel ) a on se nejak nechce hnout, nebo ja nevim, co. Ceka jen na armadu a nic jineho nehleda. Tvrdi, ze ano, i par emailu poslal. Ale prijde mi, ze se neustale vymlouva. Nedostanu z nej nic, jen ze si mysli, ze ja jsem flakac a on ze dela vsechno. Bezvychodna situace. KDyz odmitnu tuhle brigadu, ze litr nam je k nicemu v pomeru buzerace v praci, dojizdeni s prestupama a neni mi uplne koser a za pouhou 1 tis., tak jsem opet flakac. Ale ze on ma rti deti a vydela deset, to uz mu neprijde diviny. A ted babo rad.

kacenka1111
autor
3. led 2012

a vubec....asi to bude lepsi....nepiste, vsem dobrou noc, dik za pomoc🙂

ja uz si to nejak zaridim
pa a brou🙂

berenika39
3. led 2012

@kacenka1111 prolítla jsem celý tvůj fotoblog, a bud kecáš teď nebo před tím, nebo pořád. prostě tě to tu baví, to jsi tu i psala, je to vzrůšo, chápu, ale .....přeci "manžílek, tři vánočky, salátky a pohoda" a za dva týdny "debil, kretén a kokot bla bla bla...", to dospělej člověk nevypustí z pusy.

camelinka
3. led 2012

@kacenka1111 o me to tady neni,ale chces vedet co bych delala ja? ja bych v prvni rade neotehotnela s hnupem ktery mi neco zatajoval a jeste kdyz pomalu nemam co do huby. To bych udelala ja.
Nikdo ti nerika ze mas hned zitra letet na soud,ale ze mas vypadnout z domu, srovnat si myslenky a vklidu se rozhodnout. Treba ho to trkne, treba ne. Kazdopadne to maly by pro me bylo to nejdulezitejsi na svete a do takovyhle "rodiny" bych ho privest nechtela.

lucenek
3. led 2012

@kacenka1111 protože v zápětí napíšeš že stejně vyměkneš, že je to celé zbytečné
to fakt nemá cenu, buď jsi totálně s IQ na štíru nebo je to fraška jak píše berenika
prostě ty chlapa soudíš za to že nic nedělá a sama čekáš až ti pečení holubi do pusy naskáčou
to je perpetum mobile

germaine
3. led 2012

@kacenka1111 Před chvíli jsi psala, že možná zítra zase vyměkneš...já jsem od rána, kdy jsem ti psala občas mrkla a přečetla, co píšeš, nenavážela jsem se do tebe, ani jsem ti nenadala jako některé tady, ale teď jsem fakt nabyla dojmu, že tyhle stránky jsou nejspíš zbytečné.

camelinka
3. led 2012

@germaine ted sem to pochopila 😔

kacenka1111
autor
3. led 2012

@luciebx ja nechapu, proc tohle napsala....radite mi rozvod...ja tu posloucham jak hodinky...z ceho dnes vecer soudi, ze si stejne udelam co chci????

ano vidi...babi ne, ty jsme to púostupne osvetlili, zacala pomahat...
matka ano, ta nepomaha...

berenika39
3. led 2012

@kacenka1111 došlo ti, že problém nebude v uživatelkách MK, ale u tebe?

kacenka1111
autor
3. led 2012

@germaine ja jsem nepsala, ze to udelam....napsala jsem to ve smyslu, ze kdyz ctes vsechny ty pribehy zenskejch, ze vetsinou vymeknou....ne ze to udelam ja....a ze jsem si pripustila, ze uz jsem nejednou vymekla....ne ze vase rady byly k nicemu, ne ze mi je to jedno a ze zustanu tam, dke to nefunguje....nic takovyho jsem nenapsala.....

kacenka1111
autor
3. led 2012

@berenika39 odsuzuje je tu nekdo ( krom jedne )?

