Hádky s manželem ohledně financí - práce v těhu

kacenka1111
2. led 2012

Ahoj, asi se potrebuju vypsat, ale budu rada za jakykoliv nazor. Dost se s manzzelem hadame o penize. To je asi v kazdem manzelstvi, ale u nas je to trosku jine. KDyz jsem manzela poznala, mela jsem skvelou praci. PO nejake dobe ale potreboval odejit do jineho mesta kvuli velmi dobre praci. Sla jsem. Pracovala jsem mesic tam, z toho prvni tyden jsem dojizdela pres 100 km denne. Pak uz jen asi 50km. Co by clovek pro lasku neudelal. Jenze on dal nepochopitelne vypoved z prace a sli jsme opet zpet do puvodniho mesta. Jelikoz delal 6 let v jedne praci a jinych zkusenosti moc nemel ( v oboru to uz neslo ), byl doma pres pul roku. Na UP a s min. podporou.l Ja to same. Jelikoz z tohoto mesta pochazim a jsou tu tak tri az pet firem a vsechny jsem uz vyzkousela ( bud prace nebo alespon pohovor, kde prislo zamitnuti ), neni sance neco poradneho sehnat. Mohla jsem dojizdet do okolnich mest, ale na to nebyly penize. Ani kdo by pujcil do zacatku. Pak jsem si nasla praci, cekala dva mesice navic, slibovali hory doly, vydrzela jsem. Slo o podvodnou firmu, coz jsem nevedela. Vydrzela jsem i toto. Jenze pak zjistili, ze jsem tehotna a ve ZD me vyhodili. Skoncila jsem na UP a nemam narok ani na socku ( trvale mam na meste kvuli matce ), ani na podporu (vycerpana) atd. Manzel je veden na UP, ale pracuje par mesicu, jenze za 12 tis. sice kazdy den na osmicku, ale jeho penize si vydela kazda zenska a i uklizecka ma vic. Podotykam - ma z predesleho manzelstvi 2 deti a alimenty 5tis. Nas najem cini 9300. Bydleli jsme v ruine a doplaceli 10 za plyn vdy po zime atd., takze kkdyz jsme zjistili, ze jsem tehu, s pomoci babi jsme si zaplatili kauci a najem a bydlime lepsim, kde uz nic doplacet nebudeme ( pokud nepocitam, ze se muze objevit nedoplatek napr. za elektriku treba 500kc, ale setrime ). To ze mame kazdej jedny kalhoty nebyt babi, tak se nenajime, beru jako dan, kterou prekoname a bude lip. Jenze problem je v tom, ze me nikdo nezamestna - mohu si privydelat pouze 4tis hrubeho, z toho na konkretni brigadu projezdim 600 mesicne, kde je jidlo do prace. Takze mi zbude 1tic. To nas nevytrhne. Manzela neustale buzeruju, at si najde jinou a lepsi praci, ze je otec skoro tri deti a ze by se mel postarat, kdyz me vyhodili, ze muzu pomoct az s rodicakem, ze proste to dopadlo jak dopadlo. Muze si najit lepsi. I se snazi dostat zpet do oboru, ale vy tyhle dobe to u armady proste nejde. K ppolisum nemuze, nema maturitu. Neustale se hadame kvuli tomu, ze me se nechce makat ( nevim, kde na to prisel ) a on se nejak nechce hnout, nebo ja nevim, co. Ceka jen na armadu a nic jineho nehleda. Tvrdi, ze ano, i par emailu poslal. Ale prijde mi, ze se neustale vymlouva. Nedostanu z nej nic, jen ze si mysli, ze ja jsem flakac a on ze dela vsechno. Bezvychodna situace. KDyz odmitnu tuhle brigadu, ze litr nam je k nicemu v pomeru buzerace v praci, dojizdeni s prestupama a neni mi uplne koser a za pouhou 1 tis., tak jsem opet flakac. Ale ze on ma rti deti a vydela deset, to uz mu neprijde diviny. A ted babo rad.

