Hádky s manželem ohledně financí - práce v těhu

kacenka1111
2. led 2012

Ahoj, asi se potrebuju vypsat, ale budu rada za jakykoliv nazor. Dost se s manzzelem hadame o penize. To je asi v kazdem manzelstvi, ale u nas je to trosku jine. KDyz jsem manzela poznala, mela jsem skvelou praci. PO nejake dobe ale potreboval odejit do jineho mesta kvuli velmi dobre praci. Sla jsem. Pracovala jsem mesic tam, z toho prvni tyden jsem dojizdela pres 100 km denne. Pak uz jen asi 50km. Co by clovek pro lasku neudelal. Jenze on dal nepochopitelne vypoved z prace a sli jsme opet zpet do puvodniho mesta. Jelikoz delal 6 let v jedne praci a jinych zkusenosti moc nemel ( v oboru to uz neslo ), byl doma pres pul roku. Na UP a s min. podporou.l Ja to same. Jelikoz z tohoto mesta pochazim a jsou tu tak tri az pet firem a vsechny jsem uz vyzkousela ( bud prace nebo alespon pohovor, kde prislo zamitnuti ), neni sance neco poradneho sehnat. Mohla jsem dojizdet do okolnich mest, ale na to nebyly penize. Ani kdo by pujcil do zacatku. Pak jsem si nasla praci, cekala dva mesice navic, slibovali hory doly, vydrzela jsem. Slo o podvodnou firmu, coz jsem nevedela. Vydrzela jsem i toto. Jenze pak zjistili, ze jsem tehotna a ve ZD me vyhodili. Skoncila jsem na UP a nemam narok ani na socku ( trvale mam na meste kvuli matce ), ani na podporu (vycerpana) atd. Manzel je veden na UP, ale pracuje par mesicu, jenze za 12 tis. sice kazdy den na osmicku, ale jeho penize si vydela kazda zenska a i uklizecka ma vic. Podotykam - ma z predesleho manzelstvi 2 deti a alimenty 5tis. Nas najem cini 9300. Bydleli jsme v ruine a doplaceli 10 za plyn vdy po zime atd., takze kkdyz jsme zjistili, ze jsem tehu, s pomoci babi jsme si zaplatili kauci a najem a bydlime lepsim, kde uz nic doplacet nebudeme ( pokud nepocitam, ze se muze objevit nedoplatek napr. za elektriku treba 500kc, ale setrime ). To ze mame kazdej jedny kalhoty nebyt babi, tak se nenajime, beru jako dan, kterou prekoname a bude lip. Jenze problem je v tom, ze me nikdo nezamestna - mohu si privydelat pouze 4tis hrubeho, z toho na konkretni brigadu projezdim 600 mesicne, kde je jidlo do prace. Takze mi zbude 1tic. To nas nevytrhne. Manzela neustale buzeruju, at si najde jinou a lepsi praci, ze je otec skoro tri deti a ze by se mel postarat, kdyz me vyhodili, ze muzu pomoct az s rodicakem, ze proste to dopadlo jak dopadlo. Muze si najit lepsi. I se snazi dostat zpet do oboru, ale vy tyhle dobe to u armady proste nejde. K ppolisum nemuze, nema maturitu. Neustale se hadame kvuli tomu, ze me se nechce makat ( nevim, kde na to prisel ) a on se nejak nechce hnout, nebo ja nevim, co. Ceka jen na armadu a nic jineho nehleda. Tvrdi, ze ano, i par emailu poslal. Ale prijde mi, ze se neustale vymlouva. Nedostanu z nej nic, jen ze si mysli, ze ja jsem flakac a on ze dela vsechno. Bezvychodna situace. KDyz odmitnu tuhle brigadu, ze litr nam je k nicemu v pomeru buzerace v praci, dojizdeni s prestupama a neni mi uplne koser a za pouhou 1 tis., tak jsem opet flakac. Ale ze on ma rti deti a vydela deset, to uz mu neprijde diviny. A ted babo rad.

