Hádky s manželem ohledně financí - práce v těhu

kacenka1111
2. led 2012

Ahoj, asi se potrebuju vypsat, ale budu rada za jakykoliv nazor. Dost se s manzzelem hadame o penize. To je asi v kazdem manzelstvi, ale u nas je to trosku jine. KDyz jsem manzela poznala, mela jsem skvelou praci. PO nejake dobe ale potreboval odejit do jineho mesta kvuli velmi dobre praci. Sla jsem. Pracovala jsem mesic tam, z toho prvni tyden jsem dojizdela pres 100 km denne. Pak uz jen asi 50km. Co by clovek pro lasku neudelal. Jenze on dal nepochopitelne vypoved z prace a sli jsme opet zpet do puvodniho mesta. Jelikoz delal 6 let v jedne praci a jinych zkusenosti moc nemel ( v oboru to uz neslo ), byl doma pres pul roku. Na UP a s min. podporou.l Ja to same. Jelikoz z tohoto mesta pochazim a jsou tu tak tri az pet firem a vsechny jsem uz vyzkousela ( bud prace nebo alespon pohovor, kde prislo zamitnuti ), neni sance neco poradneho sehnat. Mohla jsem dojizdet do okolnich mest, ale na to nebyly penize. Ani kdo by pujcil do zacatku. Pak jsem si nasla praci, cekala dva mesice navic, slibovali hory doly, vydrzela jsem. Slo o podvodnou firmu, coz jsem nevedela. Vydrzela jsem i toto. Jenze pak zjistili, ze jsem tehotna a ve ZD me vyhodili. Skoncila jsem na UP a nemam narok ani na socku ( trvale mam na meste kvuli matce ), ani na podporu (vycerpana) atd. Manzel je veden na UP, ale pracuje par mesicu, jenze za 12 tis. sice kazdy den na osmicku, ale jeho penize si vydela kazda zenska a i uklizecka ma vic. Podotykam - ma z predesleho manzelstvi 2 deti a alimenty 5tis. Nas najem cini 9300. Bydleli jsme v ruine a doplaceli 10 za plyn vdy po zime atd., takze kkdyz jsme zjistili, ze jsem tehu, s pomoci babi jsme si zaplatili kauci a najem a bydlime lepsim, kde uz nic doplacet nebudeme ( pokud nepocitam, ze se muze objevit nedoplatek napr. za elektriku treba 500kc, ale setrime ). To ze mame kazdej jedny kalhoty nebyt babi, tak se nenajime, beru jako dan, kterou prekoname a bude lip. Jenze problem je v tom, ze me nikdo nezamestna - mohu si privydelat pouze 4tis hrubeho, z toho na konkretni brigadu projezdim 600 mesicne, kde je jidlo do prace. Takze mi zbude 1tic. To nas nevytrhne. Manzela neustale buzeruju, at si najde jinou a lepsi praci, ze je otec skoro tri deti a ze by se mel postarat, kdyz me vyhodili, ze muzu pomoct az s rodicakem, ze proste to dopadlo jak dopadlo. Muze si najit lepsi. I se snazi dostat zpet do oboru, ale vy tyhle dobe to u armady proste nejde. K ppolisum nemuze, nema maturitu. Neustale se hadame kvuli tomu, ze me se nechce makat ( nevim, kde na to prisel ) a on se nejak nechce hnout, nebo ja nevim, co. Ceka jen na armadu a nic jineho nehleda. Tvrdi, ze ano, i par emailu poslal. Ale prijde mi, ze se neustale vymlouva. Nedostanu z nej nic, jen ze si mysli, ze ja jsem flakac a on ze dela vsechno. Bezvychodna situace. KDyz odmitnu tuhle brigadu, ze litr nam je k nicemu v pomeru buzerace v praci, dojizdeni s prestupama a neni mi uplne koser a za pouhou 1 tis., tak jsem opet flakac. Ale ze on ma rti deti a vydela deset, to uz mu neprijde diviny. A ted babo rad.

luciebx
3. led 2012

@kacenka1111 hele ty ted koukas na to co si bude myslet okoli ze si rozvedena s ditetem.. vis kolik holek takovych je? pac laska je laska.. zacatky jsou kratky.. cetla jsem ze jste spolu zase tak moc dlouho nebyli hned svatba.. ditko ted.. a to ze ti tajil do zacatku automaty a tak.. no z jeho strany to asi moc velka laska nebyla.. ti rikam.. zvladli to ostatni.. proc bys nemela ty.. mysli sama na sebe a na to mimi co nosis v brisku.. pac ty bys chlela vyrustat jako dite v rodine kterou ted s manzelem mate doma? ja asi tezko.. pac to ty decka odnasi nejvic.. opravdu ted si rikas ze na to nemas.. ale uvidis ze az zacnes jednat.. tak silu mit budes..

