Hádky s manželem ohledně financí - práce v těhu

kacenka1111
2. led 2012

Ahoj, asi se potrebuju vypsat, ale budu rada za jakykoliv nazor. Dost se s manzzelem hadame o penize. To je asi v kazdem manzelstvi, ale u nas je to trosku jine. KDyz jsem manzela poznala, mela jsem skvelou praci. PO nejake dobe ale potreboval odejit do jineho mesta kvuli velmi dobre praci. Sla jsem. Pracovala jsem mesic tam, z toho prvni tyden jsem dojizdela pres 100 km denne. Pak uz jen asi 50km. Co by clovek pro lasku neudelal. Jenze on dal nepochopitelne vypoved z prace a sli jsme opet zpet do puvodniho mesta. Jelikoz delal 6 let v jedne praci a jinych zkusenosti moc nemel ( v oboru to uz neslo ), byl doma pres pul roku. Na UP a s min. podporou.l Ja to same. Jelikoz z tohoto mesta pochazim a jsou tu tak tri az pet firem a vsechny jsem uz vyzkousela ( bud prace nebo alespon pohovor, kde prislo zamitnuti ), neni sance neco poradneho sehnat. Mohla jsem dojizdet do okolnich mest, ale na to nebyly penize. Ani kdo by pujcil do zacatku. Pak jsem si nasla praci, cekala dva mesice navic, slibovali hory doly, vydrzela jsem. Slo o podvodnou firmu, coz jsem nevedela. Vydrzela jsem i toto. Jenze pak zjistili, ze jsem tehotna a ve ZD me vyhodili. Skoncila jsem na UP a nemam narok ani na socku ( trvale mam na meste kvuli matce ), ani na podporu (vycerpana) atd. Manzel je veden na UP, ale pracuje par mesicu, jenze za 12 tis. sice kazdy den na osmicku, ale jeho penize si vydela kazda zenska a i uklizecka ma vic. Podotykam - ma z predesleho manzelstvi 2 deti a alimenty 5tis. Nas najem cini 9300. Bydleli jsme v ruine a doplaceli 10 za plyn vdy po zime atd., takze kkdyz jsme zjistili, ze jsem tehu, s pomoci babi jsme si zaplatili kauci a najem a bydlime lepsim, kde uz nic doplacet nebudeme ( pokud nepocitam, ze se muze objevit nedoplatek napr. za elektriku treba 500kc, ale setrime ). To ze mame kazdej jedny kalhoty nebyt babi, tak se nenajime, beru jako dan, kterou prekoname a bude lip. Jenze problem je v tom, ze me nikdo nezamestna - mohu si privydelat pouze 4tis hrubeho, z toho na konkretni brigadu projezdim 600 mesicne, kde je jidlo do prace. Takze mi zbude 1tic. To nas nevytrhne. Manzela neustale buzeruju, at si najde jinou a lepsi praci, ze je otec skoro tri deti a ze by se mel postarat, kdyz me vyhodili, ze muzu pomoct az s rodicakem, ze proste to dopadlo jak dopadlo. Muze si najit lepsi. I se snazi dostat zpet do oboru, ale vy tyhle dobe to u armady proste nejde. K ppolisum nemuze, nema maturitu. Neustale se hadame kvuli tomu, ze me se nechce makat ( nevim, kde na to prisel ) a on se nejak nechce hnout, nebo ja nevim, co. Ceka jen na armadu a nic jineho nehleda. Tvrdi, ze ano, i par emailu poslal. Ale prijde mi, ze se neustale vymlouva. Nedostanu z nej nic, jen ze si mysli, ze ja jsem flakac a on ze dela vsechno. Bezvychodna situace. KDyz odmitnu tuhle brigadu, ze litr nam je k nicemu v pomeru buzerace v praci, dojizdeni s prestupama a neni mi uplne koser a za pouhou 1 tis., tak jsem opet flakac. Ale ze on ma rti deti a vydela deset, to uz mu neprijde diviny. A ted babo rad.