kacenka1111
autor
3. led 2012

@romca13 no me tajil pres 4 mesicne tenkrat i ty bedny....takze mozne je vsechno....zas naivka ze nemuze lhat taky nejsem....prave, uz kolikrat jsem mu vyhrozovala, ze zavolam sefovi, aby mi rekl, kolik ma vlastne penez....a on se vzdycky ufoukl, ze klidne....coz me utvrzuje v tom, ze to tak mozna je....jenze ja nemam sanci to zjistit....
ano, nema vyplatu jako takovou...proto je mozne, ze to je ten duvod, ktery mu vyhovuje...on ma prachy furt, ja nemam prehled atd...protoze kdyby mel vyplatu jednou, poplati se vsechno a co zbude se necha na jidlo atd.. a on nebude moct sazet.....zapada to....

romca13
3. led 2012

@kacenka1111 Přesně jak píšeš :( opravdu by stálo za to , nějakým způsobem zjistit, kolik opravdu bere,, jsi jeho manželka,,, vědět by jsi to měla,,, on teedy nemá ani pracovní smlouvu??? tak zkus tomu šéfovi zavolat??? nic tím neztratíš,, jedině může být manžel naštvanej,ale to je stejně dost často, tak 1x navíc už to neva, ne?? maximálně ti to ten šéf neřekne,,,ale za pokus to stojí,,,jen je třeba se připravit, na další možná velké zklamání

kacenka1111
autor
3. led 2012

@romca13 no to prave nejde, jsou jedna ruka....rikaji si vsechno ( ze by se vzajemne kryli atd ), navic ten jeho sef si obcas pres MM nechava vsadit cca 2OO ( jednou za dlouhou dobu ) na korunku - hele, dosloi mi ted, ze to asi neni jeho sef, ale on kdo si to vsadi? asi jsem vazne naivni....!!!!!!!!!!! boze....jsem blba
no takze ted babo rad... proto nechce pryc, protoze nevim kolik bere a kolik tam jebne...to by me teda mohlo trjhnout jit makat za litr!
jenze . co ted s tim

sedivka
3. led 2012

@kacenka1111 no co myslis, ze by bylo dobre ted udelat? tady uz mas 6 stranek rad a porad se ptas co s tim 🙂 Tak - co si myslis ty?

kacenka1111
autor
3. led 2012

@sedivka odejit? tak se nedivim, ze jsou porad rozvody....

romca13
3. led 2012

@kacenka1111 no takžei proto ti říká, že si mu můžeš klidně zavolat,,, je jasný, že pokud jsou jedna ruka, tak že ti ten jeho šéf navykládá kecy,,,, no holka,,, raď,, coti mám poradit,,,vidím, že jsi rozumná holka, žádná blbá naivka,,, sama si příznáváš, že ti lže,že ti tají věci, nedává ti dostatek penez na jídlo, na základní hygienické potřeby, vyčítá ti, že nejsi v práci, že kvůli tobě nemá na alimenty,,, myslím, že už stačí, aby ti jednu vrazil a je tu dokonalý příklad týrání.... už teď bych řekla, že se to dá považovat za psychycké týrání,,,,, otázka je, jakou máš ty hranici na to, abys toho muže opustila,, kadžá to máme nastaveno jinak,,, je tu i diskuse o tom, https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/kedy-je-...,,, tady si můžeš počíst o tom, jak to má každá žena nastavena jinak,,,, co přeousne jedna pro druhou je to důvodu k rozchodu,,, teď je to jen na tobě,aby sis utřídila myšlenky, priority, svoje potřeby a také to, co jsi schopna ještě tolerovat,,, nicméně tě upozorňuu na to, že on lepší nebude!!!!!! takže si zkus představit, že takto žiješ dalších třeba 20 let a živíš nejen své dítě,ale i manžela,,,,,,pak ti třeba rozhodování o tom, zda zůstneš nebo práskneš do koní půjde snáz,,,,