amallie
4. led 2012

@leiladelly takovej psycholog je super nápad, ovšem pokud mají 1000 kč na měsíc, tak ho nemá z čeho zaplatit 😖
@kacenka1111 takže spíš nejdřív sehnat job

carculka
4. led 2012

@amallie ami treba manzelska poradna je zdarma,kdyz najdes na netu kde v tvym okrese,treba by se nasel i nejakej psych...je to jakoby poradce pro rodinu,nedavno jsem to tu nekde cetla..

vendy26
4. led 2012

@kacenka1111 Diskuzi jsem pročetla celou, ať se neopakuju, naprosto souhlasím s tím, co psala
@milada2. Nemyslím si, že si vymýšlíš, líbí se mi, že zvažuješ širší okolnosti, jsi schopná si přiznat vlastní slabost, co si budeme povídat - jedna věc je mít silné řeči, druhá věc je pak jednat... Napsala bych to takto, s rozvodem počkej, s odchodem neotálej... Myslím, že "ze dne na den" vás stejně nikdo nerozvede... A to je podle mě momentální problém - KAM odejít.... Kdybys měla takovou podporu rodiny, jako mají jiní, možná bys už u ní byla... Někoho vezmou rodiče zpět x-krát, někoho ani jednou... Odešla bych, manželovi řekla, že návrat je možný až tehdy, kdy si dá věci do pořádku - tj. najde si normální práci na smlouvu + k tomu může mít nějakou brigádku, skončí se sázením (je jedno jakou částku prosází, jestli 40 Kč nebo 1000 Kč denně, prostě pravidelné sázení je podle mě patologická záležitost), srovná záležitost kolem alimentů - pokud je ofiko veden jako uchazeč na ÚP s možností přívydělku max 4000 Kč, nemůže mít alimenty 5000 Kč/měsíčně. Nebudu rozebírat, zda je to hodně nebo málo, prostě výše alimentů se stanovuje dle příjmu platícího, takže tohle je vážně zcestné... Než mít 5000 Kč pouze na papíře, radši budu mít 2000 Kč pravidelně každý měsíc v ruce. Kór v tomto případě s ohledem na "pravidelnost" v placení jeho ex s těmi alimenty do rozpočtu počítat vlastně ani nemůže... A pak bych čekala, jak se k tomu postaví - zda uvidíš, že když dostal nůž na krk, vyburcovalo ho to k činům, možná už se taky svým způsobem "zadřel" v tom srabu, do kterého jste se dostali, a je schopen začít něco dělat, až když mu opravdu poteče do bot... Kdo ví, na to sama nepřijdeš dřív, než ho do tý situace dostaneš. Když nic dělat nezačne, jen si potvrdíš, že zůstávat s ním by byla jen ztráta času a situace se prostě nezmění. Za tu dobu sama projdeš nějakým vývojem, srovnáš si myšlenky, zjistíš, zda se vůbec vracet chceš.... Jste spolu relativně krátce (2 roky, pokud se nepletu), teď ho máš ráda/miluješ, když opadne naštvání, je to pro tebe samotnou bolestivé.. Jenže ta láska se časem mění, mění se důvody, proč toho druhého miluješ a obávám se, že čím déle spolu budete, žádné důvodu k tomu, abys ho milovala a vážila si ho, mít pak nebudeš...☹ Takže zase jen ztráta času... To, do čeho se ti teď přirozeně nechce (být sama s dítětem, možná rozvedená), stejně přijde, sice později, ale přijde.... Proto radím - nůž na krk v podobě odchodu a podmínka návratu, až on vše srovná. No a zase jsme u toho - KAM odejít? Zkus promluvit s mámou, teď třeba řekneš, že víš, že tě nevezme zpět apod., ale i ona může změnit názor, kór když uvidí, že ta situace je opravdu vážná... Prostě zkoušet zkoušet zkoušet, ne předem říct, že víš, že to nejde... Vzhledem k názorům babi, bych odchod k ní brala až jako poslední možnost... Na druhou stranu, jen ty sama nejlíp víš, jaká je situace doopravdy a kde se budeš cítit líp.

