Hádky s manželem ohledně financí - práce v těhu

kacenka1111
2. led 2012

Ahoj, asi se potrebuju vypsat, ale budu rada za jakykoliv nazor. Dost se s manzzelem hadame o penize. To je asi v kazdem manzelstvi, ale u nas je to trosku jine. KDyz jsem manzela poznala, mela jsem skvelou praci. PO nejake dobe ale potreboval odejit do jineho mesta kvuli velmi dobre praci. Sla jsem. Pracovala jsem mesic tam, z toho prvni tyden jsem dojizdela pres 100 km denne. Pak uz jen asi 50km. Co by clovek pro lasku neudelal. Jenze on dal nepochopitelne vypoved z prace a sli jsme opet zpet do puvodniho mesta. Jelikoz delal 6 let v jedne praci a jinych zkusenosti moc nemel ( v oboru to uz neslo ), byl doma pres pul roku. Na UP a s min. podporou.l Ja to same. Jelikoz z tohoto mesta pochazim a jsou tu tak tri az pet firem a vsechny jsem uz vyzkousela ( bud prace nebo alespon pohovor, kde prislo zamitnuti ), neni sance neco poradneho sehnat. Mohla jsem dojizdet do okolnich mest, ale na to nebyly penize. Ani kdo by pujcil do zacatku. Pak jsem si nasla praci, cekala dva mesice navic, slibovali hory doly, vydrzela jsem. Slo o podvodnou firmu, coz jsem nevedela. Vydrzela jsem i toto. Jenze pak zjistili, ze jsem tehotna a ve ZD me vyhodili. Skoncila jsem na UP a nemam narok ani na socku ( trvale mam na meste kvuli matce ), ani na podporu (vycerpana) atd. Manzel je veden na UP, ale pracuje par mesicu, jenze za 12 tis. sice kazdy den na osmicku, ale jeho penize si vydela kazda zenska a i uklizecka ma vic. Podotykam - ma z predesleho manzelstvi 2 deti a alimenty 5tis. Nas najem cini 9300. Bydleli jsme v ruine a doplaceli 10 za plyn vdy po zime atd., takze kkdyz jsme zjistili, ze jsem tehu, s pomoci babi jsme si zaplatili kauci a najem a bydlime lepsim, kde uz nic doplacet nebudeme ( pokud nepocitam, ze se muze objevit nedoplatek napr. za elektriku treba 500kc, ale setrime ). To ze mame kazdej jedny kalhoty nebyt babi, tak se nenajime, beru jako dan, kterou prekoname a bude lip. Jenze problem je v tom, ze me nikdo nezamestna - mohu si privydelat pouze 4tis hrubeho, z toho na konkretni brigadu projezdim 600 mesicne, kde je jidlo do prace. Takze mi zbude 1tic. To nas nevytrhne. Manzela neustale buzeruju, at si najde jinou a lepsi praci, ze je otec skoro tri deti a ze by se mel postarat, kdyz me vyhodili, ze muzu pomoct az s rodicakem, ze proste to dopadlo jak dopadlo. Muze si najit lepsi. I se snazi dostat zpet do oboru, ale vy tyhle dobe to u armady proste nejde. K ppolisum nemuze, nema maturitu. Neustale se hadame kvuli tomu, ze me se nechce makat ( nevim, kde na to prisel ) a on se nejak nechce hnout, nebo ja nevim, co. Ceka jen na armadu a nic jineho nehleda. Tvrdi, ze ano, i par emailu poslal. Ale prijde mi, ze se neustale vymlouva. Nedostanu z nej nic, jen ze si mysli, ze ja jsem flakac a on ze dela vsechno. Bezvychodna situace. KDyz odmitnu tuhle brigadu, ze litr nam je k nicemu v pomeru buzerace v praci, dojizdeni s prestupama a neni mi uplne koser a za pouhou 1 tis., tak jsem opet flakac. Ale ze on ma rti deti a vydela deset, to uz mu neprijde diviny. A ted babo rad.