kacenka1111
autor
3. led 2012

mela bych, ale vzdavat to porad - zkusim posledni krok s tema prachama a odejit muzu vzdycky, to je vzdycky to nejjednodussi, ale pracovat na necem, v dopbrem i zlem - obzvlast kdyz jsem tohle vsechno vedela a stejne do toho sla....idejit jsem mela nez jsem zjistila ze jsem tehu, ted musim bojovat a az vyzkousim UPLNE VSECHNY moznosti, pak muzu rict, udelala jsi vsechno a nevyslo to....pak se s tim smirim...ale utikat z boje, kdyz ho jeste muzu vyhrat, to neni muj styl....

kacenka1111
autor
3. led 2012

@romca13 ale on je svym zpusobem lepsi....ale ma to svoji dan....to co delal, uz dlouho nedela....ve vzteku jsem vcera popsala, jak to bylo driv...az na tu kojici podprdu....protoze me tu holky poslaly do prace a nevedely ty souvislosti....ale on je ted lepsi....uz nejakou dobu....jen ted ty penize, je novy rok, je nacase mu udelat pritrz....to je jak kdyby chodil do hospody.....ale to by se s nim tu zadna nerozvedla....vis jak to myslim....neomlouvam ho, jen vim, ze dokaze byt lepsi, jen se na nej musi jinak....tim, ze ho servu a poslu do riti jsem jako zenska moc neudelala....

sedivka
3. led 2012

@kacenka1111 a más predstavu jaky jsou ty uplne vsechny moznosti? mas nejaky konkretni plan?

romca13
3. led 2012

@kacenka1111 no a te´d jsi úplně otočila,, nejdřív tu 6 stran na něj pliveš a na jednou se ho snažíš obhajovat,,,je to tvůlj život, my ti do něj nemůžeme mluvit, chtěla jsi radu, dostala jsi jich milion a myslím, že tu nezazněla žádná, že by s ním někdo zůstal,,, žij jak umíš a držím palce,, budeš to mít velmi těžké,,, můžeš průběžně dávat info, jak se daří 🙂

kacenka1111
autor
3. led 2012

no proto jsem tu 😀 vic hlav, vic rozumu....rozvedu se az v momente, kdyz si reknu, uz vic udelat nemuzes....naivni, hloupe, blbe, mozna....ale timhle pristupem by ubyla polovina rozvodu,..jsou samo veci, ktere prekousnout nejde....ale u nas to jde rozumnym pristupem....
napada vas neco?

kacenka1111
autor
3. led 2012

@romca13 dekuju, vim, ze jsem otocila, vcera jsem byla plna vzteku.....kdyz to nevyjdek, tak se holt neda nic delat....chtela jsem tu nacerpat rady, to se stalo....ale treba prvni stranka - ta byla o me, ze se nemam flakat🙂 no diky moc🙂

mitote
3. led 2012

@kacenka1111 stovku na tyden? no to by si ten muj mohl zkusit, aby drzel vsechny prachy a me odmeroval stovku. U nas teda kdyz manzel vybere z bankomatu, napr. ctverku, tak poctive dvojku da me. Jinak kdyz jsme spolecne, plati vzdy on. A kdykoliv potrebuju kacky na cokoliv, mam je okamzite v penezence. I kdyz chci treba i jen tu stovku na kafe s kamaradkou. A vetsinou si ani o prachy rikat nemusim, pta se me sam, jestli mam dost. A kdyz se jendou stalo ze jsem nemela a kartu jsem nechala doma a volala mu, ze mam hlad a nemam prachy, serval me jak maly decko, jak se opovazuje jeho manzelka chodit bez penez, ze vzdycky musim mit prachy kdybych si chtela koupit neco na jidlo nebo cokoliv, co potrebuji 🙂

sedivka
3. led 2012

@kacenka1111 to musi napadnout hlavne tebe, ty ho znas, je to tvuj manzel. Nikdo tu nmluvi o rozvodu, ale o odchodu. I to muze pomoci, aby se probral... Rozvest ze muzes az kdyz zjistis, ze nepomohlo ani to a bez nej ti je lepe.
Rekni ty jaké kontrétní kroky udeláš, srovnej si to v hlave, to mi ti neporadíme...