kacenka1111
autor
3. led 2012

@luciebx on dava...to nedava bylo predtim, takze ted bych musela...nemyslim jako blbka, ale ted dava tak bych musela ja....

holino
3. led 2012

@kacenka1111
kAČI to je jasný že do společnýho by putovala .....samozřejmě asi na stravu to je jasný ve vašem případě ....no ale aspon by bylo
jinak jak to děláme my? .....hold se zaplatí vše co musí ....udělá se velký nákup no a ja pak vařím peču smažím ....manžel si bere jídlo z domova....a prostě spolu hodně komunikujeme řešíme všechno spolu nic si netajíme a prostě i s mala se snažíme ušetřit ....ale jak říkám na tohle především musí bejt dva a musí oba chtít ......

luciebx
3. led 2012

@kacenka1111 zlato nemusela.. proste reknes ze za to udelas nakup. aby doma hlavne bylo co k jidlu.. on at teda zaplati slozenky a tak.. ty hlavne ted musis jist vyzivnou stravu coz on ti asi nekoupi.. vidim jeho seznam.. chleba a rohliky a mozna salam.. ale ty potrebujes vic..

kacenka1111
autor
3. led 2012

@luciebx ja vim, kolikrat to ctes a najednou koukas a deje se to tobe....rozhodne nechci chlapa videt do smrti a pokud ano - tak uplne jiny kriteria. .....a vubec libor stejne ani na hory nejezdi, na prochazky nechodi, volny cas trci u bedny nebo pc....dva roky jsme nebyli u vody....( jednou se psem a chtel jet hned pryc ).....proste i zajmy jsou jiny....ja bych si klido sbalila kufr a jela na rok pryc....on? neeeeeeeee, praha? neeeeeeee, hory? neeeeeeee....nic....ja potrebuju cestovat, nekde poletovat, zit....on? neeeeeeeeee
dochazi mi to az ted....trosku pozde...uvazala jsem si dva roky min, dite, rozvod a nula prachy a ted se rozvedu☹ ach ju...fakt jsem to mela videt driv....jeste odpo by mi to bylo strasna lito ( a rano? nemyslitelne ), jenze jak me vecer vyfaknul - trohle me zaseklo a uz se to nezda tak nemozny....ale stejne budu potrebovat asi jeste nakopnout..bejt to ted, podam to, ale jak se znam zejtra zas vymeknu☹

kacenka1111
autor
3. led 2012

@luciebx presne🙂DDDDDDDDDDDDDDDDD

luciebx
3. led 2012

treba manzel ma soukrome autoskolu.. takze prez zimu to moc nejede ze jo.. .lidi se boji snehu zacatecnici radsi zacnou na jare.. a ja delam v obchode takze pro me pro zmenu vanoce a povanocni slevy jsou hodne narocny hodne lidi takze delam vic ja.. takze ted sem vse prevazne platila ja.. a jako ze bych mu to vycitala.. nebo on naopak me ze v lete plati vse on> to by se nikdy nestalo.. my taky resime vse spolu.. co kde jak je potreba kloupit zaplatit..

luciebx
3. led 2012

@kacenka1111 ja si myslim ze pro tebe by melo byt nakopnuti to ze cekas mimi o ktery on nejevi zajem.. a nikdy ani zajem jevit nebude.. a prote to celkove jak se k tobe chova.. vsak on te ma jen jako otrapu.. kdyz vidim jak je akcni ted.. co bude delat az mu doma bude brecet ditko a ty se budes chtit jit vyspat odpledne.. uz vidim jeho nadsenyho valit ven s kocarem.. to by to zabrousil do herny a tak.. jako ti rikam.. udelej to co nejdriv.. pac pak uz nebude cesty zpet..