mitote
3. led 2012

@moudivlacek ok poptam se. Ale to by prece zakladatelka tematu mela vedet, kdyz pracovala v advokatni kancelari, ne? 😀 😀 😀

camelinka
3. led 2012

ja myslim ze uz to tady nema cenu resit, u zakladatelky beztak vsechno zustane pri starem 😔 .
Akorat je mi lito toho ditete 😔

salsiccia
3. led 2012

@camelinka já myslím, že už zakládá nové téma, aby se zase trochu rozptýlila v té nekonečné spoustě volného času

romca13
3. led 2012

no je fakt, že ve finále bude zakladatelka ještě platit dluhy svého manžela, bo věřím tomu, že je seká denodenně,,,

moudivlacek
3. led 2012

@mitote hele si nedelej srandu,ja taky delala pred MD 😀 ,ale nejsem advokat ze 😉

amallie
3. led 2012

@moudivlacek ono to tak skutečně je a na velké dluhy (hypotéky, větší úvěry atd) je věřitel povinen uzavřít smlouvu jen se souhlasem druhého z manželů, tudíž pokud je SJM súženo, tak o tom vědět má

moudivlacek
3. led 2012

@amallie jenze u nej hypo nepripada v uvahu,ale i dluzky z automatu a sazeni muzou narust do astronomickych vysin,mozna i vyssich nez je kdejaka hypoteka,bohuzel

camelinka
3. led 2012

@salsiccia tohle fakt nechapu, takovyhle starosti nestarosti bych cekala od holky v 16ti 😔 😔 😔 😔 .muzem jen doufat, ze maly nebude stradat 😔

salsiccia
3. led 2012

@camelinka tož mě to celé přijde jako fake 🙂 ale bylo zajímavé sledovat, jak různé holky reagovaly a jak to hlavně berou vážně, to se přece nedá, nebo jo? že prej mladá holka, ve 28 letech... hloupá a pohodlná, to ano, ale mladá?

camelinka
3. led 2012

@salsiccia no nevim,ale zeby si az tak nekdo vymejslel,nedokazu posoudit 😅 .ja nenapsala mlada holka 😉

salsiccia
3. led 2012

@camelinka jj, to psala sama ona o sobě 🙂

camelinka
3. led 2012

@salsiccia jo takhle 😀 😀 😀

camelinka
3. led 2012

@salsiccia pokud to neni vymysleny tak by se mela podivat do diskuze tehotne-nastrocne a videla by, ze i mladsi holky (nektery chtene,nektery svou blbosti) cekaji mrne,ale maji uplne jiny pristup nez tahleta 😅

tina74
3. led 2012

@kacenka1111 Diskusi jsem jen rychle proletěla a jediné, co k ní ještě můžu dodat, je, že vy dva byste snad ani vůbec neměli mít děti. Když uvážím, kolik lidí na ně marně čeká, a přitom by si je tak zasloužili, dokázali se o ně zodpovědně postarat a vychovat z nich slušné lidi, je mi z toho do breku...

florentina
3. led 2012

@zmrz_lina k tomu zúžení mám stejné informace. Teda taky nejsem právník, ale řešila jsem to s notářkou /manžel podniká a tak jsme to chtěli nějak ošetřit kdyby něco/ a právě z tohoto důvodu jsme to neudělali. Nemělo to smysl. Já tedy manželovi plně důvěřuji a tohle byl jeho nápad, aby v případě neúspěchu ochránil rodinu. Tato právní úprava zúžení společného jmění tak podle mne také postrádá smysl.

marecek4
3. led 2012

@kacenka1111 nevím co si slibuješ,rady se sesypou,ale konat musíš Ty sama,zatím se nemusíš na nikoho ohlížet,dokud je prcek v bříšku,takže je jedno řešení-nastěhuj se k babi nebo k mamce,s klidem si najdi brigádu co zvládneš i při případném už pobytu na rodičáku,pokud by Ti mohli hlídat a manžel ať se stará-a s klidem si podej žádost na soud o ustanovení výživného pro sebe i pro malého a pro případný příspěvek na domácnost-to můžeš udělat i pokud budete bydlet spoulu s odůvodněním,že to mezi váme neklape jak by mělo,na každém ospodu Ti pomůžou tohle sepsat,poplatek neplatíš a měla by jsi mít víceméně po problému,další otázkou ale je,jestli ty peníze uvidíš,ale to už je pak podle rozsudku vymahatelné,ale možná to otevře tomu tvému oči,že těch peněz zas tak moc nevydělá,na druhou stranu si ale uvědom,že ne všude i chlap vydělá 12 000,tady u nás jsou už nějakou dobu rádi za 8 000 a ještě k tomu na to čekají i půl roku,a ještě otázka-proč si manžel nepožádá o snížení výživného na ty dvě starší děti-s tím,že až se situace zlepší,tak by se dalo zase navýšit,nebo jim pak může spořit,což je prokazatelné ale taky u soudu budou brát v potaz jeho další vyživovací povinnost-nebo by aspoň měli

