Hádky s manželem ohledně financí - práce v těhu

kacenka1111
2. led 2012

Ahoj, asi se potrebuju vypsat, ale budu rada za jakykoliv nazor. Dost se s manzzelem hadame o penize. To je asi v kazdem manzelstvi, ale u nas je to trosku jine. KDyz jsem manzela poznala, mela jsem skvelou praci. PO nejake dobe ale potreboval odejit do jineho mesta kvuli velmi dobre praci. Sla jsem. Pracovala jsem mesic tam, z toho prvni tyden jsem dojizdela pres 100 km denne. Pak uz jen asi 50km. Co by clovek pro lasku neudelal. Jenze on dal nepochopitelne vypoved z prace a sli jsme opet zpet do puvodniho mesta. Jelikoz delal 6 let v jedne praci a jinych zkusenosti moc nemel ( v oboru to uz neslo ), byl doma pres pul roku. Na UP a s min. podporou.l Ja to same. Jelikoz z tohoto mesta pochazim a jsou tu tak tri az pet firem a vsechny jsem uz vyzkousela ( bud prace nebo alespon pohovor, kde prislo zamitnuti ), neni sance neco poradneho sehnat. Mohla jsem dojizdet do okolnich mest, ale na to nebyly penize. Ani kdo by pujcil do zacatku. Pak jsem si nasla praci, cekala dva mesice navic, slibovali hory doly, vydrzela jsem. Slo o podvodnou firmu, coz jsem nevedela. Vydrzela jsem i toto. Jenze pak zjistili, ze jsem tehotna a ve ZD me vyhodili. Skoncila jsem na UP a nemam narok ani na socku ( trvale mam na meste kvuli matce ), ani na podporu (vycerpana) atd. Manzel je veden na UP, ale pracuje par mesicu, jenze za 12 tis. sice kazdy den na osmicku, ale jeho penize si vydela kazda zenska a i uklizecka ma vic. Podotykam - ma z predesleho manzelstvi 2 deti a alimenty 5tis. Nas najem cini 9300. Bydleli jsme v ruine a doplaceli 10 za plyn vdy po zime atd., takze kkdyz jsme zjistili, ze jsem tehu, s pomoci babi jsme si zaplatili kauci a najem a bydlime lepsim, kde uz nic doplacet nebudeme ( pokud nepocitam, ze se muze objevit nedoplatek napr. za elektriku treba 500kc, ale setrime ). To ze mame kazdej jedny kalhoty nebyt babi, tak se nenajime, beru jako dan, kterou prekoname a bude lip. Jenze problem je v tom, ze me nikdo nezamestna - mohu si privydelat pouze 4tis hrubeho, z toho na konkretni brigadu projezdim 600 mesicne, kde je jidlo do prace. Takze mi zbude 1tic. To nas nevytrhne. Manzela neustale buzeruju, at si najde jinou a lepsi praci, ze je otec skoro tri deti a ze by se mel postarat, kdyz me vyhodili, ze muzu pomoct az s rodicakem, ze proste to dopadlo jak dopadlo. Muze si najit lepsi. I se snazi dostat zpet do oboru, ale vy tyhle dobe to u armady proste nejde. K ppolisum nemuze, nema maturitu. Neustale se hadame kvuli tomu, ze me se nechce makat ( nevim, kde na to prisel ) a on se nejak nechce hnout, nebo ja nevim, co. Ceka jen na armadu a nic jineho nehleda. Tvrdi, ze ano, i par emailu poslal. Ale prijde mi, ze se neustale vymlouva. Nedostanu z nej nic, jen ze si mysli, ze ja jsem flakac a on ze dela vsechno. Bezvychodna situace. KDyz odmitnu tuhle brigadu, ze litr nam je k nicemu v pomeru buzerace v praci, dojizdeni s prestupama a neni mi uplne koser a za pouhou 1 tis., tak jsem opet flakac. Ale ze on ma rti deti a vydela deset, to uz mu neprijde diviny. A ted babo rad.

petpop
4. led 2012

@kacenka1111 ...Cim vic se ti bude blizit termin porodu, (nebo mozna az po...), drive nebo pozdeji pro tebe bude prednejsi mimi, a ne pes.. Uvidis sama. To neni o tom "odkopnout psa" ale "postarat se predevsim o DITE".

vendy26
4. led 2012

@camelinka A co pak za ten týden dva, až nebude moct být u kámošky - tak se vrátí k němu a on se ještě bude cítit jako král, že se k němu nakonec vrátila... V tomhle souhlas s @lenka5731, že holt bude muset vydržet u něj, než najde trvalé řešení. Ale tu dobu nesmí promrhat nicneděláním a pouhou sebelítostí, ale aktivně jednat - hledat, ptát se, zjišťovat informace...