jajina.c
2. led 2012

Ještě bych zkusila jiný byt. Zdá se mi 9 tis. hodně. My jsme na malém městě a hypošku máme 7,5 tisíce ( pouze splátka ), takže to byste si vlastně za ty peníze mohli platit i vlastní.... Nebo jít bydlet k té babičce na nějaký čas, to by se hodně ušetřilo 🙂 . Jinak, já taky měla strach, až se malý narodí, že to nezvládnem finančně, ale všichni mi říkali, že malé mimi nic nestojí, jenže já neměla bohužel vůbec mlíko a hned od narození jsme tedy museli dávat JEN za jídlo a plenky pro syna skoro 5000,-měsíčně - katastrofa. Takže u nás byly výdaje o hodně větší než před narozením, ještě, že jsme měli něco našetřeno, jinak nevím. Držím palce.

kacca7
2. led 2012

@kacenka1111 klobouk dolů, já bych s takovým chlapem nebyla ani minutu ☹ taky jsme řešili finanční situaci jelikož jsme se museli ukromnit, když já jsem na nemocenské od 6tt těhotenství a jde to... musí chtít oba ale u toho tvojeho to v žádném případě nevypadá, že by chtěl !!! posilame plno sil na zvladnuti teto tezke situace ...

kacenka1111
autor
2. led 2012

@romca13 no ma...jak rika babi, nebije me, za zenskyma nechodi, do hospody ne....ale to asi nestaci, to by melo byt normalni....moje babi je prave takova, ze ja jsem spatna, ze jsem nepridelala schranka, tedy zamek, ze je moje vina, ze on to podelal, ze ja jsem zenska, on ma mit klid....babi delala cely zivot sluzku chlapum...pro ni jsou zensky verbes....a tak jsem se tu chtela poradit, jestli jsem na hlavu nebo aspon trosku v pravu,...ja nevim, ma dobry vlastnosti, smejeme se, ale posledni dobou uz ani film stejnej nevybereme....furt jen prdi a krka a doube se v nose 😀 😀 😀 pardon, tohle jsem musela napsat, uz se mi trocvhu ulevilo od vzteku, ktery me popadl, kdyz jsem zakladala diskuzi....maka rukama, at si jde na obedy, proc si vycitat? vydelava, tak najist se musi....ale .....sam nespravi ani debilni zamek na schrance, uz je tam rok a novy nechce koupit, takze ji mame odemcenou....ale me do prasku bude kecat....asi budem chodit spinavy...a matka mi pomoct nechce, pry mam co jsem si nadrobila a taky jeji pritel...jenze preci jsme dopsely a zdimat babicku? at pmuze s mimcem, tesi se na nej, jiny nema, tedy mit nebude,....ale zivit dva dospely klacky? to me hanba fackuje....

kacenka1111
autor
2. led 2012

@kacca7 moc dekuju....a jak jste to zvladli?

mamkamarketa
2. led 2012

@kacenka1111 jenze zase mas dite na ceste a pokud to pro nej neni impuls k tomu,aby neco delal,tak fakt to uz asi lepsi nebude. obcas se ho i zastavas. to,ze mu ex deti nechce dat? to je hloupost. musi mu je dat. copak nemaji najaky papir od soudu,kde jsou vypsane dny,kdy deti bude mit? nebo proste nechce a tohle je vymluva?
Vis,za chvilku budes mit miminko,pokud jsi na UP budes dostavat 4letou variantu a ver mi,ze 3800 na dite je malo. jenom kolik stoji mliko,ockovani,pleny... ted te nechci strasit,ale nebude to lehky.
ja bych fakt odesla. ses mlada, urcite se najde nakej hodnej chlap,co vas s mimcem bude mit rad.

kacca7
2. led 2012

@kacenka1111 zvladame to, nejak ano... kdyz chteji oba, hned to jde lepe, ja do toho jeste si dodelavam vysokou takze ted se pokryva vse z manzelova platu... ono je to hlavne chtit oba dva... popravde ten tvuj je totalni hnup a bude pro tebe lepsi s nim nezit nez zit, protoze starat se posleze o dve deti (tvoje a chlapa) bude nadlisky cin ...