kacenka1111
autor
3. led 2012

@mitote vtipny, delalal jsem asistentku, nejsem koncipientka

kacenka1111
autor
3. led 2012

@salsiccia hele, nejsi ty trosku paranoidni? chces muj telefon, aby si me slysela? tobe nekdo ublizil, ze hledas konspiracni teorie?

salsiccia
3. led 2012

@kacenka1111 protiúder rádoby pod pás je dobrá taktika 🙂

kacenka1111
autor
3. led 2012

tak jen pro info....ano, hodlam tro resit...byla jsem odpoledne u babi a radila se s ni...kdyz nechce taticek, budu chtit ja....jeho smula....

takze diky za rady, uz jste se do me pustily dost, anebo to treba zamykat ani nemusi, at si tu muzete povidat vy...ja mam co jsem potrebovala a jdu si zalozit novou, protoze jsem strasna krava a nic jinyho nemam na praci...
ahoj

kacenka1111
autor
3. led 2012

@salsiccia ty ses nemocna

milada2
3. led 2012

@florentina @moudivlacek @zmrz_lina Holky, já to zúžení SJM zjišťovala před rokem pro švagrovou a už si to moc nepamatuju. Takhle by to opravdu smysl nemělo. Ale mám pocit, že tam byl nějaký fígl. Mám dojem, že je rozdíl, pokud se jen uzavře dohoda u zúžení SJM u notáře (třeba právě kvůli podnikání jednoho z nich), kterou musí podepsat oba ti manželé a je rozdíl, pokud se podá žaloba na zúžení SJM k soudu. Tam mám pocit, že soudce může rozhodnout o zúžení SJM i zpětně za dobu celého manželství, ale to nechci kecat. Vím, že kamarádka tohle řešila a to zúžení SJM jí fakt pomohlo.

kacenka1111
autor
3. led 2012

salsiccia - napsala jsi mi tu dva nebo tri prispevky a ve vsech jsi me osocila, ze si tu z holek delam prcu a cekas, az me to vytoci 😀 ses magor 😀

marselina
3. led 2012

holky,já bych tohle definitivně uzavřela.Katka si musí sama uvědomit a zvážit zda chce s takovým mužským být a nebo zůstane sama s mimčem(to bych udělala i já) a jestli má oporu svojí rodiny,tak bych neváhala ani vteřinu.
žena s dítětem si najde chlapa vždycky,chlap s dluhama a třema dětma už to tak vyhlídkové nemá.
Já za sebe můžu jen držet pěsti aby katčino rozhodnutí bylo jen dobré a ku prospěchu jak jejího tak hlavně očekávaného miminka.
I já byla těhu a našla jsem si svého manžu,když bio otec neměl zájem o své díte a nelituju ničeho i když ani my jsme neměli začátky lehké,ale kdo v dnešní době má.

lucenek
3. led 2012

@kacenka1111 no souhlas s holkama za 15tis nevstane z postele do práce?
Hnala bych ho svinským krokem, vypakovala a rozvedla s nezodpovědným tupcem, tohle mě fakt nadzvedlo ze židle, a ty budeš stejná bohužel jako on, protože tomuhle přihlížíš a neřešíš to (pokud si myslíš že to řešíš tím, že se ptáš na rady tady a přitom je jen odkýveš, ale fyzicky nejednáš tak já to jako řešení situace nepovažuju)...tady fakt každá rada drahá, protože ty už máš jasno jak budete jako rodina žít respektivě přežívat, tak když to tak chceš tak si tak žij, všechno již podstatné řečeno bylo
viz snížení alíků - mám v tom praxi a opravdu vím, že to jde
pokud by tě ten skvělý manžel miloval i dítě tak by šel makat i za desítku aby vám připravil nějaké podmínky a ty ses nemusela s břuchem někam hnát