romca13
4. led 2012

@kacenka1111 no holka seber se,,,, chápu, že svého psa miluješ, ale bohužel jsi v situaci, kdy nemáš na výběr,,, seber se a mazej k babi,pokud psa nemáš kam jinam dát, dej ho do útulku,,, psa když dáš do útulku, můžeš za ním přece chodit, ne? pokud ti nabídla, že můžeš být u ní, neváhej a ber to,, tolik možností na výber nemáš,, a pokud vás v podstatě živila doteď , ta tě s malým hladem umřít nenechá,,, já to v tvé situaci vidím jako jedinou možnost,,,,i v blbým azyláku bys musela platit 90,- za den,,, kde na to vezmeš??????

lenka5731
4. led 2012

@vendy26 jo, je to blbý, ale v 5. měsíci těhotenství a bez koruny /doslova/, není ten pravý čas osamostatňování bez ohledu na to, co on je zač. nechápu, jak by v daných podmínkách tady ostatní uváděly svoje slova do praxe 🙂 ať to u manžela vydrží aspoň do porodu a chvíli po něm, pak může jít k babičce. po porodu jí dojde, že pes je jen pes 🙂 když by šla babičce hned (což kvůli psovi stejně nehrozí) a pak u ní byla ještě s dítětem, měla by toho i babička plné zuby... i když je třeba hodná, tak určitě není zvědavá na nějaké dlouhotrvající provizorium (neznáme její bytové podmínky)

kacenka1111
autor
4. led 2012

@lenka5731 no at jste radily, jak jste radily, porad mi z toho tvoje reseni ( ac je hruzostrasne a moc doufam, ze velmi docasne )bude DOCASNE to nej....ale pomalicku si delat svoje plany, chodit si do prace potaji setrit penize a az to pujde a bude i sance vyrvat od nej nejaky alky, prchnout....protoze uprimne - ted neni kam....porad takhle zaplati byt...babi slibila jidlo pro me porad, nez si najdu ted brigosku...veci na maleho co bude potrebovat...mame dva pokoje, takze kdyz budu chtit ( a ja ted budu chtit ), zalezu do loznice a bobek na nej.....takze ted zaplati alespon byt ( nikdo mu nepujci, kvuli dluhum ), takze spolecny dluhy by nasekat nemel )...pro me psa a mimi bude od babi nez si najdu brigosku...neni to navrat k manzelovi, jen reseni preziti na nejakou chvili....a jedno vim jiste....s nim byt nechci.....a ted me muzete vsechny ukamenovat🙂 ale ja mam jasno

kacenka1111
autor
4. led 2012

@lenka5731 naprosty souhlas🙂

kacenka1111
autor
4. led 2012

@vendy26 taky souhlas

ined77
4. led 2012

@kacenka1111 🙂 ...víc než pejsek by tě mělo zajímat miminko které čekáš 😉 .pejska nech manželovi, aspoň se naučí o někoho starat 😝 😉 .

romca13
4. led 2012

@kacenka1111 holka zlatá,,, jestli opravdu nejdeš k babi jen kvůli psovi, tak ti zřejmě záleží více na psovi, než na tom, abyste s mimi měli klidnou střechu nad hlavou a zajištěnou stravu a v tom případě lituju ztraceného času, který jsem tu na této diskusi za celé tři dny měla,,,,v této chvíli musím říct, že opravdu tvoje chování nechápu,,,,,

lenka5731
4. led 2012

@ined77 já se Katky nechci ani v nejmenším zastávat 😝 ale pokud je bezdětná milovnice psů a obzvlášť toho svého 😀 , tak mít dítě a postarat se o něj je pro ni pořád dost abstraktní, obzvlášď když se jí dítě v břiše zatím pořádně ani nehýbe. Ale pokud takhle bude uvažovat i s dítětem, bude to už k zamyšlení 😔

Jinak nechápu, proč vás tohle její uvažování holky po celé diskusi překvapuje 🙂 🙂)

kacenka1111
autor
4. led 2012

@ined77 jholky psaly, ze to prijde po porodu...zatim jak psala jedna ho mam na urvoni sveho ditetet a zmenit mi to nejde...uvidime, co prinese porod, ale holky ze zkusenosti tvrdi, ze to bude jen pes, tak uvidime, verim jim,...

to v zadnem pripade nejde, jak uz jsem psala vyse....nebejt me, pes je davno v trapu o hladu...stara se o nej az v posledni dobe...ale jen aby mi dokazal, jak se zlepsil,....