kacenka1111
autor
3. led 2012

a navic, ja nechtela radu typu - rozvbed se a hned! ja chtela rady, jak to pujde zmenit, zlepsit.....kdybych se c htela rozvest, na to nepotrebuju diskuzi.....

romca13
3. led 2012

@kacenka1111 sama jsi říkala, že jsi už všechny možnosti zkoušela anic nepomohlo, tak nevím co ještě ti radit,,, nemusíš se hned rozvádět,, odejít od něj a rozvést se jsou 2 věci,,,,, pokud odejdeš, třebasi uvědomí, co doma měl,,, nemusíš hned podávat rozvodové papíry ...mám ale pocit, že na toho tvýho nebude platit vůbecnic,, mu to tak prostě vyhovuje, našel si ženskou, která nechce mít kontrolu nad jeho příjmy,drží hubu a krok a on je maximálně spokojený,,, chtěla jsi dítě, no a on ti ho udělal,dle něj bys tedy měla být spokojená a o mimi se postarat,,, já ho nevidím jinak než jako vychcanýho spratka,,,, promiň

kacenka1111
autor
3. led 2012

@mitote tak to by zas MM s desitkou udelat nemohl, ale libi se mi pristup tvyho MM...je fakt, ze posledni dobou to obcas udelal, kdyz mel, treba jestli mi ma nechat penize na jidlo a tak....

sedivka
3. led 2012

@kacenka1111 ale to, aby se to zlepsilo musi chtit on! On te musi prestat podvadet s penezi, on se musi chovat zodpovedne....

mitote
3. led 2012

jinak Romca ma naprostou pravdu, to co tady popisujes se da uz nazvat tyranim, minimalne je to omezovani osobni svobody. Popravde bych nikdy s nikym takovym nechtela zit ani minutu a kdybych zila, moje matka by me tak nabancila, ze bych si to rychle rozmyslela.

mitote
3. led 2012

@kacenka1111 nejde o to kolik da nebo neda muj muz, to je vzdy jen priklad, jde o to, ze porad se mnou pocita, porad na me mysli, porad na me bere ohledy, je pro nej samozrejmost, ze manzelka ma co do huby. Stejne tak to je pro me i muj manzel, myslim na to, jestli se ma dobre, jesti nestrada, jestli neco nepotrebuje. Ale abychom se vzajemne omezovali, jeslti on si vybral toaletak o korunu drazsi nebo levnejsi...

romca13
3. led 2012

@kacenka1111 my to máme s penězi tak, že všechny náklady na byt, ať jde o hypošku, inkaso, internet platíme napůl,,,, po výplatě každý vybere stejnou částku, která se dá do hrníčku a z toho se platí nákupy jídla, drogerie atd. a každému samozřejmě zbyde i částka na osobní potřeby, volný čas atd.,,, a co zbyde, tak jde bokem na úspory,,,,ale to je teď,když jsme oba měli příjem,,,,, jakmile budu pobírat jen rodičák, tak z něj se bude platit jídlo a z jeho výplaty vše ostaní,,, zřejmě to asi ale nbude stačit, pak tu máme úspory, do kterých sáhneme,,ale stále máme jeden o druhém přehled,,,a víme, kam se peníze poděly,,,,,, nedovedu si vůůůbec představit, že bych neměla vůbec u sebe peníze a musela škemrat o stovku na nákup, na kafe, na cokoliv,,, to je jak v pravěku,, no tam vlatně peníze neměly 🙂