kacenka1111
autor
3. led 2012

@holino no on si z domu nevezme...nakoupit velky nakup??? tss...on? mysli jen na ten jeden den....
jo jest eme napadlo - co to vlastne bylo, co me dneska dostalo - bavili jsme se o tech penezich at je nechava doma v kasicce, ze to budeme sporit na najem, ze to nemusi nosit s sebou a on? ze prej co kdyz me venku prejede auto???? pritom ja mu tohle rikam od ty doby, co mi tu nenechal ani dvacku....jak naky kund....a to me vzalo - bylo jasne ze prachy potrebuje na sazeni.....proto nemuze mit vejplatu jednou mesicne a tak
a taky je pravda to s tou honoraci....ze armada je neco a tak....
nemuzu se o penize starat ja, protoze on by nad nima stratil kontrolu a ja bych vedela ze sazi a kolik....stacila mi jedna veta aby mi to doslo

luciebx
3. led 2012

@kacenka1111 a jeste k te praci pro tebe.. vsak jsou bary restaurace kde jsou casti nekuracke.. vsak uz ne v kazde restauraci je nahulino jako svina. .uz to byva lepsi.. ono zalezi kde bys tu servirku chtela delat.. a vsak co prace v noci nekde v supermarketu.. vsak muzes vozit veci na voziku.. neco lehkyho.. v tesku doplnovat hadry.. nebo tak.. to berou podle me vsude

camelinka
3. led 2012

@kacenka1111 aha a ja uz se radovala, zes s tim pohla a ty zitra zase vymeknes? tak to je techhle 16 stranek zbytecnych 😔

germaine
3. led 2012

@kacenka1111 Promiň, ale ty si hlavně musíš ujasnit, co chceš 😒 chvíli mluvíš tak a pak to smeteš větou, jako kdyby ti bylo patnáct a ne skoro třicet. Ty už nebudeš jen sama za sebe, nikdy ! A myslíš, že se to změní? Že z něj bude milující manžel a otec, co se pak strhne ? Pche, dost naivní, nemyslíš?

luciebx
3. led 2012

@kacenka1111 tak proc tu jeste sedis.. ja bych tebou uz hledam nekde nejaky reseni.. tu praci na rychlo. pac za chvilku se nezvohnes.. a s pupkem te fakt nikde nevezmou.. a zacni to resit ted.. pac s mimi to bude slozity.. tech veci co mimi potrebuje se nezbalis ze dne na den.. takze holka.. sup sup..

kacenka1111
autor
3. led 2012

@holino jojeste on prave moc nekomunikuje....chce kazdy den koupit róhliky ( na chleba uz prska, protoze ho neji ), salam ( to taky jen deset deka, na me nemysli) pomazko, mliko,....tro bylo driv.....ted uz je to trosku lepsi....ale cukr? coko na buchtu? vecne rve ( mysleno knuci ), ze ma na neco chut, ale ze bych neco upekla? nemam vetsinou z ceho....

no proste me nasral kokot, ma co chtel, se mnou si nikdo vytirat prdel nebude... 😠 boze, ja jsem nasrana cim dal vic!!!!!!!!

luciebx
3. led 2012

@kacenka1111 hele a rekla si mu ze takhle zit nechces a ze se chces nechat rozvest.. ze do tohohle vztahu a zivotniho stylu sazek hadek a tak podobne dite privest nechces.. ze odchazis? pokud ani to s nim nehne.. nerikam ze se zmeni na 3 dny a pak zpet ke starymu.. tak promin.. to mas jasnou ukazku ze tomu borcovi je ocividne uplne jedno zda jsi doma.. nebo bude doma sam..

kacenka1111
autor
3. led 2012

@luciebx dik🙂 uz taky mi to srotuje pekne v hlave...jemu nereknu nic ( stejne to vestinou ignoruje, priopadne se urazi, protoze jsem proti nemu )a nejdriv to zaridim a pak hned pryc
aby pripadne nestihl nic udelat....

luciebx
3. led 2012

@kacenka1111 tebe praveze asi nekdo musi poradne nasrat aby ti otevrel oci co mas doma za prase chlapa a sup jit od nej.. ja bych toto nenechala trpet.. akor kdyz bych cekala mimi.. semnou borec takhle hazel 2,5 roku a pak ti rikam.. ze dne na den sem byla pryc.. a uz sem se tam nikdy neukazala.. rozvod muzes udelat aniz bys ho videla..

kacenka1111
autor
3. led 2012

@luciebx rekla, nekolikrat....viz vyse - akorat se ufoukne a jednou mi donesl vanocni hvezdu a malymu prvno dupajdy, aby me obmekcil.....bylo to na mikulase, den po hadce....on se za vsechn ourazi.....zcervena, prestane mluvit, dela neco jineho a klidne tri dny nemluvi a pak kdyz uz musi odpovedet, tak me zjebne, ze pry mam strasny ton hlasu 😠

berenika39
3. led 2012

@kacenka1111 a ty se divíš, že si myslím, že je to tu celé fraška? vulgární 28 letá těhule, která neví, co chce a myslí si, že celý svět si sedne na zadek, když se neumí uživit?