alamo
4. led 2012

souhlas romca13. Lepsi mit psa v utulku nebo u znamych, nez skoncit pod mostem a dite v detskem domove. Nezlob se, ze to tak drsne pisu, ale serad si priority prosimte 😖.

kacenka1111
autor
4. led 2012

ohledne toho psa - proste nejsem zvykal si neco poridti a vzapeti to pri prvni krizi vyhodit....to neni muj styl a ja musim najit reseni, abych to dala i se psem...a to jsem tu od jedne ( viz vyse ) nasla...resp. jsem ho sesumirovala v hlave a pak si precetla jeji prispevek a doslo mi, ze tak to udelam....

vic asi k tomu nemam.....

moudivlacek
4. led 2012

@kacenka1111 a kamosku ci nekoho,kdo by si ho na par mesicu vzal k sobe nemas?

romca13
4. led 2012

@kacenka1111 ale ty ho přece nevyhazuješ??? dej ho do útulku, navštěvovat ho můžeš a pokud se tvoje situace zlepší, tak si ho zase můžeš vzít, ne???? začínám si myslet, že jsi fakt děcko,,,,

maruja
4. led 2012

@kacenka1111 ty nemáš krizi ty jsi v pěkným průseru a to je rozdíl

ined77
4. led 2012

@lenka5731 🙂 ....no jo, já jsem bývala také vášnivý psíčkař 😉 ...ale řešit teď pejska mi přijde prostě minimálně druhotné no 😅 .

moudivlacek
4. led 2012

@romca13 a jde "odlozit" psa na cas do utulku? to me totiz taky napadlo, domluvit se,ze mam problem,ale o psa mam zajem,zda je to vubec jde

amallie
4. led 2012

@kacenka1111 hele a nemůžete si najít levnější podnájem? za 9 tis je to celkem drahé, ne? předpokládám, že nebydlíš v praze ani v brně, ne?

ined77
4. led 2012

@kacenka1111 🙂 ...já ti s pejskem rozumím, ale přiznám se, že řešit takovouhle hroznou situaci....pes nepes....joo, mít ho 15 let, to by byla třeba jiná....

levandule_vanilkova
4. led 2012

@moudivlacek No chtěla bych vidět majitele útulku, když jím říkáš, že si tam chceš na čas odložit pejska. Ať mu dají najíst a pravidelně ho venčí 😀 Útulek přece není psí hotel!

elvira
4. led 2012

Pro mě je pes pořád psem... Když bude mít dítě alergii na psa, tak ho taky nedáš pryč?
Já Ti nevím... Sama mám kočku, psa, ale nemít ani peníze na jídlo a bydlení a být těhotná, tak zkrátka psa dám pryč - klidně si mě kamenujte.
Totéž teď, když je malý na světě - mít alergii, tak zkrátka kočka nebo pes půjdou.
🤐

moudivlacek
4. led 2012

@levandule_vanilkova ja reagovala na prispevek vyse,prave ze si nejsem jista,zda je to realny... jako zase aby posledni moznost,jak situaci vyresit ztroskotala na pejskovi me prijde blby, ale pokud si ho nemuze docasne k sobe nikdo z pribuznych ci znamych vzit,tak asi jine reseni neni

petpop
4. led 2012

Ono to mozna neni nejhorsi reseni, ale urcite je JEN DOCASNE. Muzes s nim ted jeste par mesicu zustat, aby platitl byt a semtam mozna pustil nejakou korunu, ...ale u te babi si myslim skoncis tak jako tak... Po porodu budes myslet uplne jinak, a pes mozna skonci jeste hur, protoze to budes resit v rychlosti...
A nejhorsi moznost je ta, ze za ty mesice te chlap jeste vic "zpracuje" a zustanes s nim dal...
Jde videt ze u tebe jeste nepracuji materske hormony... Kazdopadne je smutne, ze v 5 mesici resis takovehle veci, misto toho aby sis uzivala tehu a venovala se mimi - ono to vsechno citi, co se kolem nej deje ☹

alamo
4. led 2012

Ja nevim, ale zacinam z toho tady mit trochu depku - skoro se to zvrtlo v to, ze te tady presvedcujeme, ze dite je vic jak pes. Neco, co je snad kazdymu jasny. Na druhou stranu, asi nemas moc podporu v rodine; jestli jsou tvoje problemy tvy mame ukradeny, tak neni divu, ze se upnes na psa.

vendy26
4. led 2012

@amallie souhlas, nemůžete jít do levnějšího podnájmu? @kacenka1111 9 000 Kč je opravdu dost i tak, natož pak ve vaší situaci. Každý žije tak, na co má....