zabula
2. led 2012

@kacenka1111 teda jen sem to tu trošku přelouskala,ale zamyslet by se měl asi on,manžel by v životě nic takovýho o mě neřek,a nikdy sme se skrz finance nehádali,měl by se zamyslet nad sebou,si ted těhu ! já sem doma už X let,nemám bohužel hlídání na pořádnou práci,ale když mám možnost,chodím na brigády,děti máme dvě,ted stavíme,splátky, a žít se dá.Dokud se něco nenaskytne,manžel vydělává a já se starám o co můžu,o děti,domácnost,stavbu,abych mu ulevila aspon po této stránce.Jak mám možnost,pomáhám mu finančně.
Takový přístup by mi taky vadil,já být ted těhu,tak mě manžel opečovává,at dávám na sebe pozor,a ne aby mě nutil o práce.A nečtu to blbě?on ti zakazoval nějaký jídlo?to už je moc a těhotné!! holka drž se !!

kacenka1111
autor
2. led 2012

@jajina.c jezisi, 5OOO mesicne???? ja myslela, ze to male tolik nestoji☹ no jo, mlada holka.... s tim bytem . ted jsme se stehovali, nejlepsi a nrmalni cena za 2+1....nikde spina, nemuseli jsme malovat, za coz by byli dalsi penize a mladej preci malovat nebude, ze...proste citej utulnej byt, vhodnej pro mimco, ne zadna plisen a podobny kraviny...kdyby alespon treba on vymaloval, tak jsme mohli mit treba i jinej byt, jenze zas mame psa a to vezmou tak do jednoho bytu z deseti...ted nikdo psa nechce....proste od ty doby co jsme spolu to je vsechno pruser....ale meli jsme se radi, verim ze mame, pres svatky to bylo moc hezky...protoze jak jsem otehotnela, najednou nechtel sex, cucel jen na hokej, nevsimal si me, ale na malyho se tesi, koupil mu dvoje dupajdy...tak aby se v nem pes vyznal....

romca13
2. led 2012

@kacenka1111 to že tě nebije a nechodí za ženskýma by mělo být naprosto normální,,, je vidět, že si babička za svůlj život zkusila,, ale dnes je jiná doba,,, není naší povinností dělat chlapům služky,,,,u ní a zřejmě u celé tvojí rodiny asi moc podpory čekat nemůžeš,,,,
a odkud přesně jsi?co ta jeho bývalá žena, proč se rozvedli,,,je možné že toto byl právě jeden z důvodů a v tom případě nelze z jeho strany očekávat nějaké zlepšní :(

kacenka1111
autor
2. led 2012

@zabula diky🙂 no ja vas fakt obdivuju,.....jak to zvladate vsechny? Asi bych se mela zamylset, jestli tohle manzelstvi za neco stoji.....

eimmy
2. led 2012

asi budu hodně upřímná... předem se omlouvám zda se tě nějak dotknu ale sama bych chtěla slyšet názor ostatních kdybych byla v tvé situaci ... ale na tohle bych neměla. V životě bych nedovolila aby to došlo do takovéhle situace v jaké to je ted. A nevěřím že se manžel změnil ze dne na den.. já bych si nevzala za manžela někoho kdo je pravý opak mě.. podle mě musí mít dva lidé co jsou spolu aspon nějaké stejné koníčky, stejné priority ... a docela mě překvapuje že si v této situaci kdy nemáte na nájem, jídlo, oblečení a žijete z půjček od rodičl a babičky, pořizuješ dítě.. tohle je podle mě nezodpovědné. at počítám jak počítám tak by nemůžete vyjít s méně než s 30 tis. 9300 nájem+5000 alimenty + jídlo min. 5000 + 2000 věci (pleny, ubrousky..)pro mimčo cca 2000 tis v případě že budeš kojit a to beru že budeš kupovat hodně lěvně. + oblečení pro vás X Kč... musíš počítat s dalšíma výdajeme jako je očkování, léky ...
asi budu hnusná.. ale já bych se zbalila a od "miláčka" ( co se k tobě chová jak ve středověku a uráží tě ) bych se hodně rychle odstěhovala dokud se nedá do cajku a nezačne se chovat jako chlap takhle se z vás stanou akorát sociální případi.. odstěhovaqla bych se k mamce či babičce. a ještě bych zkusila zajít na sociálku a poptat se na nějaké příspěvky - na bydlení apod.