luciebx
3. led 2012

@kacenka1111 ja nemluvim o rozvodu ja mluvim o tom od nej odejit.. a pokud ho ani to nepostavi na nohy ze by vas oba s mimi mohl ztratit.. tak pak to pravdu takovy manzelstvi nema cenu.. to bude tim.. a pokud se urazi a nafoukne hubu kdyz mu reknes ze takjle to dal nepujde ze premyslis o tom ze ho opustis nebo ze se chces nechat rozvest a on na to nic.. jen nafoukne jak 5tiletej kdyz nedostane zmrzku.. tak promin.. asi ani jinou reakci nedostanes az se fakt zacnes stehovat ven.. on podle me si te je tebou az moc jistej..

hele co byl duvod rozvodu nebo rozchodu s jeho ex?

germaine
3. led 2012

@kacenka1111 Napsalas přesně tohle
ale stejne budu potrebovat asi jeste nakopnout..bejt to ted, podam to, ale jak se znam zejtra zas vymeknu

kacenka1111
autor
3. led 2012

@camelinka fajn....a jak mam odejit jen na oko? jak to bude vypadat, kdyz odejdu na tejden mesic co ja vim k babi? a potom se k nemu ( rikam predem kdyby se stal zazrak ) vratit? babi by me poslala do pr ze jsem blba a jsou v tom dalsi veci....
tim nerikam ( aby se zas nekdo nechytl ) ze s nim hodlam zustat...jen si ted po prozreni musim v klidu utrisit myslenky, po vasich radach a tak....zjistit, jaky mam kde moznosti a pod a pak jednat.....mam psa, dalsi vec, s nim me babi nevezme....on by ho dal okamzite do utulku....proste si to musim promyslet - jak to udelat chytre!!! ne jestli to udelam nebo ne!!!!! neplette si to prosim...
a navic, mela to byt diskuze a ne ze me tu budete napadat jaka jsem krava...

berenika39
3. led 2012

@kacenka1111 otevřeně ne, ale dva dny sedíš na netu a jen evokuješ další a další reakce, jak kdyby ses v těch prolblémech a diskusích o tom, jak jsi na tom zle, vyžívala. napsalo ti tu milion maminke celkem dtto, a ty pořád dokla píšeš, jak jsou všichni blbí, ty chudá a hledáš, kdo by to za tebe vyřešil. babička to nebude. to mi věř.

holino
3. led 2012

@kacenka1111 Kači taky si myslím že sází víc než je ti tvrzeno ☹
no a právě o tom to je ......v každý situaci je třeba mluvit komunikovat a říkat si sve názory at už jsou bolestive nebo se tomu druhemu libinebo nelíbí
Velky nákup - myšleno základní potraviny ....cukr olej mleko atd atd
a co se týká aby si o něm kluci v práci něco nemysleli - že dává ženě všechny peníze - tak na to můj manžel kašle .pro něj je důležitý spokojený rodinný život ......a teda jako dostává 200 jako kapsený na tden a kolikrat mi řekne že peníze ještě nechce páč ještě má z mnula ....nebo když nemá tak třeba zase příjde a řekne víš zítra jdeme s klukama z prace na boulink mám tolik a tolik vezmu si pro jistotu ještě třeba 200,- kdyby náhodou - když tak je vratím ju???
a o tom to Kači je .....je třeba se chtít domluvit - jsme lidi a komunikace je fakt základ

kacenka1111
autor
3. led 2012

@germaine aha, no dobre, to asi vyznelo divne, dobre opravuji - doufam, ze nevymeknu jako nektere zeny v jinych pripadech a zachovam se hrde a tvrde....lepsi? pisu na vsechny aspon se snazim a docela nestiham, takze to nemusi vzdycky vyznit ....

germaine
3. led 2012

@kacenka1111 Já furt nechápu, kde bereš to, že jsi kráva...jestli jsem dobře četla, tak to tu nikdo neřekl doslova, o tom furt mluvíš jen a jen ty.