paja1975
4. led 2012

@maruja no jasně, zajít na socku. zjistit si na jaké přízpěvky a přídavky má nárok. jestli totiž tohle není situace " sociálně slabí" tak už teda nevím. A nebo se zkamarádit s nějakou ciknou, ta by jí rozhodně poradila jak se v tomhle chodí 😀 ti mají i v lekárnách úlevy 😠 a dokonce jsem někde četla nebo jen slyšela (a možná je to žvást, ale nedivila bych se kdyby to byla pravda) že snad dostávají přízpěvek i na ovoce 😲
kacenka1111 naprosto chápu, že bez psa nechceš k babičce jít!! Ale přeci už nerozhoduješ jen za sebe. V první řadě musíš myslet na dítě!!! A to chceš, aby vyrůstalo v tomhle prostředí, v hádkách o peníze, obviňování a stresu? takže, když se tě zeptám raději u manžela s uplakaným miminkem ve stresu se psem nebo u babičky usměvavé miminko v klidu bez psa? Je to možná pro tebe těžký, protože mimi ještě není na světě, ale tohle není to Sofiina vilba. To je prostě pes nebo dítě!! Co mi odpovíš?

paja1975
4. led 2012

@elvira s tebou naprosto souhlasím!!!! Taky mám kocoura, zbožňuju ho, ale s mateřskou láskou se to prostě srovnat nedá, děti jsou na prvním místě!! pes prostě jen pes, ať si každý řiká co chce. V případě alergie je to jasný, v případě že budu muset za poslední dvacku koupit rohlíky dětem nebo granule pro zvíře je to taky jasný!!! Zvíře dám někam, kde mu prostě bude dobře a budu vědět,že jsem situaci vyřešila správně!!!

romca13
4. led 2012

@levandule_vanilkova
@moudivlacek no netuším jestli to lze,,,, já nikdy psa neměla a o útulky jsem se nezajímala,,,, ale když ho tam někdo odnese, tak tam bude a pokud tam bude i třeba za rok ( což nevím, třeba si ho vezme nějaká jiná rodina) tak myslím, že by si ho mohla zase vzít, ne??? ale jak říkám, fakt nevím jak to chodí,,,,, a aby její situace ztroskotala na tom, že nemá kam dát psa, mi přijde ujetý,, i holky, které tu psy mají a milují je nade vše tvrdí, že přece dítě má snad přednost,,,,

kacenka1111
autor
4. led 2012

to all - prijde mi ted dost debilni sbalit si batuzek, hodit psa do utulku a zejtra vyrazit k babi...k cemu si pomuzu? od nej si nenecham koupit ani paratko, vsechno mi prislibila babi, dokud si nenajdu praci ( k tomu taky potebuju trosku net ). je to otazka treba tri tydnu....
misto rad se mi tu dostalo ke konci narceni a rychle zdrhni a pod....ale jak uz nekdo psal, ze dne na den to nejde...vydrzela jsme to dva roky, tak to ze jsem si ted uvedoimila, jak na pi. na tom jsme, jeste neznamena, ze jdu balit kartacek....
promyslim, ajdu praci....on zatim bude platit najem, nic jineho od nej nechci....zjistim vsecky mozne veci, abych mohla jit treba i jednopokojoveho bytu pres znamy za pakatel...babi pohlida, zajisti, nez se vzmuzu...rozhodne si ALE VUBEC nepomuzu, kdyz se dneska vecer sbalim a co? babi me u sebe dloouho nenecha a vracet se s prosikem - byl by jeste horsi....posledni dobou to bylo ( po spolubydleni a souhry ) docela v pohode, takze nikdo me tu mlatit nebude, dokonce je na me i milje, takze zadny peklo mi delat nebude....budu v pohode, az pujde do prace, budu si zas hleda, posilat pbihat..vecer delat ze nic se nedeje...az to bude vsechno obehany zarizeny, pak muzu odejit.....nejsem naka herecka, abych dnesk aodvezla psa do utulku a bezela jak debil do azylaku....proste jsem si nadrobila, tak si to taky sezeru....a kdyz se rozhodnu dat jednou psa pryc, rozhodne to nebude ted....
muzete me odsoudit, ale asi je lepsi to skoncit...ja jsem definitivne rozhdnuta...mohla jsem si pokecat, povzbudily jste, podrbaly, shodily, ale to vsechno me nakoplo a taky pomohlo utridit myslenky....
tak jen kdo chce drzte palce, kdo ne at s trhne 😀
jo a nevidim duvod, proc bych mela byt spatna matka, ze nevim co je rybilka, ze mam rada svehi psa a nechci se ho vzdat a nevim, co je nanny!!!
kdybych byla spatna matka, ZUSTALA BYCH DAL V TYHLE SITUACI A NERESILA JI!!
cau