mitote
2. led 2012

@kacenka1111 tak to ze chlap nechlasta, nekrade, nema zenske je snad smozrejmost, ne? ale chlast je prakticky to stejne jako sazeni ve sportce, kdyz se to prehani, je to take solidni zavislost, co leze do penez.... tkaze ja v tom nevidim zadny rozdil. Ja nevim, podle me proste ma manzelstvi vypadat uplne jinak. Ja kdyz jsem nemocna, tak manzel nakoupi kila ovoce a po vecerech dela v odstavnovai dzusy. Nakoupi tuny leku v lekarne. Neustale vari caj a pecuje o me. Kdyz jdeme nakoupit, kazdy si nakoupi, co chce, on si vezme klobasku, ja si vezmu medvidky haribo. Kdyz jsme jeste nebyli manzele, rikal, ze s mym platem nepocita, protoze budu na materske a ze je chlap a ma me i rodinu zajistit. Kdyz jsem v lete makala na plnej pri skole a videl, ze jsem vynervovana, nevyspala a je me zle, sam prisel s tim, at dam vypoved a radeji jen studuju, protoze chce mit svoji zenu v poradku a stastnou. A tak podle me ma vypadat manzelstvi, ze se dva lide o sobe staraji, vzajemne se respektuji a snazi se, aby ten druhy byl stastny. Nicmene to tvoje me pripada jako naprosty opak.

mitote
2. led 2012

@kacenka1111 jak dlouho jste vubec spolu?

zabula
2. led 2012

@kacenka1111i jak píše mamkamarketa,pokus bude takový dál i horší,já bych taky odešla.Dceru mám s bývalým,taky měl vše pro sebe,a já nic,byla sem prý jeho kur..a hadr se kterým mohl vytírat,když sem nečekaně byla těhu,snažil se o to abych potratila,že to nezvládnem s dítětem bla,bla a že si chce užívat.Až se narodila,myslela sem že ho to změní,ale ne.Po dlouhém váhání sem odešla,a doted si vyčítám že sem to neudála dávno,na co sem čekala,ted sem stastná a neměnila bych za nic.
Uvidíte jak se tato situace u Vás ještě bude vyvíjet,třeba překvapí,ale pokud by to bylo horší neváhala bych,a ty se zbytečně stresuješ,zatímco by sis těhu měla užívat.

kacenka1111
autor
2. led 2012

@romca13 od babi finance ano, ma nas rada, ale je tak vychovana, naucila tak sveho synacka, meho otce...jako v turecku😀 on je z moravy ja z pardubic, kam sem se vratila z praglu a ted tu jsem a jsme dva roky, on uz sest...no, s ex byli rok spolu, vzali se, meli hned jednu holku, pak hned druhou, teda zena nepracovala, byla sest let na materske...ale on se chytl automatu a vsechno slo do .....navic hned po svatbe sel semka do armady, u nich nic nebylo, delal nekde v jzd ani nevim co....no a ona byla mamanek a nechtela s nim jit a tak se odcizili a pak se chytl party a slo to pryc....pak jel na misi, aby poplatil dluhy a ona podala zadost o rozvod....mezitim jsem ho poznala ja, zaprel deti manzelku...jednou uz to nevydrzel a prasklo to....mela jsem to tehdy ukoncit...ale nestalo se....no co lze kazdej chlap, rikala jsem si.....ale pak jsme spolu zacali bydlet, hned jak se vratil, proste laska jako tram....no ale pak jak uz jsem psala, mizeli penizky z jeho vyplaty a praskly ty bedny....jenze ja v tom bila az po usi a blbka jsem si neuvedomila....pak jsme spolu prezili hory doly, zvladli jsme to...takze to sazeni v porovnani s bednama jsou nic....ale tred kdyz vycita kure, me to se.....ale to jsem vubec nechtela psat, jen jsem chtela vedet, jestli jsem vazne takovej flakac...mam ho rada, verim, ze on me..