vendy26
4. led 2012

Ještě mě napadla otázka - jeho i tvoje rodina žije v Pardubicích či okolí? A ty s jeho rodinou vycházíš jak?

kacenka1111
autor
4. led 2012

@vendy26 ahoj, nene, on je z Moravy..jeho rodina o nas nevi...mysli, ze tu bydli s kamosema...jeho tchan mu vyhrozoval, ze si pro nej prijede, ma trosku posahanou rodinu ( jeho ex myslim ), uz na svatbe jeho tchan vyhrozoval jeho otci, ze ho zastreli, no proste psycharna...a diky rozvodu a tomu vsemu s nim nemluvi ani patnik...ani tam nejezdi...inic,..
jo a moje ano....

kacenka1111
autor
4. led 2012

@vendy26 daji se aliky snizit zpetne? tzn ze pristi mesic teoreticky nastoupi a to tudiz nema cenu, ale cca 3/4 ROKU JE MOHL MIT SNIZENE? ( ptam se jen aby me zas neprekvapil nejakym svym hrozne chytrym argumentem)

vendy26
4. led 2012

@kacenka1111 Hm, takže případná podpora ze strany jeho rodičů taky vyloučená.... Pak zkus tu mámu, třeba tě napoprvé odmítne, ale určitě jí to v hlavě šrotovat bude, a uvidíš, jak jsem psala, možná změní názor, možná ti pomůže hledat řešení, i kdyby ona sama tě domů vzít nemohla (viz ten její přítel).

kacenka1111
autor
4. led 2012

@vendy26 ona sama je zavisla na priteli...pracovala 15 let v jedny firme, ktera je vsechny prospustila...pak byla s babi doma...ak si nasla praci u jednoho spoluzaka, ktery po 16 oetech pusobeni firmu polozil ( byla tam pul roku )..bere odporu...babi ted nedavno umrela....nechteli ji vzit ani na pokladnu, pac nema zkusenosti...matka delala ucto, na vojenske bytove sprave ...fakt nechapu...takze u nas to neni jednoduchy...ona sama mi pomoct nemuze, protoze je na nem zavisla,.....a on to nedovoli....

vendy26
4. led 2012

@kacenka1111 To bohužel netuším☹ Ale na netu jsem našla toto: http://www.bezplatnapravniporadna.cz/online-zda.... Klidně mu tu žádost nachystej, ať ti ji podepíše a na soud zanes/pošli sama, ať máš jistotu. No tak jako tak, na jeho místě bych min. zažádala o přezkoumání výše alimentů, 5000 Kč mi přijde dost na dvě relativně malé děti. S tímto souhlasím s @lucenek. I když někam nastoupí, pochybuju že bude mít takový balík, aby mu vypočítali alimenty na 5t. Ale nevím, v tomto zkušenost nemám žádnou. Ale zkusila bych to.... I kdyby to nevyšlo, aspoň budeš vědět, že ty peníze fakt platit musí a v tomto směru, jak snížit zátež rozpočtu, řešení hledat nelze...

kacenka1111
autor
4. led 2012

@vendy26 dekuju, udelam to tak...mel predtim cca 24 tisic, takze mu to pocitali z toho a byl na misi, takze vlastne tech 6 mesicu mel vydelek cca 70...jenze ona mu pulku vytahala, kdyz byl na misi...( to jsem videla, vybery na morave, to nemohl projet, pac to nekdo vybfral v miste bydliste a on byl v Kosovu )....ale napocitali mu to takhel...nechapu, proc si o to nezazadal....

lenka5731
4. led 2012

@vendy26 z pohledu matky je výživné 5 tis na dvě děti jako když plivne (a bohužel řada dětí má výživné ještě nižší - nebo žádné) Spočítej si výdaj za větší byt, teplo, vodu, popelnice, jídlo, školku, výdaje do školy, školu, boty, zdravotní pomůcky, u malých dětí plíny příp. UM a uvidíš, na jakou částku se dostaneš. 🙂

ale z platu 12 tisíc by výživné nemělo být 5 tisíc, to je jasné.