kacenka1111
autor
3. led 2012

@holino komunikaci ho nikdo nenaucil a on kapesne? to by jeho koule nedaly....proste jsem si upichla mimi s blbem jen abych mela a ted mam otevreny oci...no ano jsem krava.....ale nemusim byt napadana, ze si to tu vymyslim...a vubec, uz toho mam dost, zas zitra 😀

luciebx
3. led 2012

@kacenka1111 tak je ten tvuj fakt kokot??!!! jak dat psa do utulku.. je to vas pes i kdyz si mozna do vztahu prisla ty s psikem.. tak on je vas... no ja fakt uz jen zasnu.. a jak na oko odejit.. se proste sbal a jdi pryc.. nerikej ze nemas ani jednu jedinou kamaradku nekoho z rodiny ktery te u sebe necha na par tydnu nebo do ty doby nez se nekde zaridis bydlet.. to mi nerikej ze cela rodina nebo vsichni pratele kamaradi te odbouraj a poslou do haje.. nikdo nerika odejit na oko.. vsak ty preci odejit chces ne.. a pokud se on nezacne snazit tak vis ze na rade bude rozvod.. pac proc bys v manzelstvi s nekym kdo o tebe nejevi zajem a nesnazi se te ziskat zpet.. jinym zpusobem nez na tebe rvat ze jsi blba a ze co delas a kam si myslis ze jdes a tak.. uz chapes? nikdo nepise odejit na oko... jako na oko to nemusis chodit nikam.. jemu to je jedno.

kacenka1111
autor
3. led 2012

@germaine prenesene, jsem dost vytocena pisu v rychlosti a nejak mi jine slovo na mysl neprijde...dostanu cocku od babi, dostanu cocku od manzela, prijdu semka, dostanu cocku tady...ze si to vymyslim...jsem velmi nastvana🙂

camelinka
3. led 2012

@kacenka1111 no tak zustan doma kdyz te to tak bavi, chlap na tebe bude srat, protoze te ma jistou,bude si sazet a labuzit si jak mu to vsechno zeres.boze komu neni rady tomu fakt neni pomoci, prijde mi jak kdybysme radily 16.letymu teleti a ne skoro tricetilete zenske.
A vsimni si, ze ze zacatku to s tebou tady kazda myslela dobre, jenze kdyz v jednom prispevku napises jakej je to kokot a ze na to kasles a v druhym ze vymeknes, pak zase ze ne a nakonec ze nikam jit nemuzes kvuli psovi tak se nediv ze z tebe mame prdel.

kacenka1111
autor
3. led 2012

@luciebx toho psa chtel poridit on, ja mela psa, kteryho si vzala mamca kdyz jsem sla do prahy, chtela ho....takze jsem jinyho nechtela...navic si vydupal retrivra.....a pak mu prekazell....pro jeho vychovu toho moc neudelal, kazdou kost odrzkoval.,..jen levne granule....vycitala jsem domloouvala, nakonec ji ma rad a chova se k ni hezky, kupuje pamlsky ( kdyz jsou prasule navic - treba jen ucho za15 ) a chodi na prochazky....jsou veci, v kterych se proste zmenil ( zas nerikam, ze neodejdu!!!!!! )
neni kdo, me si nikdo se psem nevezme...bez psa ano....ja se ji ale nevzdam....mozna si rikate, ze jsem blba, ze bych v tomhle svrabu mela, ale ja nemam to srdce, pro me je to mimino,.....vzdycky kdyz nad tim zacnu premyslet, podivam se na ni a brecim....takze Lilly nikam nedam