jajina.c
2. led 2012

kacenka111 - to nás stály jen plenky a jídlo, malej je první dítě po dlouhé době, takže jsme komplet všechno kupovali, jen kočár jsem měla nový, jinak většinu z bazaru, ale to taky něco stálo. Jak píše mamkamarketa - není to jednoduché s penězma na mimi, chce to mít určitě aspoň trochu finanční rezervu. Nevím, jak poradit, ale chce to určitě změnit postoj, pracovat byste měli asi oba, protože pokud to budeš mít na 4 roky, tak to je mazec. Já mám kamarádku, mají tři děti ( z toho dvojčátka 3 roky ) a ona to má taky na 4 a bere jen 3800 na dvě děti. Její manžel je dobře placený, bydlí ve svém, ale stejně, kdyby jí prý nepomohli rodiče, nevyžili by.

kacenka1111
autor
2. led 2012

@zabula ty brdo, tak to me moc mrzi.....tohle by o me nikdy nerekl, dokonce ani nemuz sledovat pecko 😀 ale vim, jak jsi to myslela.....porad nevim, mam dat prednost lasce a to velke, nebo spolecnym zajmum a vice penezum? ja porad nechapu, proc nehce jinou praci a ceka porad na neco na zazrak....kazdej mu krivdi, kazdej je spatnej.....

mitote
2. led 2012

@kacenka1111 zaprel deti a manzelku...a to te nevarovalo? jaky je asi clovek ktery takove informace zatajuje? ktery hraje automaty a dela dluhy? ja se nedivim ze jeho manzelka podala zadost o rozvod, udelala to nejlepsi co mohla

romca13
2. led 2012

@mitote Gábi, tvoje manželství je zdá se dokonalé,,, ne každý má bohužel to štěstí, že manžel vydělává tolik, aby se mohli pokrát celkové výdaje, které ta rodina má,,,, takže to že jsem v podstatě stejným dílem přispívala do rozpočtu naší domácnosti mi přijde jako samozřejmost,, nyní , když jsem na neschopence, tak je to o něco slabší, ale už předtím jsem udělala dostatečnou rezervu, abychom nějakým způsobem vyšli,,,, je fakt, žekdyž je mi zle ( mám určité zdrav problémy) tak se manžel stará, vaří mi čajíky, i uvaří, postará se o to co je potřeba,,,,, je fakt, že občas si na těchto diskusích uvědomím, jak skvělého mám manžela ( i když je obvčas na ranu, ale to asi každej chlap) a jak si ho vážím,,,,,

kacenka1111
autor
2. led 2012

@jajina.c prave i proto potrebuju aby mel ofiko dobrou praci abych to mohl aprepsat na nej a meli jsme vetsi penize....

sedivka
2. led 2012

@kacenka1111 Ahoj, jen se zapojím, když píšeš, jestli máš dát přednost jemu - lásce, nebo odejít. Opravdu ho miluješ? Podle toho co tu o něm píšeš "krká, prdí, sází", to na moc velkou lásku nevypadá. Vypadáš poměrně vyhořele a ne zamilovaně....