vendy26
4. led 2012

@kacenka1111 Dost na prd, v rodině moc podpory nenajdeš, i kdyby oni sami chtěli... Pak mě napadá odejít do azylového domu pro matky s dětmi... Našla jsem např. toto: http://www.skp-centrum.cz/rodina-a-deti/mestsky.... Věřím, že ty se o sebe a mimi postarat zvládneš - přivydělat si, myslím, že hlídání mimča u babi či mamky reálné je nebo? Jen potřebuješ mít kam odejít... A ten trvalý pobyt máš u mamky na bytě? Kdoví, co by se pro tebe změnilo, kdyby sis ho dala na magistrát... Zkus se poinformovat....

milada2
4. led 2012

@kacenka1111 Ahoj kočko, obávám se, že snížení alimentů zpětně nehrozí... Poradila bych Ti obrátit se na nějakou bezplatnou poradnu... buď na manželskou ohledně psychologické pomoci, jak píše carculka nebo na občanskou poradnu, tam poskytují poradenství sociální i právní. Nebo by bylo možné zkusit i intervenční centrum. Pardubické pracovnice znám osobně (jsem taky sociální pracovnice) a jsou to opravdu šikovný a erudovaný ženský. Zaměřují se sice vyloženě na domácí násilí (což jak doufám, fyzický násilí u Vás nebylo), ale jak už tu někdo psal, na týrání (minimálně psychický a finanční to u Vás vypadá, takže by to nebylo od věci. V tom intervenčním centru poskytují komplexní poradenství a poradili by Ti minimálně, kam nejlépe se obrátit.

milada2
4. led 2012

@kacenka1111 Na to, abys mohla jít do toho azyláku v Pardubicích, bys musela být trvalý pobyt v Pardubkách, je to městský azylový dům...

kacenka1111
autor
4. led 2012

@lenka5731 MM je ofiko uz cca rok na UP, z toho nejakou dobu dostaval prispevek, ted uz nic....mel si o to zazadat...to ze si vydela 12 tisic bokem, to je vec jina...beztak z toho pouzije vetsi pulku na gelovky, barvy na vlasy, cigarka...( nechci byt hnusna )....a mel ji posilat alespon nejakou castku z tech 12, jsou to preci jenom jeho deti....ale jeho exekuci jak jsem psala, jsem taky vyrizovala ja, pul roku to nechal smrdet...uprimne, tohle byude posledni papir, ktery pro nej napisu...nemuzu za nej vyriozovat tyhle veci...pokud by nevedel a chtel tak je to jine, ale on na to kasle...tak to je i na me moc...dnesk amu hodim papir na stul, jako posledni sanci...ale presne vim, co se stane...zas bude mit plnou hubu kecu, proc to nejde...ani se se mnou bavit nebude....myslim, ze vcera uz mi dokazal vecer dost...celou noc jsem skoro nespala, a kdyz jsem usnula zdl se mi sen a cely jsem ho probrecela...takze tohle mi delat zadnej chlap nebude...preci neni malej smrad abych ho imrvere tahala z pruseru....

amallie
4. led 2012

já bych nikam neodcházela, to není řešení, chce to změnit myšlení jak vidno celé rodiny, když vlastně nikdo nepracuje.
dobrej we je třba www.mamavpraci.cz
nabízejí tam práci maminkám na MD a RD, poloviční úvazky, brigády z domova a tak a pokud měla zakladatelka předtím skutečně skvělou práci, tak jistě něco umí a snad se jí to podaří prodat

jinak jsem měla za to, že armáda vyplácí výsluhy??? když tam dělal šest let, proč nic nemá?

kacenka1111
autor
4. led 2012

@milada2 mam bohuzel tvrlaka na meste....to taky jde? a co se psem? musi byt reseni, abych zustala ja mimco a pes....

kacenka1111
autor
4. led 2012

@amallie dekuju za odkaz....jo zacinam si myslet, ze jsme prasteny vsichni🙂

no mel odstupne, asi 34 tis....jako vysluzne, ci jak se to jmenuje....hm, ted nevim presne

vendy26
4. led 2012

@lenka5731 Možná ano, to bych nerada popírala. Svoji zkušenost nemám. Ale záleží na spoustě věcí, je celá řada pádných argumentů proč souhlasit i nesouhlasit. Záleží na konkrétní situaci a v této mi těch 5 000 Kč přijde zcela absurdních, jak píšeš.