kacenka1111
autor
3. led 2012

@romca13 jo vychcanej asi trosku je....zas ale u nas ani mama to nikdy takhle nemela - u nas byli vsichni rovni, nikdo nikomu neodmeroval prachy, u nas nebyla zenska ta, co dava chlapovi kapesny, protoze on je vydelal...nechci podpantoflaka....na zacatku diskuze jsem chtela vedet, jestli jsem v ty konkretni situaci v pravu, nebo on...no a pak se to zvrtlo😀 ale zas vidim nazory nezaujatych,....
kazdopadne - budu podavat info, koho to bude zajimat a bude mi drzet pesti - budu moc rada, kdo me rovnou odsoudi, ze jsem blbka, at to udela....chtela jsem tu predevsim nacerpat, rady, otevrit si oci....to se stalo, vim, ze jsem si to pekne posr. s nim, ale kdyby on taky napsal o me veci, treba by jste mu taky radily rozvod....
zha me . jeste zkusim o vcerejsich radach vyzkouset par triku, dam si mesic a uvidi se....kdyz se to nezmeni, pujdeme od sebe....

romca13
3. led 2012

@kacenka1111 ale já nikomu třeba kapesný nedávám,,,,, on má svůj účet, já mám svůj,,, náklady na domácnost platíme na půl a každému zbyde nějaká částka na své volno,,,, je naprosto přirozený, že nejdříve se musí uhradit poplatky které nepočkají a pak je na řadě zábava,,,

mitote
3. led 2012

@kacenka1111 cim dyl budes odchod oddalovat, tim spis od nej neodejdes vubec

kacenka1111
autor
3. led 2012

@romca13 to bylo puvodne v planu....dopadlo to jinak, vzhledem k nasemu neustalemu stehovani a tudiz jsme meli a nemeli praci a to byl kamen urazu.....
vsechno plati on, zivi a tak....ja nedavam momentalne ani kacku....proto jsme se zacali pri otehotneni hadat...a vznikly ty blbosti.....no a proto ja na naje rvu, ze co je za chlapa ( velmi deb...taktika 😖 ) a on me na oplatku obvinuje z flakacstvi....vcera jsem dostala rady, jak by to melo vypadat....tak to tak zkusim a uvidi se...

romca13
3. led 2012

@kacenka1111 no už třeba jen to, že nemá řádnou pracovní smlouvu,,, co když onemocní?? to budete úplně v prdeli, nedostane nemocenskou, ani korunu,,,, už to by ho mělo přimět najít si normální práci, tohle je strašně nezodpovědné,,,

mitote
3. led 2012

tak to ja teda kazdy den privitam manzela se psem u dveri, dam mu pusu, reknu, ze jsem rada, ze je doma. Pak se ho zeptam jak bylo v praci, vzdycky mu reknu jak je sikovny v praci, kdyz je nasranej tak ho vyslechnu a reknu, ze jsou to volove a at se netrapi a hned je nam lip. Manzel vi, ze ja si vazim ze on maka. My treba mame finance ulne jinak nez Romca. Co vydela on, jde na veskerou spotrebu. Co vydelam na brigade nebo v praci ja, jde na setreni.

kacenka1111
autor
3. led 2012

@romca13 jo v pripade, ze mate oba stalou praci....u nas je to diky stehovani jak na kolovratku a proto ty problemy....nekdo to tu psal, at to obratim a davam mu neco na den,...prici se kdyz to dela me, proc to delat jemu, ale zas v tyhle situaci to asi chvilku nepujde ( diky sanci )

mitote
3. led 2012

@romca13 souhlad a bez smlouvy ho muzou kdykoiv vykopnout... bez smlouvy dnes pracuje snad uz jen blazen

kacenka1111
autor
3. led 2012

@romca13 jo, ale u me to same....proto chci aby si tu praci nasel.....