mitote
2. led 2012

@romca13 to tak Romi nebylo mysleno, bylo to mysleno jako ze kdyz muze, tak na me a me limity bere ohledy a to by melo byt snad v kazdem manzelstvi...samozrejme normalni je pracovat ve dvou a u nas to taky tak bude jak dostuduji. Chtela jsem tim proste jen rici, ze by se meli o sebe vzajemne starat a respektovat se

kacenka1111
autor
2. led 2012

@mitote dva roky, od rijna 2010, v dubnu 2011 svatba, zari 2011 tehu..no ja vim, kdyz to takhle napisu suma sumarum, kazdej si tuka na celo.....ale prosel neskutecnou zmenou za tu dobu co je se mnou....ale zas ted se nejak seknul a ja nevim proc....a on protestuje, ze je vse ok...a bla bla

kacenka1111
autor
2. led 2012

@mitote mate pravdu obe....makat maji oba...co nejlepe to jde....ale kdyz zenu vyhodi, protoze je tehu a on se sekne a nazve ji flakacem, to je divny....

romca13
2. led 2012

@mitote Gábi, já vím, jak jsi to myslela,,, jen prostě máš třebavýhodu, že i třebadočasnou dobu vyjdete s jedním platem,,, to spousta lidí nemá 🙂

mitote
2. led 2012

@kacenka1111 ale manzelstvi neni o tom menit se nebo menit toho druheho ku obrazu svemu, manzelstvi je o souhre dvou jedincu, kde jsou oba dva plne respektovani, ale samozrejme se neda vse respektovat a pak podle me nema cenu se jen niccit v takovem vztahu
@romca13 to ja vim, ale taky to nebylo zadarmo, manzel musel udelat vysokou a drit jako kun klidne 50h mesicne prescasu aby sel nahoru a povysili ho, ze 😉 ono nic neni zadarmo

zabula
2. led 2012

@kacenka1111 zvládat se to dá,člověk se musí v něčem uskromnit.My sme spolu 6let,a tohle sme ještě neřešili,a láska je někdy slepá,já taky do něho byla celý blázen,dítě, a říkala si že to bez něho nemůže jít a ejhle....
dle mě by se k tobě neměl tak chovat.....

kacenka1111
autor
2. led 2012

@sedivka myslis.....ja nevim, nekdy si tak pripadam....jednou se rikam, bude vam bez sebe lip, prd na to a jdi.,..vsak babi ti slibila, ze mi pomuze....a pak si rikam, ze zvladli jsme to vsechno, manzelstvi neni na chvili, je to v dobrym i zlym, vedela jsem do ceho jdu...preci se kvuli par mesicum, co si vsechno vycitame, nebude rozvadet....to vsechno....je dane jen penezma....

salsiccia
2. led 2012

@kacenka1111 zajímavá diskuze, mám rýpavou. píšeš, že nevíš, kolik stojí miminko. mladá holka. to opravdu jsi? je ti 28 let, to jsi sakra stará na to, abys nesla zodpovědnost za to, co děláš. je ti dovolena těhotenská demence, ale trocha rozumu v hrsti by neškodila. chápu, že máš dnesla potřebu si pokecat, ale pomluvila jsi ho ukázkově toho svého muže. stejně jako další holky si často říkám, jak je možné, že s takovýma typama někdo je? aj já jsem ráda líná, dneska mi dítě v noci i přes den nespalo a teď když konečně zabral, tak bych mohla jít na nádobí a na žehlení, ale čtu si tady tuhle debatu, je mnohem pohodlnější nic nedělat, než se o něco snažit. ale když teče do bot, tak by se mělo sakra zabrat. chudák tvoje babička.... zamysli se nejdřív sama nad sebou. já když nevím, jak s chlapem mluvit, nebo když prostě nemám sílu nebo se bojím, že mě nebude poslouchat/nedokážu dobře zformulovat, co mám na srdci, píšu dopisy, zkus to. ono napsat to na papír s tím, že to bude číst on, ti pomůže myšlenky docela dost uspořádat.
mimochodem, na profilu píšeš, jak se cpeš, jak sis dávala salátky a tady si stěžuješ, že ti nekoupí ani kuře? a že on byl nadšenej na ultrazvuku.. jak to teda je? to jen abych dostála té své rejpavé...

kacenka1111
autor
2. led 2012

@mitote tak to je nadherny, mas strasne hodnyho muze 🙂 preju, at vam to vydrzi navzdycky🙂