milada2
4. led 2012

@kacenka1111 Trvalý pobyt na magistrátu by problém být neměl, ale s pejskem Tě tam určitě nevezmou, to bohužel do žádnýho zařízení...☹

kacenka1111
autor
4. led 2012

@amallie hned jsem odeslala CV ( zatim jeden, ctu dal )....dekuju za ten odkaz

amallie
4. led 2012

@kacenka1111 no a těch 34tis je kde? už fuč?

a on kouří, pije a tak?

vendy26
4. led 2012

@amallie Hm, hezký, a jak bys jim to myšlení měnila? Myslím, že to je ještě těžší než odejít. Ne-li nereálné, když vezmu v potaz, kolik a jaké informace o Katčiném muži máme...

mitote
4. led 2012

@amallie klinicky psycholog je hrazen pojistovnou!!!!

holky ja nevim jestli neustale psane jak ji obdivujeme, jak to ma tezke a jak nam ji je lito j e prave to, co ji pomuze. Premyslim, jestli prave podvedome nechce to, abychom ji litovali a aby se citila lepe, ze je silna a ze to vse vydrzi. Nekdy takovato slova cloveka v nepriznive situaci spise udrzuji, nez pomahaji. Vim o cem mluvim. Nabizim to pouze jako moznost na zamysleni, protoze to pise snad kazdy a neprijde mi, ze by to bylo neco, co by ji doposud pomohlo.

@kacenka1111 jinak ja osobne ti taky doporucji psychologa, ten ti narozdil od nas ma jak pomoci, ale to uz jsem psala pred nekolika stranama...pomuez ti vyznat se v situaci, vyznat se v sobe a pripravit se na dalsi moznosti v zivote a udelat si v nich jasno...

kacenka1111
autor
4. led 2012

@vendy26 mam ho na magistrate z dob, kdy jsem byla v praze.,...

lenka5731
4. led 2012

@kacenka1111 spotřebované výživné se nevrací!

milada2
4. led 2012

@mitote S tím psychologem máš určitě pravdu, to jsem zapomněla napsat!

Nemyslím, že bysme tu na posledních stránkách někdo psali, že ji obdivujeme... šlo jen o reakci na to rytí do ní od některých. Já si taky myslím, že k založení rodiny přistoupili dost nezodpovědně (ale líbí se mi, že si to je Kačka schopná přiznat), že její muž je vůl (slabý slovo) a ona by od něho měla co nejdřív odejít, jen chápu, že to není jen tak, obzvlášť, když k tomu nemá podporu v okolí...

kacenka1111
autor
4. led 2012

@mitote dala jsem libi se mi i kdyz si myslim, ze me taky nikdo neobdivuje, muzu si za to sama, mela jsem odejit uz davno...jak tu nektere samy vcera napsaly, maji ze me spis prdel....

to ze mi tu dneska holky pisou hezky veci, to mi po vcerejsku a dnesni noci docela bodlo...dalo mi to znova chut...delam si registraci a profil na tom portalu, odeslala jsem CV...uklidnila jsem se a premyslim, jak to vsechno vyresit co nejlepe pro me, mimi a psa....

neni za co me obdivovat....nic jsem v zivote nedokazala...

lenka5731
4. led 2012

@kacenka1111 když tě čtu, tak absolutně nevím, co napsat. to je čirá beznaděj (tedy ne že bys byla "beznadějná" ty, ale ta celková situace). 😒 😕

dej na rady Milady2, nic jiného se poradit nedá. 😕

vendy26
4. led 2012

@kacenka1111 Tak na jeho cigarety peníze jsou a ty se nemůžeš ani slušně najíst? Prostě pryč... Jinak psycholog určitě taky dobrá rada, ale ty vedle toho, že se potřebuješ dát do kupy po psychické stránce, potřebuješ vyřešit, jak uživíš sebe a brzy i své dítko.