luciebx
3. led 2012

@kacenka1111 je fakt ze 90% chlapu jsou fajn.. podporujou zensky maj se radi. komunikujou.. a proste domacnost a rodina slape tak jak ma.. jsou tu ale i chlapy to bude tech 10% ktery proste toto absolutne nezajima.. rodina nic.. zijou jak zijou.. nikoho k nicemu nepotrebujou jenze asi jen 7% bych rekla ze manzelky techle blbcu to s nema tahnou cely zivot.. nerozvedou se.. a trpi. .a pak v 50 zjisti ze proste zivot v hajzlu a rozvadi se na psoledni chvili.. za to ty 3% silnych zenskych kterym nekdo otevre oci.. hold o no to boli ze jo.. rozvod myslela sis ze mas super chlapa bude to krasny mit rodinu ale to neklaplo.. a tohle male procento zenskych se ma pak tak naramne fajn.. a snazi se poradit ostatnim.. takze

VIM ZE KECAM S PROCENTAMA.. JE TO JEN NA OKO.. ale vite jak sem to myslela ne.. proste bud silna a jdi do toho..

kacenka1111
autor
3. led 2012

@luciebx jo, musim se nasrat jak o zivot,l vsak jsem takiy sprosta jak vepr 😀 pardon, ale jde to zdrave ven....nebejt tehotna, tak ho asi zbiju 😀 😀 😀

luciebx
3. led 2012

@kacenka1111 tak ja kdyz tehda rekla bejvalymu ze odchazim tak me rano probudil sampanskym dortem a prstynkem ze mi me bere.. prstynek samo obr velikost nemel moji .. ja obmekla.. a pak vecer koukam do penezky vyplata v haji.. on za moji vyplatu mi koupil darek prstynek a to vse okolo.. chapes? chlap se snazi na oko.. jako kdyby aspon od te doby byl na tebe hodnej.. ze mu to treba cvaklo.. ale asi tezko..

kacenka1111
autor
3. led 2012

@berenika39 no fraska ve smyslu ze jsem blbka a je to trapny, to mozna je...pochopila jsem to, ze je to vymyslene a ze jsem nekdo jiny a zkousi tu holky, zda na to skoci.... 🙂

lucenek
3. led 2012

@kacenka1111 vaše příčiny hádek i to jak se urazí on to tady nevyřešíme, pomoct sama sobě a prckovi můžeš jen ty jediná sama a šla bych i do azyláku pro matky s dětma nemít nikoho.....
nevím jak tebe, ale mě situace kdy padnu doslova na hubu , jen popíchnou k tomu abych zatla zuby sevřela pěsti a a vstala a šla dál a pořád se vztyčenou hlavou....
tohle je otázka tvé povahy, tvého vnitřního pocitu a tvých mantinelů, jak je máš nastaveny

milada2
3. led 2012

@kacenka1111 já teď řešila s uradem (práce) rodičovský prispevek a byli nesmirne ochotny! Já jim psala mail s dotazem a oni my sami volali a podrobně poradili... záleží na koho narazis, nehazej flintu do zita.

Jinak manžela do rodného listu neuvest nemůžeš... pokud je matks vdana, za otce je automaticky povazovan její manžel (i kdyz treba ani otcem neni), a to dokonce i určitý cas po rozvodu

kacenka1111
autor
3. led 2012

@camelinka ne, ale muze se to stat....ja si zase myslim,ze je dobry si tu moznost pripustit a ze nechci aby se to stalo, protoze doted se to stavalo, jinak bych nebyla kde jsem.....
¨heled, ja nevim, ale ty bys po jednom dni a par holkach letela jak zbesila na soud, nebo by sis to nechala projit hlavou, popremyslela jake mas moznosti atd a pak jednala? nevim

germaine
3. led 2012

@camelinka Taky už jsi pochopila, že nemá cenu něco psát ani to číst? 😀

kacenka1111
autor
3. led 2012

@milada2 aha....

kacenka1111
autor
3. led 2012

@germaine proc? rekla jsem ze bude rozvod....ted nechapu, proc jsem za debila.,...ne jako vazne tenhle priospevek jsem nepochopila

luciebx
3. led 2012

@kacenka1111 hele j e fakt ze my ti tu muzeme psat co si myslime co bychom udelali my.. ale ted je to vazne jen a jen na tobe jak se k tomu postavis.. prevazne vetsina ti rekla ze by davno odesli..
hele a co vase okoli.. vasi znamy rodina a tak.. ti nic nevidi? ze ztradate.. a tak podobne.. krome babicky teda..