holino
3. led 2012

@kacenka1111
jooo a ještě jednu věc jsem chtěla .....nevím možná je to jen můj dojem ale příjde my že si jeden druheho moc nevážíte - že vám chybí vzáemná ucta ....když už ne jako k manželům tak aspon jako muž k ženě a žena k muži
.....kdyby byl můj muž jakýkoliv nikdy bych o něm neřekla nenapsala že je to blbec, debil natož ještě k... ☹
tak samo i on o mě .....hele když to vemu takhle z jine stranky věci už by jste o sobě takhle neměli mluvit třeba jen kvůli zlatíčku které nosíš pod srdíčkem ....přece nechcete aby to malé už od narození slyšelo ýe tata je blázen a mamka je kráva ......a to vybírám ty mírnější a jemnější nadávky .....a rada do budoucna .....pokud mezi váma kdy co bude a budete si muset kde co vyřkat a vyčist neměli by jste to dělat za žádných okolností i když je malinkate a nerozumí tomu ještě tak ani ve snu ani náhodou před dítkem .....jsou to vaše starosti a problémy tak proč to ventiklovat před dítkem .....to jen taková rada do budoucna pokud dojdete k závěru že spolu zustanete a chete bejt

kacenka1111
autor
3. led 2012

@camelinka nerekla jsem ne nepujdu jen jsem nastinila, jak to je...a jestli ze me mas prdel, proc tu porad jsi takovou pomoc ja nepotrebuju....

camelinka
3. led 2012

@kacenka1111 no ja myslim ze takovych je nas tu vic.

luciebx
3. led 2012

@kacenka1111 ja mela s tim svym bejvallym taky psika.. ja ho chtela on ho poridil.. oba sme ji milovali.. ale ja myslela hlavne na sebe.. ja sem se nechtela nechat uterorizovat od chlapa abych za par let dopadla jak socka s nervama a s chlapem kterej ma nakonec stejne jinou.. ja odesla a psa mu n echala. .probrecela sem skoro pul roku noc co noc.. ale vedela sem ze on se o ni postara.. i jeho mamka ji mela rada.. takze vim ze i ted je o ni dobre postarano.. musis to brat tak.. co je pro tebe vic dulezitejsi.. tvoje vlastni osoba a to jak se mas vnitrne.. ne ze to co vidi okoli.. manzelstvi a dite.. ale uvnitr nejsi stastna a bojis se odejit kvuli x duvodum a jeden z toho je pes.. ja si po x letech poridila znovu psika a rikam ti s mimi to bude slozitejsi.. na psika moc casu nebude.. a urcite ne prvni mesice.. pac budes rada ze si rano udelas caj a obcas umyjes vlasy.. pac kdyz mimi spi. ty spis taky.. takze tech prochazek moc nebude..

kacenka1111
autor
3. led 2012

@camelinka tak diky za prispevky a dobrou noc

kacenka1111
autor
3. led 2012

@luciebx paradoxne se radsi vzdam manzela nez ji 😀 ja si to nedokatu predstavit...preci decko taky neodlozis...jendou jsme si ji oporidli a je na nas zavisla...ja to neudelam...je to moje rozhodnuti...blby a bude to tezky, ale nikdy ji pryc nedam....

berenika39
3. led 2012

@kacenka1111 pár, muž a žena, táta a máma, partner a partnerka, manžel a manželka - to jsou dva lidi, který spolu mluvěj, a je jedno, jestli o problémech nebo lásce, který spolu řešej všechno možný, který si vážej navzájem jeden druhýho a když je problém, jsou na něj pořád dva. u vás je to prostě špatně, to se může stát, ale nechtěj od diskuse, aby to za tebe vyřešila. už po xxx té ti píšu, že musíš sama vědět, co chceš (resp. co nechceš) a rozhodnout se. už je to skoro trapné, jak se tu prezentuješ. mě osobně je to fuk, jde o tebe....máš nějkaou hrdost?

luciebx
3. led 2012

@kacenka1111 vis co mi trosku dochazi.. tvuj je vlastni zvyklej na armadni rezim.. to ze on je ten podrizeny.. on musi poslouchat na slovo rozkazy jinych.. nemyslis ze ma trosku komplex z toho ze doma si to vyliva zpetne na tobe.. ze ted poslouchas jeho rozkazy ty? ze on je ten general.. vse podle nej.. tak?nevim mozna je to jen moje domeni.. preci on se nenecha buzerovat jeste doma. dost toho mel v praci.. ne nadarmo se rikaji ze chlapy z armady sou fakt gumy nic ve zlym..par vyjimek se najde.. 😀