většina z nás tady má dítě a dovede si spočítat jak náročný jsou určitá období třeba když nemáš mlíko a kupuješ sunar..to budeš jako děcku odměřovat a natahovat intervaly aby ti krabka vydržela co nejdýl??
pak příkrmy plus mlíko...plíny.....
vůbec si nedovedeš představit o čem to bude...láskou dítě nenakrmíš.....

jako chápu že všeho jsi si vědoma, že vlastně v podstatě všechny mají v nečem pravdu, ale jediné co nepochopím je laxní přístup....relativně máš ještě čas s tím něco udělat, pak až bude pupek větší bude se ti hůř stěhovat a všechno kolem vyřizovat

pak děj se vůle boží

carculka
3. led 2012

cetla jsem jen neco..jaksi nechapu kdyz jsi mela tak supr praci zes ji pustila ze dne na den..co on mel tak lepsi zamestnani ze se stehoval kvuli tomu ?jako psalas ze vydelal dost penez pak z tebe vylezlo ze 20 a to maji kolikrat chlapy ve fabrice s predcasama....no a co ty jsi mela tak za uzasny plat ja cekala dle tojho jak jsi psala super praci ze fakt dobrej..jako nepobiram to!!
a jako zensky radite snizovat aliky ale prominte jako dve deti pet tacu se vam zda moc!!!at jde chlapik makat,tenhle v zivote pak aliky nenavysi ani nic detem nenaspori!!!a jako pet tacu na dve deti neni zadnej prepych ta zenska neplati bydleni a dalsi naklady jen pro sebe ze!!a jen to je balik a kde jsou hadry,obedy,skola,skolak atd!!!!

a jako chlap kterej si domu prijde drepne a jde cumet na zapasy tomu bych nakopala prdel kdyz bydlim tehotna v rujne a nemam ani na jidlo!!!to radsi do azylaku a z matersky se budu mit lip!!!

teda lituju to mimco,pokud matka nebude mit rozum a nezdrhne...

jako berzu chlap co ma dve prace,snazi se co muze a fakt je to videt tak tam chapu to docasny snuizeni,jelikoz tam bych i verila ze nekdy az se bude mit lip tak detem da neco bokem..ale tenhle 😖 😖 😖 😖 😖

a dite bylo chteny,nechapu rozuma co by do toho sel v takovy situaci..jako mit dite je pekny ale doba slozita takze nebejt sobec a poridirt si az uzivim..a pokud bydlim v ruine dat si sakra bacha k tomu s takovym...
a kdyz uz se to stane postavit se celem a zdrhart,zvlast kdyz ma takovou babicku,pro dite -laska nelaska

carculka
3. led 2012

a sory jako kdyz nemam co do huby tak jako vstanu pro kazdou korunu!!!naky prispevek na bydleni byste taky dostali,pises ze vydela 12bokem-takze!!!!!a kdyby nebyl linej najde si jeste neco po vecerech,kdyby mu na detech zalezelo

carculka
3. led 2012

jen doufam ze si to fakt naka pipka vymyslela

eimmy
3. led 2012

@carculka líp si to napsat nemohla !!! plně s tebou souhlasím i jsem to včera autorce napsala že přivést děcko do této situace je nezodpovědné.... jedním slovem NECHAPU !!! 😕 😕

lucenek
3. led 2012

@carculka 5000 je moc...manžel taky platí dvoje alíky 1500na jedno čili 3000 a z pohledu matky těch dětí je to málo..ale maj zajištěnej život svou matkou a jejím přítelem
z pohledu matky co by měla dostávat 5000 na děcka..nevím jak staré dostačující,
záleží z které strany se na to podíváš

já na to koukám tak že tu trojku musím respektovat o dětech jsme věděla a manža své závazky platí poctivě.... ale nebráním se že by bylo líp kdyby ta trojka zůstala doma

je to o úhlu pohledu